Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

badman

PENTIUM G3258 ANNIVERSARY Edition (G3258)

Rekomendowane odpowiedzi

Mam tego G3258 kręconego na 4,2GHz na mobo Gigabyte B85-HD3

 

Aktualizacja Win z 8.1 do 10 jest możliwa na kręconym procku? Bo z tego co czytam problem jest na niektórych płytach, na tej też?

Bo jeśli mam aktualizować ale bez możliwości OC to aj podziękuje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tego G3258 kręconego na 4,2GHz na mobo Gigabyte B85-HD3

 

Aktualizacja Win z 8.1 do 10 jest możliwa na kręconym procku? Bo z tego co czytam problem jest na niektórych płytach, na tej też?

Bo jeśli mam aktualizować ale bez możliwości OC to aj podziękuje :D

 

Bez możliwości OC? Chłopie, musisz wyłączyć jeden rdzeń żeby w ogóle uruchomić tego Windowsa 10. :E Odpuść sobie i siedź na Win 8.1 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum Microsoftu ktoś znalazł rozwiązanie problemu instalacji Windowsa 10 na G3258:

Just install windows on one core then rename "mcupdate_GenuineIntel.dll" in C:\Windows\System32, reboot and set bios to two cores and thats all, you can even overclock.

Próbował ktoś tego rozwiązania? Obecnie siedzę na laptopie i dopiero po weekendzie będę mógł sam sprawdzić czy działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kewarsky

Dzięki za info. Mam nadzieję, że na H81-P33 też zadziała ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum Microsoftu ktoś znalazł rozwiązanie problemu instalacji Windowsa 10 na G3258:

 

Próbował ktoś tego rozwiązania? Obecnie siedzę na laptopie i dopiero po weekendzie będę mógł sam sprawdzić czy działa.

 

Ktoś jeszcze da rade potwierdzić czy to działa? Nie chce znowu wracać do Win 8.1 po dwugodzinnej zabawie z Win10 :E

 

//edit

I no właśnie: nie będzie problemu z aktualizacjami po usunięciu tego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na MSI H81M-P33 ten sposób działa. Nawet taktowanie spada podczas bezczynności gdzie wcześniej było sztywno 3.2GHz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cinek999999

Ale coś czytałem, że ten sposób dezaktywuje windowsa 10, bo nie może się już dalej aktualizować, możesz to potwierdzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Windows Update żadnego błędu nie wywala i niby sprawdza czy są dostępne aktualizacje. Jak na razie mam że wszystko jest aktualne więc żeby sprawdzić to o czym piszesz potrzeba czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja dokupiłem chłodzenie żeby dać w palnik dla procka a tu takie klocki

 

Just install windows on one core then rename "mcupdate_GenuineIntel.dll" in C:\Windows\System32, reboot and set bios to two cores and thats all, you can even overclock.

 

możecie napisać łopatologicznie co trzeba zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łopatologicznie?

Wyłącz w biosie jeden rdzeń, tak, żebyś miał tylko jeden odpalony. Zainstaluj Windowsa 10. Po instalacji, przejdź do C:\Windows\System32, znajdź plik mcupdate_GenuineIntel.dll i zmień mu nazwę na np. OLDmcupdate_GenuineIntel.dll - następnie zrób restart, ustaw w biosie żebyś miał dwa pełne rdzenie, podkręć procka, korzystaj z Windowsa 10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OMG... ale ja się namęczyłem z tym Win10. Oczywiście doczytałem w końcu o wywaleniu tego pliku DLL i na razie wszystko działa.

U mnie działa g3258 na 4.5 GHz, więc całkiem fajnie. Mam nadzieję, że się taku szum o tym zrobi, że zrezygnują z pomysłu ograniczania g3258.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie rozwiązanie dla W10 i G3258 jednak będzie blokować OC na chipsetach non-z kwasny.gif

In addition, due to Intel limitation, to support G3258 with Windows 10 configuration, update CPU Microcode is necessary.

However, updating CPU Microcode will make Non-Z OC doesn't work.

If you wish to overclock with G3258 instead of installing Win10, please use the previous BIOS.

 

Więc dla zainteresowanych W10 zostaje metoda ze zmianą nazwy pliczku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można wiedzieć jak właczyliście uprawnienia administratora w Win 10 ? Próbowałem na kilka sposóbów i nic z tego. dalej nie mogę zmienić nazwy/ usunąć tego pliku by włączyć drugi rdzeń... pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie rozwiązanie dla W10 i G3258 jednak będzie blokować OC na chipsetach non-z kwasny.gif

 

 

Więc dla zainteresowanych W10 zostaje metoda ze zmianą nazwy pliczku.

 

Ale dziadostwo, windows defender na tym się ciągle włącza, co mnie zaczyna powoli irytować i chyba będzie powrót do w7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny argument (dla mnie) zeby olac Win 10...

 

Swoja droga dobre jaja, kiedys jak system mial problem z procesorem to po prostu nie wstawal, teraz mamy UEFI i system umie sobie przestawic parametry pracy olewajac zupelnie to co uzytkownik skonfigurowal :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można wiedzieć jak właczyliście uprawnienia administratora w Win 10 ? Próbowałem na kilka sposóbów i nic z tego. dalej nie mogę zmienić nazwy/ usunąć tego pliku by włączyć drugi rdzeń... pozdro

 

 

Klik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja czekam jak głupi na update a tu źle bo MicroShit nie potrafi pod pentiuma systemu ogarnąć?!@edit:Czyli po przestawieniu jak chce zrobić aktualizacje do 10 to mam nadal czekać na szanowne WIndows Update czy Media Creation Tools? Bo do tej pory oba rozwiązania nie działały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taa, ale zapomnij o OC, w nowych BIOSach non-Z OC jest nieaktywne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im to się w dupach porzewracało. Przepraszam za słownictwo ale to inaczej nie da się nazwać, robią nas jak chcą. Najpierw wycięli oc z b85 bez powiadamiania, teraz dają na h81 i wycinają a MS daje walnięty system bo dogadał się z intelem. W życiu nie myślałem, że dożyje czasów gdzie instalacja systemu będzie celowo blokowana, aby kupić droższą płytę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze w tym jest to, że nieświadomie (bo tydzień przed premierą W10) przekonałem kolegę, żeby nie kupował płyty z "Z" pod G3258 tylko wziął tańszą h81. I co mam mu teraz powiedzieć?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...