Skocz do zawartości
Gość SunTzu

Rozszerzenie procedury testowej PClaba

  

314 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Test schładczacza

    • chcę
      267
    • chcę, ale w innej formie
      25
    • nie chcę
      22
  2. 2. Testy poboru energii

    • chcę
      272
    • chcę, ale w innej formie
      23
    • nie chcę
      19
  3. 3. Czas pracy laptopa w stresie (gry)

    • chcę
      254
    • chcę, ale w innej formie
      18
    • nie chcę
      42
  4. 4. Wydajność laptopa podczas pracy na baterii

    • chcę
      274
    • chcę, ale w innej formie
      19
    • nie chcę
      21
  5. 5. Modyfikacja testu odtwarzania filmu, by wykorzystywał sprzętowy dekoder

    • chcę
      248
    • chcę, ale w innej formie
      14
    • nie chcę
      52
  6. 6. Test WiFi

    • chcę (czekam na propozycję procedury)
      247
    • nie chcę
      44


Rekomendowane odpowiedzi

Gość SunTzu

Jeśli chcecie zmienić/dodać głos dla nowej propozycji trzeba "usunąć mój głos" i ponownie zagłosować. Każdy głos się liczy! (bardziej chodzi o frekwencję)

 

1. Test schładzcza. W związku z tym, że każdy układ scalony ma podane TDP wydaje się logiczne, że producent zaprojektuje schładzacz tak, by mógł odprowadzić daną ilość ciepła. W związku z tym, że tak nie jest proponuję test tzw. worst case scenario.

 

Idealnym do tego oprogramowaniem jest Prime95+Furmark

 

Wynikiem testu będzie podanie temperatury dla CPU/GPU w postaci Tmax-T oraz zegara z jakim dany układ pracuje.

 

2. Test maksymalnego poboru energii w identyczny podany wyżej sposób. Ekran full itp...

+ podanie poboru energii tak jak w desktopowej procedurze (cinebench, gra, net, przy jasności ekranu tak jak w pozostałych testach).

 

3. Czas pracy laptopa w grach. Ze względu na róznorodność laptopów proponuję dwa testy i w każdym laptopie oba przeprowadzić jeżeli framrate jest odpowiedni.

3a. League of Legends

3b. Crysis 3/BF4

 

Aktualnie testy odbywają się wyłącznie film/przeglądarka, czyli testy IDLE, gdzie liczy się nie "energowydajność", a to jak szybko CPU przejdzie stan uśpienia i jak długo w nim zostanie. Dlatego A4-1350 o TDP 8W może w teście działać krócej niż Haswell o TDP ~12W.

 

4. Punktem 3 wiąże się często obniżenie wydajności przez producenta czasem o 50%! na baterii. Sądzę, że warto oczekiwać po recenzji tego jaką wydajność ma wtedy laptop, a przynajmniej wzmianki, że jest taki proceder.

Proponuję przeprowadzić 2,3 testy wydajnościowe w celu sprawdzenia CPU/GPU. Moja propozycja to cinebench i Crysis vs LOL

 

Do punktu 3, 4 chcę by test był tak samo przeprowadzony jak test FC3 w procedurze CPU/GPU, tam nie przeszkadza taki test, nie ma dylematów, że SC2 słabo obciąża, a C3 mocno itp... i jakoś da się go przeprowadzić na zarówno najgorszych jak i najlepszych bebechach. FC3 jednak jest już stary dlatego C3.

 

Przynajmniej informacja o zegarach z jakimi pracuje laptop na baterii.

 

5. Test czasu pracy laptopa podczas oglądania filmu wykorzystując sprzętowy dekoder. Wg mojej wiedzy pclab testował na VLC-> CPU, potem WMP-> GPU, a nie wykorzystuje całkiem sporego kawałka krzemu jakim jest transkoder.

 

Modyfikacje:

5.06.2014 - zamiast OCCT- Prime+furmark w pkt1, w pkt4 dodana wzmianka o zegarach.

12.06.2014 - dodanie WiFi

13.06.2014 - pojawił się w recenzji test schładzacza. Czy zostanie?

15.07.2014 - zniknął w recenzji test schładzacza.

Edytowane przez SunTzu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta ankieta jest dla Was :exclam:

 

Testy pomagają w wyborze. Jeśli nie będzie odpowiedniej frekwencji to zostaniemy przy tych pseudo recenzjach, które są rzutem okiem na sprzęt...

 

Więc wypełniajcie tą ankietę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SunTzu

Wszelkie uwagi mile widziane, ankietę mogę rozszerzyć jeśli pojawi się taka potrzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Test schładzcza. W związku z tym, że każdy układ scalony ma podane TDP wydaje się logiczne, że producent zaprojektuje schładzacz tak, by mógł odprowadzić daną ilość ciepła. W związku z tym, że tak nie jest proponuję test tzw. worst case scenario.

 

Idealnym do tego oprogramowaniem wydaje się OCCT i test Power Supply.

 

Wynikiem testu będzie podanie temperatury dla CPU/GPU w postaci Tmax-T oraz zegara z jakim dany układ pracuje.

 

2. Test maksymalnego poboru energii w identyczny podany wyżej sposób. Ekran full itp...

+ podanie poboru energii tak jak w desktopowej procedurze (cinebench, gra, net, przy jasności ekranu tak jak w pozostałych testach).

 

3. Czas pracy laptopa w grach. Ze względu na róznorodność laptopów proponuję dwa testy i w każdym laptopie oba przeprowadzić jeżeli framrate jest odpowiedni.

3a. League of Legends

3b. Crysis 3/BF4

 

Aktualnie testy odbywają się wyłącznie film/przeglądarka, czyli testy IDLE, gdzie liczy się nie "energowydajność", a to jak szybko CPU przejdzie stan uśpienia i jak długo w nim zostanie. Dlatego A4-1350 o TDP 8W może w teście działać krócej niż Haswell o TDP ~12W.

 

4. Punktem 3 wiąże się często obniżenie wydajności przez producenta czasem o 50%! na baterii. Sądzę, że warto oczekiwać po recenzji tego jaką wydajność ma wtedy laptop, a przynajmniej wzmianki, że jest taki proceder.

Proponuję przeprowadzić 2,3 testy wydajnościowe w celu sprawdzenia CPU/GPU. Moja propozycja to cinebench i Crysis vs LOL

 

Do punktu 3, 4 chcę by test był tak samo przeprowadzony jak test FC3 w procedurze CPU/GPU, tam nie przeszkadza taki test, nie ma dylematów, że SC2 słabo obciąża, a C3 mocno itp... i jakoś da się go przeprowadzić na zarówno najgorszych jak i najlepszych bebechach. FC3 jednak jest już stary dlatego C3.

 

5. Test czasu pracy laptopa podczas oglądania filmu wykorzystując sprzętowy dekoder. Wg mojej wiedzy pclab testował na VLC-> CPU, potem WMP-> GPU, a nie wykorzystuje całkiem sporego kawałka krzemu jakim jest transkoder.

 

add1

jak będziesz miał niefartowny dzień to upalisz zasilacz lub układ na płycie lub GPU/CPU zrzuci takty i tym samym wynik będzie nieadekwatny (OCCT/FUMARK/LINX to nie programy do testowania laptopa) kazdy HeatPipe ma swój wyznacznik efektywności

 

add2

tu zasilacz definiuje max zazwyczaj jest to 10-30W więcej jak Max wydobyty z hardware ( zapasu to praktycznie brak)

 

add3

musiała by byc odpowiednia tabela dla CPU lub tez tylko i wyłącznie podział na odpowiednie Modele Laptopów i ich podział na wydajność (Bateria w Laptopie nie jest przewidziana do Grania, wyładowania Ogniw sa tak szybkie ze ich regeneracja staje się coraz dłuższa az wzrasta poziom zużytych ogniw

 

add4

;)

 

add5

najprostszym programem jest WMP dostępny wraz z Windowsem , i moim zdaniem należy sie ograniczyć do tych Software które są na wyposażeniu każdego laptopa

 

add-aad1

test układu chłodzenia to nie jest az takie proste jak sie komuś może wydawać po pierwsze nie tyle co HeatPipe/Radiator to jeszcze pojemność Kadłuba ma tu duże znaczenie, czym większy Kadłub tym dłuższy proces nagrzewania całego kadłuba tym samym 30 min Crysis a 2h Crysis mogą pokazywać dwie rożne wartości , do całości dochodzi jeszcze Flow wentylatora i jego natężenie głośności pracy , zasilacz i jego temperatura , jak i cały krąg z tym związany , Test laptopa jest bardzo złożony nawet czas pracy na Baterii powinien odbywać się w rzeczywistych warunkach a nie symulowany jak ma to w większości przypadków,

 

Rynek Mobilny jest bardzo chłonny i opierając się o rożne testy nie dysponując odpowiednia wiedza można bardzo szybko dokonać błędnego zakupu lub tez udzielić błędnej informacji pomocnej w wyborze laptopa , to jak będzie recenzja z testów wyglądać zależy już od samego testera i jego zaawansowanej wiedzy technicznej a wzoru na 100% satysfakcje czytelników chyba nie ma :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SunTzu

add1

jak będziesz miał niefartowny dzień to upalisz zasilacz lub układ na płycie lub GPU/CPU zrzuci takty i tym samym wynik będzie nieadekwatny (OCCT/FUMARK/LINX to nie programy do testowania laptopa) kazdy HeatPipe ma swój wyznacznik efektywności

 

Po to ten test, by odsiać laptopy, które nie spełniają norm narzuconych przez Intela/AMD/NV... jeśli masz procesor, który ma TDP 220W, a dasz schładzacz zdolny odprowadzić 100W będzie to samo. Jeśli masz CPU o TDP35W, GPU 35W, a dasz schładzacz do odprowadzenia 50W siłą rzeczy będzie się przegrzewał.

Normy i parametry pracy są po to by je przestrzegać. Jeśli producent laptopa ich nie spełnia to nic dziwnego, że potem pada np. grafika.

 

Testy w labie odbywają się zawsze w tej samej temperaturze. Dlatego napisałem by podać zarówno Tmax-T jak i MHz

 

Nie ma programów, których nie można korzystać na laptopie są źle zaprojektowane laptopy. To jest zwykły program nie modyfikacja systemu, biosu, czy coś co nie działa w oparciu o nie wspierane standardy.

tu zasilacz definiuje max zazwyczaj jest to 10-30W więcej jak Max wydobyty z hardware ( zapasu to praktycznie brak)

Ten test nawiązuje do procedury desktopowej i ma dać ogólny pogląd ile energii ciągnie dany laptop. Ładnie to ująłeś "zazwyczaj" :P

 

musiała by byc odpowiednia tabela dla CPU lub tez tylko i wyłącznie podział na odpowiednie Modele Laptopów i ich podział na wydajność (Bateria w Laptopie nie jest przewidziana do Grania, wyładowania Ogniw sa tak szybkie ze ich regeneracja staje się coraz dłuższa az wzrasta poziom zużytych ogniw

Trochę to brzmi śmiesznie...

Kupujesz urządzenie mobilne, ale schładzacz nie jest przystosowany do odprowadzenia ciepła generowanego przez podzespoły, bateria nie jest przewidziana do podtrzymania pracy podczas używania laptopa, a dysk twardy... no cóż.

 

Są różne laptopy i masz konfiguracje ULV+dGPU, ULV i mocne iGPU, APU AMD. Pytanie by wyłowić te najlepsze. Laptopy jeszcze za czasów Core2 oferowały 2h czasu pracy, dziś są konfigi na których możesz grać przez 2h. Chodzi o to by dać jakiekolwiek pojęcie na temat czasu działania przenośnego urządzenia. Bo dochodzi do paradoksów gdzie CPU 8W może działać krócej od tego z 12W.

Jeśli producent daje do DTR 6c+dGPU to teoretycznie zakładamy, że przystosował baterię do takiego użytkowania

 

 

add5

najprostszym programem jest WMP dostępny wraz z Windowsem , i moim zdaniem należy sie ograniczyć do tych Software które są na wyposażeniu każdego laptopa

Równie dobrze można powiedzieć, żeby testować PCty ze sterów windowsowych. Skoro prosta paczka kodeków zawiera wszystko co jest potrzebne... a WMP i tak nie odtworzy napisów i wszystkich fortmatów, więc i tak jest konieczność wgrania paczki kodeków. Najpopularniejszy jest LAV i jest tam wszystko jak dobrze pamiętam.

Konfiguracja banalna o wiele bardziej prosta. Nic z czym user sobie nie poradzi.

 

add-aad1

test układu chłodzenia to nie jest az takie proste jak sie komuś może wydawać po pierwsze nie tyle co HeatPipe/Radiator to jeszcze pojemność Kadłuba ma tu duże znaczenie, czym większy Kadłub tym dłuższy proces nagrzewania całego kadłuba tym samym 30 min Crysis a 2h Crysis mogą pokazywać dwie rożne wartości , do całości dochodzi jeszcze Flow wentylatora i jego natężenie głośności pracy , zasilacz i jego temperatura , jak i cały krąg z tym związany

Dlatego dałem propozycję testu schładzcza w OCCT. C3 jest trochę ciężko przeprowadzić.

Baterii powinien odbywać się w rzeczywistych warunkach a nie symulowany jak ma to w większości przypadków,

Dlatego dałem propozycję C3+LOL

 

Rynek Mobilny jest bardzo chłonny i opierając się o rożne testy nie dysponując odpowiednia wiedza można bardzo szybko dokonać błędnego zakupu lub tez udzielić błędnej informacji pomocnej w wyborze laptopa , to jak będzie recenzja z testów wyglądać zależy już od samego testera i jego zaawansowanej wiedzy technicznej a wzoru na 100% satysfakcje czytelników chyba nie ma :hmm:

Podpisuję się rękami i nogami... jeszcze dochodzi PR, który będzie walczył rękami i nogami by nie zrobić x testu, albo zrobić y.

Edytowane przez SunTzu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SunTzu , podaj mi jeden powód dla którego można by rozwinąć ten watek na szerokie wody :E , myślę ze Laptopy to nie jest twoja najmocniejsza strona :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SunTzu
@SunTzu , podaj mi jeden powód dla którego można by rozwinąć ten watek na szerokie wody

Oczywiście jeśli dasz konkretną propozycję to zmodyfikuję, ankietę, procedurę testową.

 

Nie upieram się przy tym co napisałem, ale jeśli znasz inną metodę "worst case scenario", która lepiej sprawdzi czy schładzacz odprowadzi ilość ciepła podaną w specyfikacji i czy laptop utrzymuje zegary zgodnie ze specyfikacją producenta to podaj...

... jeśli znasz lepszy test, który sprawdzi jak długo pracuje na baterii w stresie przez cały czas trwania testu podaj.

 

Sądzę, że spora część laptopów będzie mieć takie same czasy działania w LoL-a, DOTA jak granie na iP5s

 

Ja osobiście z laptopa korzystam dokładnie tak samo jak z PCta, między nimi nie ma dla mnie różnicy poza tym, że PCta nie przenioszę, bo sam UPS waży 10kg...

Edytowane przez SunTzu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

del.

Edytowane przez Django

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SunTzu

1. Chciałem maksymalnie uprosić. Najnowszy prime lepiej sprawdza stabilność, a OCCT mocniej wygrzewa, ale jest argument, że będzie można porównać z innmymi redakcjami. Natomiast furmark robi różnicę.

 

4. Chciałem by nie było argumentów, że to co proponuję jest syntetyczne, dać praktyczny test, który by obrazował daną sytuację.

 

Zmodyfikowałem pierwszy post.

Edytowane przez SunTzu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co CPU i TJMAX Tcase 100°C: ΨCA=ΨCS+ΨSA , Certyfikowane Kadłuby muszą spełniać określone Normy , nie ma znaczenia w jaki sposob ale punkty Tcase nie moga byc przekraczane ,

 

Heatsinks Ths,Tr+Tair av , pomijam już fakt z jakim borykają się producenci HeatPIPE i wolnej reki dla producentów Laptopów i tu często dochodzi do błędnej weryfikacji wzoru gdyż każdy kadłub weryfikuje sie innymi wartościami,

Fumark z miejsca zaniża takty , do tego EC/ACPI w laptopach jest dosc inteligentne i zegary CPU często w OCCT/Prime latają na Bazowym mnożniku, jak juz pisałem ze każdy system jest inny i nie ma wzoru na jednolity test dla wszystkich laptopów.

Edytowane przez VSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SunTzu

Punkty Tjunction Max nie może być przekroczone z innego powodu... i nie dlatego, że skutecznie odprowadzają schładzacze ciepło, ale są zabezpieczenia...

 

Dalej może wiesz jak to wygląda w praktyce czy te normy dotyczą dla na styk CPU v na styk GPU, ale jak masz jeden schładzacz CPU, GPU, Chipset to siłą rzeczy przekroczysz i włączy się zabezpieczenie.

 

 

Fumark z miejsca zaniża takty , do tego EC/ACPI w laptopach jest dosc inteligentne i zegary CPU często w OCCT/Prime latają na Bazowym mnożniku, jak juz pisałem ze każdy system jest inny i nie ma wzoru na jednolity test dla wszystkich laptopów.

Dlatego czekam na jakąś lepszą propozycję.

Pytanie czy ma znaczenie dlaczego obniżane są zegary skoro efekt przy maksymalnym obciążeniu jest ten sam, jeśli zegary nie osiągają podanych zegarów w specyfikacji to znaczy, że producent coś uwalił. Cały czas mówimy o realnej aplikacji pisanej w oparciu o OpenGL-a/DX-a.

 

 

 

Nie jest to łatwe i to fakt, ale ja chcę jakikolwiek obraz sprawy na pobór energii, spowalniacz, temperatury GPU/CPU, czas dzialania w stresie. Dziś tego kompletnie nie ma i jedynie czasem widzisz gdy lepsza konfiguracja uzyskuje gorsze wyniki w x grze. Jest to szczątkowa informacja...

... podobnie test baterii przy aktualnej procedurze to test w którym procesor jest przez 70%-90% czasu uśpiony, jest multum zastosowań gdzie tak nie jest. Aktualny test sprowadza się do tego jak szybko i jak głęboko platforma się uśpi...

To, że np. w stresie 8W konfiguracja, która nie potrafi się uśpić będzie równie wydajna co 12W przy mniejszym poborze energii redakcja nie wykaże.

Edytowane przez SunTzu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad 4.

Czy tu nie chodzi czasem tylko o schemat zasilania (ustawiony programen od producenta)?

 

Ad 1.

Moim zdaniem wystarczy sprawdzać, czy w temperaturze pokojowej przy długotrwałym obciążeniu procesora i grafiki wydajność utrzumuje się na odpowiednim poziomie (nie spadają taktowania) i wszystko działa stabilnie. Temperatury nie mają znaczenia. Ma działać i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SunTzu

Ad4.

Różnie...

 

Ad1.

W 100% zgadzam się, ma działać i tyle, tak jak jest podane w specyfikacji. Niestety tak nie jest i temperatury mają znaczenie.

Po pierwsze dzięki takiej informacji wiesz czy to jest przyczyną spowalniacza, czy jest sens kupowanie podkładki chłodzącej. Ma znaczenie w kontekście eksploatacji, trwałości o OC nie wspomnę.

Ostatnio szef polskiego oddziału Acera wspominał, że teraz laptopy wymienia się coraz rzadziej i najczęściej co 4 lata przy gwarancji 2 letniej taki smaczek ma znaczenie...

 

Podobnie Intel czy NV nie zakłada w specyfikacji, że na baterii zegary spadają, producent powinien tak dobrać baterię, by wydajność utrzymywała się na reklamowanym poziomie (ad4).

Edytowane przez SunTzu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad4.

Różnie...

 

Ad1.

W 100% zgadzam się, ma działać i tyle, tak jak jest podane w specyfikacji. Niestety tak nie jest i temperatury mają znaczenie. Po pierwsze wiesz czy to jest przyczyną spowalniacza, czy jest sens kupowanie podkładki chłodzącej. Ma znaczenie w kontekście eksploatacji, trwałości o OC nie wspomnę.

Ostatnio szef polskiego oddziału Acera wspominał, że teraz laptopy wymienia się coraz rzadziej i najczęściej co 4 lata przy gwarancji 2 letniej taki smaczek ma znaczenie...

 

te zagadnienie zdecydowanie przerasta zwykłego użytkownika ,

TjMax=TDTS zazwyczaj to TJ redukuje prędkość Rdzenia w okolicach TCASEMax - 5-8% , TCASE MAX zazwyczaj wyłącza Komputer po uprzednim przejściu w Stan Alertu FAN=100% , do tego wszystkiego jest kilka Podziałów od których zależy w jakich okolicznościach będą występowały niedogodności :

Laptop i Profil:

Office tu beda zdecydowanie szybciej występowały niedogodności

Multimedia

Laptopy do Gier z zapleczem wydajności

jeżeli producent zakłada ze Laptop jest ukierunkowany jako Multimedia to logiczne jest ze do godzinnych sesji gier będzie sie średnio nadawał Prawda i katowanie takiego laptopa programem OCCT czy tez Prime jest mniej więcej bez sensu ,

jak już wyżej pisałem podział laptopów na sekcje i ich wydajność , podobnie nie ma sensu wrzucać do jednego wora MSI GE i GT czy tez CLEVO "P" razem z CLEVO "W"

GPU czy tez Procesor nigdy nie będzie wyznacznikiem Profilu Laptopa ,

na Profil Laptopa składa się :

Kadłub i jego Design

Płyta główna i jej Design

Układ Chłodzenia i jego Design

Wentylatory ich Specyfikacja

Oprogramowanie BIOS/EC

zainteresowane Strony często mylą pojęcia i sprzęty Multimedialne traktują jak wyczynowe i dzięki temu właśnie Autor założył ten temat :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SunTzu

@up

Wyjdźmy od tego, że daj oficjalną informacje, że laptop multimedialny nie może być obciążony w 100%.

 

Ja znam laptopy nawet nastawione na PRO, które nie są przystosowane do katowania, więc nie pisz bajek, że jak laptop jest "multimedialny" to może robić cuda. Wszystkie robią cuda od pro, przez gaming, po multimedialne i wręcz przeciwnie są we wszystkich segmentach laptopy, które sprawują się idealnie. Czemu recenzja ma nie dawać odpowiedzi, które są które?

 

To, że laptop jest nastawiony na multimedia moim zdaniem nie sprawia, że może pracować niezgodnie z reklamowanymi parametrami... czy kodując film to nie jest zastosowanie multimedialne? Wykorzystuję potencjalnie CPU+iGPU+dGPU (iGPU/dGPU może być niedostępne).

 

 

te zagadnienie zdecydowanie przerasta zwykłego użytkownika ,

TjMax=TDTS zazwyczaj to TJ redukuje prędkość Rdzenia w okolicach TCASEMax - 5-8% , TCASE MAX zazwyczaj wyłącza Komputer po uprzednim przejściu w Stan Alertu FAN=100% , do tego wszystkiego jest kilka Podziałów od których zależy w jakich okolicznościach będą występowały niedogodności :

Co napisałem w odpowiedzi na twój post, ale fajnie, że opisałeś zabezpieczenia.

Edytowane przez SunTzu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem dlaczego chcesz swój świat na sile naprawić ? coś w stylu M3 jeździ więcej jak BMW wyprodukowało :lol2: (osobiście chwale sobie BMW i nic do tej marki nie mam)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SunTzu

Co naprawię tym, że recenzja gruntowanie przetestuje laptopa?

 

Przecież to nie zmieni to laptopa i tego co producenci robili, robią i będą robić... poza tym, że potencjalni klienci kupią, albo nie kupią PRO laptopa do PRO (jeśli się nie sprawdzi), multimedialnego laptopa do gier albo wręcz przeciwnie kupią dobrą multimedialną konstrukcję.

Edytowane przez SunTzu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie sadze by tak się stało , za dużo jest Profili to jedno a drugie to jak będzie recenzja wyglądać zależy już od samego recenzenta, 100% zadowolenie czytelnika nigdy nie będzie miało miejsca! , sprzęt pokroju Multimedialnego zawsze pozostanie multimedialnym tego nie naprawisz , a cuda na kiju można opisywać w rożnych kolorach i sprzedać możesz ale laikowi ale nie mi ;)

Edytowane przez VSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SunTzu

Mocne słówka, ale przykładowej procedury nie podałeś, a od tego zaczęliśmy i dlatego ta dyskusja zaczyna być bezproduktywna.

Cały czas podkreślam, że nie upieram się przy tej procedurze. Jeśli lepiej testujesz laptopy i masz lepszą swoją procedurę testową, by wykazać to o czym piszesz. To bez sarkazmu proszę napisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
więc nie pisz bajek, że jak laptop jest "multimedialny" to może robić cuda

jak takie rzeczy piszesz to nie spodziewaj się ze wszyscy będą klaskali :lol2:

dla podkreślenia:

sprzęt pokroju Multimedialnego zawsze pozostanie multimedialnym tego nie naprawisz

 

edit ,

mam takie odczucie wielkiej Frustracji z twojej strony , tylko martwi mnie czym może być to spowodowane :hmm: możliwe ze brak technicznego zaawansowania w temacie hmmm ciężko diagnozę postawiać, chciałbyś coś naprawić ale nie wiesz jak :P

Edytowane przez VSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SunTzu

hehe, wszystko wyjaśnione, nie wiem po co kontynujesz tą jałową dyskusję. Nie mam żadnej frustracji jestem szczęśliwym posiadaczem laptopa, który spełnia moje oczekiwania. Świata nie chcę naprawiać, chcę by był dobrze opisany przez redaktorów.

 

Jeśli ktoś ma braki wiedzy to ten kto nie podał żadnego konkretu na zmianę. Z mojej strony EOT.

Edytowane przez SunTzu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

samego siebie nie ogarniasz a co dopiero tak skomplikowane urządzenie jakim jest Budowa/projekt/profil Laptopa, podpowiedziałem ci kilka wartości z nadzieja ze wykażesz trochę inicjatywy jednak z pustego dzbana wody nie nalejesz :E

Edytowane przez VSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SunTzu

Trochę inicjatywy wykazałem zakładając ten temat, a teraz czekałem na Twoje pomysły:) Niestety nie doczekałem się no i szkoda.

Edytowane przez SunTzu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponował bym aby zaczeli testować zasieg wifi bo z nim coraz gorzej... Miałem lapka którego zasieg wifi to 10m z promocji plusa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SunTzu

Czy jakieś pomysły na procedurę testową. Jeśli chodzi o WiFi mam podobne odczucia, jest to dość pomijany element laptopa, który równie ważny. U Ciebie wygląda jakby antena była odpięta, albo przez ścianę/strop te 10 m...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Odpowiedzi

    • Ale tak było zawsze i wszędzie, dotyczyło każdej platformy jaka po sobie następowała  Chciałeś coś lepszego w kwestii wyposażenia to kupowałeś droższe mobo, wystarczało co dają tanie mobasy to brałeś tanie. Sam prawie 4 lata temu płaciłem 600 za mobo am4 (MSI B550 Gaming Plus), było to powiedzmy już na pewno nie najtańsze mobo na tę podstawkę, bo już za połowę tego lub taniej się "tanie asrocki" kupowało...i co? Ano to że miało alc897  
    • Bossa opisałeś a co powiesz o dziewczynie? 
    • Witam.  Sprzedam używany i w 100% sprawny laptop Asus Rog Strix G16 z procesorem i5 13450HX, 32GB DDR5 4800Mhzi kartą graficzną RTX4070 8GB 140W. Laptop kupiłem pod koniec 2023r w sklepie techlord.pl. Gwarancja producenta do 29.10.2026r. Gwarancja została rozszerzona o dodatkowy rok - wygrana w konkursie Asusa     Specyfikacja i5 13450HX 10 rdzeni, 16 wątków, 3.40-4.60 GHz, 20 MB cache  32GB - 2x 16GB DDR5 4800Mhz  Dysk 1 - SSD NVME  512GB Micron  Dysk 2 - SSD NVME 2TB Lexar NM620 - dołożony przeze mnie 16 cali 1920 x 1200 (WUXGA) 165Hz z G-Sync + MUX Switch  RTX 4080 8GB GDDR6  140W   Windows 11   O laptopie nie będę się zbytnio rozpisywał. Jest genialny! Zarówno w aplikacjach jak i grach wydajność jest bardzo wysoka przy zachowaniu niskich temperatur i świetnej kultury pracy. Laptop ma świetny system chłodzenia i fabrycznie zastosowany jest ciekły metal.  Cinebench R23 - 17300pkt multi i 1700pkt single  Dying Light 2 Ultra z RT Ultra  + DLSS3 + FG = 130fps w benchmarku,    Sprzedaję tylko dlatego, że posiadam drugi laptop ROG Strix G16 z 4080.  Cena = 6800zł + kw.          
    • A to spoko bo myślałem, że się zakochałeś bo ciągle o nim wspominasz.
    • Potwierdzam. Też się wpatrywałem w ekran, co to za shit sie zrobił. Coś nie pykło.  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...