Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

JamesSeth

Sprzedaż na allegro/ problem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wystawiłem przedmiot na allegro, aukcja kończy się za kilka dni, jednak juz wiem teraz ze nie będę mógł wysłać przesyłki po zakonczeniu aukcji i otrzymaniu pieniędzy na konto, bo nie będzie mnie w kraju, i nie wiem co teraz zrobić.

Aukcja jest bez ceny minimalnej, mogę ją przerwać, ale zależy mi na sprzedaży.

 

Mam zamiar po wygranej aukcji napisać do zwycięzcy aukcji jak sprawa wygląda, chce mu powiedziec zeby mi nie wysyłał pieniędzy na konto bo nie będe mógł nadać przesyłki przez 10 dni od skonczenia aukcji, chce żeby po tych 10 dniach wysłał pieniądze na konto, a ja nadam przesyłkę.

 

CO w tej sytuacji moze zrobić prawnie kupujący ?

 

Moze odmówić zakupu, zgłosić sprawe do allegro ?

 

Nie chce negatywa, co mi grozi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Odwołujesz wszystkie oferty, kończysz aukcję jako powód podajesz nagły wyjazd, do zapłaty masz tylko opłaty za wystawienie - czysto i bez problemów

2. Umieszczasz informację na aukcji, że masz nieplanowany wyjazd i niestety nie będziesz w stanie wysłać przedmiotu od razu, tylko po x czasu. Piszesz, że jeśli komuś to nie odpowiada to prosisz o kontakt i odwołujesz jego ofertę - czysto, bez problemów, obie strony powinny być zadowolone.

 

Twoja wersja to trochę nieudolne podejście w myśl zasady teraz zostawię jak jest a później jakoś się to odkręci.

Za coś takiego możesz oberwać negatywem od kogoś narwanego albo pilnie potrzebującego przedmiotu aukcji. Ktoś spokojniejszy może walnąć neutrala. Obu bym się specjalnie nie dziwił..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz A) napisać, że masz urlop i wysyłki automatycznie będą utrudnione (jest to jedna z opcji allegro)

http://pomoc.allegro.pl/artykul/26807/jak-dac-znac-klientom-ze-jestem-na-urlopie

 

B) kupujący nie musi zapłacić od razu

C) jeżeli to zrobi wprawdzie obowiązuje Cię dochowanie terminu jaki podałeś w aukcji w jakim czasie wysyłasz. Ale zawsze może się to przeciągnąć. I tylko nadgorliwcy będą chcieli wystawić negatyw

 

D) Napisz do niego wcześniej i uprzedź, że nie będziesz mieć możliwości wysyłki w podanym terminie. Będzie to Twoja poduszka powietrzna na wszelki wypadek

 

Kupującemu zawsze przysługuje prawo odstąpienia od umowy, w szczególności niezgodności towaru z umową jak i nie dopełnienia treści umowy (czyli to co napisałeś w aukcji)

 

E) chyba istnieje opcja edycji aukcji ---> zmień termin dostawy na 12dni i po problemie - nie może się o nic pluć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wez urlop i dopisz że wysyłka dopiero po 10dniach z powodu wyjazdu za granicę.

 

http://pomoc.allegro.pl/artykul/26807/jak-dac-znac-klientom-ze-jestem-na-urlopie

 

A najlepiej jak wyżej zakończyć i wystawić ponownie na taki czas aż wrócisz z zagranicy.

 

Juz za poźno, trzeba 7 dni wcześniej.

 

Napisałem na ukcji ze wysyłka będzie kilka dni poźniej, mam nadzieję ze wygrany nie będzie sapał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wystawiłem przedmiot na allegro, aukcja kończy się za kilka dni, jednak juz wiem teraz ze nie będę mógł wysłać przesyłki po zakonczeniu aukcji i otrzymaniu pieniędzy na konto, bo nie będzie mnie w kraju, i nie wiem co teraz zrobić.

Nie możesz zapakować przedmiotu i powierzyć wysyłki rodzinie/znajomemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie możesz zapakować przedmiotu i powierzyć wysyłki rodzinie/znajomemu?

 

Moża wszystko, jednak wolał bym spakować osobiście, zeby mieć pewność ze będzie to zrobione jak należy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moża wszystko, jednak wolał bym spakować osobiście, zeby mieć pewność ze będzie to zrobione jak należy :)

 

Więc zapakuj towar wcześniej tak żeby był już przygotowany do wysyłki a ktoś z rodziny tylko zaadresuje i nada paczkę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym mógł tak zrobić nie zakładał bym tematu.

 

Ok wszystko już się dowiedziałem, proszę o zamknięcie tematu.

 

Wszystkim zainteresowanym dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...