Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

badman

PENTIUM G3258 ANNIVERSARY Edition (G3258)

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, rynek musi się kręcić. Nie oczekujmy tego procesora z OC na h81.. jeżeli macie takową to sądzę że najtańsza i3 lub g3430 będzie rozwiązaniem znacznie lepszym przy nie tak dużej różnicy w cenie.

 

Te temperatury wydają się dość niskie. Rozumiem, ze masz tego mniejszego spartana? Na pełnych obrotach te temperatury czy z zachowaniem ciszy? Do jakich temperatur można grzać ten proc?

 

Też będę przesiadał się z athlona x2. Mam na jądrze Brisbane, Black Edition wykręcony na 3,1ghz. Nowy pentak na pewno go totalnie zdeklasuje.

 

Tylko ze te temperatury bez OC. Spartan ten mniejszy z 2 przewodami (HE922). Obroty spartana wg. HWMonitor 1.2 ~~1500-1600 tak więc spory zapas jest :) Co do ciszy... mam zalman z3 z trzema wiatrakami, karte hd7770 z dwoma małymi, zasilacz to chwilowo modecom feel 620W - ciszy to ja nie mam :) ten z sygnaturki, mój poprzednik był podobnie głośny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatury średnie. Masz dobre chłodzenie więc nie ma szału.

 

Do dobrego OC na codzień na np. 4,3GHz trzeba będzie NA PEWNO wymienić pastę pod IHS. Przy czym ciekaw jestem jak to się uda skoro sam próbowałem zdjąć IHS z mojego celerona G1820 i jest on bardzo dobrze przytwierdzony, tak dobrze że między PCB a IHS nie wchodzi żyletka więc zrezygnowałem ze zdjęcia IHS. Jak będzie tak samo przy G3258 to oznacza że trzeba będzie podgrzewać IHS by silikon był bardziej plastyczny i trzeba będzie trochę więcej ryzykować.

 

Idealne by było skasowanie luzu pomiędzy IHS a CORE czyli suwmiarką z elektronicznym czujnikiem do setnych części milimetra obliczyć jaki jest oryginalnie dystans CORE do IHS i go zmniejszyć do minimalnej odległości. Myślałem by zeszlifować podstawkę IHS od strony PCB CPU tak by wyrównać do pożądanej wartości dystansu CPU-IHS.

 

Najlepsze jest to że np. celek g1820 to haswell a g1840 to już haswell refresh. Tak samo G3258 jest już na architekturze haswell refresh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę celować w 4.0-4.2 na codzień do max 65stopni w stresie. Jak ten wiatrak nie podoła to zmienię choćby i na Thermalright HR-02 Macho dla testów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę celować w 4.0-4.2 na codzień do max 65stopni w stresie. Jak ten wiatrak nie podoła to zmienię choćby i na Thermalright HR-02 Macho dla testów :)

Zmiana chłodzenia jest bezsensowna. Chłodzenie da bardzo niewiele. Jedyna opcja wg. mnie to skalp. Szkoda kasy na wydziwiane chłodzenia bo zaraz będzie tak że na płytę , procesor i chłodzenie wydasz tyle co na zwykłą płytę i i5. Gdzie logika zakupu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to logiki brak, racja. W wymiane pasty pod IHS itp. bawić się nie będę - szkoda tak fajnej kolekcjonerskiej zabawki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem G3258 i mam płytę główną z podpisu Gigabyte Z87-UD3H. Core i5 się podkręcał, a natomiast tutaj zegar ani drgnie. Czy ktoś ma jakiś pomysł ?

BIOS w wersji F9, czyli najnowszej oficjalnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa. Dzięki. Jednak bez aktualizacji biosa się nie obejdzie.

Pierwsze kroki w podkręcaniu i powyżej 4GHz zwiechy niezależnie od napięcia. Mam nadzieję, że to kwestia biosu, ale póki, co procesor wypada tragicznie. Diablo3 chodzi, jak chodziło, a World of Tanks wykorzystuje więcej niż 2 rdzenie, bo fps mi zdechł dwukrotnie względem i5.

EDIT:

Poprawka. Ustawienie pamięci na 1333MHz i FSB100MHz zaowocowało przebiciem bariery 4GHz.

Nie wiem, czemu płyta główna obniża mi taktowanie FSB, zamiast 100MHz mam 95MHz. Obecnie jadę OCCT na mnożniku 46 i 95MHz FSB, co daje taktowanie 4367MHz. Napięcie 1,375V i temp nie wyższa niż 70C. 10 min pracuje.

EDIT2:

Pobawiłem się i w biosie nawet widziałem 4,9GHz, ale co z tego, jak nie ma z tego użytku :E

Procek chodzi 30min w OCCT na minimalnych obrotach wiatraka, a ustawienie to 45x95MHz,co daje 4275MHz przy 1.35V. Nie przekracza 70C. Będę teraz obniżać napięcie, by złapać to najbardziej stable ;)

Co ciekawe w biosie pokazuje mi bliskie 4,5GHz, a w systemie 4250-4275MHz i tak sobie skacze.

BTW. procesor nie obsługuje pamięci szybszych niż 1333MHz, więc zakup szybszych mija się z celem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na z87 powinien obsługiwać, przynajmniej u mnie tak jest. w OC pobawie się dopiero jutro gdy bedzie czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dawna było wiadomo że on raczej średnio opłacalny będzie dla przeciętnego kowalskiego. Tak jak wiele razy w tym topicu pisałem - jest on raczej dla tych co kupuje high end na "raty". Dzisiaj płyta główna, 4gb ramu, jakiś tańszy procesor i przy okazji chłodzenie a za jakiś czas i5. Ten g3258 jest ciekawą opcją dla kolekcjonerów - w końcu jak często pojawia się 2-rdzeniowy low-end z odblokowanym mnożnikiem wraz z logo intel? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dawna było wiadomo że on raczej średnio opłacalny będzie dla przeciętnego kowalskiego. Tak jak wiele razy w tym topicu pisałem - jest on raczej dla tych co kupuje high end na "raty". Dzisiaj płyta główna, 4gb ramu, jakiś tańszy procesor i przy okazji chłodzenie a za jakiś czas i5. Ten g3258 jest ciekawą opcją dla kolekcjonerów - w końcu jak często pojawia się 2-rdzeniowy low-end z odblokowanym mnożnikiem wraz z logo intel? :)

Dla Kowalskiego lepiej dołożyć do Core i3, bo nie każdy proc zrobi 4,7GHz. Sądzę, że trafią się padaki, co będą miały problem z zegarem 4GHz. Wszystko posiadam wraz z odpowiednim chłodzeniem, które było zakupione 3 lata temu pod Phenoma@4,2GHz i do dziś się dobrze sprawdza, więc wolę wydać 255zł i się trochę pobawić, ale wydajność Core i3 to mieć nie będzie(kiepska sztuka). Aktualnie posiadam grafę nvidii (8800GT) i szału nie robi. Niektóre gry latały lepiej na integrze z i5. Dobry procek na przeczekanie na coś mocniejszego. Ostatnio gram tylko w diablo3 i w WOT, więc powinien wystarczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

diablo 3 i ich optymalizacja to nawet i7 i nie wiadomo jaka konfiguracja reszty nie pomaga, chociaż gra i tak więcej jak 2 rdzeni nie wykorzysta. WoT to z kolei to gra wymagająca 4 rdzeni, więc każda i3 w 4 wątkami za pewne lepiej się sprawdzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa. Dzięki. Jednak bez aktualizacji biosa się nie obejdzie.

Pierwsze kroki w podkręcaniu i powyżej 4GHz zwiechy niezależnie od napięcia. Mam nadzieję, że to kwestia biosu, ale póki, co procesor wypada tragicznie. Diablo3 chodzi, jak chodziło, a World of Tanks wykorzystuje więcej niż 2 rdzenie, bo fps mi zdechł dwukrotnie względem i5.

EDIT:

Poprawka. Ustawienie pamięci na 1333MHz i FSB100MHz zaowocowało przebiciem bariery 4GHz.

Nie wiem, czemu płyta główna obniża mi taktowanie FSB, zamiast 100MHz mam 95MHz. Obecnie jadę OCCT na mnożniku 46 i 95MHz FSB, co daje taktowanie 4367MHz. Napięcie 1,375V i temp nie wyższa niż 70C. 10 min pracuje.

EDIT2:

Pobawiłem się i w biosie nawet widziałem 4,9GHz, ale co z tego, jak nie ma z tego użytku :E

Procek chodzi 30min w OCCT na minimalnych obrotach wiatraka, a ustawienie to 45x95MHz,co daje 4275MHz przy 1.35V. Nie przekracza 70C. Będę teraz obniżać napięcie, by złapać to najbardziej stable ;)

Co ciekawe w biosie pokazuje mi bliskie 4,5GHz, a w systemie 4250-4275MHz i tak sobie skacze.

BTW. procesor nie obsługuje pamięci szybszych niż 1333MHz, więc zakup szybszych mija się z celem.

Limity ściągnąć.

A od czego są dzielniki pamięci.

spread spectrum wyłączyć

 

Intel gra mocno z cenami

http://www.newegg.com/Product/ComboDealDetails.aspx?ItemList=Combo.1730239

płyta do OC+ procek 90$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WoT to z kolei to gra wymagająca 4 rdzeni, więc każda i3 w 4 wątkami za pewne lepiej się sprawdzi.

 

narazie to gra nie obsluguje 2 rdzeni a co dopiero 4, a wydajnosc zalezy od zegara pojedynczego rdzenia tak wiec ten pentium nada sie idealnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może pomyliłem z inną grą. Nie istotne.

 

Co do oferty z poprzedniej strony, ten pentium + płyta to jakiś żart, prawda? ^^ przecież to praktycznie płyta gratis do tego procesora.. czyżby sprzedaż mniejsza niż sądzono?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narazie to gra nie obsluguje 2 rdzeni a co dopiero 4, a wydajnosc zalezy od zegara pojedynczego rdzenia tak wiec ten pentium nada sie idealnie

Jak wyjaśnić takie spadki fps dla procesora G3258@4,3GHz w stosunku do "skręconego" 4670K@3,2GHz ?

W obydwu przypadkach karta GF8800GT. Jedyne, co mi przychodzi na myśl to sterowniki, które obciążają procesor, ale jeśli gra obsługuje tylko jeden rdzeń to nie powinno być problemu, a jednak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra obsługuje 2 rdzenie, przy czym na drugim puszczone są jakieś obliczenia poboczne, główny proces jest na 1 rdzeniu.

 

Jakie spadki? Po części przyczyną lepszej wydajności i5 może być pojemniejsza pamieć podręczna, ale nie ma szans, aby przy poprawnej konfiguracji nadrobiło to 1 GHz na zegarze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra obsługuje 2 rdzenie, przy czym na drugim puszczone są jakieś obliczenia poboczne, główny proces jest na 1 rdzeniu.

 

Jakie spadki? Po części przyczyną lepszej wydajności i5 może być pojemniejsza pamieć podręczna, ale nie ma szans, aby przy poprawnej konfiguracji nadrobiło to 1 GHz na zegarze.

Sam byłem zaskoczonym efektem, ale w WOT na G3258 fps zjeżdża z 70 do 25fps, co nie jest zbyt grywalne. Rozdziałka full hd z minimalnymi. Na i5 nie było zjazdów poniżej 60fps, a przy takich ustawieniach naprawdę rzadko widywałem 60, a głównie to 80-120.

 

Limity ściągnąć.

A od czego są dzielniki pamięci.

spread spectrum wyłączyć

Problem polegał na zwiększeniu o 0.75MHz BCLK. Wiem do czego służą dzielniki na pamięciach. ;)

Spread Spectrum nie wyłączysz na płycie Gigabyte`a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam byłem zaskoczonym efektem, ale w WOT na G3258 fps zjeżdża z 70 do 25fps, co nie jest zbyt grywalne. Rozdziałka full hd z minimalnymi. Na i5 nie było zjazdów poniżej 60fps, a przy takich ustawieniach naprawdę rzadko widywałem 60, a głównie to 80-120.

Puść w tle Aidę czy inny program tego typu i sprawdź czy mnożnik procesora nie spada podczas gry. To modowany bios więc wszystko jest mozliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że to bardziej kwestia związana z konfiguracją, WoT jest wrażliwy na takie rzeczy. Przykładowo po wymianie GTX 650 Ti Boost na GTX 750Ti zauważyłem bardzo wyraźny spadek wydajności i oczywiście psioczyłem na 750-kę. Okazało się, że z jakichś powodów główny rdzeń CPU i GPU nigdy nie działały powyżej 80%. Reinstalaka gry i sterowników naprawiła problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało się mi stabilność poprawić. Nie mogło wejść do systemu przy taktowaniu powyżej 4,4GHz. Obecnie leci 1.355V 4,42GHz, BCLK 125MHz, Spread Spectrum 0.5%. Ciekawostka taka, że na 100MHz mam spadek o 5-5.5MHz, a przy 125MHz niecałe 2,5MHz. Na wyższych ustawieniach nie chce działać. Procek póki, co stable na 4,42GHz 1.355V. Po tygodniu wyjdzie, czy rzeczywiście tak jest.

EDIT:

Wydaje mi się, że to bardziej kwestia związana z konfiguracją, WoT jest wrażliwy na takie rzeczy. Przykładowo po wymianie GTX 650 Ti Boost na GTX 750Ti zauważyłem bardzo wyraźny spadek wydajności i oczywiście psioczyłem na 750-kę. Okazało się, że z jakichś powodów główny rdzeń CPU i GPU nigdy nie działały powyżej 80%. Reinstalaka gry i sterowników naprawiła problem.

Spróbuję, dzięki za radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

125mhz na bclk - WTF!

Wtf-is-this-shit.jpg

 

Przecież bclk nie da się kręcić o więcej niż kilka mhz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że nowy Pentium obsługuje dzielniki BCLK, o których swego czasu było głośno (i szybko przycichło gdy okazało się, że działają one tylko z procesorami "K").

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...