Skocz do zawartości
mikilys

[4000zł]Serwer obliczeniowy z monitorem 23" z pasywnym 3D

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Potrzebuję serwera obliczeniowego (chodzącego NON STOP pod UPSem) z monitorem 3D, w którym to występuje ono w formie pasywnej.

Do tego koniecznie RAID 5 i maksymalna cisza.

Złożyłem coś takiego:

GoodRam PLAY1600 2*4GB (GY1600D364L9) - 299,00

3x WD Red 1TB (WD10EFRX) - 3x 239,00 - 717,00

Samsung SH-224DB - 59,00

SilentiumPC Brutus M23 - 129,00

i7-4770S - 949,00

SilentiumPC Fera 2 HE1224 - 95,00

SilentiumPC Vero L1 500W 80Plus - 149,00

MSI H97 PC Mate - 289,00

HP 2311GT, 23" (QJ684AA) - 681,00

klawikord + mysza - 100zł ;)

=============================================

SUMA: 3467,00

System jest.

Więcej nie trzeba.

Oszczędność w cenie = wykup lepszej wersji oprogramowania do obliczeń.

Generalnie przez to, że liczą się rdzenie i wątki... Może FX-8350?

W grę nie wchodzi nic co ma mniej rdzeni/wątków :P

Danke za sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jedyna sugestia ode mnie... do RAID5 lepiej dodatkowy kontroler, nie zintegrowany w chipsecie. z szybkim procesorem może jakoś to podziała, ale kontroler na pci-e byłby o wiele lepszy. niestety, cena...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie cena... :kwasny:

Ja bym pociął jeszcze, bo braknie na soft, a nie chcą dać grosza więcej, a wymagają... Ale tak działa polska nauka i szkolnictwo wyższe.

Ale generalnie to zaskoczy i zadziała?

Z czasem dojdą kolejne dyski 1TB sztuk 2-3 prawdopodobnie. I to wszystko. Wiem, w budzie się nie zmieści, ale po co są redukcje 5.25"=>3.5" ;)

Jak liczyłem akurat 5-6 dysków wejdzie (po wyrzuceniu z czasem napędu :P)

Procek z TDP 65W uważam za dobry wybór i do tego Fera.

W budzie są dwa 12cm wentylatory i filtry.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zainwestowałbym w bardziej sprawdzony zasilacz. Tego Vero nawet nikt porządnie nie przetestował, więc nie wiem czy to taki dobry pomysł go pakować, szczególnie do sprzętu stale obciążonego. Może np. taki SF z 5-letnią gwarancją i certyfikatem Gold - http://www.morele.net/zasilacz-super-flower-golden-green-hx-80plus-gold-350w-sf-350p14xe-hx-621327/ ?

Pamięci - http://www.morele.net/pamiec-crucial-ballistix-8gb-2x4gb-ddr3-1600mhz-cl-9-9-9-24-unbuffered-non-ecc-1-5v-bls2cp4g3d1609ds1s00ceu-472804/ - niższe napięcia, więc powinny się nieco mniej grzać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pamięci ok :)

Zasilacz... SilentiumPC Deus 500W z 80+ w wersji brązowej? - 188zł

Na prawdę już nie wiem na czym ciąć :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Pasuje cena tego Smarta i on będzie w tej sytuacji :)

A może jakaś inna buda w podobnym standardzie i cenie?

Edytowane przez mikilys

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

M25... Ciekawie.

Miejsca na dyski 2.5" kuszą :) Tylko kontrolera zabraknie...

No ale na start jest zestaw!

Jak ktoś ma jeszcze jakieś sugestie to słucham :)

Edytowane przez mikilys

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sorka za post pod postem, ale...

Sprzęt musi (dziś Pani w biurze sprawdziła) jednak musi stanąć do przetargu (debilizm!).

Czy macie jakiś pomysł, by bez używania konkretnych nazw to wypisać.

Teoretycznie mogą być "potrzebne bezwzględnie unikalne technologie" wymienione.

Ja myślałem o czymś ala:

- wielowątkowy procesor o co najmniej 8 logicznych rdzeniach, taktowany nie miej niż 3.5GHz na jednym rdzeniu, wyposażony w zintegrowaną kartę graficzną zdolną wyświetlić obraz na pasywnym monitorze 3D oraz o współczynniku TDP nie przekraczającym 70W;

- płyta główna z chipsetem wspierającym natywnie technologię RAID 5, sekcją zasilania chłodzoną radiatorem w raz z kondensatorami typu "Solid Cap", nie posiadającą mniej jak cztery ceweki zasilających procesor, wyposażona dodatkowo w nie mniej jak cztery banki na pamięci typu DDR3, dwa sloty PCI-E x16 w standardzie 3.0 i nie mniej niż sześć portów SATA w standardzie III, wyjścia słuchawkowe i mikrofonowe, port DVI do przesyłania obrazu w standardzie 4K oraz co najmniej dwa porty USB3.0;

- pamięć RAM wielkości 8GB w dwóch kościach o prędkości nie mniejszej niż 1600MHz, pracujące na napięciu deklarowanym przez producenta nie większym niż 1.5V oraz firmowym radiatorem;

- chłodzenie procesora z co najmniej czterema 6mm ciepłowodami, o wadze nie przekraczającej 800g, wolnoobrotowym wentylatorem i z zastosowaną technologią Heatpipe Direct Touch;

- trzy dyski twarde o pojemności 1TB z 64MB pamięci cache i pracujące z prędkością obrotową nie mniejszą niż 7200rpm, dodatkowo wyposażone w system zatrzymywania głowic (chyba takie coś ma WD?), zgodne ze standardem SATA III;

- obudowa wyposażona w 4 miejsca na napędy 3.5", dwa - 5.25" oraz jedno zewnętrzne 3.5", posiadająca firmowe dwa wentylatory nie mniejsze niż 12cm oraz filtry powietrza, z zasilaczem montowanym na dole obudowy;

- modularny zasilacz obsługujący standardy zabezpieczenia OVP, OPP, SCP o mocy nie mniejszej niż 500W i efektywności 87% zgodny najnowszymi specyfikacjami ATX 12V V2.3 oraz EPS 12V 2.92 i aktywnym układem PFC;

- optyczny napęd nagrywający płyty w standardzie DVD pracujący na interfejsie SATA;

- monitor o przekątnej w przedziale 23-24" z wbudowaną obsługą pasywnego 3D i posiadający złącze DVI;

- przewodowy zestaw klawiatury i myszy optycznej o standardowym rozkładzie klawiszy;

Nie pytajcie proszę dlaczego muszę takie coś wymyślać :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi