Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

jackraymund

0x50 0x3b + mglenie ekranu

Rekomendowane odpowiedzi

Mam mały problem.

dokładniej od jakiegoś czasu, mam problemy z w/w bsodami.

Ostatnio zauważyłem że doszło do tego, że się trzęsie ekran w pionowych pasach. (jakby myliło pixele, które ma wypełnić)

Coś takiego http://screenshooter.net/6231610/iirhdwm tylko w bardzo szybkim tempie zmienia się to. Patrzyłem przez lupę.

Próbowałem kalibrować monitor :/

Najbardziej to widać na tekscie, nawet teraz jak pisze.

 

Robiłem całkowity reinstal sterowników(od płyty po grafe), wirusa nie mam.

Dodatkowo jak włączam przeglądarke(chrome), często mi się zacinają karty, ładują się w nieskończoność(100% procka), jak je kliknie to dopiero załapią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co znalazłem błąd 0x50 dotyczy pamięci RAM,pamięci podręcznej procesora a także pamięci karty graficznej. Drugą przyczyną powstawania takich błędów jest oprogramowanie,także antywirusowe.

 

Co do pamięci to zmniejsz częstotliwość w programie od grafiki a także możesz sprawdzić pamięć RAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Antywirusów nie używam, bo wiem że więcej szkodzą niż pomagają. (2 razy spotkałem się z tym że avast powoduje nadzwyczajnie niestabilną prace komputera, nawet bsody)

Z początku też byłem w 100% pewien że to pamięć ram x6 memtestów(z CD) 0 błędów.

pamięci podręcznej procesora

z 3-4 miechy temu, ściągnąłem ihs'a i odrąbałem od procka 2 układy. Możliwe że i ta pamięć poszła. Ale wcześniej też miałem takie bsody. Ale czy brak ich powodowałoby takie miganie?

 

Przyczyny, w kolejności które zdają się być powodem.

- grafika(zauważyłem że te mglenie, jest w pionowych pasach, tak jak w spalonych kartach :///)

Ale na screenach nic nie wychodzi.

- Wygnięta płyta główna przez chłodzenie, trochę wciśnięta(linijki nie położę na niej). Dałem 250zł za am+, płyta może z pół roku. Ale niestety to jest Asrock, dlatego też nie jestem niego pewien. Z 2-3 miesiące dawała prockowi 1.55V na 65 stopniach(24/7).

Dochodzi do tego brak możliwości przywrócenia defaultowych ustawień. Pamięci itd. Cały czas muszę działać na auto OC płyty.(możliwe że przez procka, ale nie wiem sam)

- procek

- monitor

 

 

@edit

sprawdziłem na telewizorze, to samo. Zabawa zegarami gpu nic nie zmienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...