Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

agent_x007

LGA 775

Rekomendowane odpowiedzi

W dzisiejszych programach a przede wszystkim grach Pentium ee czyli 2c + ht może być wydajniejszy od fx53/55 w 130 nm. Dzisiaj wielowatkowosc jest dużo lepiej wykorzystana. Główną wadą prescota był długi potok, ale właśnie wtedy zysk z ht jest największy i pewnie większy niż dzisiaj wnowych core. HT wprowadzono z powodu ekstremalnie długiego potoku, który implkuje puste takty / żałosne ipc. Nie ma się co dziwić, na starym phenomie często gry działają lepiej niż na 3258. Inna sprawa, że w swoim czasie prescoty były beznadziejna konstrukcja z zerowa wydajnością. Stare Semprony przy 2x niższym zegarze miały lepsza wydajność od tego złomu, nawet mobilne centrino miałopodobna wydajność do tej padaki w wersji extreme.Dziwne, że ktoś to kupował - trzeba było być albo głupim albo oszukiwać się że to pod konkretne zastosowania np. Rendering

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o tym wcześniej. Zobacz ile jeszcze dochodzi bajerów z multimediami, 3D itd. Dostaje się dużo więcej, przy znacznie mniejszym poborze energii.

Jeśli wziąć pod uwagę że kolejne 10 lat wcześniej najlepszym procesorem był Pentium ~200MHz a pod koniec 1995 wyszedł Pentium Pro to różnica w wydajności jednak kiedyś była deko większa. Sam zegar to różnica 10x i aby nie było że mowa o NetBurst taki Athlon X2 64 miał praktycznie równo 10x tyle zegara co te Pentiumu, dwa razy więcej rdzeni i wiele usprawnień w IPC.

 

Nawet 8 rdzeniowy i7 w programach potrafiących użyć 16 wątków nie zrobi takiej różnicy jaka dokonała się przez wcześniejsze dziesięć lat. Do tego dochodzi spowolnienie potrzeby wymiany kompa wynikające z faktycznej potrzeby wydajności. Kiedyś dwa trzy lata i komputer jaki by nie był to dostawał ostrej zadyszki w porównaniu do nowych jednostek. Dzisiaj mając kompa na LGA1366 z 2008 lub LGA1156 z 2009 można spokojnie olać zmiany kompa, szczególnie po OC. W 2005 mając kompa z 1998/1999 można było zapomnieć o nowych grach.

 

Rozwój sprzętu spowolnił. Praco Moore'a jest zachowane bo złożoność układów rośnie. Nie da się jednak wydydłać dużo więcej mocy obliczeniowej zwiększając ilość tranzystorów, zegar nie chce rosnąć ponad te 4GHz.

 

Raczej bym się nie cieszył z rozwoju procesorów. Coś tam się poprawiło ale d. nie urywa.

Oczywiście mozna się cieszyć że się oszczędzi na procesorach ale jakoś wolałbym aby wydajność rosła tak jak z 95 do 05, nawet jeśli zużycie prądu byłoby 200W na cepa, może wtedy bym nie musiał czekać na niektóre operacje godzinami... albo optymalizacja tychże programów byłaby jeszcze gorsza niż jest i na jedno by wyszło :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było nawet dual 486, nie popularne u nas. Widziałem raz takie w czasach jego świetności i administrator powiedział że trzeba było jakąś specjalną zgodę na 2 procesorowy komputer.

 

Polska do bodajże 90 lub 91 roku była objęta embargiem na nowe technologie. Zwyczajnie do Polski nie można było sprzedawać najnowszych rozwiązań technologicznych.

 

To akurat dobrze pamiętam, bo rodzice w 1990 roku za ciężkie pieniądze kupowali 386 SX25, gdzie na zachodzie od 1989 roku był już 486. Wkrótce embargo zdjęto, bo nie byliśmy już krajem bloku wschodniego i już rok-dwa później powszechnie w Polsce był dostępne 486.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały update :

Dodałem filmiki z GTA IV oraz GTA V (preview - bez gameplay'a), do testów Xeon'a E5440 (są pod podsumowaniem) : LINK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały update :

Dodałem filmiki z GTA IV oraz GTA V (preview - bez gameplay'a), do testów Xeon'a E5440 (są pod podsumowaniem) : LINK.

 

Dzięki!

 

Edit: Zapomniałeś zmienić Tj max w core temp czy jakoś offsetem to skorygowałeś? Tj max dla Xeonów to 85stopni. Link prosto do filmu dla leniwych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie dla ciebie cHunter ;)

Później dołożę gameplay (jak chłopaki z R* połatają co trzeba).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do autora. Super robota. Mam komputer na 775 z 2007r i teraz chętnie czytam te informacje o płytach i procesorach pod tą podstawkę..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.07.2015 o 22:56, cHunter napisał:
Edit: Zapomniałeś zmienić Tj max w core temp czy jakoś offsetem to skorygowałeś? Tj max dla Xeonów to 85stopni. Link prosto do filmu dla leniwych

Zapomniałem (bo nie wydały mi się zawyżone) !

8 ) Temperatury i ich odczyt (45nm) :
Tutaj skrótowe wyjaśnienie dla tych, którzy nie wiedzą co reprezentuje Tj. Max :

Tj. Max. - To temperatura maksymalna jaką może osiągnąć procesor (tzn. przy której załączy się ochrona przed przegrzaniem/uszkodzeniem CPU).
Zawsze jest określona w specyfikacji danego procesora.

Ogólnie : Temperatura rdzeni jest odczytywana z czujników, które zostały w nich umieszczone.
ALE różne programy, różnie interpretują dane otrzymywane z czujników.

Obliczenie temperatury w obecnej chwili, polega na odjęciu wartości "X" od Tj. Max.
"X" program dostaje od czujników w procesorze, natomiast Tj. Max jest z góry określone (ale kluczowe jest tutaj to, że można je zmienić w ustawieniach programu).

Jeżeli Tj. Max jest błędnie ustawiony, temperatura może być zawyżona lub zaniżona (w zależności od sytuacji).

W moim przypadku, temperatury poszczególnych rdzeni są zawyżone.

Do czego to się wszystko sprowadza ?

Tutaj screeny z różnych programów diagnostycznych, pokazujące temperaturę poszczególnych elementów komputera w czasie testu Intel Burn Test.

Uwaga : Obniżyłem napięcie Vcore o 0,1V (do 1,2V) w porównaniu do filmiku, tak więc tego wyniku nie można porównać do temperatur uzyskanych na filmie. Nie modyfikowałem ustawień/nastaw temperatury w programach w żaden sposób oraz pozostałe ustawienia napięć pozostały bez zmian.

Screeny :

1) Po 5-ciu przejściach : LINK,
2) Po 9-ciu : LINK,
3) Ukończony test : LINK.

Temperatura otoczenia : 21 stopni.

Na podstawie powyższego można wyciągnąć następujące wnioski :

Programy CoreTemp oraz HWMonitor pokazują najwyższą temperaturę na rdzeniach.
Powód : Tj. Max w ich przypadku = 100.
Następnie mamy program Real Temp, który ustawił Tj. Max na poziomie 90 stopni.
Na końcu, wraz z najniższą zanotowaną temperaturą, mamy programy AIDA64 oraz SpeedFan, które przyjęły Tj. Max = 85 stopni.

Zatem któremu programowi wierzyć ?

Jak wspomniał cHunter, Tj. Max dla procesorów Xeon E54xx powinno wynosić 85 stopni (LINK), zatem prawidłową temperaturę rdzeni pokazują programy AIDA64 oraz SpeedFan.

W pozostałych programach, należy zmodyfikować offset (odejmując 15 stopni w CoreTemp, oraz/albo 5 stopni w Real Temp).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

510k+ wyświetleń tego tematu :)

Przydałoby się coś zrobić...

Wiem !

 

Preview : LINK.

 

Pozdrawiam ;)

PS. Dla Hardcore'ów - Pobijcie mój wynik korzystając z Win 98 SE :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozszerzenie 2
LGA 775 vs. Windows 98 Second Edition

Wstęp :

W związku z 20-leciem wydania Windows'a 95 oraz premierą Windowsa 10, postanowiłem zrobić specjalne rozszerzenie do mojego tematu.
Jest to prawdopodobnie ostatnie rozszerzenie i skierowane jest głównie do weteranów, czy też "Starej Gwardii" :).

Wracając jednak do tematu przewodniego...
Postanowiłem sprawdzić co można zrobić z systemem operacyjnym, który przestał być rozwijany.

Aby nie było "zbyt łatwo" (bo XP'ek stracił wsparcie relatywnie niedawno), postanowiłem pobawić się "starym znajomym" - Windowsem 98 Second Edition.

Starym, ponieważ jest to system operacyjny jaki był wgrany na pierwszym moim komputerze domowym.

Pewnie większość z was teraz myśli, że działanie na takim systemie nie ma sensu, bo nic nie można zrobić :)

W praktyce jest wręcz przeciwnie, ale aby obejść limity tego systemu, trzeba się sporo nagimnastykować. Zacznijmy jednak od początku, czyli Sprzętu.

Sprzęt :

Z racji braku wsparcia od ok. 10 lat, Windows 98 SE nie może być zainstalowany natywnie na żadnym nowym komputerze. No może i się da, ale to tylko emulacja (np. na maszynie wirtualnej), dobra opcja jeżeli koniecznie musimy uruchomić program zgodny jedynie w DOS/Windows 95/98/ME, ale mają one dwie podstawowe wady :

1) Ograniczają wydajność (bo procesor emuluje wszystkie urządzenia z systemu), oraz

2) Nie pozwalają na bezpośredni do do niektórych elementów komputera.

Ta druga wada uniemożliwia granie w stare strzelanki/ściagałki, które to wymagają do działania akceleratora 3D.

Osobiście nie mam nic przeciwko emulacji, ale niestety u mnie ona nic nie da, ponieważ za cel wziąłem sobie możliwość odpalenia testów 3DMark oraz klasycznych gier. Kopiąc głębiej po forach zagranicznych udało mi się ustalić co jest wspierane przez Windows 98, oraz jaki sprzęt powinien z nim współpracować.

Ostateczna konfiguracja przedstawia się tak :

Płyta główna : ASRock 775Dual-VSTA
Procesor : Core 2 Extreme X6800 (+OC)
RAM : DDR2 1GB/2GB, jeden/dwa moduły CellShock CS2221550 (@~523MHz CL3.2.2.5 CR2T)
Grafika : GeForce 6800 Ultra (użyte obie wersje karty, tj. zarówno AGP oraz PCI-e)
Dysk : Samsung F3 500GB (HD502HJ)
Audio : Creative Audigy 2 ZS
Zasilacz : OCZ ZS 750W
Inne : Promise FastTrak S150 TX-4

Screen z dokładnymi ustawieniami : LINK.

Nie zamierzam podawać tutaj skąd brałem informację, ani jakich sterowników użyłem.
Nie zamierzam także podawać linków do programów jakie zostały użyte.

Dlaczego ?

Jak wspomniałem na początku - artykuł dla zaawansowanych, więc nie ma mowy o "skrótach" :P
Po za tym, znaczą większość informacji widać w poniższych filmikach.
(UWAGA : Oglądanie wszystkich filmików "od deski do deski" - potrawa BARDZO długo :E)

1) Instalacja :

(czas trwania 25:49)

2) Sterowniki :

a) Część 1-sza :

(czas trwania 23:38)

b) Część 2-ga :

(czas trwania 51:04)

c) Część 3-cia :

(czas trwania 44:45)

3) Programy :

(czas trwania 29:28)

^Powyższy podział traktujcie nieco z przymrużeniem oka (zwłaszcza "Sterowniki", gdzie jest dużo żonglowania sterownikami oraz programami. Odsyłam w tym miejscu do opisu pod konkretną częścią).

Oczywiście na samej instalacji się nie skończyło :P

Tutaj filmiki z wynikami :

1) Syntetyki (np. AIDA64) :

(czas - 16:52),

2) XL-R8R + 3DMark99 MAX :

(60 FPS, czas - 10:39),

Screen 3DMark99 MAX (Vsync off) : LINK (21259 pkt.)
Screen PCMark 2002 Pro : LINK (CPU : 12910 pkt.)

3) 3DMark 2000 - 3DMark03 :

 (czas - *49:54).
*w praktyce mniej - szczegóły w opisie.

Nie widzę potrzeby rozpisywania się na ich temat, bo wszystko jest dobrze widoczne w filmikach.

Teraz coś specjalnego :

Filmiki z 27 mniej lub bardziej klasycznych gier, od których to pochodzi dopisek "Retro Gaming" do tego rozszerzenia :E

Całość została podzielona na siedem części, w niektórych momentach może być problem z dźwiękiem/obrazem (za co bardzo przepraszam już teraz).

Aby zachować jak najlepsze wrażenia z gier, wszystkie filmiki z gier są dostępne w wersji 60 FPS (pod najnowszymi przeglądarkami Chrome, Opera oraz Firefox).

UWAGA : W przeważającej większości użytych gier występuje przemoc, krew, ostry język, itp.

Generalnie nie nadają się dla osób o słabych nerwach/żołądkach/sercach.

Jak nie znasz tytułu, a jesteś wrażliwy na takie rzeczy, radzę przed oglądaniem poczytać opis gry np. na Wikipedii.

Zostaliście ostrzeżeni.

1) Część 1 :

(czas trwania 17:47)

GRY : Super Marion Bros. 1, Elastomania, Blobby Volley, Mugen

2) Część 2 :

(czas trwania 26:37)

GRY : Worms Armageddon, Worms World Party, Minecraft 1.5.2

3) Część 3 :

(czas trwania 47:47)

GRY : Unreal 1, Wolfenstein 3D, DOOM 1, DOOM 2

4) Część 4 :

(czas trwania 24:06)

GRY : Duke Nukem 3D, Dethkarz, StuntGP, Counter Strike 1.6

5) Część 5 :

(czas trwania 1:02:56 - to NIE JEST błąd, filmik serio trwa ponad 1h :E)

GRY : Call of Duty 1 + EP, Medal of Honor Allied Assault + EP1 + EP2.

6) Część 6 :
 

(czas trwania 18:32)

GRY : Destruction Derby, The Need for Speed

7) Część 7 :

(czas trwania 36:07)

GRY : Gothic, Carmageddon II, Diablo II + EP.

Jeżeli wam wciąż mało, tutaj dwa bonusy :

A) Defragmentacja dysku w Windows 98 SE :

(czas - 34:47)

(tak, lubię oglądać jak pracuje jego program do defragmentacji dysku :E)

B) Dysk 4TB vs. Windows 98 SE :

(czas - 41:49).

Konkluzja :

Mam nadzieję, że wszystkim zainteresowanym spodobało się to rozszerzenie.

Windows 98 jest dosyć wymagający jak chodzi o ustawienie wszystkiego, tak więc nie polecam takiej zabawy osobom które nie są obeznane z DOS'em albo nie potrafią skonfigurować ustawień BIOS'u.

Na tych którym się to uda, może czekać wiele godzin zabawy w legendarne gry z okresu przełomu XX i XXI wieku :)

PS. Pozdrawiam wszystkich hardcore'ów, co przeczytali i obejrzeli wszystko "od deski do deski" :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem tylko poinformować, że w zamian za wkład w forum i bardzo ciekawy wątek na temat aktualnej sytuacji procesorów LGA 775 w grach który prowadzi agent_x007 od pewnego czasu na naszym forum, wraz z firmą Fractal Design postanowiliśmy go nagrodzić małym upominkiem. Dzięki Agent! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym w tym miejscu podziękować za obudowę i powiedzieć, że jeszcze mam parę pomysłów na dalsze rozwinięcie tego tematu :)

Na razie jednak, jak obiecałem - tak dostarczam :

GTA V (patch 1.30) vs. E5440 @ 3,83GHz :


Sterownik grafiki jest taki sam jak we wcześniejszym teście GTA IV :

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Win 98SE pamiętam że używałem na 2,4,10, 60GB.

Fat32 chyba do ~12x GB ma ograniczenie.

 

 

Chciałbym w tym miejscu podziękować za obudowę i powiedzieć, że jeszcze mam parę pomysłów na dalsze rozwinięcie tego tematu :)

 

Może kwestie wzrostu poboru energii ?

 

np:

http://cpuboss.com/cpus/Intel-Xeon-E5450-vs-Intel-Pentium-E2140

 

Na dziś e2140 wystarcza z adblock + noscript + 6450. Ale kilka razy w roku zdarza się konwersja video i wtedy zastanawiam się nad przypiłowanym e5450 z gotową nakładką.

 

 

Byłoby znacznie szybciej, (jest to jeszcze opłacalna zmiana wobec przesiadki na i5 2xxx) ale przez większość czasu Xeon procesor nie przegrzewałby się. A różnica wobec e2140 to minimum 20-30W w idle ?

 

 

Co byłoby lepsze przy E5450

- "DES" Dynamic energy Saver - od producenta płyty.

- Czy dobranie minimalnego napięcia startowego w biosie ?

- Zejście na najmniejszą możliwą częstotliwość + min V ?

 

Znalazłem obniżanie napięcia.

http://www.tomshardware.com/reviews/undervolt-cpu-phenom,2348-5.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FAT32 z Win ma sztuczne ograniczenie do 32/64GB.
W teorii można iść dalej, ale Win98 nie ogarnie się na takiej partycji :(

Wzrost poboru energii jest trudny do zrobienia w praktyce, ponieważ każdy egzemplarz ma własne VID.
Gdyby zablokować Vcore na stałej wartości, wtedy nie ma oszczędzania energii w idle'u.

Mój E5440 na 3,83GHz @ 1,1875V (BIOS) zjada ~110W w spoczynku, w połączeniu z GTX'em 780 Ti, 4x1GB 900MHz @ 2,2V.

Update 11.11.2015 :

E5440 @ 3,83GHz : 
Fallout 4 Gameplay - 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FAT32 z Win ma sztuczne ograniczenie do 32/64GB.

W teorii można iść dalej, ale Win98 nie ogarnie się na takiej partycji :(

 

 

 

Dobrze pamiętałem że 60GB używałem ;), Potem zmieniałem dysk był jeszcze 98SE stąd na 512GB mam 3x128GB +87GB ;)

http://www.vogons.org/viewtopic.php?f=46&t=44423

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój E5440 na 3,83GHz @ 1,1875V (BIOS) zjada ~110W w spoczynku, w połączeniu z GTX'em 780 Ti, 4x1GB 900MHz @ 2,2V.

 

Update 11.11.2015 :

E5440 @ 3,83GHz : 

Fallout 4 Gameplay - 

.

 

Dzięki za ten post. Od jakiś kilku godzin szukam sryliard wątków na temat e5440 i całej przeróbki z 775 na 771. Zmotywował mnie do tego Fallout 4, który działa beznadziejnie na moim e5200 @ 3,5ghz. Za dużo ładowania podczas zmiany lokacji :kwasny: Koszt procka to jakieś 150 zł + ten adapter(jak zwał tak zwał), a różnica wydaje się być kolosalna. Mam nadzieję że nie będzie problemu z GA-EP35-DS3 i będę mógł spokojnie zagrać wraz z Radkiem Hd7770. Chociaż na niskich detalach :E

 

Aczkolwiek cykam się trochę tej przeróbki, bo boje się że coś zepsuję47.gif Te mikrokody trzeba wgrać przed zmianą procesora ? Czy można po jak komp wstanie?

 

Byłbym wdzięczny za jakiekolwiek informacje :3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up 

Możesz kupić na allegro Xeon'a z już wyciętymi miejscami pod LGA 775 (np. LINK).

Przy nim, modyfikacja socketu płyty nie jest potrzebna, trzeba tylko uważać jak się go wkłada (ma wcięcia zarówno dla LGA 771 jak i LGA 775).

 

Gotowy BIOS z mikrokodami wgrywasz tak samo jak zwykły BIOS (z tej stronki : LINK, możesz pobrać gotowca dla Twojej płyty).

Lepiej go wgrać przed włożeniem Xeon'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up 

Możesz kupić na allegro Xeon'a z już wyciętymi miejscami pod LGA 775 (np. LINK).

Przy nim, modyfikacja socketu płyty nie jest potrzebna, trzeba tylko uważać jak się go wkłada (ma wcięcia zarówno dla LGA 771 jak i LGA 775).

 

Gotowy BIOS z mikrokodami wgrywasz tak samo jak zwykły BIOS (z tej stronki : LINK, możesz pobrać gotowca dla Twojej płyty).

Lepiej go wgrać przed włożeniem Xeon'a.

 

Kupiłem owego procka z tej auckji. Mam nadzieję, że nie będzie problemów :boink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodałem drugie nagranie z Fallout 4 oraz Gameplay z AC:Syndykat (Xeon E5440 @ 3,83GHz) :

Skrót do postu z pozostałymi wynikami : LINK.

Poprawiłem także linki z części drugiej do testów Conroe oraz Allendale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za ten post. Od jakiś kilku godzin szukam sryliard wątków na temat e5440 i całej przeróbki z 775 na 771. Zmotywował mnie do tego Fallout 4, który działa beznadziejnie na moim e5200 @ 3,5ghz. Za dużo ładowania podczas zmiany lokacji :kwasny: Koszt procka to jakieś 150 zł + ten adapter(jak zwał tak zwał), a różnica wydaje się być kolosalna. Mam nadzieję że nie będzie problemu z GA-EP35-DS3 i będę mógł spokojnie zagrać wraz z Radkiem Hd7770. Chociaż na niskich detalach :E

 

Aczkolwiek cykam się trochę tej przeróbki, bo boje się że coś zepsuję47.gif Te mikrokody trzeba wgrać przed zmianą procesora ? Czy można po jak komp wstanie?

 

Byłbym wdzięczny za jakiekolwiek informacje :3

F4 żre strasznie dużo ramu też, u mnie (na xeonie e5440@3,5GHz) po zmianie z 4 na 8 GB ram zdecydowanie przycięcia się zmniejszyły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mój E5440 na 3,83GHz @ 1,1875V (BIOS) zjada ~110W w spoczynku, w połączeniu z GTX'em 780 Ti, 4x1GB 900MHz @ 2,2V.

Te moduły wymagały aż 2,2V przy FSB 450 do stabilnej pracy? Pytam bo w profilu SPD moduły (przynajmniej jeden) mają dla 400MHz cl4 napięcie 1,8V (pokazane na początku gameplay'a z F4).

edit: Ok, dałeś tyle bo druga para ma takie napięcie. Orientujesz się jaki najlepszy soft (oprócz gier i memtesta) do sprawdzania podkręconego ramu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prime95, Intel Burn Test.

Oczywiście przy porządnym testowaniu pamięci zaleca się pozostawienie komputera na kilka godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update :D

Pentium Extreme Edition 965 @ 4,82GHz + Win 10 Pro x64 :

1) Battlefield 1 DX11 vs. DX12 (Single Player) :

2) Battlefield 1 Multiplayer (64 graczy) :

3) DOOM (2016) - Vulkan API :

4) Gears of War 4 (Benchmark) :

5) Gears of War 4 (Gameplay) : 

6) GTA V (Revisited) : 

7) Rise of Tomb Raider (DX11/DX12 benchmark comparison) :

 

8 ) Call of Duty : Infinite Warfare (Gameplay) :

9) Civ 6 + Total War : Warhammer : 

10) Wiedźmin 3 : Dziki Gon : 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nadal na tej samej płycie robisz testy?

Nie pochwaliłem się(zapomniałem), oskalpowałem e1200, przylutowałem miedzianą blachę do spartana lt. Całość kręciłem na asus p5k. Bez zmiany napięć szedł normalnie do 2,7ghz. Nawet jakoś specjalnie się nie grzał, 68"C w stresie i się nawet ciepłowody ciepłe nie robiły. Doszedł do 3,8ghz przy napięciu 1,75v, i nadal się za bardzo nie pocił bo tylko 78"C w stresie :E.

Podkręcanie sie skończyło kiedy ukruszyłem rdzeń. :Up_to_s: A pewnie jeszcze dalej bym go wykręcił.

BTW: Przypomniałem sobie fakt, że na tablecie z z3735g miałem więcej fps w MW3 w 1024x600 niż na pentium d 830 + 7300gt w 800x600 :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...