Skocz do zawartości
Gość SunTzu

Szukam telefonu, który spełnia 3 parametry

Rekomendowane odpowiedzi

Gość SunTzu

Szukam nowego telefonu na Androidzie i niestety mam problem, bo mam 3 parametry, które dla mnie muszą być...

1. Szerokość ~65mm

2. Łatwo wymienialna bateria

3. SoC 28 nm HPm (ogranicza liczbę układów SoC)

Galaxy S5 jest beznadziejny dla mnie. Praktycznie nie potrafię go używać jedną ręką wygodnie... trzymając lewą ręką praktycznie nie mam możliwości by nacisnąć wygodnie P.

Zastanawiałem się nad i9506, ale może jest jakiś inny telefon, albo będzie taki.

Telefonu używam jako hotspota, openoffice, aplikacje biurowe, gry, filmy... generalnie sporo rzeczy robię naraz. Nie ma telefonu, który w stresie wytrzyma 12h, więc bateria musi być być wymienna.

Edytowane przez SunTzu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość SunTzu

Napisałem po to "Telefonu używam jako hotspota, openoffice, aplikacje biurowe, gry, filmy... generalnie sporo rzeczy robię naraz. Nie ma telefonu, który w stresie wytrzyma 12h, więc bateria musi być być wymienna. "

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widziałam, ale to chyba są jeszcze inne sprzęty od tego, a takiego konkretnego smartfona to nie znajdziesz.

Edytowane przez JuBeraDaj

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość SunTzu

Pewnie, ale nie tak małe jak smartfone i nie tak uniwersalne. Mam laptopa 11 cali do tego ale właśnie potrzebuję smartfone by zrobć jakiegoś hotspota czy napisać w biegu jakąś notatkę, albo podłączyć klawiaturę i napisać wykład...

... odpalić prezentację. Po co mam brać laptopa jak to wszystko można zrobić z telefonu. Nie napiszę np. notatki jedną ręką na S5 i pokrewnych, bo drugą rękę mam zajętą i to mi się często zdarza, że muszę notować, coś zaznaczać gdy drugą ręką coś robię.

Może jakiś telefon powstanie i będzie... Xperia Z Compact byłaby idealna, gdyby nie bateria wbudowana. Dziwne, że Compact nie ma konkurencji, bo telefon prawie ideał.

Edytowane przez SunTzu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość SunTzu

Xiomi Red Rice napędzany Mediatekiem w starym 28nm...

Podobnie jak Qualcomm Snapdragon 400 w LG G2 Mini :)

Dlatego nsapiłem SoC 28 nm HPm (ogranicza liczbę układów SoC)... przy realnej wydajności jakieś 30%-100% większej masz 30% mniejszy pobór energii.

Edytowane przez SunTzu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

SunTzu możesz zerknąć na taniego S4 Mini, G2 Mini, albo poczekać na S5 Mini ;).

Ewentualnie chińczyki.

Dziwne, że Compact nie ma konkurencji, bo telefon prawie ideał.

O dziwo podobno nie sprzedaje się specjalnie dobrze pomimo dobrych recenzji i względnie niskiej ceny.

Wydaje mi się, że chcąc coś mocniejszego wymienną baterię/rozmiar musiałbyś odpuścić.

Kompaktowy przyjemny telefon w użytkowaniu to poza Z1 Compact fajna też jest Moto X (prawie identyczny rozmiar a większy ekran)

BTW Po co Ci wydajności w tak małym telefonie?

Edytowane przez iwanme

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość SunTzu

@iwanme

BTW Po co Ci wydajności w tak małym telefonie?

odpowiadając już drugi raz, cytując z pierwszego posta...

"Telefonu używam jako hotspota, openoffice, aplikacje biurowe, gry, filmy... generalnie sporo rzeczy robię naraz. Nie ma telefonu, który w stresie wytrzyma 12h, więc bateria musi być być wymienna. "

Robienie wiele rzeczy naraz jest wyzwaniem dla SoC-a. Tu galaxy mają fajny podział ekranu jak Metro w windowsie. 4xA9 nie daje rady... jest za słaby, A7 jest minimalnie słabszy.

Moto X niestety ma już dwie rzeczy złe... brak wymiennej baterii i 28nm LP. Z tego co widzę po nexusie 4 i S4 (zwykłe), to spory jest to problem patrząc jak włącza się spowalniacz.

Kompaktowy przyjemny telefon w użytkowaniu to poza Z1 Compact fajna też jest Moto X (prawie identyczny rozmiar a większy ekran)

Powiem szczerze, że nawet brałbym tą Xperię Compact gdyby nie osobisty uraz. Generalnie co jakiś czas szuakam jakiegoś telefonu (dla kogoś) i wychodzi na to, że Sony ma jedyny, albo najlepszy... Ale osobiście nie znam osoby, której by Xperia się nie zepsuła. Może nowa generacja Xperii coś zmieniła. Nie chcę się uczyć na własnych błędach. Z pewnością multum ludzi ma inne doświadczenia i z pewnością wiele osób mnie tu zbluzga...

... nie chce poruszać tego tematu.

Wydaje mi się, że chcąc coś mocniejszego wymienną baterię/rozmiar musiałbyś odpuścić.

Mi też się tak wydaje... najlepszy wydaje się S4 LTE...

Ale tu przeszkadza mi słabsze wsparcie XDA i generalnie parę mm za szeroki (przeboleję).

Jestem cierpliwy i wolę poczekać na dobry telefon niż kupić taki, który nie będzie mi się podobał. Myślałem, że coś nowego powstało o czym nie wiem... S5 Mini LTE+ czy coś.

Edytowane przez SunTzu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak czytam i wydaje mi się, że nic nie kupisz i żaden tel ci nie podpasuje, bo coś w każdym jest "be".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość SunTzu

Pisałem, że jak nic nie będzie innego to wezmę S4 LTE. Napisałem już to w zasadzie 2x... Nie śpieszy mi się i jestem cierpliwy.

Podobnie jak nie kupuję gry zaraz po premierze, tak i tu nie muszę kupić coś na już.

Ty chyba też nie kupisz spodni, które na ciebie nie pasują... Tylko idzisz do innego sklepu.

Edytowane przez SunTzu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość SunTzu

Nie tak mocna chyba, bo Xperia Compact ma 2x dłuższy czas pracy, a chodzenie z 4 bateriami to już lekka przesada.

Poza tym siedzi tam stary krait i napisałem w pierwszym poście 28nm HPm, właśnie po to by nie brać pod uwagę słabych SoC, bądź starej generacji.

Kiedyś w rozmiarach 4-4,3 można było przebierać na lewo i prawo... jak rozumiem dziś mam do wyboru Xperię Z1 Compact vs i9506, nikt nie słyszałem o jakimś telefonie, który by powstał w tym rejonie wielkościowym. Mamy wybór tylko w phabletach vs gniotach (wyjątek xperia compact).

Jak pisałem phabletu nie chcę tylko smartphone.

Edytowane przez SunTzu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tylko i9506 przecież nie jest wcale bliski 65 mm szerokości, ma praktycznie 70 i jest tylko mm węższy od LG G2 (Szkoda, że wersji koreańskiej z microSD i wymienną baterią nie ma u nas.)

Wymienna bateria niestety chyba skazuje Cię na Samsunga, choć Z1 Compact podobno wytrzymuje nie tak źle na baterii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość SunTzu

No tak i to jest ból, bo komfortowo jak w Z1 nie będzie, ale jest wymienna bateria. Stawiałbym więc na równi oba telefony w Samsungu przekonuje mnie otwarty bootloader.

LG G2 Korean wygląda na fajną alternatywę....

Ale założyłem wątek, bo myślałem, że coś się pojawi/pojawiło. Kupowanie LG G2 Mini, który wydajnościowo jest gorszy od tego co mam od 2 lat zastanawia...

Martwi, że najnowsza generacja nie zaprezentowała praktycznie żadnego smartfonu, a same phablety.

Edytowane przez SunTzu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zawsze możesz poczekać na S5 mini, G3 mini, One Mini czy pewnie Z2 compact :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość SunTzu

No myślałem, że coś wiadomo o tych telefonach, ale tutaj każdy cichosza... S3/G3 może być ideałem... ale dopiero co wyszedł G2 Mini i delikatnie mówiąc taka sama sytuacja jak z innymi, kupowanie czyli coś gorszego od tego co mam od dwóch lat średnio fajna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pasowałby Xiaomi Mi2S no ale trzeba go ściągać z chin. Baterie można kupić powiększoną 3000mAh. Innej opcji chyba nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość SunTzu

Przeczytałeś pierwszy post i podpunkt 3?

Ale zdecydowanie najlepszy telefon z tych wszystkich. Muszę się zainteresować jak go ściągnąć...

Czy widziałeś może jakąs dobrą recenzję gdzie testowali Xperię Compact?

Edytowane przez SunTzu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O kurczę rzeczywiście, nie sprawdzając założyłem że Snap 600 jest w HPM. Xiaomi najlepiej kupić na http://www.ibuygou.com

Z DHLem wersja 32GB jakoś poniżej 1100 wychodzi.

A z recenzji to lubię notebookcheck, jednak nie widziałem nikogo kto by do nich linkował.

http://www.notebookcheck.net/Review-Sony-Xperia-Z1-Compact-Smartphone.111595.0.html

Edytowane przez JoHnNy08PL

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość SunTzu

Kurcze źle się wyraziłem... Chodziło mi o to, żeby testowali Xiaomi i Xperię Compact. Bo trudno odnieść wyniki redakcji, która testuje np. przy jasności 100cd/m² do tych co testują przy jasności 200cd/m²

Jeżeli Xiaomi ma czas krótszy o 1,5x< od Xperii to zastanawiam się w tym momencie. Bo kupowanie telefonu po to by chodzić z dwiema bateriami i mieć czas pracy taki jak w xperii jest bezsensu. Dzięki UV mogę zbilansować straty osiągając tą samą wydajność (mam nadzieję).

Ja nie lubię notebookcheck, ale często jako jedyni mają test, który ma jakiś tam poziom. Znacznie lepiej testuje anand, a generalnie dziś mają jako jedyni podstawowy zestaw testów done right...\

Done right ma znaczenie, bo Engadget jak i benchmark.pl oszukują w testach i ustawiają ekeran na 80%... 80% ustawiona jasność w S3 to chyba 30% w Xperii P, te wyniki są całkowice nieporównywalne.

Edytowane przez SunTzu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Goclever Insignia 5.

Testowałem go 2 tyg, powinien spełnić wszystkie twoje wymagania (a przepraszam, ciut za szeroki) ;). Ma w zestawie dwie baterie 4000mAh i 2000mAh.

Z wad to słaba jakość rozmów i głośnik bardziej trzeszczy niż gra :E.

Edytowane przez Black Bull

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość SunTzu

Mediatek robi nie w 28nm HPM, a LP :) po to dałem ten parametr....

...

Chyba przekonał mnie smartfone, którego od początku nie brałem pod uwagę... Galaxy S5.

Dlaczego S5?

Bo ma Touchwiza czy jak to teraz nazwali...

i dali funkcję trybu obsługi jedną rędką. Muszą to przetestować, ale kompletnie na to nie zwróciłem uwagi. Chyba jest to najlepszy kompromis jednak nie chcę shitsunga... hrrr.

Czy One M8 i inni też mają taką funkcję?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

O to ci chodzi?

ynu6abeq.jpg

Edytowane przez JoHnNy08PL

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi