Skocz do zawartości
lavey

GTA V PC / Grand Theft Auto 5

Rekomendowane odpowiedzi

#pcmr

To nie #pcmr tylko ten zbugowany zasięg rysowania cieni powoduje u niektórych bardzo wyraźny spadek płynności gry, który momentami wręcz ją uniemożliwia. Też mam ten problem i właśnie jestem po reinstalacji systemu. Jak zainstaluję GTA V to dam znać czy przeinstalowanie Windowsa coś zmieniło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam dalej komuś się udało widziałem, lecz chyba coś inaczej zrobił. Zmieniłeś na "tylko do odczytu" ?

 

Ogólnie zbugowany jest ten rozszerzony zasięg cieni. Im dasz to wyżej tym ten kwadrat jest mniejszy. Żeby do tej pory tego nie naprawili to jest jakaś kpina. Nie tykam tej gry póki tego nie zrobią.

 

zrobilem dokladnie jak ten koles opisal, tylko do odczytu i jest to samo, ba mialem dzisiaj dosc ciekawy bug z tym kwadratem, ale to zrobie filmik i pokaze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam procesor bez odblokowanego mnoznika wiec nie podkrece ;/

 

Pisałem Ci na skype parę razy, że możesz podkręcić go do wartości Turbo, czyli jak dobrze pójdzie to 4.1 może się udać, ta gra lubi wysoki zegar bazowy, do tego obowiązkowo MSAA off trawa na z Ultra na B.Wysokie, w ustawieniach zaawansowanych paski daj na off opcję mogą zostać włączone, i cienie daj poziom niżej od fulla. Niekręcone i5 i GTX 770 to nie jest sprzęt który zapewni full ustawienia w tej grze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie no kupiłem grę już chciałem instalować to mi system padł... a 6 lat działał sprawnie :E zaraz się rozpłaczę

100zl za boxa z kontem z przesyłką :)

Dobra cena :D

Edytowane przez GoreK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z grą Gta V mianowicie grając czesto natykam sie na drogi które są rozlane a gdy na nie wejde zapadam sie do środka .

 

Mój sprzet to :

 

Intel Xeon Cpu E3-1220 v3 3.10 GHz

 

8 gb ram

 

GeForce GTX 750 2 gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie ma nudy bo misje to nie wszystko. Przecież jak chcesz mieć 100% gry to musisz jeszcze zrobić masę innych rzeczy. A szukanie fragmentów listu czy statku kosmicznego, nie z poradnikiem youtubowym tylko poprzez eksplorację mapy to czasochłonne i ciekawe zajęcie. Świetne skoki spadochronowe, przypadkowe zdarzenia, przemyt broni u Trevora i inne ciekawe rzeczy. Gdzie tu masz nudę? ;)

 

gra jest imo dobrze wywazona, nie męcząca i te ~40h kampanii w zupelnosci wystarcza

reszta questow-zapychaczy w stylu polowan, jazdy na rowerze z niezrownowazona fitness babka, czy zbieranie kawalkow listow sa imo nudne i nie maja zadnego sensu. to nie dragon age zeby latac po mapie i zbierac itemy, a moze po prostu juz jestem za stary i bezsensowne jezdzenie po mapie mnie nuży, mimo ekstra grafiki, widokow zwlaszcza o wschodzie/zachodzie slonca

 

30h na liczniku i do tej pory przytlacza mnie wielkosc calego swiata. szkoda tylko, ze nie jest mocniej zagospodarowany i nie wykorzystano bardziej gór, pustyń i ogolnie calej północy w misjach

 

radio w porownianiu do genialnego wrecz Vladivostok z IV i Ballady o geju jest srednie. z poprzedniej czesci nagralem 2 plyty z piosenkami do samochodu, a tutaj wpadlo mi w ucho raptem kilka utworow. poza non stop pop, los santos i worldwide nic ciekawego

 

misje z mniejszym rozmachem i mniej widowiskowe niz w balladzie o geju, ale nadal trzymaja poziom. fajny zabieg z przeplataniem hardkorowych zadan Trevora z 'rodzinnymi' questami Michaela. Franklin jest gdzies tak po srodku i nim najlepiej mi sie gra. dialogi niszcza system, w zadnej grze sie tak nie usmialem jak tutaj. nawet wspolczesne komedie nie potrafia tak sparodiowac wspolczesnej ameryki, nowoczesnego lifestyleu jak to GTA :thumbup:

Edytowane przez traczyk27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Przeinstalowałem system, zainstalowałem GTA i dalej mam to samo... Zatem mam pytanie. Jest jakiś program który przetestuje mi pamięć karty graficznej i jej możliwości cieniowania i da jakiś konkretny wynik? Bo albo to wina karty, albo sterownika lub gry, ale chciałbym mieć pewność, bo nie uśmiecha mi się oddawanie karty i czekanie na opinię.

Edytowane przez LeBomB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Panowie, czy znalazł już ktoś jakiś sposób na zacinające się radio (własne utwory, które ścinają grę)?

Jest na to sposób. Używaj w grze plików MP3 z biratem stałym i nie większym jak 128 kbps. Wtedy gra po włączeniu własnego radia nie będzie tak mocno obciążać procesora i gra nie będzie ścinać.

 

Nie no kupiłem grę już chciałem instalować to mi system padł... a 6 lat działał sprawnie :E zaraz się rozpłaczę

100zl za boxa z kontem z przesyłką :)

Dobra cena :D

Dlatego ja przynajmniej raz w miesiącu robię sobie kopię zapasową całego systemu programem EaseUS Todo Backup i nawet jak system mi się wyjsra kompletnie, to robię format partycji, po czym startuję kompa z przygotowanego tym programem pendrive-a, a potem to już kwestia kilku kliknięć i po kilku minutach cały swój system mam z powrotem. ;)

Edytowane przez ShadowMan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jest na to sposób. Używaj w grze plików MP3 z biratem stałym i nie większym jak 128 kbps. Wtedy gra po włączeniu własnego radia nie będzie tak mocno obciążać procesora i gra nie będzie ścinać.

Co wy macie z tym radiem :E Ja mam napakowane trochę plików, na różnym bitrate i żadnych problemów, usilnie bawiłem się radiem i jedynie w jednej lokacji, na kilkanaście po włączeniu własnego radia, FPS spadł z 69 na 67 :P

 

Dlatego ja przynajmniej raz w miesiącu robię sobie kopię zapasową całego systemu programem EaseUS Todo Backup i nawet jak system mi się wyjsra kompletnie, to robię format partycji, po czym startuję kompa z przygotowanego tym programem pendrive-a, a potem to już kwestia kilku kliknięć i po kilku minutach cały swój system mam z powrotem. ;)

 

Za EaseUS-a podziękuje, w chwili kiedy był mi backup potrzebny, program stwierdził że na wersji free nie pozwoli mi na restore, rzuciłem tym syfem i korzystam z Paragon Backup & Recovery Free, wraz z wypaloną płytką bortującą, działa jak burza ;)

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sporo osob mowilo o znacznym spadku wydajnosci po wrzuceniu swoich utworow do gry, ale postanowilem to sprawdzic i, o dziwo, nie mam tego problemu, a przynajmniej nie widze roznicy w dzialaniu na Phenomie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Robienie backup'u zasyfionego systemu nie dla mnie :E ale ogólnie niektórzy potrzebują i już a posiadać od 6 lat system i go nie reinstalować to abstrakcja, bo przez ten czas 2 razy zmieniłem platformę sprzętową i mam już 3 grafikę

 

potestowałem ściganie się z policjantami na mieście w opancerzonym na 80% aucie fanklina :E nie do zabicia jest ten człowiek, tyle że ammo mi się kończy w automacie, a z giwery średnio się strzela do czarnych, ale na koniec i tak im uciekam zawsze w kanały, jakąś dziuple i po sprawie

Edytowane przez xede

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mam takie pytanko

 

Zestaw to

i3 2120

GTX750Ti 2GB

1x4GB ram

LG 19" 1440x900

 

 

Przy ustawieniach minimalnych niby wszystko jest OK gra działa płynnie fraps pokazuje średnio +50FPS ale czasami są mega spadki animacji raz na jakiś czas przytnie grę teraz pytanie czy to normalne przy tym procku czy może za mało ramu bo jest tylko 4GB

Co ciekawe jeżeli ustawimy DirectX 10 to już można pograć na full opcjach bez żadnych ścinek

Edytowane przez Truskawa82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie dotyczące giełdy w grze, nie chce mi się w nią bawić, czy da się dorobić kokosów bez niej (oczywiście napady itd.) albo kupować budynki które same przynoszą dochody?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba się bawić z giełdą. Jedynie misje Lestera robić po zakończeniu wątku głównego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z budynków nic nie zarobisz, zanim kasa się zwróci miną wieki :P Jedynie kupuje się je, dla dodatkowych misji.

Giełda jest najlepsza, nie wiem na jakim jesteś etapie, ale jest prosty sposób na kilkaset milionów. Misje Franklina dla Lestera, jednak warto najpierw ukończyć wątek główny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba się bawić z giełdą. Jedynie misje Lestera robić po zakończeniu wątku głównego :)

 

Misje Lestera wykonuje się po skończeniu fabuły właśnie dlatego żeby przed każdą misją zainwestować na giełdzie cały hajs ze wszystkich trzech postaci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po skończonej fabule bez misji lestera na każdej z postaci miałem ok. 50 mln (Michael miał najwiecej, chyba z 60). Po misjach lestera Trevor i Franklin po 660 mln, Michael 750 mln.

 

Panowie, miał ktoś może problem z zawieszaniem się gry na wczytywaniu trybu fabularnego? Wszystko pieknie działało i sie wczoraj z*ebało -,-. Oczywiście szybka wędrówka na google i...

https://support.rockstargames.com/hc/communities/public/questions/203456867-GTA-V-PC-Crash-to-Desktop-or-will-log-me-out-when-loading-story-mode?page=3

 

Długo szukać nie musiałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po misjach lestera Trevor i Franklin po 660 mln, Michael 750 mln.

Ja dla każdego zarobiłem około 900 mln - ale i tak nie ma co z nimi robić, skoro jedyną, drogą posesją jest klub golfowy za 150 baniek, reszta chyba kilka, kilkanaście mln maks. (3 kina są dość drogie ale w sumie chyba setki nie osiągną).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Co wy macie z tym radiem :E Ja mam napakowane trochę plików, na różnym bitrate i żadnych problemów, usilnie bawiłem się radiem i jedynie w jednej lokacji, na kilkanaście po włączeniu własnego radia, FPS spadł z 69 na 67 :P

 

 

 

Za EaseUS-a podziękuje, w chwili kiedy był mi backup potrzebny, program stwierdził że na wersji free nie pozwoli mi na restore, rzuciłem tym syfem i korzystam z Paragon Backup & Recovery Free, wraz z wypaloną płytką bortującą, działa jak burza ;)

Jaki masz CPU?

 

 

Ja już kilka razy przywracałem darmową wersją tego programu cały system i żadnych problemów nie było. Program bardzo prosty, skuteczny i bezproblemowy. ;)

 

Robienie backup'u zasyfionego systemu nie dla mnie :E ale ogólnie niektórzy potrzebują i już a posiadać od 6 lat system i go nie reinstalować to abstrakcja, bo przez ten czas 2 razy zmieniłem platformę sprzętową i mam już 3 grafikę

Dla mnie abstrakcją, to jest instalowanie co chwilę systemu i wszystkiego innego na nowo z byle powodu (np z powodu wymiany karty graficznej). Jak o system się dba, to spokojnie podziała te kilka lat bez reinstalacji i nie będzie zasyfiały. Zmiana sprzętu też mu nie zaszkodzi. jak kto dba, tak ma. :P

Edytowane przez ShadowMan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robię to profilaktycznie raz na pół roku, raz na rok, tak jak mówię mi to nie przeszkadza a zmiana platformy powiedzmy to jednak obowiązek jak dla mnie inny chipset itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co z tego, że inny chipset? To system zainstaluje do niego inne sterowniki, ewentualnie Ty to zrobisz i będzie działał dobrze. Według mnie reinstalacja co pół roku, czy nawet co roku systemu, bo tak, to kompletna głupota. To nie czasy Windows 98, że co chwile trzeba było system instalować na nowo. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wynika to z potrzeby a raczej częściej z przymusu ;) bo coś przestaje działać a troubleshooting takiej rzeczy potrafi zająć więcej niż reinstalka to olać to, wiem że to nie czasy win98 czy xp ale człowiek czasem jest niewolnikiem swoich przyzwyczajeń :) chociaż nie pamiętam kiedy ostatnio robiłem reinstalkę systemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też macie artefakty po OC karty? W żadnej innej grze nie mam artefaktów . Na gtx 970 cz też wcześniej na gtx 780 wywalało artefakty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Należę do grupy osób, które miały problem z wyłączającym się GTA V w przypadkowych momentach. Gra już mi się nie wyłącza. Zrobiłem dwie rzeczy jednocześnie, czyli wyłączyłem Sandbox, HIPS i Viruscope w COMODO. (gra oryginalna!) oraz zamknąłem proces PunkBusterA.exe. Z tego co wnioskuję większość posiadaczy GTA V ma także Battlefielda 3 lub 4. Podejrzewam, że może tu być jakiś związek z PB. Także chyba PB był przyczyną, radzę spróbować obydwóch opcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Dzień Dobry,  Mam pytanie dotyczące chłodzenia wodnego przykładowo: Silver Monkey X SNOWY ARGB 240 2x120 mm. Jeżeli kupuję się taki zestaw, to trzeba uzupełniać w nim płyny itd, czy wyjmuję się z pudełka, montuje i z głowy? Pytam z czystej ciekawości, wiem, że kiedyś z wodnymi było trochę zabawy, ale dzisiaj wyglądają na gotowe od razu po wyjęciu z pudełka.  Druga sprawa, czy te tańsze chłodzenia są cos warte, czy to bardziej bajer niż funkcjonalność? 
    • @Spl97 to znaczy że jak mam rachunki prognozowane a już zapłaciłem po starej wyższej cenie to teraz elektrownia odda mi pieniądze  Co to za państwo z kartonu gdzie z dnia na dzień takie rzeczy się dzieją  @Camis nie ma czegoś takiego jak lewy podpis Są jakieś konkrety co podpisali ? Jakie polecenia wydawali ? Bo np policja bez wymaganej ustawy nakładała mandaty karne na ludzi chodzących bez maski to za takie coś powinien wylecieć komendant główny i wszyscy wojewódzcy i powiatowi
    • Też doszedłem do takiego wniosku. 5950x i Fortis 3 😀 Tryb Turbo Boost daje duże skoki CPU V oraz MHz i podbija na chwile temperaturę. Czyli sposobem na skoki temperatury CPU (przyspieszanie i zwalnianie wentylatora podczas jakiegoś małego procesu)  jest tylko ustawienie opóźnienia w Fan control ?  Mówisz o max rpm ale na czym? ja mam tylko max RPM na obudowie, będę to zmieniał. Wentylatorem od CPU steruje płyta główna, tylko, że na opcji auto.... Nigdy nie korzystałem z Turbo Boosta, zawsze miałem wyłączony na innych CPU, bo korzystałem z OC a teraz OC na CPU już nie ma sensu. No tak, wykrywa wszystkie, ukryłem nieaktywne, zostawiłem tylko jeden i przypisałem do niego GPU. W sekcji speeds są dwa CPU i GPU wiec przypisałem GPU do tego o góry i ustawiłem krzywą, ale to już już dawno.  Na froncie mam jeden wentylator oraz jeden z tyłu tak jak jest oryginalnie w R5. Kiedyś myślałem nad dodaniem drugiego wentylatora na front tylko miałem wątpliwości bo skoro 2 wentyle wpuszczą tyle powietrza do budy to w jaki sposób ten na tyle ma to wszystko w tym samym czasie wyciągnąć, nie będzie się robił nadmiar ciepła w środku ? Ja nie wiedziałem, że 3 pinowe wentylatory można podłączyć pod 4 pinowe wejście na płycie głównej. podłączyłem teraz na chwilę ten frontowy Dynamic GP-14 140 mm. W zakładce speeds się nie pojawił, ale można było go dodać przez "No calibration" chciałem zobaczyć sterowanie manualne, to zaczęło sterować wentylatorem CPU zamiast Fun4. Jeśli kupie 4 pinowy, to jest jakaś przejściówka, żeby podłączyć, się pod kontroler Fractala? bo tam jest mniejsze gniazdo na max 3 pin (2).  
    • Jeżeli zaczną wchodzić strefy czystego transportu, to ludzie poruszający się starszymi autami sami będą chcieli udowodnić, że auto EURO 5 czy 6 też może syfić bardziej niż ich EURO 4 (czemu nie zaprzeczam, bo tak może być jak właśnie jest coś pokombinowane) więc sami mogą przypadkiem wymusić szybszą zmianę przepisów  
    • Odpowiednikiem dla RX 6600 jest RTX 2070 przynajmniej w 1080P  https://www.techpowerup.com/review/powercolor-radeon-rx-6600-fighter/31.html Ja sam siedzie na RX 6700 i daje radę swego czasu chodziły 750zł w wersji GPRO X080 od Sapphire
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...