Forum PCLab.pl: SilentiumPC Grandis XE1236 - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

• (5 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Ostania »
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

SilentiumPC Grandis XE1236 Unboxing, Montaż, Test, Recenzja

#21 Użytkownik jest niedostępny   SebZMC 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 29 Maj 2014 - 20:47

Test jest na frazpc, ale taki sobie ten test, skoro nie ma w nim chociażby hr-02 macho..

/edit
@Lipton rzeczywiśćie :)

Widać, że dużo czasu zostało poświęcone na stworzenie recenzji, lecz autor widzi same zalety, "oh ah jaki ten grandis super", że aż podchodzi to pod artykuł sponsorowany ;)

/edit2

Recenzja RyszardGTS nie jest artykułem sponsorowanym, szczegóły w poście poniżej.

Ten post był edytowany przez SebZMC dnia: 29 Maj 2014 - 21:38

#22 Użytkownik jest niedostępny   Lipton 

• Zawodowiec
  • PipPipPipPipPip

Napisany 29 Maj 2014 - 20:52

Masz tam EreBossa, który w teście laba wypadł lepiej od HR-02 Macho.

#23 Użytkownik jest niedostępny   RyszardGTS 

• Nie wylewający za kołnierz...
  • Ikona
  • Grupa: Moderatorzy

Napisany 29 Maj 2014 - 21:12

Zobacz postSebZMC, o 29 Maj 2014 - 21:47, napisał(a):

Widać, że dużo czasu zostało poświęcone na stworzenie recenzji, lecz autor widzi same zalety, "oh ah jaki ten grandis super", że aż podchodzi to pod artykuł sponsorowany ;)

Zauważyłem te same "minusy" które zauważyli profesjonalni testerzy.

Pisałem o:
- "męczeniu podstawy frezarką"
- braku niklowania
- różnicy pomiędzy PWM a 1500rpm (jest w tekście - jest głośniej ale przy takiej wydajności 55CFM musi być głośniej)

Nie zauważyłem tylko tych miękkich finów, może w profesjonalnym teście są inne wytyczne. (I nie tylko wzorowałem się moim Spire bo kiedyś posiadając firmę providerską oraz sklep internetowy ze sprzętem, a aktualnie mam kolegę który nadal ma sklep komputerowy trochę radiatorów w życiu widziałem i macałem).

I oświadczam że nie współpracuje z firmą Silentium PC, nie pobrałem żadnego wynagrodzenia czy to w formie rzeczowej czy finansowej za tą recenzję. Firma Silentium PC nie zleciła mi wykonanie tej recenzji, to moja inicjatywa.

Jeżeli nadal nie wierzysz w moje oświadczenie to napisz mocniejsze słowa na forum by były oficjalne i potwierdzone w formie elektronicznej jaką jest forum www. Na priv podaj mi swoje dane. Ja zrobię printscreena forum, udam się do notariusza by potwierdził wiarygodność tej strony. Po czym udam się z prawnikiem pod podany przez Ciebie adres i potwierdzisz mi na piśmie że to był Twój wpis co też potwierdzisz danymi ze Swojego dowodu osobistego, a potem samo się potoczy...

Nie pomawiaj innych bo z kk212 już sporo osób dostało bęcki, a z kc23 można wystąpić na drogę cywilną.

#24 Użytkownik jest niedostępny   NoLife 

• Undead
  • PipPipPipPipPip

Napisany 29 Maj 2014 - 21:19

Hmm, odnośnie chłodzenia, fajne, proste, sprawne... i w tej cenie bezkonkurencyjne.
Odnośnie recenzji.... :E Jest w porządku jak na reckę użytkownika, brakuje mi tylko zdjęcia całości w obudowie. No i zapomniałeś o tym iż może być problem przy starszych płytach z mocno rozbudowana i wysoką sekcją chłodzenia NB i zasilania a także pamięci RAM.

#25 Użytkownik jest niedostępny   bielas 

• ...i daj nam siłę, byśmy nie przebaczali naszym winowajcom...
  • PipPipPipPipPip

Napisany 29 Maj 2014 - 21:29

Zobacz postRyszardGTS, o 29 Maj 2014 - 22:12, napisał(a):

/ciap/

I oświadczam że nie współpracuje z firmą SilentiumPC, nie pobrałem żadnego wynagrodzenia czy to w formie rzeczowej czy finansowej za tą recenzję. Firma SilentiumPC nie zleciła mi wykonanie tej recenzji, to moja inicjatywa.

Jeżeli nadal nie wierzysz w moje oświadczenie to napisz mocniejsze słowa na forum by były oficjalne i potwierdzone w formie elektronicznej jaką jest forum www. Na priv podaj mi swoje dane. Ja zrobię printscreena forum, udam się do notariusza by potwierdził wiarygodność tej strony. Po czym udam się z prawnikiem pod podany przez Ciebie adres i potwierdzisz mi na piśmie że to był Twój wpis co też potwierdzisz danymi ze Swojego dowodu osobistego, a potem samo się potoczy...

Nie pomawiaj innych bo z kk212 już sporo osób dostało bęcki, a z kc23 można wystąpić na drogę cywilną.

Dodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazek

Ciekawe, czy da się na to namówić, czy popuszczą mu zwieraki i zapoda jakiś durny wykręt. Dodaj obrazek

#26 Użytkownik jest niedostępny   RyszardGTS 

• Ikona

Napisany 29 Maj 2014 - 21:34

Zobacz postNoLife, o 29 Maj 2014 - 22:19, napisał(a):

Hmm, odnośnie chłodzenia, fajne, proste, sprawne... i w tej cenie bezkonkurencyjne.
Odnośnie recenzji.... :E Jest w porządku jak na reckę użytkownika, brakuje mi tylko zdjęcia całości w obudowie. No i zapomniałeś o tym iż może być problem przy starszych płytach z mocno rozbudowana i wysoką sekcją chłodzenia NB i zasilania a także pamięci RAM.

Nie robiłem zdjęcia wewnątrz obudowy bo moja obudowa to zmodyfikowano-zmasakrowany desktop który jest wciśnięty w półkę. Teoretycznie widzę tylko jego tył z kablami, a dokładnie brak tyłu bo prawie całość wycięta kątówką by powietrze szybko wylatywało. Sajgon bo prostu Sajgon, a nie widok do robienia zdjęć :E

Zobacz na fotki jeszcze raz :)
Mam radiator na sekcji zasilania. Nie jest to wysoki radiator ale też nie taki niski (zmierzyłem - 28mm) i nic nie zawadza. Jeżeli nie zamontujesz tego trzeciego dodatkowego wentylatora to masz luz do 49-50mm. Ale ktoś gdzieś słusznie zauważył że trzeci wentylator będzie zbyteczny bo już nie uzyskamy wzrostu ciśnienia pędzącego powietrza. Ja stawiałbym na montaż wentylatora na tyle obudowy, a właściwie to 90% w miarę dobrych obudów ma już tam jakieś 80/92/120mm
Odnośnie RAM, też masz fotkę. Jak podniesiesz wentylator do góry to wystaje on o jakieś 5mm ponad zarys radiatora (zresztą zdjęcie porównanie Kepler vs Grandis masz właśnie z podniesionym wentylatorem więc idzie zobaczyć jak to wygląda). Jeżeli podniesiesz wentylator do góry to znów masz około 49-50mm dostępne od pierwszego slotu na płycie więc wszystkie sloty dostępne. Jaki minus takiego podniesienia? hmmm... przy potwornie mocnych jednostkach gdy damy pełny full stress test to temperatura nam wzrośnie o 0,25'C? :E
Ja aktualnie mam tylko ten środkowy wentylator i w dodatku opuszczony jak to najniżej możliwe (stoi na tych śrubkach mocujących) i omiata powietrzem. W co przypadku mojego słabego w pobór Phenoma 521 dało spadek przy 4GHz z 39'C na 37'C - tak jak pisałem - w przypadku mało prądożernych procesorów to rurki "nie zdążą przekazać" ciepła do ich końcówek a już radiator odbiera całe ciepło a wentylator wydmuchuje na zewnątrz.

Zobacz postbielas, o 29 Maj 2014 - 22:29, napisał(a):

Dodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazek

Ciekawe, czy da się na to namówić, czy popuszczą mu zwieraki i zapoda jakiś durny wykręt. Dodaj obrazek

Już napisał mi na priv i sobie całość wyjaśniliśmy.
Duży plus bo zachował się jak prawdziwy facet (wiadomo że nie podam o czym pisaliśmy bo jest ochrona prywatnych wiadomości).
Ot takie forumowe "misunderstanding" ;)

#27 Użytkownik jest niedostępny   KajtekF1 

• "Silnik czołgu jest taką samą bronią jak działo główne"
  • PipPipPipPipPip

Napisany 29 Maj 2014 - 22:09

No i mamy od 2 godzin profesjonalny test.

Jeśli chodzi ci o test na frazpc to do profesjonalnego testu bardzo dużo mu brakuje.

#28 Użytkownik jest niedostępny   Lipton 

• Zawodowiec
  • PipPipPipPipPip

Napisany 29 Maj 2014 - 22:29

UP: Pytanie co kryje się pod nazwą "profesjonalny test". Testowanie chłodzenia w sterylnych warunkach? Pomiary wilgotności wraz z temperaturą otoczenia?

#29 Użytkownik jest niedostępny   MaxForces 

• pompton plains nj
  • PipPipPipPipPip

Napisany 29 Maj 2014 - 22:52

No byś nie uwierzył ale wilgotność ma akurat wpływ na te słupki. NO jeżeli się zabiera za testy to najlepiej spełnić warunki identyczne dla wszystkich chłodzeń i nie ma to nic wspólnego ze sterylnością.
Z drugiej strony nie każdego stać na klimę ale z trzeciej strony za oceanem to wymóg na lato bez którego nie przeżyjesz lata. Przy wilgotności 90+ to samo z sibie leje się.
Na frazie nic tam nie brakuje no poza ustawieniami PWM choć jak patrzę to zadziwiająco basic wypadł.
A co w większości brakuje to obciążenia karty i CPU jednocześnie. Masa ludzi autorskie kupuje a te ciepło zostaje w budzie i podgrzewa chłodzenie CPU.

SilentiumPC chyba się spisze z dostarczeniem
Wiec
Lista coolerów jest otwarta
Grandis XE1236 vs
Thermalright HR-02 Macho
Scythe Ashura
Thermalright TRUE Spirit 140 Power
Dorzucę droższe
Phanteks PH-TC14PE ,Prolimatech Genesis,Noctua NH-D14
Teraz potrzeba trzech przeciwników dla Fortis 2 XE1226

A niech będzie coś i dla posiadaczy Mugena 2 by wiedzieli czy coś zmieniać czy nie.

Ten post był edytowany przez MaxForces dnia: 30 Maj 2014 - 02:08

#30 Użytkownik jest niedostępny   RyszardGTS 

• Ikona

Napisany 30 Maj 2014 - 06:23

Zobacz postMaxForces, o 29 Maj 2014 - 23:52, napisał(a):

SilentiumPC chyba się spisze z dostarczeniem
Wiec
Lista coolerów jest otwarta
Grandis XE1236 vs
Thermalright HR-02 Macho
Scythe Ashura
Thermalright TRUE Spirit 140 Power
Dorzucę droższe
Phanteks PH-TC14PE ,Prolimatech Genesis,Noctua NH-D14
Teraz potrzeba trzech przeciwników dla Fortis 2 XE1226

A niech będzie coś i dla posiadaczy Mugena 2 by wiedzieli czy coś zmieniać czy nie.

Mugen 2 :D super!
Daj w takiej konfiguracji jak miałeś przy A10 7850K czyli z dwoma wentylatorami push-pull, chętnie zobaczę jak sobie poradzi w takiej konfiguracji z XE1236.

Co do XE1226 to ja bym zaproponował dwa coolery jako "wzorcowe" do wydajności Fortisa 2 czyli
Prolimatech Megahalems czyli jego protoplasta i wyznacznik jakości
oraz
AAB P6 czyli główny konkurent w klasie niskich cen.
Ale AAB to albo bym wywalił te jego oryginalne wentylatory - i dał na Megahalems, Fortis 2 oraz tego AAB P6 wentylator z Fortis 2 albo cokolwiek cichego a wydajnego bo te dwa od AAB P6 są diabelnie głośne na maxa. Nie każdy patrzy na słupki głośności a tylko temperatury i można się nieźle dziwić że przy "hiper mega wydajności radiatora" nie da się wysiedzieć bo wentylatory huczą że głowa pęka.
Jeżeli jednak zostawić te wentylatory bo tak stworzył producent i nie powinno się nic zmieniać to do zestawienia wrzucić Contaca 39 z dwoma 120mm na 2000rpm i 150cfm, zobaczymy jak AAB P6 obroni się przed takim ciągiem i grubymi 8mm rurkami, pomimo że 3, to jednak 8mm.

Inny typ to Zalman CPNS10X, Spire Coolgate 2012, Raijintek Themis. Fakt walka może być nierówna ale po prostu Fortis 2 jest tak tani że nie ma zawodników dla niego :E

A propos Fortis 2 to jest świeża recenzja na YouTube ale gość "czarny biały" chyba wpada w rutynę bo niewiele więcej ona "profesjonalna" od mojej. Ani danych z odczytów pomiarów wentyli, ani z trybów PWM/500/1000/1500. Tabelki bez danych z obrotów, delta'C też co chwilę była liczona z innej temp pokojowej bo oglądałem rożne jego filmy i co chwilę inna temp a wiadomo że delta rośnie wraz ze wzrostem temp pokojowej i nawet "bench testowy" nie pomoże by utrzymać deltę'C idealnie w ryzach. Na wykresach - Ereboss max 65'C, delta'C 40,8'C czyli pokojowa 24,2'C, Fortis 2 64,2'C, delta 42,6'C 21,6'C.

21,6'C i 24,2'C to nie są te same warunki i wyniki są przekłamane.

Aktualnie zaczyna się chłodny dzień i dziś delta'C na moim Grandisie nawet przy tym słabym Phenomie 521 byłyby sporo niższe, na luzie z 3-4'C niższa delta niż wtedy co testowałem a celowo chciałem testować w tak ciepły dzień (28,3'C w pokoju)

Więc zrób MaxForces porządnego testa tego Fortis 2 bo sporo różnych Twoich testów czytałem i robisz rewelacyjnie, a ostatni o 2x-3x/Crossfire cud malina, orzeszki i słone paluszki :D

#31 Użytkownik jest niedostępny   Blackwhite 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 30 Maj 2014 - 09:32

1@up
Ja nie nigdy nie robilem recek w pomieszczeniu klimatyzowanym, nie mam na to kasy.Jasne masz racje,ze to nie do konca tak jak byc powinno, ale lepiej chyba podac delte niz srednia temperature, ktora nie wnosi nic, biorac pod uwage zmienna temperature otoczenia ;)
Zauwaz tez,ze delta nie rosnie wprost proporcjonalneie do wzrostu temperatury otoczenia.
Nie robie tez testow profesjonalnych, to testy dla tzw Kowalskiego,zeby wiedzial jak wyglada glosnosc, jakich temperatur moze sie spodziewac ,jak wygladaja wymiary chlodzenia itd ;)
Ustawienia wentyli nie podaje od jakiegos czasu bo niestety po updacie wspanialego win8.1 nie odczytuje mi oborotow w zadnym programie.Nawt program easy tune do mojej plyty nie dziala.
Natomiast posiadam takie same ustawienia profilu wentyli dla kazdego coolera, to jedyna rzecz ktora moge zrobic.

Kolejna seria testow bedzie przeprowadzana na jednaj pascie termoprzewodzacej i dodane beda rowniez testy z takimi samymi wentylami dla kazdego chlodzenia.Niestety nie jestem caly czas zapewniec klimatyzowanego pomieszczenia i z tym nic nie zrobie.
Dopoki jednak to nie nastapi nie bede zminail metodologii bo wtedy wyjdzie kompletna kiszka ;)

PS.Wracajac do tej nieszczesnej delty, przeprowadzajac testy w obudowie nie powinno podawac sie temperatury jaka panuje w pomieszczeniu a ta jaka panuje w obudowie, w takich bowiem warunkach pracuje chlodzenie ;)

Ten post był edytowany przez Blackwhite dnia: 30 Maj 2014 - 11:49

#32 Użytkownik jest niedostępny   Lipton 

• Zawodowiec
  • PipPipPipPipPip

Napisany 30 Maj 2014 - 10:07

To zależy :P
Możesz mieć mały pokój i utrzymywać podobną temperaturę otoczenia.

Ten post był edytowany przez Lipton dnia: 30 Maj 2014 - 10:09

#33 Użytkownik jest niedostępny   Firekage 

• [*] 16.02.1959-16.05.2016
  • PipPipPipPipPip

Napisany 30 Maj 2014 - 10:13

Z ciekawości przyjrzałem się stopce tego Silentiuma. Stopka w Ninjy 3 jest lepiej wypolerowana, gdy ta z recenzji widać, że jest chropowata.

#34 Użytkownik jest niedostępny   Lipton 

• Zawodowiec
  • PipPipPipPipPip

Napisany 30 Maj 2014 - 10:42

No niestety :(
Swoją już przejechałem papierem ściernym.

#35 Użytkownik jest niedostępny   MaxForces 

• pompton plains nj
  • PipPipPipPipPip

Napisany 30 Maj 2014 - 11:41

Zobacz postRyszardGTS, o 30 Maj 2014 - 07:23, napisał(a):

Mugen 2 :D super!
Daj w takiej konfiguracji jak miałeś przy A10 7850K czyli z dwoma wentylatorami push-pull, chętnie zobaczę jak sobie poradzi w takiej konfiguracji z XE1236.

Co do XE1226 to ja bym zaproponował dwa coolery jako "wzorcowe" do wydajności Fortisa 2 czyli
Prolimatech Megahalems czyli jego protoplasta i wyznacznik jakości
oraz
AAB P6 czyli główny konkurent w klasie niskich cen.
Ale AAB to albo bym wywalił te jego orginalne wentylatory - i dał na Megahalemsa, Fortisa 2 oraz tego AAB P6 wentylator z Fortisa 2 albo cokolwiek cichego a wydajnego bo te dwa od AAB P6 są diabelnie głośne na maxa. Nie każdy patrzy na słupki głośności a tylko temperatury i można się nieźle dziwić że przy "hiper mega wydajności radiatora" nie da się wysiedzieć bo wentylatory huczą że głowa pęka.
Jeżeli jednak zostawić te wentylatory bo tak stworzył producent i nie powinno się nic zmieniać to do zestawienia wrzucić Contaca 39 z dwoma 120mm na 2000rpm i 150cfm, zobacczymy jak AAB P6 obroni się przed takim ciągiem i grubymi 8mm rurkami, pomimo że 3, to jednak 8mm.

Inny typ to Zalman CPNS10X, Spire Coolgate 2012, Raijintek Themis. Fakt walka może być nierówna ale po prostu Fortis 2 jest tak tani że nie ma zawodników dla niego :E

Z AAB może być problem lub nie musze do nich napisać czy skuszą się wysłać za szeroką wodę.SilentiumPC odpowiedziało i podeśle oba chłodzenia.
Raijintek Themis dostane
Z resztą musze usiąść na spokojnie i wasze ceny poprzeglądać.
Co do XE1226 dwa droższe dorzucę tak czy siak by zobaczyć ile się traci do najwydajniejszych i jaka jest różnica cenowa.

#36 Użytkownik jest niedostępny   Blackwhite 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 30 Maj 2014 - 11:43

Zobacz postLipton, o 30 Maj 2014 - 11:07, napisał(a):

To zależy :P
Możesz mieć mały pokój i utrzymywać podobną temperaturę otoczenia.

W malym pokoju temperatura szybciej ulegnie zmianie jak w dzuym pomieszczeniu, przerabialem to nie raz.Natomiast u mnie rzadko sa temperatury rzedu 25+ st C w pokoju, wiec tragedii nie ma.
Do tego roznica pomiedzy 21 a 23 st C (mowa o otoczeniu) w delcie bedzie prawie nieodczuwalna, 21 vs 25 st C bedzie pewnie róznica w graniczach 1 st C.
Wiem,ze to nie idealne warunki ale innych stworzyc niestety nie jestem w stanie.

@Maxforces jak daloby rade to moze Prolimatech Basic 68 mozna porownac, ta sama polka cenowa.

Ten post był edytowany przez Blackwhite dnia: 30 Maj 2014 - 16:16

#37 Użytkownik jest niedostępny   RyszardGTS 

• Ikona

Napisany 30 Maj 2014 - 16:34

Zobacz postBlackwhite, o 30 Maj 2014 - 10:32, napisał(a):

1@up
Ja nie nigdy nie robilem recek w pomieszczeniu klimatyzowanym, nie mam na to kasy.Jasne masz racje,ze to nie do konca tak jak byc powinno, ale lepiej chyba podac delte niz srednia temperature, ktora nie wnosi nic, biorac pod uwage zmienna temperature otoczenia ;)
Zauwaz tez,ze delta nie rosnie wprost proporcjonalneie do wzrostu temperatury otoczenia.
Nie robie tez testow profesjonalnych, to testy dla tzw Kowalskiego,zeby wiedzial jak wyglada glosnosc, jakich temperatur moze sie spodziewac ,jak wygladaja wymiary chlodzenia itd ;)
Ustawienia wentyli nie podaje od jakiegos czasu bo niestety po updacie wspanialego win8.1 nie odczytuje mi oborotow w zadnym programie.Nawt program easy tune do mojej plyty nie dziala.

Co do testów "dla Kowalskiego", właśnie dlatego Cię oglądam. Bo robisz łatwe do zrozumienia testy i recenzje no i najważniejszy jest sposób w jaki prowadzisz - spokojny ton, pomalutku bez nerwów bez niepotrzebnej trzepaniny przed kamerą.

Tak i ta nieszczęsna delta to może latać w górę i w dół w zależności od powierzchni radiatora. W przypadku ogromnych radiatorów delta przy ciepłym/zimnym dniu może się mniej różnić niż delta przy małym radiatorze. Po prostu albo zimniej się już nie da no chyba że obłożylibyśmy radiator śniegiem albo mały radiator nie nadąża z oddawaniem ciepła i delta się sporo różni od ciepłego/zimnego dnia.

Kolejna seria testow bedzie przeprowadzana na jednaj pascie termoprzewodzacej i dodane beda rowniez testy z takimi samymi wentylami dla kazdego chlodzenia.

Bomba! Wreszcie test radiatorów a nie kto zapewni większy odrzutowiec F-16 do swojego chłodzenia. Więc trzymam kciuki za kolejną serię. No i zapewne setki użytkowników którzy często kupują jakieś chłodzenie bo np. jest tanie albo wydajny radiator a zaraz piszą na forum "wentylator do wymiany".

I właśnie to by m.in. rozwiązało sprawę w Twoim zestawieniu że Prolimatech 81 tak mocno uciekł Fortisowi 2 bo zapewne różnica w obrotach była kolosalna i co za tym idzie ciąg -CFM powietrza. Jak widać po głośności jest prawie 3db różnicy a to dwa razy głośniej.

Zobacz postMaxForces, o 30 Maj 2014 - 12:41, napisał(a):

Co do XE1226 dwa droższe dorzucę tak czy siak by zobaczyć ile się traci do najwydajniejszych i jaka jest różnica cenowa.

Jeżeli możesz z tych droższych dorzucić "Nindzę" to byłoby fajnie zobaczyć - Scythe Ninja 3.

#38 Użytkownik jest niedostępny   MaxForces 

• pompton plains nj
  • PipPipPipPipPip

Napisany 30 Maj 2014 - 22:42

RyszardGTS jutro będę dzwonił co i jak mogę dostać od ręki z większością nie będzie problemów
http://wwwapps.ups.c...1&track.x=Track
jedno już w transporcie Phanteks PH-TC14PE ,
Nh-d14 jutro wyślą
SilentiumPC nada w poniedziałek
Część mam w domu.

A do ABB poszło to

Dzieńdobry. Nazywam się .........
Pisze do Was w sprawie udostępnienia chłodzenia AAB Cooling Super Silent P6 PWM do recenzji na łamach forum Pclab.
Test będzie zawierał dwa najnowsze chłodzenia firmy SilentiumPC: Grandis XE1236 oraz Fortis 2 XE1226 które zostaną udostępnione na ten cel.
Do tych chłodzeń zostaną dodane po trzy odpowiedniki cenowe + trzy z najwyższej półki Phanteks PH-TC14PE ,Prolimatech Genesis,Noctua NH-D14.
Temat który skusił na ten test jest pod tym adresem

http://forum.pclab.p...36/page__st__20

Jeżeli jesteście państwo zainteresowani podam wam adres

.........
4824 65th PL
Woodside
NY 11377

Z niecierpliwością czekam na waszą odpowiedz.
Dziękuję.

Ten post był edytowany przez MaxForces dnia: 30 Maj 2014 - 22:43

#39 Użytkownik jest niedostępny   Cold Quality 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 31 Maj 2014 - 08:14

Podobny test będę jutro-pojutrze przedstawiał :)

Mam w zestawieniu takie chłodzenia jak:

Macho 120
Fortis I
Fortis 2
PHANTEKS PH-TC14PE
Noctua-nh-d14

I jak się uda to nowy Grandis oraz coś od Raijinteka :)

A o sprzęcie do testów od AAB raczej zapomnij :)

Ten post był edytowany przez Cold Quality dnia: 31 Maj 2014 - 08:18

#40 Użytkownik jest niedostępny   RyszardGTS 

• Ikona

Napisany 31 Maj 2014 - 08:53

Czyli nie wyslą dla MaxForces swojego AAB P6? oj nieładnie tak się zasłaniać dwoma wysoko obrotowymi wentylatorami ;)
Mogliby dać zrobić porządną i obiektywną recenzję, i z ich wentylatorami i ocena samego radiatora.

No ale czas leci a tu rekordy świata na Grandisa czekają... ;)
No to siup, pięc rekordów.
Mała konkurencja bo tylko dwóch ale mój konkurent:
- jest w teamie który jest 2 na świecie
- jest numer 2 na świecie, prawie ociera się o 1 miejsce w lidze masters
- jedzie na chłodzeniu wodnym i niewiadomo czym jeszcze.

Oczywiście zapewne gość nie wymaksował tych wyniku ale ja też nie wycisnąłem ile fabryka dała i są luzy.
Grandis pracował z dwoma wentylatorami na 1500obrotów.
Wystarczyło napięcie 1,5V a temperatura nie przekraczała 32'C.

Dodaj obrazek

Dodaj obrazek

Dodaj obrazek

Dodaj obrazek

Dodaj obrazek

Dodaj obrazek

• (5 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4