Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

patrycjaaa068

Pomoc w wyborze telefonu Sgs3 czy BB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam Samsunga Galaxy S3 i chciałabym wypróbować BB 9790 albo 9900. Wiem,że BB, to telefon typowo biznesowy, ale chcę go przetestować i sprawdzić czy się nadaje dla mnie. Telefonu używam głównie do sms, rozmowy, czasem jakieś gg czy fb, internet, czytam też czasem jakąś książkę w PDF'ie. Pytanie czy BB obsługuje format PDF czy jakiś inny do czytania książek, jak tak, to jaki ? Jak jest z tym całym internetem i usługą BIS czy trzeba z niego korzystać ? Dostaje 1GB od operatora w sieci, da się jakoś skonfigurować telefon, żeby internet chodził bez usługi BIS ? Jak z baterią i aparatem ? Czy BB w ogóle jeszcze się opłaca zakupić na dzień dzisiejszy czy lepiej sobie odpuścić ? Z góry dziękuję za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch to 9900

Jeżeli chcesz czytać, to minimum BB 9900 ( ekran 2.8"), BB 9790 to 2.44". Obsługują pdf, mają fabrycznie zainstalowany pakiet Documents to go, można czytać i edytować pliki word, excel itp, pdf też czytają.

 

Teoretycznie z BIS nie trzeba korzystać, ale bez tego te telefony są mocno wykastrowane i dużo tracą, wiem bo przez pierwszy tydzień próbowałem bez BIS. Da się zainstalować inną przeglądarkę ( Opera Mini ), klienta poczty ( LogicMail np. ) i korzystać, ale to nie to samo. Zaletą BIS jest duża integracja komunikatorów i usług, z aplikacji facebook to chyba nie da się nawet korzystać bez BIS ( zostaje strona internetowa).

 

9900 ma aparat bez autofocusa, 9790 z autofocusem, aparaty raczej ok.

 

Jeżeli chodzi o baterie, to zależnie od intensywności użytkowania. 9790 i 9900 maja takie same baterie, ale 9900 większy ekran i szybszy procesor więc ciągnie baterię mocniej, raczej nie licz na więcej niż dobę, ale dużo zależy od użytkowania.

 

Generalnie 9790 już nie kupisz nowego w rozsądnej cenie, te na allegro to odnawiane z Chin.

 

W ogóle to dziwne zestawienie 9900/9790 i S3 obok siebie. Musisz odpowiedzieć sobie jak bardzo ważne są dla Ciebie "multimedia" i sprawy około telefoniczne i około biznesowe. Jako maszyna do rozmów, pisania, smsów, na skypie i innych komunikatorach, maili, pozostawania caly czas w kontakcie BB z pakietem BIS jest naprawdę świetny i dla mnie działa, ale jeżeli chcesz czegoś więcej to obawiam się, że zawiedziesz się, na 9790 na pewno ze względu na mały ekran.

 

Z blackberry jest jeszcze możliwość zakupu nowszych modeli np Q5 czy Q10, nie maja już BISa i mają większe ekrany chyba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat z pocztą nie będzie problemu, bo nie korzystam na telefonie. Aparat jednak wolałabym z autofocusem, ponieważ nie raz robię zdjęcie tekstu i bez autofocus'a, to raczej chyba nie przejdzie. Czemu koło siebie ? Ponieważ zmęczyły mnie już duże telefony i dotyk. Miałam kiedyś Nokie E6 i jednak klawiatura qwerty, to jednak duży komfort. Modele Q5 i Q10 odpadają, ponieważ zależy mi na trackpadzie, który mnie zafascynował ;) Nie gram w żadne gry ani nie słucham muzyki. Jak powiedziałam sms, rozmowy, od czasu do czasu gg lub fb, nie przesiaduje na tym długo, zaledwie pare minut (2-5), internet i pdf. Przy takim użytkowaniu ile bateria mi wytrzyma ? Opłaca się dla mnie ?

 

Jeszcze jedno pytanie, w BB 9790 mały ekran, ale jeśli powiększyć w pdf'ie rozmiar tekstu, to nie będzie dobrze ? Da się go powiększyć w ogóle ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupię BB, to jednak będę korzystać z BIS'u, więc rozwiązuje, to problem przeglądarki, fb i poczty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro telefon nie będzie się ciągle łączył z internetem, odbierał maili itp to na pewno dłużej wytrzyma, zależy ile rozmawiasz. Nie mam 9790 ale podobno przy umiarkowanym użytkowaniu da się wyciągnąć 2, prawie 3 dni.

 

Klawiatura i track pad to naprawdę świetne wynalazki, przez nie można zapomnieć, że ma się także ekran dotykowy, smsy pisze się znakomicie, jak dla mnie bez porównania lepiej niż na klawiaturze dotykowej.

 

Oczywiście pdf da się powiększyć ale to nadal mały ekran i ciężko tak czytać "po kawałku"

 

Widzę, że mamy tutaj problem. Skoro aparat ma być z autofocusem to 9900 odpada, z kolei 9790 to mały ekran i problem z czytaniem pdf . Chcesz czytać książki w pdf ? na dłużą metę będzie ciężko na ekranie 2.44" ciągle powiększając tekst. Jeżeli było by to przeglądnięcie czegoś od czasu do czasu to ok.

 

Widzę, że właściwie nie wykorzystywałabyś atutów Blackberry, więc może się rozejrzyj za jakimś innym telefonem z klawiaturą ? może HTC ChaCha ?

 

Nie zauważyłem, że dodałaś posta, że będziesz korzystać z BIS, ale w sumie jeżeli nie chodzi o maile, to standardowy pakiet na innym telefonie tez będzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ekran się nie martwię, bo na Nokii E6 ciągle czytałam na takim małym i się już przyzwyczaiłam ;) więc, to nie robi problemu, a jednak na autofocusie mi zależy, no i dłużej bateria wytrzyma przy mniejszym ekranie ;) Jak już powiedziałam, jednak korzystałabym z usługi BIS ;)A sms na qwerty, to bajka ;) i mały elegancki telefon ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, ale poczytaj więcej sama o czasie pracy tego telefonu, bo nie pisałem z pierwszej ręki.

 

Po drugie on jest naprawdę trudno dostępny teraz, te oferty na allegro, gdzie jest wystawianych kilkanascie-kilkadziesiąt sztuk to sa telefony odnawiane, które są wysyłane z Chin ( bateria i ładowarka to zamienniki i obudowa najczęściej też).

 

Kupując uważaj też na układ klawiatury, bo często "okazje" mają układ niemiecki QWERTZ lub francuski AZERTY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli raczej trudno będzie go kupić nawet używanego ? A 9900 tak samo trudno czy z nim już lepiej ?

 

To chyba jednak skłaniałabym się bardziej na to BB Q10 skoro mówisz, że trudno go dostać. A co sądzisz o tym BB Q10 ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używanego 9790 w dobrym stanie da się kupić a nawet całkiem nowe, musisz po prostu poszukać na allegro jakiś czas i zależy ile możesz wydać. Z 9900 ( lub ewentualnie 9930) jest dużo lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, to znowu ja xd

Po długich rozmyślaniach zdecydowałam się jednak na BlackBerry Q10 ;) co o nim sądzicie ?

Czy w nim musi być wykupiona usługa BIS czy da się normalnie korzystać z pakietu ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w nowych blackberry nie ma BIS/BES, działają na pakiecie internetowym tak jak każdy inny smartfon.

Co do samego telefonu, to nie mam pojęcia, nie miałem z nim kontaktu.

 

Przy okazji podobno w orange, w mixie pojawiły się fabrycznie odnawiane BB 9900, za 1 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypowiem się, bo posiadam BB 9780, podpięty w BIS / BES i bez problemu trzyma 3-4 dni na baterii. A rozmawiam średnio 3h dziennie. Ogółem jeśli chodzi o baterie to nic lepszego niż BB nie ma w tym momencie na rynku. A każdy dotyk zżera prąd jak opętany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o 9780 to tak, to ostatni/jeden z ostatnich modeli Blackberry z naprawdę dobra baterią. Już modele z OS 7 to typowe "oby do końca dnia" a i o ile wiem najnowsze podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z30 LTE, zdecydowanie. System jest swietny i stabilny. HTC którego wymieniłeś nie jest z najwyższej półki HTC, natomiast BB Z30 to jeden z flagowych telefonów BB, wiec jakość jest nie do porównania. Sam system zresztą też stanowi ogromną przewagę zwłaszcza, że android nawet na najwyższych modelach lubi zamulić, a na BB wszystko ładnie chodzi, a już na pewno lepiej niż android z nie najwyższej półki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...