Skocz do zawartości
lavey

GTA V PC / Grand Theft Auto 5

Rekomendowane odpowiedzi

Pobralem patch "bokiem", wrzucilem do folderu z gra i nic. Dalej chce te 5GB pobierac. WTF?

 

Zamknij social club i wrzuć do updates>x64>dlcpacks pliki które pobrałeś.

 

 

Jestem zaskoczony jak gra działa nawet na moim hd7770. Rzadko jakiś drop fpsów, ale zauważyłem, że muszę mieć zamkniętego chrome'a, bo coś przycina.

 

I na prawdę polecam grać na padzie, jazda na klawiaturze to jest jakiś skrajny masochizm.

We wszystkie gta grałem tylko na klawiaturze i myszce, tutaj też. Przez pierwsze kilka minut było dosyć dziwnie, ale już się przyzwyczaiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ludzie mają mówić o samej grze skoro na forum zaledwie ułamek ludzi jest w stanie zagrać? Poza tym nie dziwie się, ktoś wydaje na grę prawie 200 zł i nawet nie może zagrać, to chyba nie jest w porządku, nie sądzisz? Dlatego ja od razu postawiłem sobie "cel" że nie kupię tego na premierę, kupiłem na PS3 i nie miałem zamiaru płacić R* 200 zł za grę, która ma 2 lata oraz było pewne, że będą kosmiczne problemy z grą. Mija kolejny dzień i ludzie grać nie mogą, nie zdziwi mnie jak szybciej wyjdzie crack i piraty będą sobie grać w najlepsze, a ludzie którzy kupili grę będą dalej się męczyć z pobraniem durnego patcha.

 

Co do argumentu, że tyle kosztuje bo to GTA, bo to "premiera" na PC bla bla bla to powiem, że kupiłem MP3 który też jest grą R* i wyszedł na wszystkie platformy jednocześnie, kupiłem grę w dzień premiery - zapłaciłem 129 zł. Ale to jest najlepszy dowód, że twórcy gier mogą robić co tylko zechcą w tych czasach bo ludzie i tak kupią, nawet jakby to GTA kosztowało 500 zł, bo muszą mieć już, a potem narzekać przez 100 stron, że serwery nie działają etc, co było oczywiste i do przewidzenia.

 

 

Co do samej gry, z tego co udało mi się zobaczyć to różnica między PS4 a PC nie jest taka kolosalna, jak to zapowiadali ale może nie widziałem wystarczająco wiele. Co prawda 60 fps samo w sobie wystarcza, a grafika jak to grafika jest po prostu dobra, tyle że pamiętam, że ktoś tu przytaczał cytat jakiegoś francuskiego recenzenta, że gra na PS4 i PC to dwa światy, szczerze to od strony wizualnej nie jest tak, jakbym się spodziewał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się pozbyć appcrasha związanego z ERR_GFX_D3D_INIT lub ogólnym wywalaniem sterownika.

Po prostu pobrałem starszą wersję sterowników od nvidii, nie tych najnowszych specjalnie pod gtaV. i grałem przez 30 minut bez zgrzytu. Reinstal w trybie awaryjnym przy użyciu DDU i śmiga.

Wcześniej max 12 minut się udało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam stema i orygina na systemowym dysku a gry na innym dysku i jak reinstaluje Windowsa to w steamie i orygin podaje ścieżkę do tych gier, ty jak pe instalujesz Windowsa i zainstalujesz rock star social club wtedy odpalasz ikonkę gtavlauncher z folderu z grą i samo poleci.

PS. Ktoś zna różnice wydajności między 15.3 a 15.4?

Edytowane przez SyKeS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiste wrażenia z gry mam bardzo pozytywne, w każdym razie lepsze niż się spodziewałem :E

Miałem spore obawy co do 2 elementów gry z racji poprzednich wyczynów R* ale okazało się niepotrzebnie. Po pierwsze model jazdy znacznie lepszy niż ten w GTA4 gdzie sterowało się kartonem na kółkach. Samochody prowadzą się przyjemnie, zróżnicowanie no i sprawia frajdę sprawdzanie różnych modeli , zresztą jest tuning.

 

Drugi element to strzelanie, tutaj kwestia jest pewnie bardziej indywidualna ale obawiałem się że bedzie ono wzorowane na głośnym ale wg mnie nieudanym modelu strzelania z Max Payne 3. Znowu jest o wiele lepiej co odebrałem z wielką ulgą bo to w końcu flagowy element GTA obok samochodów. Jeśli mamy 2 najważniejsze cechy lepsze niż w GTA4 to dalej leci z górki.

 

Troche brakuje mi jakiegoś jednego wielkiego zmieniającego rozgrywkę elementu ale z drugiej strony takimi elementami są trochę tryb fps oraz wprowadzenie trzech postaci do gry i teraz to fajnie widać po co to wprowadzili. Inaczej gra była by tylko kolejną odsłoną GTA, wręcz modem, a tak jak każda kolejna część wnośi coś nowego. Co do fabuły nie bedę się wypowiadał, przechodzę grę 1szy raz i nie jestem jeszcze zbyt daleko ale jest dobrze.

W trybie multi chętnie zobaczyłbym jakieś wspólne aktywności nie instancjonowane coś ala APB tylko lepiej zrobionych bo tak to jest troche taki jeden hub multi i instancje rozsiane na mapie, fajnie ale mam nadzieję że w GTA 6 bedzie coś więcej ;)

 

O grafice pisać dużo nie będe bo raz że zależy od ustawień osobistych dwa że każdy wie iż na maksymalnych samo miasto wygląda ślicznie, gorzej już z postaciami te są tylko dobre- czas niestety leci i widac to najbardziej w prologu.

 

Jedna rzecz mnie tylko zastanawia, dlaczego całą kasę bonusową ingame za preorder dostał hmm afroamerykanin Franklin...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj chwilę pojeździłem po mieście, w nocy wygląda to nieziemsko :)

 

Ważne, że wszystko już zainstalowane, zaktualizowane, dzisiaj będzie czysta zabawa.

 

Jak dla mnie gra chodzi przyzwoicie, 40-50 klatek, chyba większość mam ustawione na b. wysokie, rozdzielczość FULL HD, jeszcze dzisiaj dorzucę te bety do Radeona [następna karta zdecydowanie od zielonych].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam stema i orygina na systemowym dysku a gry na innym dysku i jak reinstaluje Windowsa to w steamie i orygin podaje ścieżkę do tych gier, ty jak pe instalujesz Windowsa i zainstalujesz rock star social club wtedy odpalasz ikonkę gtavlauncher z folderu z grą i samo poleci.

PS. Ktoś zna różnice wydajności między 15.3 a 15.4?

 

 

Ajjj ja mam steama i origina i uplay zainstalowane tam gdzie gry czyli na dysku do gier:( to co w takim razie zrobic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu udało mi się zagrać, problem z tym że gra wczytywała się bez przerwy w trybie fabularnym był związany z tym że nazwę użytkownika komputera miałem z polskimi znakami, utworzyłem nowe konto bez polskich znaków i grę uruchamiam z niego i działa bez problemów. Co do samej gry to wygląda obłędnie, naprawdę świat jest bardzo fajnie odwzorowany i pięknie to wygląda, normalnie czuć ten upał LA :E. Zagęszczenie samochodów jak i przechodniów nie jest takie złe, są momenty że aut jest mało ale częściej widziałem duży ruch, z przechodniami jest podobnie. Gram w 1080p ze wszystkim na maxa, mssa x2 + txaa i gra chodzi całkiem nieźle, zdarzają się spadki do 30fps ale przeważnie mam od 40 do 60.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gra ma problem z jej minimalizowaniem alt-tab, lepiej nie używajcie bo się zawiesi i restart z guzika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja próbuje pobrać tego drugiego patcha co ma 400 mb ale cały czasy 0 kb/s.Co jest??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega ma problem z instalacją z płytki ma ktoś jakieś alternatywny źródło gdzie można pobrać obraz jednej z nich?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gra ma problem z jej minimalizowaniem alt-tab, lepiej nie używajcie bo się zawiesi i restart z guzika

 

 

Oj, zła wiadomość. Często minimalizuję gry...

Ktoś jeszcze to potwierdzi? Być może to odosobniony przypadek :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gra ma problem z jej minimalizowaniem alt-tab, lepiej nie używajcie bo się zawiesi i restart z guzika

 

U mnie nie, może masz za mało ramu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro pojawiły się klucze do aktywacji Gta w trybie offline na steamie za śmieszne pieniądze. Czy kupował ktoś z was taki klucz?

Bo nie ukrywam że cena kusi a jak na razie sam singleplayer by mi wystarczył.

 

ALLEGRO

Edytowane przez KozaR177

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w GTA grałem jakieś 5 minut po tym jak odebrałem wczoraj pudełkową wersję z Empiku o 10:30, a żeby to osiągnąć zrobiłem następujące rzeczy:

 

- ściągnąłem i rozpakowałem sobie na dysk SSD versję 3DMGAME-Grand.Theft.Auto.V.Full.Retail.Version-3DM - 60,06 GB (jest to wersja co mieli ludzie co złożyli pre-order w sklepie Rockstar - całość dostępna w sieci od tygodnia)

- ściągnąłem i zainstalowałem manualnie Social Cluba z linku Social_Club_v1.1.5.6_Setup.exe (konto na Social Clubie miałem już założone wcześniej)

- wpisałem klucz z pudełka zakupionego z Empiku

- pobrał się patch ważący około 100 mb

i tyle...

 

Co do samej gry to jest naprawdę nieziemska :]

Optymalizacja naprawdę daje radę i wszystko działa jak należy.

Na komputerze z SiG'a mam ustawione detale takie jak mi zaleciło nVidia Experience, ale jako, że działało nad wyraz dobrze, to pokusiłem się o zwiększenie detali i wciąż framerate utrzymuje się na poziomie 50-59 FPS.

 

Jakby ktoś chciał pograć online jakieś to można śmiało dodawać:

Arqon85

 

 

Pozdro o/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

da sie miedzy bohaterami pieniądze przesyłac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro pojawiły się klucze do aktywacji Gta w trybie offline na steamie za śmieszne pieniądze. Czy kupował ktoś z was taki klucz?

Bo nie ukrywam że cena kusi a jak na razie sam singleplayer by mi wystarczył.

 

ALLEGRO

dają Ci dostęp do konta steam ... Ciężko na nie zalogować bo konto jest używane przez 100 osób czy ileś a jednocześnie może być zalogowana jedna osoba ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla tych co mają oryginał to chyba żadna różnica :). Niech się piraty martwią :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

da sie miedzy bohaterami pieniądze przesyłac?

nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Jaziek

nie, trzymaj się z daleka bo nie kupujesz gry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro pojawiły się klucze do aktywacji Gta w trybie offline na steamie za śmieszne pieniądze. Czy kupował ktoś z was taki klucz?

Bo nie ukrywam że cena kusi a jak na razie sam singleplayer by mi wystarczył.

 

ALLEGRO

 

 

To jest family share, a nie klucz :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...