Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Rafik7

Uniwersalne słuchawki w cenie do 200 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Do tej pory byłem zadowolonym użytkownikiem słuchawek Philips SHP 2500. Miały one swoje wady, np. pałąk uwierał po dłuższym użytkowaniu, ale udało mi się kupić je w atrakcyjnej cenie i jak za te pieniądze i czas jaki mi służyły byłem z nich wręcz dumny bo "dawały radę".

 

Jakiś czas temu do tależa wpadł mi kawałek regulacji rozmiaru ( :D ) i to był pierwszy znak, że po 4 latach będę potrzebował nowych słuchawek.

 

A więc może najpierw mój profil użytkownika

 

1. Używam tylko i wyłącznie słuchawek a więc muszą być bardziej wygodne niż moje stare Philips'y (lekki dyskomfort dopuszczalny bo skoro przyzwyczaiłem się do Philips'ów to myślę, że jeśli słuchawki będą delikatnie uciskać to nie będzie problemu).

2. Słuchawek używam do muzyki (bardzo dużo), filmów (dużo) i gier (dużo) głównie BF3.

3. Muzyka to głównie pop, rock, muzyka filmowa (np soundtrack z ostatniej trylogi Batmana czy LOTR) ale innych gatunków nie wykluczam. Jak coś mi wpadnie w ucho to nie powiem nie ;).

4. Zródła dźwięku są dwa: HTC Sensation XE oraz Realtek HD Audio ALC269 w moim laptopie (upgradu nie przewiduję przez najbliższy rok). Wiem że na tych źródłach szału nie będzie ale skoro kupuję coś nowego to chcę by było porządne :) Dodam, że z czasem ucho mi się wyrabia i gdy raz posłucham muzyki na innych słuchawkach (miałem okazję przez godzinę używać CAL z moim HTC) to widzę różnice więc oceniam mój słuch na dobry. Raz na jakiś czas u znajomego słucham muzyki na domowym zestawie audio (samodzielnie składany zestawik ze sprzętu Pioneer'a + kolumny :) ) przy okazji dzielenia się nowo odkrytą muzyką :) więc zestaw ten można przyjąć jako potencjalne (najlepsze) zródło dźwięku z jakiego nowe słuchawki będą grać :D.

5. Słuchawki będą używane w domu (laptop) lub w pociągu/autobusie w długiej podróży (HTC)

6. Nie toleruję słuchawek które opierają się na małżowinie usznej ! To jest absolutny warunek. Więc w grę wchodzą tylko konstrukcje wokółuszne.

7. Nie jestem pewien czy preferuję konstrukcję otwartą czy zamkniętą (tutaj proszę o radę). Według tego co znalazłem w internecie moje Philips'y były zamknięte jednak po tylu latach użytkowania i tym co przeczytałem o konstrukcjach zamkniętych nie jestem tego taki pewien. Bardziej pasują mi do półotwartych.

8. Bardzo dużo rozmawiam przez Skype więc headset (odpinany mikrofon byłby już wogóle super xD) byłby zaletą ale nie jest to warunek konieczny ponieważ do tej pory radziłem bez niego. Chciałbym dodać że nie jestem zwolennikiem rozwiązania z dodatkowym mikrofornem Zalmana ponieważ jego kabel ma 2 metry i ciężo by np. ładnie owinąć wokół kabla od słuchawek żeby się nie pałętał.

9. Potrzebuję słuchawek solidnych ponieważ podróżuję dużo a słuchawki będą podróżować ze mną :).

10. Słuchawki muszą mieć długi kabel ponieważ często zapominam się i kiedyś zniszczyłem już tak słuchawki. Jeśli się nie da to trudno..

 

Przeglądając to forum ale i inne strony w oko wpadły mi QPAD'y QH-85/90. Tak mam świadomość, że są to rebrandy Takstar'ów HI2050/Pro 80 z dodatkowym mikrofonem (który najwyższych lotów też nie jest) jednak mam wrażenie, że materiały użyte w tych QPAD'ach są lepsze. Tutaj przeczytałem, że poduszki i pałąk są obszyte skórą czego nie można powiedzieć o Takstar'ach. Dodatkowo gdy zobaczyłem

filmik na którym koleś wykręca te słuchawki jak szmatę pomyślałem, że może ta cena z niczego się nie wzieła.

 

Zapytacie więc skoro wiem czego chce to co tu robię i po co zajmuję wam czas. A no problemem jest przedwczesna śmierć moich starych słuchawek (obecnie pałąk rozleciał się na pół...)która spowodowała, że mam odłożone tylko 200 zł i tutaj moje pytanie.

A. Jakie wytrzymałe słuchawki w tej cenie do podanych zastosowań i wymagań ?

B. Chciałbym aby jakiś użytwkonik tych takstarów wypowiedział się na ile są wygodne i wytrzymałe ponieważ z braku kasy to pierwszy wybór jako, że ponoć to to samo co QPAD'y.

C. Jestem skłonny odkładać kasę na te QPAD'y bo trochę się na nie nagrzałem ale wybijcie mi to z głowy jeśli waszym zdaniem to strata kasy ! Macie dużo większe doświadczenie więc zdaję się na was :)

D. Proszę o propozycje z waszej strony.

 

Uff to już koniec mam nadzieję, że ktoś to przeczyta i opdowie :D z góry dziękuję za pomoc !

 

pozdrawiam

Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze polecam Hi 2050.

Bardzo solidna konstrukcja, nie uwiera w głowę (tak jak w Pro80 V1), a dodatkowo welury poprawiają wygodę. Jest po prostu wygodnie.

To konstrukcja otwarta więc basu dzięki któremu głowa boli nie będzie, ale jest bardzo przyzwoicie. Z ciepłym źródłem basu jest aż nad to moim zdaniem.

 

Ogólnie bardzo polecam mod Perula i wygrzanie.

Mam dwie pary Hi 2050 i jedną doszła dzisiaj. W tej nowej wysokie tony są po prostu uciążliwe, jest ich za dużo i są ostre (choć to i tak lepiej niż w Superluxach), ale z czasem to się zmienia. Trzeba je wygrzać.

 

Po modzie Perula mid basu będzie dużo mniej, ale będzie niżej schodził. Mi się to bardzo podoba.

Średnica zostanie wypchnięta do przodu, ale wokale się trochę oddalą.

Słuchawki gonią DT990 Pro (jak dla mnie tylko góra jest zauważalnie gorsza, reszta porównywalna).

 

Używałem trochę czasu Hi 2050 z integrą ALC892 z laptopa i jest nieźle. Cal! grają gorzej w tej konfiguracji, a 990 Pro porównywalnie.

 

Na twoim miejscu bym kupił, przynajmniej FiiO D03K za 130 pln lub używane za 80. Na prawdę warto.

Potem dasz komuś aby zmodował i będzie na prawdę konkretny DAC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odpowiedź

 

Właśnie sprawdzałem AliExpress i znalazłem dobrą ofertę za mniej więcej 130 zł :) Chyba je zamówię.

 

Co FiiO D03K to mam wątpliwości jak podłączę go do laptopa ? Nie mam typowego wyjścia optycznego w lapku (MSI CX61) :/. Jest niby S/PDIF ale w temacie DAC jestem kompletnie zielony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko zmoduj je ;)

Ja właśnie planuje sparować Hi 2050 z FiiO D03K, ale modowanym (nie teraz a potem) co według tego co wyczytałem wybija go sporo powyżej od UAE23.

Co do problemu podłączenia to są dwie możliwości,

ja akurat mam konwerter który nie chce się sprzedać to go wykorzystam, a bardzo fajne poprawił bas i resztę pasma w zestawie w którym grał. To była pierwsza możliwość

 

Druga to kupno kabla jack - coaxial lub jack - toslink tylko trzeba mieć S/PDIF w karte dźwiękowej (laptopowej).

Twój CX61 go raczej ma, http://www.lapspecs.com/detail/msi+cx61-0nc

Tej stronie do końca bym nie wierzył, ale można to łatwo sprawdzić ;) W sterowniku Realteka powinieneś mieć widoczne S/PDIF

https://www.google.pl/search?q=realtek+s/pdif&espv=2&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=aHDAU5W_H4PX0QXTq4H4Aw&ved=0CAYQ_AUoAQ&biw=1920&bih=979

 

UAE23 jest lepszy od FiiO bez modów. Tak czytając opinie to nawet całkiem sporo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój model ma dokładnie taką specyfikację: http://www.x-kom.pl/p/148694-notebook-laptop-15-6-msi-cx61-0od-i5-3230m-8gb-750-dvd-rw-fhd-gt730m.html

 

Niestety nie ma tutaj informacji na temat S/PDIF..

 

W ustawieniach dźwięku nie mam "Realtek Digital Output". Możliwe że brak/stare sterowniki ?

 

Edit.

Ok ten MSI portu S/PDIF na 99% nie ma. Zainstalowałem najnowsze sterowniki ze strony Realtek'a i w opcjach dźwięku nie ma "Digital Output"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie zostaje UAE23.

Wysłałem ci fajna ofertę z polski na ten DAC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie zostaje UAE23.

Wysłałem ci fajna ofertę z polski na ten DAC.

 

Dziękuję za pomoc :) narazie zamawiam słuchawki. Z UAE23 przekroczę mój budżet dość znacznie więc kupię go za jakiś czas gdy odłożę potrzebną kwotę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...