Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

RyszardGTS

SilentiumPC Grandis XE1236

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm, odnośnie chłodzenia, fajne, proste, sprawne... i w tej cenie bezkonkurencyjne.

Odnośnie recenzji.... :E Jest w porządku jak na reckę użytkownika, brakuje mi tylko zdjęcia całości w obudowie. No i zapomniałeś o tym iż może być problem przy starszych płytach z mocno rozbudowana i wysoką sekcją chłodzenia NB i zasilania a także pamięci RAM.

 

Nie robiłem zdjęcia wewnątrz obudowy bo moja obudowa to zmodyfikowano-zmasakrowany desktop który jest wciśnięty w półkę. Teoretycznie widzę tylko jego tył z kablami, a dokładnie brak tyłu bo prawie całość wycięta kątówką by powietrze szybko wylatywało. Sajgon bo prostu Sajgon, a nie widok do robienia zdjęć :E

 

Zobacz na fotki jeszcze raz :)

Mam radiator na sekcji zasilania. Nie jest to wysoki radiator ale też nie taki niski (zmierzyłem - 28mm) i nic nie zawadza. Jeżeli nie zamontujesz tego trzeciego dodatkowego wentylatora to masz luz do 49-50mm. Ale ktoś gdzieś słusznie zauważył że trzeci wentylator będzie zbyteczny bo już nie uzyskamy wzrostu ciśnienia pędzącego powietrza. Ja stawiałbym na montaż wentylatora na tyle obudowy, a właściwie to 90% w miarę dobrych obudów ma już tam jakieś 80/92/120mm

Odnośnie RAM, też masz fotkę. Jak podniesiesz wentylator do góry to wystaje on o jakieś 5mm ponad zarys radiatora (zresztą zdjęcie porównanie Kepler vs Grandis masz właśnie z podniesionym wentylatorem więc idzie zobaczyć jak to wygląda). Jeżeli podniesiesz wentylator do góry to znów masz około 49-50mm dostępne od pierwszego slotu na płycie więc wszystkie sloty dostępne. Jaki minus takiego podniesienia? hmmm... przy potwornie mocnych jednostkach gdy damy pełny full stress test to temperatura nam wzrośnie o 0,25'C? :E

Ja aktualnie mam tylko ten środkowy wentylator i w dodatku opuszczony jak to najniżej możliwe (stoi na tych śrubkach mocujących) i omiata powietrzem. W co przypadku mojego słabego w pobór Phenoma 521 dało spadek przy 4GHz z 39'C na 37'C - tak jak pisałem - w przypadku mało prądożernych procesorów to rurki "nie zdążą przekazać" ciepła do ich końcówek a już radiator odbiera całe ciepło a wentylator wydmuchuje na zewnątrz.

 

thumbup.gifthumbup.gifthumbup.gif

 

Ciekawe, czy da się na to namówić, czy popuszczą mu zwieraki i zapoda jakiś durny wykręt. lol2.gif

 

Już napisał mi na priv i sobie całość wyjaśniliśmy.

Duży plus bo zachował się jak prawdziwy facet (wiadomo że nie podam o czym pisaliśmy bo jest ochrona prywatnych wiadomości).

Ot takie forumowe "misunderstanding" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i mamy od 2 godzin profesjonalny test.

Jeśli chodzi ci o test na frazpc to do profesjonalnego testu bardzo dużo mu brakuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UP: Pytanie co kryje się pod nazwą "profesjonalny test". Testowanie chłodzenia w sterylnych warunkach? Pomiary wilgotności wraz z temperaturą otoczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No byś nie uwierzył ale wilgotność ma akurat wpływ na te słupki. NO jeżeli się zabiera za testy to najlepiej spełnić warunki identyczne dla wszystkich chłodzeń i nie ma to nic wspólnego ze sterylnością.

Z drugiej strony nie każdego stać na klimę ale z trzeciej strony za oceanem to wymóg na lato bez którego nie przeżyjesz lata. Przy wilgotności 90+ to samo z sibie leje się.

Na frazie nic tam nie brakuje no poza ustawieniami PWM choć jak patrzę to zadziwiająco basic wypadł.

A co w większości brakuje to obciążenia karty i CPU jednocześnie. Masa ludzi autorskie kupuje a te ciepło zostaje w budzie i podgrzewa chłodzenie CPU.

 

SilentiumPC chyba się spisze z dostarczeniem

Wiec

Lista coolerów jest otwarta

Grandis XE1236 vs

Thermalright HR-02 Macho

Scythe Ashura

Thermalright TRUE Spirit 140 Power

Dorzucę droższe

Phanteks PH-TC14PE ,Prolimatech Genesis,Noctua NH-D14

Teraz potrzeba trzech przeciwników dla Fortis 2 XE1226

 

A niech będzie coś i dla posiadaczy Mugena 2 by wiedzieli czy coś zmieniać czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SilentiumPC chyba się spisze z dostarczeniem

Wiec

Lista coolerów jest otwarta

Grandis XE1236 vs

Thermalright HR-02 Macho

Scythe Ashura

Thermalright TRUE Spirit 140 Power

Dorzucę droższe

Phanteks PH-TC14PE ,Prolimatech Genesis,Noctua NH-D14

Teraz potrzeba trzech przeciwników dla Fortis 2 XE1226

 

A niech będzie coś i dla posiadaczy Mugena 2 by wiedzieli czy coś zmieniać czy nie.

 

Mugen 2 :D super!

Daj w takiej konfiguracji jak miałeś przy A10 7850K czyli z dwoma wentylatorami push-pull, chętnie zobaczę jak sobie poradzi w takiej konfiguracji z XE1236.

 

Co do XE1226 to ja bym zaproponował dwa coolery jako "wzorcowe" do wydajności Fortisa 2 czyli

Prolimatech Megahalems czyli jego protoplasta i wyznacznik jakości

oraz

AAB P6 czyli główny konkurent w klasie niskich cen.

Ale AAB to albo bym wywalił te jego oryginalne wentylatory - i dał na Megahalems, Fortis 2 oraz tego AAB P6 wentylator z Fortis 2 albo cokolwiek cichego a wydajnego bo te dwa od AAB P6 są diabelnie głośne na maxa. Nie każdy patrzy na słupki głośności a tylko temperatury i można się nieźle dziwić że przy "hiper mega wydajności radiatora" nie da się wysiedzieć bo wentylatory huczą że głowa pęka.

Jeżeli jednak zostawić te wentylatory bo tak stworzył producent i nie powinno się nic zmieniać to do zestawienia wrzucić Contaca 39 z dwoma 120mm na 2000rpm i 150cfm, zobaczymy jak AAB P6 obroni się przed takim ciągiem i grubymi 8mm rurkami, pomimo że 3, to jednak 8mm.

 

Inny typ to Zalman CPNS10X, Spire Coolgate 2012, Raijintek Themis. Fakt walka może być nierówna ale po prostu Fortis 2 jest tak tani że nie ma zawodników dla niego :E

 

A propos Fortis 2 to jest świeża recenzja na YouTube ale gość "czarny biały" chyba wpada w rutynę bo niewiele więcej ona "profesjonalna" od mojej. Ani danych z odczytów pomiarów wentyli, ani z trybów PWM/500/1000/1500. Tabelki bez danych z obrotów, delta'C też co chwilę była liczona z innej temp pokojowej bo oglądałem rożne jego filmy i co chwilę inna temp a wiadomo że delta rośnie wraz ze wzrostem temp pokojowej i nawet "bench testowy" nie pomoże by utrzymać deltę'C idealnie w ryzach. Na wykresach - Ereboss max 65'C, delta'C 40,8'C czyli pokojowa 24,2'C, Fortis 2 64,2'C, delta 42,6'C 21,6'C.

 

21,6'C i 24,2'C to nie są te same warunki i wyniki są przekłamane.

 

Aktualnie zaczyna się chłodny dzień i dziś delta'C na moim Grandisie nawet przy tym słabym Phenomie 521 byłyby sporo niższe, na luzie z 3-4'C niższa delta niż wtedy co testowałem a celowo chciałem testować w tak ciepły dzień (28,3'C w pokoju)

 

Więc zrób MaxForces porządnego testa tego Fortis 2 bo sporo różnych Twoich testów czytałem i robisz rewelacyjnie, a ostatni o 2x-3x/Crossfire cud malina, orzeszki i słone paluszki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1@up

Ja nie nigdy nie robilem recek w pomieszczeniu klimatyzowanym, nie mam na to kasy.Jasne masz racje,ze to nie do konca tak jak byc powinno, ale lepiej chyba podac delte niz srednia temperature, ktora nie wnosi nic, biorac pod uwage zmienna temperature otoczenia ;)

Zauwaz tez,ze delta nie rosnie wprost proporcjonalneie do wzrostu temperatury otoczenia.

Nie robie tez testow profesjonalnych, to testy dla tzw Kowalskiego,zeby wiedzial jak wyglada glosnosc, jakich temperatur moze sie spodziewac ,jak wygladaja wymiary chlodzenia itd ;)

Ustawienia wentyli nie podaje od jakiegos czasu bo niestety po updacie wspanialego win8.1 nie odczytuje mi oborotow w zadnym programie.Nawt program easy tune do mojej plyty nie dziala.

Natomiast posiadam takie same ustawienia profilu wentyli dla kazdego coolera, to jedyna rzecz ktora moge zrobic.

 

Kolejna seria testow bedzie przeprowadzana na jednaj pascie termoprzewodzacej i dodane beda rowniez testy z takimi samymi wentylami dla kazdego chlodzenia.Niestety nie jestem caly czas zapewniec klimatyzowanego pomieszczenia i z tym nic nie zrobie.

Dopoki jednak to nie nastapi nie bede zminail metodologii bo wtedy wyjdzie kompletna kiszka ;)

 

PS.Wracajac do tej nieszczesnej delty, przeprowadzajac testy w obudowie nie powinno podawac sie temperatury jaka panuje w pomieszczeniu a ta jaka panuje w obudowie, w takich bowiem warunkach pracuje chlodzenie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy :P

Możesz mieć mały pokój i utrzymywać podobną temperaturę otoczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości przyjrzałem się stopce tego Silentiuma. Stopka w Ninjy 3 jest lepiej wypolerowana, gdy ta z recenzji widać, że jest chropowata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety :(

Swoją już przejechałem papierem ściernym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mugen 2 :D super!

Daj w takiej konfiguracji jak miałeś przy A10 7850K czyli z dwoma wentylatorami push-pull, chętnie zobaczę jak sobie poradzi w takiej konfiguracji z XE1236.

 

Co do XE1226 to ja bym zaproponował dwa coolery jako "wzorcowe" do wydajności Fortisa 2 czyli

Prolimatech Megahalems czyli jego protoplasta i wyznacznik jakości

oraz

AAB P6 czyli główny konkurent w klasie niskich cen.

Ale AAB to albo bym wywalił te jego orginalne wentylatory - i dał na Megahalemsa, Fortisa 2 oraz tego AAB P6 wentylator z Fortisa 2 albo cokolwiek cichego a wydajnego bo te dwa od AAB P6 są diabelnie głośne na maxa. Nie każdy patrzy na słupki głośności a tylko temperatury i można się nieźle dziwić że przy "hiper mega wydajności radiatora" nie da się wysiedzieć bo wentylatory huczą że głowa pęka.

Jeżeli jednak zostawić te wentylatory bo tak stworzył producent i nie powinno się nic zmieniać to do zestawienia wrzucić Contaca 39 z dwoma 120mm na 2000rpm i 150cfm, zobacczymy jak AAB P6 obroni się przed takim ciągiem i grubymi 8mm rurkami, pomimo że 3, to jednak 8mm.

 

Inny typ to Zalman CPNS10X, Spire Coolgate 2012, Raijintek Themis. Fakt walka może być nierówna ale po prostu Fortis 2 jest tak tani że nie ma zawodników dla niego :E

 

 

Z AAB może być problem lub nie musze do nich napisać czy skuszą się wysłać za szeroką wodę.SilentiumPC odpowiedziało i podeśle oba chłodzenia.

Raijintek Themis dostane

Z resztą musze usiąść na spokojnie i wasze ceny poprzeglądać.

Co do XE1226 dwa droższe dorzucę tak czy siak by zobaczyć ile się traci do najwydajniejszych i jaka jest różnica cenowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy :P

Możesz mieć mały pokój i utrzymywać podobną temperaturę otoczenia.

 

W malym pokoju temperatura szybciej ulegnie zmianie jak w dzuym pomieszczeniu, przerabialem to nie raz.Natomiast u mnie rzadko sa temperatury rzedu 25+ st C w pokoju, wiec tragedii nie ma.

Do tego roznica pomiedzy 21 a 23 st C (mowa o otoczeniu) w delcie bedzie prawie nieodczuwalna, 21 vs 25 st C bedzie pewnie róznica w graniczach 1 st C.

Wiem,ze to nie idealne warunki ale innych stworzyc niestety nie jestem w stanie.

 

@Maxforces jak daloby rade to moze Prolimatech Basic 68 mozna porownac, ta sama polka cenowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1@up

Ja nie nigdy nie robilem recek w pomieszczeniu klimatyzowanym, nie mam na to kasy.Jasne masz racje,ze to nie do konca tak jak byc powinno, ale lepiej chyba podac delte niz srednia temperature, ktora nie wnosi nic, biorac pod uwage zmienna temperature otoczenia ;)

Zauwaz tez,ze delta nie rosnie wprost proporcjonalneie do wzrostu temperatury otoczenia.

Nie robie tez testow profesjonalnych, to testy dla tzw Kowalskiego,zeby wiedzial jak wyglada glosnosc, jakich temperatur moze sie spodziewac ,jak wygladaja wymiary chlodzenia itd ;)

Ustawienia wentyli nie podaje od jakiegos czasu bo niestety po updacie wspanialego win8.1 nie odczytuje mi oborotow w zadnym programie.Nawt program easy tune do mojej plyty nie dziala.

 

Co do testów "dla Kowalskiego", właśnie dlatego Cię oglądam. Bo robisz łatwe do zrozumienia testy i recenzje no i najważniejszy jest sposób w jaki prowadzisz - spokojny ton, pomalutku bez nerwów bez niepotrzebnej trzepaniny przed kamerą.

 

Tak i ta nieszczęsna delta to może latać w górę i w dół w zależności od powierzchni radiatora. W przypadku ogromnych radiatorów delta przy ciepłym/zimnym dniu może się mniej różnić niż delta przy małym radiatorze. Po prostu albo zimniej się już nie da no chyba że obłożylibyśmy radiator śniegiem albo mały radiator nie nadąża z oddawaniem ciepła i delta się sporo różni od ciepłego/zimnego dnia.

 

 

Kolejna seria testow bedzie przeprowadzana na jednaj pascie termoprzewodzacej i dodane beda rowniez testy z takimi samymi wentylami dla kazdego chlodzenia.

 

Bomba! Wreszcie test radiatorów a nie kto zapewni większy odrzutowiec F-16 do swojego chłodzenia. Więc trzymam kciuki za kolejną serię. No i zapewne setki użytkowników którzy często kupują jakieś chłodzenie bo np. jest tanie albo wydajny radiator a zaraz piszą na forum "wentylator do wymiany".

 

I właśnie to by m.in. rozwiązało sprawę w Twoim zestawieniu że Prolimatech 81 tak mocno uciekł Fortisowi 2 bo zapewne różnica w obrotach była kolosalna i co za tym idzie ciąg -CFM powietrza. Jak widać po głośności jest prawie 3db różnicy a to dwa razy głośniej.

 

 

Co do XE1226 dwa droższe dorzucę tak czy siak by zobaczyć ile się traci do najwydajniejszych i jaka jest różnica cenowa.

 

Jeżeli możesz z tych droższych dorzucić "Nindzę" to byłoby fajnie zobaczyć - Scythe Ninja 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RyszardGTS jutro będę dzwonił co i jak mogę dostać od ręki z większością nie będzie problemów

http://wwwapps.ups.com/WebTracking/track?HTMLVersion=5.0&loc=en_US&Requester=UPSHome&WBPM_lid=homepage%2Fct1.html_pnl_trk&trackNums=1Z19223F4299345561&track.x=Track

jedno już w transporcie Phanteks PH-TC14PE ,

Nh-d14 jutro wyślą

SilentiumPC nada w poniedziałek

Część mam w domu.

 

A do ABB poszło to

 

Dzieńdobry. Nazywam się .........

Pisze do Was w sprawie udostępnienia chłodzenia AAB Cooling Super Silent P6 PWM do recenzji na łamach forum Pclab.

Test będzie zawierał dwa najnowsze chłodzenia firmy SilentiumPC: Grandis XE1236 oraz Fortis 2 XE1226 które zostaną udostępnione na ten cel.

Do tych chłodzeń zostaną dodane po trzy odpowiedniki cenowe + trzy z najwyższej półki Phanteks PH-TC14PE ,Prolimatech Genesis,Noctua NH-D14.

Temat który skusił na ten test jest pod tym adresem

 

http://forum.pclab.pl/topic/964789-SilentiumPC-Grandis-XE1236/page__st__20

 

Jeżeli jesteście państwo zainteresowani podam wam adres

 

.........

4824 65th PL

Woodside

NY 11377

 

Z niecierpliwością czekam na waszą odpowiedz.

Dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobny test będę jutro-pojutrze przedstawiał :)

 

Mam w zestawieniu takie chłodzenia jak:

 

Macho 120

Fortis I

Fortis 2

PHANTEKS PH-TC14PE

Noctua-nh-d14

 

I jak się uda to nowy Grandis oraz coś od Raijinteka :)

 

A o sprzęcie do testów od AAB raczej zapomnij :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie wyslą dla MaxForces swojego AAB P6? oj nieładnie tak się zasłaniać dwoma wysoko obrotowymi wentylatorami ;)

Mogliby dać zrobić porządną i obiektywną recenzję, i z ich wentylatorami i ocena samego radiatora.

 

No ale czas leci a tu rekordy świata na Grandisa czekają... ;)

No to siup, pięc rekordów.

Mała konkurencja bo tylko dwóch ale mój konkurent:

- jest w teamie który jest 2 na świecie

- jest numer 2 na świecie, prawie ociera się o 1 miejsce w lidze masters

- jedzie na chłodzeniu wodnym i niewiadomo czym jeszcze.

 

Oczywiście zapewne gość nie wymaksował tych wyniku ale ja też nie wycisnąłem ile fabryka dała i są luzy.

Grandis pracował z dwoma wentylatorami na 1500obrotów.

Wystarczyło napięcie 1,5V a temperatura nie przekraczała 32'C.

 

1_Rekord_x5_HWBOT_zps4a89ac6c.jpg

 

 

 

2_Rekord_CinebenchR115_HWBOT_zps7978bf2e.jpg

 

 

 

3_Rekord_CinebenchR15_HWBOT_zps17e9ecb4.jpg

 

 

 

4_Rekord_HyperPI_HWBOT_zpsef53a858.jpg

 

 

 

5_Rekord_WPrime32M_HWBOT_zpsc738b3d6.jpg

 

 

 

6_Rekord_WPrime1024M_HWBOT_zps63c96c0a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Techplanet grubo pojechał z cenami:

 

Silentium PC Fortis 2 XE1226 111,00zł

Silentium PC Grandis XE1236 139,00zł

 

jak ktoś z Katowic i okolic to odbierze za darmochę w firmowym sklepie.

 

Cena nowego Fortis 2 ośmiesza używki Fortis 1 jak ktoś chce "stówę" albo blisko "stówy".

Z kolei XE1236 za 139,00zł masakruje ceną do możliwości wszystko co aktualnie dostępne nowe w sklepie przy takiej cenie czyli do 140zł brutto.

 

Zawsze się znajdzie okazja że ktoś kupi coś używanego ale od tego są okazje - też mogę sprzedać "na niby" koledze mojego Grandisa za złotówkę i to dopiero będzie okazja :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Techplanet grubo pojechał z cenami:

 

SilentiumPC Fortis 2 XE1226 111,00zł

SilentiumPC Grandis XE1236 139,00zł

 

jak ktoś z Katowic i okolic to odbierze za darmochę w firmowym sklepie.

 

Cena nowego Fortisa 2 ośmiesza używki Fortisów 1 jak ktoś chce "stówę" albo blisko "stówy".

Z kolei XE1236 za 139,00zł masakruje ceną do możliwości wszystko co aktualnie dostępne nowe w sklepie przy takiej cenie czyli do 140zł brutto.

 

Zawsze się znajdzie okazja że ktoś kupi coś używanego ale od tego są okazje - też mogę sprzedać "na niby" koledze mojego Grandisa za złotówkę i to dopiero będzie okazja :E

Cena jest taka jakiej się spodziewałem finalnie - już po pierwszych zapowiedziach w których ustalili cenę sklepową na 159 zł pisałem do Silentium PC w tej sprawie bo w tym przedziale cenowym jest Raijintek Ereboss(151zł) oraz Zalman CNPS14X(149zł) więc trudno było by im się przebić, szczególnie z Zalmanem(który moim zdaniem powinien się znaleźć w tescie Grandisa bo to jego bezpośredni konkurent) który jest mega wydajny i jedyny jego mankament to problemy z montażem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temu Zalmanu to bym tak nie cukrował. Nietypowy wentyl w umysłach wielu ewentualnych kupców spowoduje niejedną rozterkę. Może to spowodować, że mimo oferowanej wydajności ludzie łykną właśnie Macho, Ereboss'a albo Grandisa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie wyslą dla MaxForces swojego AAB P6? oj nieładnie tak się zasłaniać dwoma wysoko obrotowymi wentylatorami ;)

Mogliby dać zrobić porządną i obiektywną recenzję, i z ich wentylatorami i ocena samego radiatora.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Właśnie dzisiaj wysyłają. Nie było żadnego problemu z udostępnieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzisiaj wysyłają. Nie było żadnego problemu z udostępnieniem.

 

No to super! :thumbup: a dokładnie mega super bo procedura którą chesz wdrożyć jest jak najbardziej obiektywna dla obu firm.

- będą ze standardowymi wentylatorami

- będą z założonymi tymi samymi "z zewnątrz" (ze swojej kolekcji wentylatorów :) )

 

Możesz się nawet pokusić na pracę pasywną gdy zmniejszysz TDP procka - wiadomo - underclocking i undervolting. Pokaże to czystą fizykę konstrukcji AAB oraz Silentium PC, która jak najszybciej odbiera ciepło i najefektywniej się go pozbywa.

 

Mój Phenom 521 bez problemu idzie pasywnie do 4000-4050MHz, a TDP to +/- 65-75W. Jest ciepło ale temperatura nie przekracza 55'C (w bardzo ciepły dzień może 60'C osiągnie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Max, mam do Ciebie prośbę przetestuj proszę AAB w trybie push@pull i push@push. Nie pamiętam już do końca swojego porównania, ale wydaje mi się, żeby byłem świadkiem mocnej dysproporcji w osiągniętych rezultatach. Wszystko oczywiście miało związek z cyrkulacją powietrza w obudowie.

 

edit: to nie ten temat, już mi się mieszają :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego nie chce robić testu na Haswellu w obecnej formie. Nowego Haswella będę miał to będzie można dogrywkę zrobić, byle by czas znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...