Skocz do zawartości
Strutter

FAQ w pigułce. Polecane smartfony - opinie, sugestie i pytania

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Podobny temat już kiedyś był i z racji tego że nie był aktualizowany umarł śmiercią naturalną, tak więc skoro założyłeś juz ten temat to musisz się nim opiekować :E

 

Moje uwagi:

Dodał bym w S4 black ukośnik / i dopisał tam zwykłą S4. To samo zrobił bym w przypadku Xperia Z1c i dodał tam Z1.

Dodał bym HTC One M7.

W opisie dodał bym po 2-3 plusy i minusy aby każdy mógł dobrać telefon pod swoje oczekiwania.

Edytowane przez xadrian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W opisie dodał bym po 2-3 plusy i minusy aby każdy mógł dobrać telefon pod swoje oczekiwania.

Dokładnie, bez tego to po prostu wymienienie bardziej znanych telefonów z przedziału cenowego.

Np. taka Moto G to naprawdę super telefonik, śmiga szybko, ma ekstra ekran, ale jeśli ktoś w ogóle myśli o robieniu zdjęć to jest nie dla niego, bo ma mega słaby aparat. Albo taka nie wymieniona Xperia Z, całkiem spoko telefon dostępny już w okolicach tysiaka i jeżeli ktoś jest w stanie przełknąć chińskiej klasy ekran całkiem ciekawa propozycja.

W opisie części to jest oczywiście, ale krótka lista by się przydała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doceniam checi ale jest zbyt wiele czynnikow zeby taki temat mial sens

 

system

rozmiar wyswietlacza

bateria

aparat (!)

marka (tak, wiele osob ma uprzedzenie do LG)

pamiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za cenne uwagi!

 

@ xadrian

Od 7 lat zajmuję się poradnikami o kartach graficznych i zestawach komputerowych. Smartfony nie staną się wyjątkiem ;).

 

Masz na myśli i9505? Kosztuje praktycznie tyle samo, co lepszy i9506… Z1 Compact i Z Ultra mają dużo lepsze kąty widzenia, niż Z1 (w którym te są nie do przyjęcia).

M7 kosztuje około 1500 zł - za dużo. Z ceną 1100 - 1200 zł jest to świetna opcja, ale za 1500 zł mamy modele z wydajniejszym S800 (lub S600 z większym ekranem - HTC One Max).

Plusy i minusy są zawarte w opisie pod zdjęciem w formie opisu. Uważasz, że tak nie jest ok? Niektóre urządzenia nie wykraczają poza pewien "standard" w danym przedziale cenowym. Ciężko jest wtedy znaleźć wadę.

 

@ iwanme

Wzmiankę o aparacie w Moto G mogę dopisać, lecz czy istnieje inny Android w tym progu cenowym z lepszym aparatem i wersją systemu przynajmniej 4.3 (z TRIM)? Xperia Z ma fatalny ekran. Z1 też ma niezbyt dobry. Dopiero Z Ultra, Z1 Compact i oczywiście Z2 doskonale radzą sobie pośród dostępnej konkurencji.

 

@ losdamianos

Szanuję Twoje zdanie, ale po kolei…

 

1. System: w każdym przedziale cenowym jest do wyboru Android i Windows Phone - co kto lubi. Nie ma jedynie iOS, ale czy naprawdę go tu potrzeba?

2. Rozmiar wyświetlacza: w każdej kategorii są umieszczane różne rozmiary, by zadowolić czytelników mających różne preferencje co do tego aspektu.

3. Bateria: może być wynienna lub nie (co jest wpisane).

4. Aparat: jego parametry też są opisane.

5. Marka: uprzedzenia bywają z obu stron (nie powiem, że słusznie), ale ktoś nie chcąc np. LG G2 może przychylnie spojrzeć w kierunku Samsunga i9506 (i odwrotnie).

6. Pamięć: podaję pojemność pamięci wewnętrznej, jak i fakt posiadania gniazda na kartę pamięci microSD. Co tu jeszcze dodać?

 

Podczerwień podaję, gdyż pozwala Ona zastąpić klasyczny pilot do każdego telewizora, projektora etc. Aplikacje potrafią to wykorzystać: EPG, przypomnienia, dodawanie programów do ulubionych, włączanie ich o odpowiedniej godzinie… Przykładem jest tu Samsung WatchOn. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
lecz czy istnieje inny Android w tym progu cenowym z lepszym aparatem i wersją systemu przynajmniej 4.3 (z TRIM)?

Istnieje całkiem sporo chińczyków Jiayu G4S np. i całkiem sporo starszych słuchawek.

Nie dla każdego priorytetem jest wersja systemu.

 

Xperia Z ma fatalny ekran. Z1 też ma niezbyt dobry. Dopiero Z Ultra, Z1 Compact i oczywiście Z2 doskonale radzą sobie pośród dostępnej konkurencji.

Nie dla każdego priorytetem jest jakość ekranu. Sporo osób uważa ekran Z1 za akceptowalny, a Z za do wytrzymania.

 

 

BTW: Dla można też dodać info o przyciskach ekranowych i normalnych. Dla niektórych to istotne.

I OTG, MHL/SlimPort, HDMI, wsparcie Miracast. Choć z drugiej strony nie ma co przeginać. Może wygodnie byłoby odsyłać do danych technicznych na jakimś portalu stricte o komórkach np. GSMArena.

 

6. Pamięć: podaję pojemność pamięci wewnętrznej, jak i fakt posiadania gniazda na kartę pamięci microSD. Co tu jeszcze dodać?

Ilość pamięci dostępnej dla użytkownika. Czysty Android w Nexusach czy Moto G to prawie 4 GB, z dodatkami w LG G2 6, w Xperiach koło 5, a w Samsungach nawet 7-8 w topowych słuchawkach.

Edytowane przez iwanme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Istnieje całkiem sporo chińczyków Jiayu G4S np. i całkiem sporo starszych słuchawek.

Nie dla każdego priorytetem jest wersja systemu.

System w wersji minimum 4.3 to mus! Poniżej link do artykułu dlaczego TRIM (obecny od Android 4.3 wzwyż) jest tak ważny:

LINK

 

Pamiętaj, że mowa tu o telefonach nowych, z pełną gwarancją dwuletnią na terenie Polski. Np. z Samsungiem w razie problemów gwarancję zrealizujesz w dowolnym autoryzowanym serwisie. Co zrobisz z Jiayu? W lepszym wypadku wyślesz do sklepu (który może go wysłać do Chin). Jeśli sklep (a często tylko importer) padnie - powodzenia. :D

 

Nie dla każdego priorytetem jest jakość ekranu. Sporo osób uważa ekran Z1 za akceptowalny, a Z za do wytrzymania.

Ekran z Xperia Z byłby akceptowalny w telefonie za 500 zł, nie za 2x tyle. W przedziale do 1000 zł, czy nawet do 800 zł każdy podany tu telefon ma ekran wyprzedzający ten z "Z" o lata świetlne.

 

BTW: Dla można też dodać info o przyciskach ekranowych i normalnych. Dla niektórych to istotne.

I OTG, MHL/SlimPort, HDMI, wsparcie Miracast. Choć z drugiej strony nie ma co przeginać. Może wygodnie byłoby odsyłać do danych technicznych na jakimś portalu stricte o komórkach np. GSMArena.

Podałem optymalną ilość najważniejszych informacji. W zupełności wystarcza do zdecydowania się na konkretny model. Odsyłać na inny portal nie ma sensu. Jeżeli u kogoś decydującym czynnikiem jest np. Miracast (co jest mało prawdopodobne) - może zapytać w tym temacie na forum. :)

 

Ilość pamięci dostępnej dla użytkownika. Czysty Android w Nexusach czy Moto G to prawie 4 GB, z dodatkami w LG G2 6, w Xperiach koło 5, a w Samsungach nawet 7-8 w topowych słuchawkach.

Szczerze mówiąc warte rozważenia. Zajmę się tym czynnikiem.

Edytowane przez Strutter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Strutter

To fajnie, że się tym zajmiesz :)

 

- w opisie podajesz praktycznie same plusy a brak minusów a o tym również wypadało by wspomnieć..

- owszem S4 kosztuje nie dużo mnie niż S4 BE, ale co jeśli ktoś ma maxx np 1200 PLN i niestarczy mu na S4 BE?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ze autor w tytule napisal, że poradnik jest dla telefonow Android/WP, ale dlaczego nie ma w nim iPhone'a 5/5S w żadnej kategorii? Czy według autora żaden z nich nie zasluguje na uwagę i nie może być polecany? To, że ktoś nie jest fanem danego systemu (nie ważne, czy miał wcześniej telefon z nim czy nie), nie oznacza, że ktoś inny nie może być zainteresowany jego zakupem, a tak można odność wrażenie, że żaden z nowych produktow Apple nie jest polecany, co jest przejawem "komórkowo-smartfonowego" razismu. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

iphone byl dobry kilka lat temu od 2007 reka ludziom urosla i marne 4 cale to za malo :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Imo słaby i bezsensowny temat. 1/5 bo brakuje zbyt wielu dobrych i popularnych modeli. Wypisane tylko kilka zalet i nic więcej, chyba tylko idiota wybierze telefon po takim poradniku.

Edytowane przez Xava2011

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zamiast narzekać, pomóż go rozbudować :thumbup:

Do kategorii MotoG/L1320 można dodać np. LG L9II. 4,7" 720p, 2X Krait @ 1,4GHz/1GBram/8GBrom + mSD, KitKat już jest. W Euro.com.pl sprzedają po 770zł, na allegro 650zł. Dobra alternatywa, jeśli ktoś chciałby mieć kartę SD/trochę lepsze foto niż MotoG.

Edytowane przez smilehunter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro z1 ma ekran nie do zaakceptowania to ja dziękuję za taki FAQ :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

iphone byl dobry kilka lat temu od 2007 reka ludziom urosla i marne 4 cale to za malo :kwasny:

 

 

To żależy ja akurat kupiłem iphone 5s i jednym z jego wielkich zalet to właśnie taki 4 calowy ekran

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To żależy ja akurat kupiłem iphone 5s i jednym z jego wielkich zalet to właśnie taki 4 calowy ekran

 

DSC_0673_zpsqcj8oeyp.jpg

 

Zgaduj, z1 compact czy normalna z1 ;)

Edytowane przez skee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zamiast narzekać, pomóż go rozbudować :thumbup:

E tam, narzekanie jest łatwiejsze. ;)

Do kategorii MotoG/L1320 można dodać np. LG L9II. 4,7" 720p, 2X Krait @ 1,4GHz/1GBram/8GBrom + mSD, KitKat już jest. W Euro.com.pl sprzedają po 770zł, na allegro 650zł. Dobra alternatywa, jeśli ktoś chciałby mieć kartę SD/trochę lepsze foto niż MotoG.

Zdecydowanie powinno być więcej telefonów w tym przedziale cenowym, bo cieszy się on bardzo dużą popularnością. To, że akurat Moto G jest teraz na topie (zasłużenie, nie twierdzę inaczej), nie znaczy że nie ma właśnie żadnej rozsądnej alternatywy.

 

@Strutter. Z jakiego źródła bierzesz ceny telefonów? Taki SGS3 jest na Allegro do dostania za ~800-850zł (normalna gwarancja 24m, realizowana na terenie Polski), nie mówiąc o tańszych ofertach. Jest to więc konkurencja bardziej dla wspomnianej Moto G, zwłaszcza tej z pamięcią 16gb.

 

Faktycznie przydałyby się plusy i minusy w przystępniejszej formie. Informacje dotyczące ilości wolnej pamięci, co ma bardzo duże znaczenie w przypadku telefonów bez slotu na kartę, ale tym obiecałeś się zająć. Więcej szczegółów w temacie jakości zdjęć i odtwarzanej muzyki - ludzie często o to pytają.

Edytowane przez Vulc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obok Xperii M powinien się jeszcze raczej znaleźć Galaxy Ace 3 LTE (nie mylić z wersją bez LTE).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DSC_0673_zpsqcj8oeyp.jpg

 

Zgaduj, z1 compact czy normalna z1 ;)

 

 

Ale co ty chcesz mi udowodnić? Że wszyscy muszą używać 5' i w góre? Bo nie rozumiem przekazu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Strutter

To fajnie, że się tym zajmiesz :)- w opisie podajesz praktycznie same plusy a brak minusów a o tym również wypadało by wspomnieć..- owszem S4 kosztuje nie dużo mnie niż S4 BE, ale co jeśli ktoś ma maxx np 1200 PLN i niestarczy mu na S4 BE?

Jeżeli chodzi o minusy, podałem np. tylną część Nexusa 4, czy brak gniazda na kartę pamięci w Moto G. Jeśli cokolwiek innego zauważę, wspomnę o tym.

 

Co do S4 myślę, że się nie do końca zrozumieliśmy. Zarówno i9505, jak i i9506 występują w edycji "zwykłej" i BE (razem 4 sytuacje). W przypadku i9506 różnica w cenie (między zwykłą, a BE) jest znikoma, zaś w i9505 jest to 50-100 zł. Ja zaś zdecydowanie polecam i9506. Dziś ustawiałem go kilka godzin osobie znajomej - sprawia lepsze wrażenie, niż i9505.

 

Za 1200 zł zostają tylko i9505 z S600...

 

Rozumiem, ze autor w tytule napisal, że poradnik jest dla telefonow Android/WP, ale dlaczego nie ma w nim iPhone'a 5/5S w żadnej kategorii? Czy według autora żaden z nich nie zasluguje na uwagę i nie może być polecany? To, że ktoś nie jest fanem danego systemu (nie ważne, czy miał wcześniej telefon z nim czy nie), nie oznacza, że ktoś inny nie może być zainteresowany jego zakupem, a tak można odność wrażenie, że żaden z nowych produktow Apple nie jest polecany, co jest przejawem "komórkowo-smartfonowego" razismu. :E

To nie jest tak, że jestem do Apple uprzedzony. Moim laptopem jest właśnie MacBook (obecnie z SSD 240GB i RAM 5GB). Kupując go bazowałem na pozytywnych doświadczeniach z iOS - w tamtym czasie iPhone 4, a wcześniej iPhone 3G (a później jeszcze iPhone 5). Moim zdaniem iPhone 3G i iPhone 4 nie miały konkurencji pod względem stabilności i prędkości działania, a szeroko dostępny jailbreak dawał wystarczające możliwości modyfikacji. iPhone 5 jakiś czas po swej premierze "zyskał" prawdziwych konkurentów: za takich uważam Nexus 4 (11.2012), a następnie Galaxy S4 (04.2013) - ci zaś z premierą Android 4.3 na zawsze poradzili sobie z problemem spadku płynności działania z czasem (TRIM). U iOS natomiast perspektywa jailbreak oddaliła się wraz z iOS 7. Częściowo zaadaptowano rozwiązania z jailbreak, co częściowo mnie usatysfakcjonowało, lecz premiera iOS 7.1 skłoniła mnie do zmiany. "Wisienką na torcie" okazał się pewien przymus. Do tej pory (od czasów iPhone 3G) miałem ustawione zdjęcia kontaktów na pełen ekran (synchronizowane z FB). Pozwalało to z daleka dostrzec kto dzwoni, a przy okazji wyglądało świetnie. iOS 7.1 wprowadził przymus zdjęcia wielkości odcisku palca. W tak drogim telefonie takie numery? Wiem, że wielu nie jest to potrzebne, lecz iOS kreowany jest jako system ładny, dla estetów. Ja, będąc porządnickim estetą poczułem się z tym źle. iOS 6.1.2 + jailbreak - to było coś. iOS 7.1.1 oczywiście tego nie poprawił - dziękujemy, do widzenia! Rozwój OS X bardzo mi się podoba - MacBook pracuje na baterii wyraźnie dłużej na najnowszym Mavericks. Synchronizacja z iOS była oczywiście zawsze bezproblemowa, lecz po 5 minutach zmiany ustawień Galaxy Note 3 robi to nawet lepiej, a wgrać mu można co się chce (i skąd chce - nie tylko iTunes). Argument o prostocie iOS jest w pewnym sensie prawdą. Nie warto jednak dla samej prostoty płacić tyle, gdy jest Windows Phone. Dziadek posiada Lumię 520 i jest bardzo zadowolony. Pakiet internetowyu w użyciu. :D

 

Teraz jeszcze raz warto odpowiedzieć sobie na pytanie. Czy jest tu miejsce dla iOS?

 

iphone byl dobry kilka lat temu od 2007 reka ludziom urosla i marne 4 cale to za malo :kwasny:

Mi akurat nie o to chodziło (o czym wyżej). Taki Samsung Galaxy Note 3 to prawdziwy kombajn. Ostatnio zastępuje mi pilot od wszystkiego na podczerwień. :D

 

Imo słaby i bezsensowny temat. 1/5 bo brakuje zbyt wielu dobrych i popularnych modeli. Wypisane tylko kilka zalet i nic więcej, chyba tylko idiota wybierze telefon po takim poradniku.

Ups, chyba uraziłem posiadacza HTC One (co bardzo w sygnaturze widać), którego uznałem za nieopłacalny w kwocie 1500 zł do zestawienia... Niezły trolling: 2/5, bo odpowiedziałem. :E

 

Zamiast narzekać, pomóż go rozbudować :thumbup: Do kategorii MotoG/L1320 można dodać np. LG L9II. 4,7" 720p, 2X Krait @ 1,4GHz/1GBram/8GBrom + mSD, KitKat już jest. W Euro.com.pl sprzedają po 770zł, na allegro 650zł. Dobra alternatywa, jeśli ktoś chciałby mieć kartę SD/trochę lepsze foto niż MotoG.

Słuszna uwaga, poważnie się nad tym modelem zastanowię. Bardzo dziękuję za wskazanie!

 

zamiast/oprocz pojemnosci baterii podawalbym tez wynik battery test z gsmarenahttp://www.gsmarena.com/battery-test.php3

Również dziękuję za wskazówkę! Obadam to niedługo.

 

Skoro z1 ma ekran nie do zaakceptowania to ja dziękuję za taki FAQ :)

Ja dziękuję posiadaczowi Z1 za uwagę :). Może nie tyle jest nie do zaakceptowania, co po prostu w tej cenie można kupić lepsze telefony z lepszymi ekranami. ;)

 

To żależy ja akurat kupiłem iphone 5s i jednym z jego wielkich zalet to właśnie taki 4 calowy ekran

Ja w tym miejscu widzę Sony Xperia Z1 Compact. ;)

 

Ciąg dalszy...

 

@ Vulc

Ceny biorę z Allegro. Telefony nowe, przez kup teraz, z pełną gwarancją producenta na terenie Polski, z możliwym odbiorem osobistym. Zwykły SGS3 jest za tyle do dostania co mówisz, ale lepsza wersja LTE z 2GB RAM już nie. Ma to zasadniczą różnicę w kwestii otrzymania aktualizacji do KitKat.

 

Zobacz tutaj: http://allegro.pl/listing/listing.php?buyNew=1&counters=1&id=435&offerTypeBuyNow=1&order=p&personal_rec=1&search_scope=category-165&string=i9305 (oferta za 849 zł ma tylko 6 miesięcy gwarancji serwisowej, reszta to kwota około 1000 zł).

 

Resztą (jak już wspomniałem) zajmę się. ;)

 

@ Pawelek6

Ace 3 LTE ma rzeczywiście fajne SoC (Snapdragon 400), lecz wersję systemu już nie aż tak...

Edytowane przez Strutter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Strutter

 

Zawsze możesz wrzucić ze 2 - 3 modele w jednym przedziale cenowym. Aparaty w obydwu niby piątki, lecz ten z Samsunga lepiej wypada; to samo ekran, bo ten w M'ce ponoć lubi wpadać w negatyw; no i "szajsung" ma LTE. Na korzyść M'ki natomiast wypada lepsza obudowa, wersja systemu (jak wspominasz) i większa rozdzielczość ekranu + format 16:9. Po prostu niech kupujący rzuci monetą, bo pomiędzy niektórymi modelami jest na tyle wyrównana walka, iż nie da się wyłonić zwycięzcy podając tylko jeden jedyny model w danym przedziale cenowym.

Edytowane przez Pawelek6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co ty chcesz mi udowodnić? Że wszyscy muszą używać 5' i w góre? Bo nie rozumiem przekazu

 

Ot, prosty fakt że dla wielu osób te 4" jest największą wadą a nie zaletą ;)

 

Strutter, ok, na tle innych flagowców ekran z1 jest słabszy, nie oznacza to jednak że jest słaby. Co do parametrów to nadal jest to najwyższa półka, póki co "odstaje" ramem od kilku modeli posiadających 3gb i tyle. No ale Twój FAQ, robisz jak uważasz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o minusy, podałem np. tylną część Nexusa 4, czy brak gniazda na kartę pamięci w Moto G. Jeśli cokolwiek innego zauważę, wspomnę o tym.

Moto G to też średniej jakości (choć zdania są podzielone) audio i dość przeciętny, wręcz słaby aparat. Co w połączeniu z brakiem slotu na kartę może być wyraźnym argumentem przeciw, stąd powinno się o tym wspominać. :) W tej cenie faktycznie dobry wybór, lecz w związku z powyższym - wypadałoby zaoferować jakąś alternatywę. Zobacz, w popularnym przedziale do 800 zł masz tylko jeden telefon na Andku i to monstrum Nokii. ;) Bardzo ograniczony wybór. Nawet jeśli miałbyś dorzucić sprzęt nieco słabszy hardware'owo - jak wspomniane LG L9II - to zawsze będzie coś.

Ceny biorę z Allegro. Telefony nowe, przez kup teraz, z pełną gwarancją producenta na terenie Polski, z możliwym odbiorem osobistym. Zwykły SGS3 jest za tyle do dostania co mówisz, ale lepsza wersja LTE z 2GB RAM już nie. Ma to zasadniczą różnicę w kwestii otrzymania aktualizacji do KitKat.

Zwykła wersja ma 4.3, który spokojnie "styknie". Jak wyżej, to może być dobry wybór dla ludzi będących w stanie dołożyć do większego ekranu, lepszego audio i aparatu, slotu na kartę, wymiennej baterii. Mieszcząc się w 800-850 zł. Nie ma więc IMO powodów do ograniczania się wyłącznie do LTE, bo tylko ta wersja otrzyma KitKata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lumia 1320 za 750 zł? :hmm: Domyślam się, że podane ceny są z Allegro. Normalnie to 520 kosztuje niecałe 500zł, Lumia 1320 - 1250 zł, Lumia 925 - 1300 zł (Mediaexpert, RTV Euro).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...