Skocz do zawartości
samy1122

Czy warto iść na staż?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam,dostałem propozycję stażu na 6 miesięcy,wynagrodzenie to około 900zł na miesiąc,następnie umowa na 3 miesiące(najprawdopodobniej najniższa krajowa) a poźniej nie wiadomo,praca po 8 godzin dziennie,na stażu miałbym się zajować czyszczeniem,napełnianiem butli gazami,naprawą,montażem tablic ostrzgawchych w różnych firmach,czyli krótko mówiąc praca fizyczna,obecnie nie mam pracy i nie wiem czy opłaca się skorzystać z takiej propozycji,wydaje mi się że to wynagrodzenie jest za mało w stosunku do wykonywanej pracy,co o tym sądzicie?Pozdrawiam.

Edytowane przez swiderski4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz coś lepszego do roboty? Też kiedyś byłem na stażu i przez 4 miesiące dostawałem ok 300-400zł miesięcznie z PUPy. Akurat ja w swojej robocie chciałem zostać po stażu, w twoim przypadku wygląda na to, że nie bardzo interesuje ciebie praca na takim stanowisku i za taką kasę. Choć to zawsze lepsze niż bezrobocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak staż to tylko przy robocie biurowej ,jako pracownik fizyczny odpuść sobie staż bo to poprostu wyzysk który się ładnie nazywa stażem i po jego ukończeniu najzwyczajniej w świecie cię kopną w 4 litery .Takie jest moje zdanie i doświadczenie ,kilku moich znajomych tak się nabrało .

 

Czy się opłaca czy nie odpowiedz sobie sam lepiej mieć 900zl czy nie mieć nic ? .Nie mnie ja na twoim miejscu szukał bym normalnego etatu ,jesli to twoja pierwsza praca i nie masz doświadczenia to nikt Ci nie da więcej jak minimum krajowe .Z czasem/doswiadczeniem Twoje wynagrodzenie bedzie rosło jak bedziesz dobrym pracownikiem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,dostałem propozycję stażu na 6 miesięcy,wynagrodzenie to około 900zł na miesiąc,następnie umowa na 3 miesiące(najprawdopodobniej najniższa krajowa) a poźniej nie wiadomo,praca po 8 godzin dziennie,na stażu miałbym się zajować czyszczeniem,napełnianiem butli gazami,naprawą,montażem tablic ostrzgawchych w różnych firmach,czyli krótko mówiąc praca fizyczna,obecnie nie mam pracy i nie wiem czy opłaca się skorzystać z takiej propozycji,wydaje mi się że to wynagrodzenie jest za mało w stosunku do wykonywanej pracy,co o tym sądzicie?Pozdrawiam.

 

Praca fizyczna, ale nie jakaś super ciężka a hajs zawsze się przyda. Zawsze do CV możesz to wpisać jeśli będziesz szukał innej roboty. 900zł brutto czy netto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

900zł netto,jeszcze dodam że tą ofertę dostałem z pup,to moja druga praca,wiem że nikt mi nie da 3000zł,ale jednak chciałbym tą najniższą krajową i żeby były odprowadzane składki,a ze stażu chyba pracodawca nie odprowadza żadnych składek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że staż z PUPy jest tylko dla bezrobotnych, którzy jeszcze nigdzie nie pracowali. Wracając do twojej oferty, w pierwszej kolejności musisz sobie zadać pytanie: jakie mam szanse na inną robotę w moim miejscu zamieszkania. Zawsze praca i jakiś tam grosz jest lepszy niż gapienie się cały dzień w monitor lub TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz nic innego do roboty to warto iść. W tym czasie możesz szukać innej pracy i jeśli coś znajdziesz to możesz zrezygnować ze stażu bez ponoszenia żadnych konsekwencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że staż z PUPy jest tylko dla bezrobotnych, którzy jeszcze nigdzie nie pracowali.

To chyba zależy od programu do jakiego się trafi, ponieważ na staż można iść nawet w wieku 50 lat.

Ja bym się dowiedział w PUPie jakie są warunki przerwania stażu bez ponoszenia konsekwencji finansowych. Jeżeli wystarczy dowolna umowa to bym się skusił. 900 zł piechotą nie chodzi, może jeszcze będziesz mieć zwrot kosztów dojazdu a zawsze jeżeli się okaże, że ktoś szukał frajera od czarnej roboty to możesz kombinować z umową o zamiatanie pajęczyn czy inne odśnieżanie w lecie. No i możesz to wpisać w CV. Lepiej wygląda większa rubryka z doświadczeniem niż skromna, widać wtedy, że nie czekałeś na gwiazdkę z nieba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imo warto o ile Twój "przyszły" pracodawca jest w porządku wobec ciebie.

Ja miałem 10 mieś. stażu, 980 zł + płatne od pracodawcy, nie mogłem narzekać, bo było to gruuubo powyżej najniższej krajowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Grobel

900zł netto,jeszcze dodam że tą ofertę dostałem z pup,to moja druga praca,wiem że nikt mi nie da 3000zł,ale jednak chciałbym tą najniższą krajową i żeby były odprowadzane składki,a ze stażu chyba pracodawca nie odprowadza żadnych składek.

Pracodawca nie, ale urząd pracy tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Staż czy praktyki? 6 miesięcy to kupa czasu, jeżeli naprawdę nie masz nic lepszego do roboty (w sensie studiów/innych ofert za np. 2 miesiące). To oczywiście, że warto iść, każdy hajs to hajs do przodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak jak poprzednicy. Jeżeli nie masz nic lepszego do roboty w ciągu najbliższych paru miesięcy to możesz iść i ewentualnie szukać czegoś lepszego w trakcie. Robota fizyczna, ale z tego co piszesz nie wygląda na ciężką. Weź pod uwagę, że chociażby w wieeelu marketach ludzie, którzy dygają przez 8 godzin towar na półki nawet tych 900 złotych nie mają. Także jak nie masz jakiegoś wielkiego doświadczenia i kupy wydatków na głowie to ja bym spróbował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz coś lepszego do roboty? Też kiedyś byłem na stażu i przez 4 miesiące dostawałem ok 300-400zł miesięcznie z PUPy.

 

U mnie było to samo.

 

Weź ten staż. 900 zł na ulicy nie leży, a praca wydaje się być spokojna i nie taka wysiłkowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja znowu dostalem z pup szkolenie na ktore tak czekalem, czyli slusarz-spawacz + po szkoleniu staz na pol roku w dosc fajnej firmie elektryczno-metalowej. Spawamy kontenery itp. Jestem w tej firmie zaledwie 3 dni (+3 dni w trakcie szkolenia w ramach zapoznania sie z dzialami firmy) i powiem ze nie czuje sie jako wyzyskiwany pracownik. Czego nie wiem, o to pytam aby pozniej moc samodzielnie to robic. Mistrzowie traktuja nas jak pracownikow, nie jak praktykantow z jakiejs szkoly typu posprzataj, pozamiataj. Wiadomo, zapiernicz jest, bo masz pracowac, nie podpierac sciany. Wlasciciel zakladu powiedzial ze bedzie nam doplacal hajs (roznice od najnizszej krajowej), oczywiscie nie wszystkim, a tym co sie staraja. Zalezy czego oczekujesz, z praca nie jest lekko, a taki staz to zawsze mozliwosc zdobycia nowych kwalifikacji i wykazania sie. Jak odmowisz, beda mieli cie za lenia i trudniej bedzie Ci znalezc prace... Ja nie zaluje, wrecz jestem zadowolony. Zawsze chcialem zrobic kurs spawacza i mimo ze pup mialem ze osrodek ktory nie powinien istniec :E tu mnie mile zaskoczyl. Jak bedzie z tymi obiecanymi doplatami itd zobaczymy, jestem optymistycznie nastawiony ;). Jeszcze powiem Ci tak, w pracy mojej matki przyjeli nowa szwaczke ktora dostaje tylko 700zl. Wiec lepszy tysiak z pup niz nie pewna wyplata w przyszlej pracy, a czasem sa z nia jaja ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź pod uwagę, że chociażby w wieeelu marketach ludzie, którzy dygają przez 8 godzin towar na półki nawet tych 900 złotych nie mają.

 

Pewien jesteś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pewien jesteś?

Pewien. Oczywiście jeżeli są to pracownicy zatrudnieni typowo przez sklep to oni zazwyczaj mają tą najniższą krajową, ale Ci co przychodzą z wszelakich agencji pracy tymczasowej robią to samo co reszta personelu, a dostają bardzo często jakieś 700-800 złotych.

Edytowane przez Ationx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordon Lameman

Pewien. Oczywiście jeżeli są to pracownicy zatrudnieni typowo przez sklep to oni zazwyczaj mają tą najniższą krajową, ale Ci co przychodzą z wszelakich agencji pracy tymczasowej robią to samo co reszta personelu, a dostają bardzo często jakieś 700-800 złotych.

I piszesz to na podstawie...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

I piszesz to na podstawie...?

Kilku osób, które znam co takie wypłaty dostają.

Edytowane przez Ationx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordon Lameman

Kilku osób, które znam co takie wypłaty dostają.

Pracowników tymczasowych także obowiązuje płaca minimalna.

Jeśli zarabiają mniej to znaczy, że pracują mniej. W przypadku, gdyby przepracowali cały miesiąc, podobnie jak na zwykłym etacie to tak samo powinni dostać ~1250 zł.

 

Może i mają dzienny czas pracy taki sam, ale w takim układzie nie pracuję tyle samo w skali tygodnia/miesiąca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idź, nie masz pracy to przynajmniej skorzystaj z tego co jest. Jak ci się spodoba to masz szanse na robotę, jak nie to staż z którego wywalić cię nie mogą - L4 etc. W dodatku z każdego stażu uwalnia cię jakakolwiek umowa o pracę, czyli możesz siedzieć na stażu i szukać normalnej roboty.

 

Pracowników tymczasowych także obowiązuje płaca minimalna.

Jeśli zarabiają mniej to znaczy, że pracują mniej. W przypadku, gdyby przepracowali cały miesiąc, podobnie jak na zwykłym etacie to tak samo powinni dostać ~1250 zł.

 

Może i mają dzienny czas pracy taki sam, ale w takim układzie nie pracuję tyle samo w skali tygodnia/miesiąca.

 

:lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może i mają dzienny czas pracy taki sam, ale w takim układzie nie pracuję tyle samo w skali tygodnia/miesiąca.

 

Dokladnie.

 

Ationx, podpytaj znajomych za ile godzin pracy dostaja takie wynagrodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordon Lameman

:lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2:

Nie wiem co Cię śmieszy - mowa o minimalnej krajowej.

 

No, ale już wiem, że Ty nie przyjmujesz wiedzy do wiadomości. Tylko plotki, kłamstwa i nadinterpretacje. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracowników tymczasowych także obowiązuje płaca minimalna.

Jeśli zarabiają mniej to znaczy, że pracują mniej.

Pracują normalnie na umowie o dzieło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordon Lameman

Jak ci się spodoba to masz szanse na robotę, jak nie to staż z którego wywalić cię nie mogą - L4 etc

A co to za lewackie pomysły?

 

Żałosne.

 

Pracują normalnie na umowie o dzieło...

Pisałeś o agencjach pracy tymczasowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co Cię śmieszy - mowa o minimalnej krajowej.

 

Twoja naiwność i nieznajomość życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Kiedy premiera ? Kupię na pewno super gierka
    • https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2024-04-18/do-tusk-najblizsze-tygodnie-moga-rozstrzygnac-o-losach-wojny-w-ukrainie-sytuacja-jest-krytyczna/ https://www.money.pl/gospodarka/cudzoziemcy-w-policji-ruszyla-analiza-7018246868503488a.html Jak do policji przyjmą Białorusinów z wrogiego nam państwa pod butem Rosji to policjant będzie zatrzymywał policjanta ? Ukraina upada ? Przecież Rosja miała upaść w 3 dni ? To jak to z tym jest ?
    • https://rozrywka.dorzeczy.pl/show-biznes/575775/kubicka-wsciekla-na-lekarza-z-ukrainy-nie-mowil-po-polsku.html Ostatecznie Kubicka w zaawansowanej ciąży, sprowadziła swoją mamę do prywatnego warszawskiego szpitala, gdzie lekarze nie kryli zdumienia tym, że nie wykonano jej odpowiednich badań. Tam właśnie zamierza kontynuować leczenie. czyli standard , gdzie są zwolennicy publicznej "służby zdrowia" ? @kanon7  https://polin.pl/pl/aktualnosci/2016/07/05/prezydent-andrzej-duda-w-kielcach
    • allegro lepsze i drozsze ale wiesz czemu bo jak kupisz nawet od prywatnego to na 99% dostaniesz item, i to nie chodzi o to ze cie oszukaja, kupilem 3 plyty glowne, jeden odrzucił zakup bo juz nieaktualne, dwoch pozostalych nie zaakceptowalo i 24h x2 nie mialem srodkow, do tego musisz czekac te 24/7 bo nawet jak zwroca srodki to tracisz caly jeden dzien bo przeciez nie kupisz 5 roznych rzeczy bo potem tego nie zwrocisz  
    • Siemka, Mam takie pytanie, co w obecnej sytuacji bardziej opłaca się kupić, LG C3 42 czy AW2725DF   LG C3 obsługuje 4k i można go kupić już za 3600zl  AW2725DF obsługuje 1440p i jest droższy , kosztuje 4000zl.   Obecnie mam komputer który nie jest gotowy do grania w 4k, ale też trochę bez sensu płacić więcej za monitor który teoretycznie jest gorszy, bo obsługuje mniejsza rozdzielczość. A z tego co słyszałem LG C3 radzi sobie ze skalowaniem obrazu do 1440p bardzo dobrze. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...