Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

tommmys

! [Problem] karta sieciowa na USB o co chodzi?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, może ktoś z Was mi pomoże, bo już naprawde nie mam pojęcia o co może chodzić. Tłumaczę w skrócie historię:

 

Kupiłem stacjonarke, a do niej karte wifi USB thomson TG122n. Z kartą wystąpił problem, więc sprzedawca wydał mi drugą taką samą kartę, z którą wystąpił ten sam problem. W międzyczasie spaliła się płyta i zasilacz, więc wymieniłem na nowe porządne podzespoły. Obie karty dalej uprzykrzały mi życie swoim działaniem. Potem wymieniłem jeszcze raz płytę główną, oraz procesor (oba podzespoły nowe), a karty thomsona dalej swoje. Ostatnio czyt. wczoraj kupiłem nową karte Atheros AR5007 UG, wydawała się porządniejsza i znowu ta sama jazda.

 

 

Co to były za problemy? W przypadku dwóch pierwszych thomsonów karta niby włączona, zasięg niby jest a internet chodził jak chciał. Z reguły strony ładowały się mega wolno, czasami chodziły normalnie, a czasami dostawały przyspieszenia i każda strona ładowała sie w sekunde. Komp od rutera oddzielony jest mniej więcej dwoma ścianami i 5m. (w telefonie i laptopie wifi działa w tym miejscu bez zarzutu). Kolejna ciekawa rzecz, odpalam np. cs'a i mam stały niezły ping. Na stronkach do pomiaru szybkości łącza w ogóle nie chce sie połączyć. Z nową kartą (tą trzecią, która de facto też okazała sie thomsona) problem jest taki że strony pokazują się może w jednej czwartej po czym znowu myślą pół godziny.

 

 

[PODSUMOWUJĄC]: Testowane były 3 różne karty, 3 różne płyty główne, 2 różne zasilacze. Wifi w laptopie i np telefonie działa w tym miejscu bez problemu. Odpalam cs'a i działa bez problemu. O co tu może chodzić??? Będę wdzięczny za podpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jimasek

Instalacja aplikacji inSSIer i sprawdź poziom sygnału plus zakłócenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://zapodaj.net/be6698b55577b.png.html

 

ten link score się zmienia, teraz np jest 54

 

Opcja z PCI odpada bo mam tylko jeden slot.

 

np. przed chwilą odpalam yt ładuje sie..., odpalam coś tam ładuje sie..., coś tam ładuje sie... i na tym sie kończy. Odpalam csa ping 12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jimasek

Kolego przy sygnale poniżej -70dB i szumach w tle ma prawo być niestabilnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra dzięki za wskazówkę, jutro przeniose komputer obok routera i zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...