Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

agent_x007

LGA 775

Rekomendowane odpowiedzi

PXE 965 @ 4,82GHz na zwykłej P5B ?

LOL, Nie.

Tranzystory MOSFET stopiły by się na niej, zanim zdążyłbym zobaczyć obraz z testów :E

 

Filmiki z Listopada 2016 są robione na płycie ASUS P5K64 WS (opis w filmikach + CPU-z na początku każdego filmu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

I tak ta płyta lekko nie ma teraz :lol2:. Podejrzewam że mniejsze ilości ciepła są wydzielane nawet przy oc quadów :E .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy relatywnie takim samym napięciu Vcore (+/- 0,03V), PXE 4,82GHz bierze o ok. 30W więcej ze ściany (szczytowo), od QX6700 [b3] @ 3,62GHz :E

 

Płyta lekko nie ma... albo dasz aktywne chłodzenie na VRM, albo odczujesz to samo co tanie płyty pod AM3+ z FX-ami serii 8000 :)

 

Teraz testuję coś mniej prądożernego, więc aktywne chłodzenie nie jest potrzebne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update #2 :

Core 2 Extreme QX6700 @ 3,62GHz + Win 10 Pro x64 :

1) Battlefield 1 Multiplayer (64 graczy) :

2) DOOM (2016) - Vulkan API :

3) Gears of War 4 (Benchmark + Gameplay) :

4) GTA V :

5) Rise of Tomb Raider (DX11/DX12 benchmark comparison) :

6) Call of Duty : Infinite Warfare (Gameplay) :

7) Civ 6 + Total War: Warhammer :

8 ) Wiedźmin 3 : Dziki Gon :

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mimo że c2d/q mają tyle lat to nadal jako tako sobie radzą :E .

Chciałem budować htpc, myślałem czy by nie użyć g1620 ale jednak zbuduję cos na 775 bo jest jednak jakaś frajda z podkręcania tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka że obecnie postęp w wydajności nie jest aż tak duży jak to było ~15 lat temu. Dzisiaj na sprzęcie z pierwszymi C2D Conroe czy Pentium DC E21x0 spokojnie można nadal przeglądać internet, robić prace biurowe czy oglądać filmy w FullHD (pod warunkiem sensownego GPU). U mojej siostry ciotecznej stoi cały czas mój stary konfig na E2140, Abit IP35, 2x2GB RAMu i HD4650, spokojnie jej nadal wystarczy do siedzenia na Fb, grania w Simsy czy oglądania filmów. Po dorzuceniu SSD nie odstaje zbytnio w czasie wczytywania systemu czy przeglądarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję kotleta.

Mam w domu 4 kompy Dell Optiplex 280, czyli 4 ubogie płyty na chipsecie i915G, 4 procki P4 Prescott 2.8GHz, 6 kości RAMu DDR2, kilka dysków SATA i chciałbym z tym zrobić coś sensownego...szkoda, że na LGA775 nie ma płyt z miejscem na dwa procesory, bo pierwsze co to właśnie chciałem władować dwa procki do jednej obudowy.

I tak zastanawiam się co z tym można sensownego zrobić bez większych nakładów finansowych. Nie potrzebuje w zasadzie tego do jakiś ekstremalnych rzeczy. W gry nie gram, a do użytkowania na co dzień mam laptopa. Ten stacjonarny przydałby mi się w zasadzie do programowania tylko. Ale lubię wyciskać z rzeczy maksimum możliwości, dlatego fajnie byłoby pokombinować z overclockingiem procka i kości RAMu...a Wy co sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozbyć się tych antyków w cholerę, prawie na pewno nie wejdzie tam nawet Core2Duo a co dopiero Core2Quad ;)

BIOSy poblokowane, nie ma nawet co podkręcać a zresztą zaraz wyłoży się zasilacz a już napewo chłodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że to nic nie warte. Procesory po 3-5 zł chodzą..to mi się nie chce bujać na pocztę za taki zarobek.

Poszukam może jakiejś używanej płyty głównej na sensownym chipsecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już lepiej, na tych z Della nic nie zdziałasz. Najlepszą opcją byłaby jakas płyta na P35/45 i do tego Xeon przerobiony z 775 na 771.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tDadyou.jpg

thewave.gif

Podziwiam wszystkich którzy przeczytali ten wątek "od deski do deski" thumbup.gif
Pozdrawiam też tych, którzy wpadli "tylko na chwilę" ;)

Mam nadzieję, że każdy dowiedział się czegoś ciekawego albo chociaż miał lepszy humor po obejrzeniu moich filmików.
Jak wciąż macie mało, tutaj mój wątek z testami 2006-2016 (i porównanie do FX-62) : LINK

Wypadałoby jednak zrobić coś więcej na tę okazję...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, no... milioner :)

Quadzik @3.6 w 4K w GTA V z tym razem GTX 1080... najs.

Choć wcześniej były testy na czymś powyżej @4GHz.

Ale 3.6 jest też dobrą, pewną symboliczną granicą od której np. Shift 2 nagle przestaje mieć pewne problemy z wydajnością. Bodaj przy startach wyścigów.

Ale to cenowo zamiast takiego OC proca, czyli do tego płyty i chłodzenia, chyba taniej wyjdzie nawet i5 Sandy, a podobnie wydajnościowo. Chodzą od 110 zł, a najuboższe płyty od 80 zł.

Niemniej dzięki za temat, bo sobie zaglądałem tutaj kilkukrotnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy powyżej 4GHz nie miały 16GB RAM'u DDR3 z dyskiem NVMe i SSD na gry cool.gif.
Ogólnie jednak chłodzenie nieco słabe na Quada w 65nm powyżej Vcore=1,4V :D
Ale zobaczę co uda się wskórać ;)
Na teraz :

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włączyłeś lock 30 FPS. Ładnie. Stabilniej to wtedy działa przy takich FPS. Rozumiem że komendą.

Chyba już wtedy żadnego innego locka nie potrzeba.

W starym teście na LABie jeszcze jest info, że na te ścinki na C2D pomaga też (Grass Quality) oraz (Particle Quality). Te opcje trzeba ustawić na najniższą wartość, czyli normal.

Nie wiem też jak z wydajnością na C2D, ale generalnie na C2Q mniej proc obrywa na starszych updatach:

https://pcgamingwiki.com/wiki/Grand_Theft_Auto_V#Stuttering_during_gameplay

Jest tam też opisany trick na V-Sync z większym FPS koło traw.

Ogólnie jak uda Ci się pozbyć tych ścin w 4K na C2D to jesteś boss.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie komendą, FPS lock był ustawiony przez RTSS.

Sprawdź fragment @11:21.

Akurat przy drzewach/trawie wielkich ścinek niemal brak :D (a ich jakość była ustawiona na "Ultra").

Particle Quality może mogłoby pomóc na moich dropach (ustawione było Very High)... ale ciężko to pokazać przy nagrywaniu na tym samym komputerze (nagrywanie też wymaga czegoś od procka, a nie mam niestety zewnętrznej karty przechwytującej obraz :().

 

Ogólnie : Bez nagrywania, jest mniej ścinek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówią że Windows DVR jest lepszy pod względem wydajności przy nagrywaniu.

Nawet jakieś testy chyba były.

 

A komendę polecam sprawdzić (jest na wiki) bo może się zachowywać inaczej niż lock. Ale nie wiem.

 

Ciekaw też jestem jak by było na update 5. Pliki tam nawet są z instrukcją.

 

GTA V Priority Launcher też polecam sprawdzić. On bardzo dużo rzeczy zamyka na W10, które potencjalnie też mogą od czasu do czasu użyć CPU, tylko zamyka DVR, i trzeba by skrypt edytować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można też jeszcze sprawdzić w Powershellu przez Get-MMAgent czy kompresja pamięci jest wyłączona.

 

Polecam też w programie inSpectre tymczasowo dla takiego C2D wyłączyć łatki Spectre/Meltdown (zrobić restart po zmianach).

 

Może to śmigać wtedy lepiej.

A z update 5 tym bardziej jestem ciekaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...