Skocz do zawartości
Strutter

FAQ w pigułce. Polecane smartfony - opinie, sugestie i pytania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, poszukuję smartfona do ok. 1500zł z ekranem do 4.8" z androidem. Jedyne co bym na nim robił to przede wszystkim dzwonił, słuchał muzyki i korzystał z internetu. Od czasu do czasu jakieś gry logiczne, bardziej chodzi mi o płynne działanie niż możliwość grania. Na pewno nówka, bo już nie raz się przejechałem na używanych :)

Z góry dziekuję za odpowiedzi

Edytowane przez rka123

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pierwsze co rzuca się mocno w oczy - brak HTC ONE m7, jest to jeden z lepszych a nawet najlepszy flagowiec z 2013r. Świetna płynność, całkiem znośny aparat, ekran full hd, piękna obudowa, na pewno lepszy opcja niż Samsung Galaxy S4 i nie mówię to jako "to co posiadam = najlepsze" tylko oceniam po dość dużym doświadczeniu.

Edytowane przez Fajress

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

OnePlus One boryka się z czymś o czym powinienem wiedzieć? Popytałem znajomych, którzy mają i są zadowoleni, ale czy w tej kwocie (mowa o wersji 64GB) nie znajdzie się czegoś lepszego? To tego telefonu wchodzi microSIM? Co jest potrzebne do wymiany sim na microSIM w Play'u?

Edytowane przez Pulpit

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nawet nie chciało Ci się sprawdzać specyfikacji telefonu, który chcesz kupić ? :E

Strona z telefonami komórkowymi, specyfikacja.. mirco SIM

Kartę zwykłą można sobie przyciąć za dychę.. plusy takiego rozwiązania, ze od ręki możesz korzystać z telefonu, a nie np czekać aż przyślą kartę, czyli klika dni bez telefonu. Ewentualnie wizyta w punkcie.

W Virgin, jest zakładka gdzie można sobie jednym kliknięciem zamówić wersję nano.. a to w zasadzie to samo co play, więc może mają coś podobnego. Poza tym to wszystkie karty już od dość dawna są standardowo wyłamywalne do mirco. Więc o ile Twoja karta SIM nie ma ponad 4 lat.. to powinna być wyłamywalna. Teraz w standardzie to już są wyłamywalne zarówno do micro jak i do nano.

Co do samego telefonu to można poszukać na google, hasłem w stylu Oneplus one problem with wtedy dowiesz się co go boli itp.

Edytowane przez wirmo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nawet nie chciało Ci się sprawdzać specyfikacji telefonu, który chcesz kupić ? :E

Strona z telefonami komórkowymi, specyfikacja.. mirco SIM

Kartę zwykłą można sobie przyciąć za dychę.. plusy takiego rozwiązania, ze od ręki możesz korzystać z telefonu, a nie np czekać aż przyślą kartę, czyli klika dni bez telefonu. Ewentualnie wizyta w punkcie.

W Virgin, jest zakładka gdzie można sobie jednym kliknięciem zamówić wersję nano.. a to w zasadzie to samo co play, więc może mają coś podobnego. Poza tym to wszystkie karty już od dość dawna są standardowo wyłamywalne do mirco. Więc o ile Twoja karta SIM nie ma ponad 4 lat.. to powinna być wyłamywalna. Teraz w standardzie to już są wyłamywalne zarówno do micro jak i do nano.

Co do samego telefonu to można poszukać na google, hasłem w stylu Oneplus one problem with wtedy dowiesz się co go boli itp.

Na mgsm patrzyłęm, a tam znak zapytania był :E

Karte mam SIM, bo mam ją od 2008 roku i przydałoby się ją przy okazji wymienić, bo chip już starty prawie doszczętnie i może nie pożyć za długo ;) Przycinanie odpada, bo karta jest już jak napisałem mocno wykorzystana. O problemach z OnePlus czytałem, ale wolę informacje z pierwszej ręki, bo wiadomo - ludzie o problemach piszą, a ludzie bez problemów nie więc wydaje się, że są same problemy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na mgsm patrzyłęm, a tam znak zapytania był :E

Karte mam SIM, bo mam ją od 2008 roku i przydałoby się ją przy okazji wymienić, bo chip już starty prawie doszczętnie i może nie pożyć za długo ;) Przycinanie odpada, bo karta jest już jak napisałem mocno wykorzystana. O problemach z OnePlus czytałem, ale wolę informacje z pierwszej ręki, bo wiadomo - ludzie o problemach piszą, a ludzie bez problemów nie więc wydaje się, że są same problemy.

gsmarena - najlepsza strona, plus dobre i rzetelne recenzje.

To przejdź się do salonu Play i zapytaj jak to u nich wygląda, albo zapytaj na jakimś fanpegu na fb. Z tego co kiedyś obiło mi się o uszy to wymieniają od ręki i chyba bezpłatnie (w Plusie to wydatek rzędu 60zł, dlatego lepiej się opłaca przyciąć) nie wiem jak z aktywacją.

Ale mając problemy możesz wyczytać które się powtarzają, w ten sposób mniej więcej wiesz jaka jest skala problemu i czy dany problem to przypadek jednostkowy czy nie, oraz przede wszystkim jakie są to problemy, bo np jak padające wyświetlacze jak muchy to raczej trzeba myśleć o innym modelu.

Edytowane przez wirmo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, szukam smartfonu z androidem do 400zł, z tym że mogę dopłacić do 500zł w ostateczności 550zł(z tym że juz z wysyłką :v) .Telefon będzie dość często używany do grania czasami jakieś zdjęcie m.in notatek itp. Myślałem nad asus zenfone 4 z tym, że on ponoć nie jest kompatybilny z wieloma grami i po prostu nie będą chodziły :/. Oprócz tego jest LG leon i motorola moto E(albo G nwm teraz XD) ale one mają 5mpx aparat i nwm czy wystarczy do robienia zdjęć, żeby były wyraźne . Mógłby ktoś pomóc trochę jaki telefon wybrać ? A i bym zapomniał 4-4,5 cala.Znaczy jeżeli będzie jakiś inny dobry 3,9 albo 4,6 cala to też może być :).

Edit:Sorry za odkop tak trochę :v

Edytowane przez patrykreshi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie umowa kończy mi się niedługo - siecówka zaproponowała P8 lub Z3 Compact (w cenie 99zł).

Który z tych telefonów jest po prostu lepszy? Patrząc na wygląd i samą rozdzielczość/ekran wybrałbym P8, ale jestem laikiem :E

Przez ostatni okres używałem lumi 925 i w sumie jestem nadal z niej zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pytanie się rozbija, czy chcesz cegłę, P8 5.2" czy coś zgrabniejszego, z3c.

A jak jesteś z lumii zadowolony, to weź ten, który będzie łatwiej/wyżej/lepiej sprzedać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pytanie się rozbija, czy chcesz cegłę, P8 5.2" czy coś zgrabniejszego, z3c.

A jak jesteś z lumii zadowolony, to weź ten, który będzie łatwiej/wyżej/lepiej sprzedać.

Problem z Lumią jest taki, że telefon nie posiada wymiennej baterii i po dwóch latach no cóż trzyma max 1 dzień.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kup sobie powerbank :E.

Ja bym chyba (o zgrozo) wolał chinola od compacta. Szkło całkowicie dyskwalifikuje u mnie telefon.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kup sobie powerbank :E.

Ja bym chyba (o zgrozo) wolał chinola od compacta. Szkło całkowicie dyskwalifikuje u mnie telefon.

To nawet nie jest takie głupie! :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiem :P. Bardzo mi się przydaje przy 3DSie i telefonie, który też słabo trzyma.

Teraz jeszcze jest xiaomi 10400 mAh za 7 dych to nic tylko brać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tez uwazam, ze w czasach kiedy mozesz miec pelen no-limit na rozmowy/sms/msm do polski i 8gb internetu za 29zl/mc z 30dniowym okresem wypowiedzenia, pakowanie sie w dwuletnie abonementy dla znizek na telefon juz od dawna sie nie kalkuluje.

Edytowane przez Franiuu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czytam,czytam i mam zamiar kupić smartfon dla pracownika, Lumie czy inne Samsungi są stanowczo za drogie. Zastanawiam się nad Telefunken Tango czy Foxtrot. Mają wszystko co trzeba i kosztują koło 300zł, a jak pracownik zniszczy można kupić kolejny. Poza tym nie wiele wie, że to niemiecka marka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślicie ,że zakup używanego Note 4 za ok. 1200-1300 zł, jest dobrym wyborem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

WItam. Szukam telefonu do 500euro ( taka waluta ponieważ mieszkam w NL ). Mój poprzedni telefon, pierwszy i jedyny smartfon do tej pory to Xperia Z ( miałem go ze 3-4lata ). Zgubiłem go i trzeba coś kupić.

Xperia po pewnym czasie zaczyna zamulać, wieszać się. Nie wiem jak inne telefony i czy to zależy od telefonu czy od systemu. Szukam czegoś na dłuższy okres czasu, czegoś co nie będzie miało objawów jak moja stara poczciwa XperiaZ.

Mam chęć na Iphone SE, ale jednak trochę to małe i nie wiem jak będzie mi się na tym użytkowało. Co jeszcze fajnego godnego polecenia w tym przedziale cenowym?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość szymo9909

Rozumiem, ze autor w tytule napisal, że poradnik jest dla telefonow Android/WP, ale dlaczego nie ma w nim iPhone'a 5/5S w żadnej kategorii? Czy według autora żaden z nich nie zasluguje na uwagę i nie może być polecany? To, że ktoś nie jest fanem danego systemu (nie ważne, czy miał wcześniej telefon z nim czy nie), nie oznacza, że ktoś inny nie może być zainteresowany jego zakupem, a tak można odność wrażenie, że żaden z nowych produktow Apple nie jest polecany, co jest przejawem "komórkowo-smartfonowego" razismu. :E

a mozesz przyblizyc temat iphone ?

mialem j5 z 2015

jak ocenisz ios?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi