Skocz do zawartości
Strutter

FAQ w pigułce. Polecane smartfony - opinie, sugestie i pytania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na dniach biorę abonament z rbm, który z podanych telefonów wybrać?

Nokia Lumia 635

Alcatel One Touch Idol 2 mini S

LG F70 ?

Proszę o pomoc, dzięki i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kończy mi się umowa u operatoria i chciałbym podpisać nową oraz przy okazji wziąć jakiś telefon. Pani w Orange zaproponowała mi różne telefony - najlepszy z nich wydaje sie Samsung Galaxy S3 przy dopłacie 400zł, na którą ewentualnie mogę się skupić. Pani w Play zaoferowała mi HTC 610(double sim) z dopłatą 200zł.

 

Głównie zależy mi na dobrym dzwięku na słuchawkach oraz dobrej jakości wykonania telefonu, czy mógłby ktoś pomóc? Wymienione wyżej telefony są tylko propozycją, mogę zapytać o inne modele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, to nie jest temat zbiorczy do takiego proszenia o pomoc. Proszę usunąć te posty, założyć odpowiedni temat i dostaniecie odpowiedź. Szanujmy się i pracę autora poradnika.

Edit: Od siebie dodam, że mógłbyś zamieścić również informacje o szybkości nagrywania w wyższych częstotliwościach dla:

Z2 (2160p@30fps, 1080p@60fps, 720p@120fps)

G2(1080p@60fps)

S5(2160p@30fps, 1080p@60fps, 720p@120fps)

Note3(2160p@30fps, 1080p@60fps)

Nie wiem, czemu tak mało osób zwraca na to uwagę, ale dla mnie ten bajer jest sporym triggerem do zakupu.

Edytowane przez janekkubek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuje dać w przedziale <550 HTC One X naprawdę potwór za te pieniądze, jeden minus grzeje się pod wpływem przeciążenia np. w czasie grania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto zauważyć, że Motorola Moto G LTE w Euro Rtv Agd kosztuje 799 co czyni ten telefon bardzo dobrym zakupem. Osobiście brakuje mi modeli: One plus One oraz Xaomi Hongmi Red Rice ale rozumiem, że te telefony ciężko dostać na allegro i trzeba ratować się Aliexpressem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kategori cenowej 1700 moim zdaniem powinieneś wspomniec o Huawei Ascend P7. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuje dać w przedziale <550 HTC One X naprawdę potwór za te pieniądze, jeden minus grzeje się pod wpływem przeciążenia np. w czasie grania.

W tej cenie HTC to Chińczyk i stamtąd jest też wysyłka. Proponujemy tylko telefony do nabycia na miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie HTC to Chińczyk i stamtąd jest też wysyłka. Proponujemy tylko telefony do nabycia na miejscu.

 

Na allegro jest około 15 pozycji w dobrej cenie z gwarancją na 2 lata i softem w wersji PL więc moim zdaniem nie jest trudno go dostać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro jest około 15 pozycji w dobrej cenie z gwarancją na 2 lata i softem w wersji PL więc moim zdaniem nie jest trudno go dostać :)

Wszystko wysyłane z Chin, chyba zdajesz sobie sprawę co to może oznaczać? Nikt nie sprzedawałby oryginalnego telefonu o tych parametrach po ~500 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego stary OS + na bank brak trima, czyli nie lapie sie do zalozen autora tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciezko tutaj stwierdzic co sie lapie do tematu a co nie,

kazdy od telefonu oczekuje czego innego i te typy raczej rzadko beda trafiac w wymagania.

patrz moto g swietny telefon w swojej canie z okropnym modulem foto video. :thumbdown:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co tu trudno stwierdzić? Autor jasno zaznaczył, co się do tematu łapie:

W przypadku urządzeń z systemem Android, wersja 4.3 lub nowsza od producenta jest wymogiem ze względu na TRIM

Czyli teoretycznie, przechodzi wszystko, co ma zaimplementowane TRIM'a + w jakiś sposób jest opłacalne.

 

Mnie życie nauczyło, że posiadania Androida >= 4.3 wcale nie oznacza, że TRIM jest. Patrz LG. Widzę też, że autor tematu dość luźno podchodzi do swojego założenia, nie sprawdzając, czy dane urządzenie tak pożądany TRIM posiada, dla przykładu, nie potrafię odnaleźć potwierdzenia o TRIM'ie w polecanych Huaweiach, S3LTE, czy G2. W zasadzie, TRIMa można się na 100% spodziewać tylko w gołych androidach. Reszta, to zagadka, o ile jasno to nie jest podane/sprawdzone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja na sierpień gotowa. O 12 smartfonów (~50%) więcej, niż w zeszłym miesiącu. :)

Edytowane przez Strutter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wymienić swojego SE wt19i na coś z dual sim, mam już dosyć noszenia dwóch telefonów (i power banku bo baterię w nim trafia szlag w połowie dnia jak się go normalnie używa).

 

Zastanawiam się pomiędzy Lumią 630 a Sony E1, nie chciałbym wymieniać telefonu na gorszy, bo mimo że mój wt19i jest modelem budżetowym to za wyjątkiem małej pamięci zupełnie niczego mu nie brakuje. Jeżeli żaden z wymienionych przeze mnie to mógłbym wydać nawet do 1000 na coś innego, potrzebuję czegoś dobrze wykonanego z dual simi dobrym gpsem, windows albo android, coś byście polecili?

Edytowane przez MuMineQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ MuMineQ

W Twojej sytuacji najlepszym wyborem jest Nokia Lumia 630 Dual SIM. Koszt około 600 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Mieszkam obecnie w Chinach, za miesiąc wracam do Polski. Chciałem zmienić telefon żonie (obecnie ma Galaxy s2, ale jest już trochę znieszczony). Czy warto brać Xiomi Hongmi za 400zł? Czy są jeszcze jakieś inne chińczyki warte uwagi?

 

Rozmiar ekranu dowolony, im dłużej trzyma na baterii tym lepiej, dodatkowo musi mieć Hotspot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Mieszkam obecnie w Chinach, za miesiąc wracam do Polski. Chciałem zmienić telefon żonie (obecnie ma Galaxy s2, ale jest już trochę znieszczony). Czy warto brać Xiomi Hongmi za 400zł? Czy są jeszcze jakieś inne chińczyki warte uwagi?

 

Rozmiar ekranu dowolony, im dłużej trzyma na baterii tym lepiej, dodatkowo musi mieć Hotspot.

Co Ty kurcze robisz w Chinach???

Rozejrzyj się za Xiaomi Note, fajny fon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Ty kurcze robisz w Chinach???

Rozejrzyj się za Xiaomi Note, fajny fon.

Pracuję :). Note dla żony trochę jednak będzie za duży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracuję :). Note dla żony trochę jednak będzie za duży.

 

Xiaomi Mi3

Xiaomi Redmi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Mieszkam obecnie w Chinach, za miesiąc wracam do Polski. Chciałem zmienić telefon żonie (obecnie ma Galaxy s2, ale jest już trochę znieszczony). Czy warto brać Xiomi Hongmi za 400zł? Czy są jeszcze jakieś inne chińczyki warte uwagi?

 

Rozmiar ekranu dowolony, im dłużej trzyma na baterii tym lepiej, dodatkowo musi mieć Hotspot.

 

Hongmi? a nie Redmi 1S? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imo, wg. mnie temat bez sensuu, bo wpiszmy tam wszystkie flagowce na pewno ułatwi to niezdecydowanym wybór...

No i oczywiście autor nie ma zielonego pojęcia o czym pisze. Trim jest w androidzie na 100% od wersji 4.1 co do 4.0 nie mam pewności.

Więc biadolenie tu o 4.3 to po prostu herezja i po raz kolejny powtarzane kłamstwo. Ja sam używam chińczyka z andkiem 4.2.2 i trima ma.

Kwestia tylko taka, by producent nie zapomniał go włączyć, ale ci co bogatsi zapewne zapomną, bo przecież nie kupisz za rok nowego modelu.

Odrzucanie chińczyków, to też dla mnie bzdura. Fakt, nie mają gwarancji lub mają wątpliwą, ale mimo to są dużo, dużo bardziej opłacalne od markowych fonów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego mój smartfon zamula się po pewnym czasie?

 

I tyle w temacie TRIM.

 

Co do Chińczyków po prostu się nie zgadzam. Problemy z gwarancją (i serwisowaniem po niej), dochodzeniem swoich praw (u sprzedawcy, jak i producenta) to fakt oczywisty. "Spisek" producentów flagowców, by specjalnie nie włączać TRIM? Nie sądzę…

Edytowane przez Strutter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co robi, na stronie głównej PClaba, odnośnk do tego pseudo-poradnika?

Stworzyłem ten poradnik kupującym smartfony...

Od kiedy to wrzucenie specyfikacji kilkunastu telefonów w jednej kolumnie nazywa się poradnikiem?

Staczacie się PClab...oj staczacie. Takie "poradniki" to ja widziałem jeszcze kiedyś na Fakcie albo Gazecie w czasach gdy na nie zaglądałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...