Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

abesus

Problem z wyświetlaniem filmów windows 7 x64

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Po przeinstalowaniu systemu napotkałem na dosyć ciekawy, chyba niespotykany problem (przynajmniej google niewiele znajduje) z wyświetlaniem filmów na windowsie 7. Rozpocznę od tego że pamiętam gdy instalowałem wcześniej system, około 3 lata temu miałem ten sam problem, rozwiązałem go niestety tym razem wcześniejsze rozwiązanie nie działa. Zainstalowany najnowszy k-lite codec pack, objawy jakie występują to rozmyty niewyraźny delikatnie zniekształcony obraz na filmach w formacie AVI oraz MP4. MKV działa idealnie. Problem występuje na programach Bestplayer, Media player classic, AllPlayer. Na programach które używają własnych kodeków typu potplayer problemu nie ma. Podejrzewam a w zasadzie mam pewność że chodzi o wewnętrzne zintegrowane kodeki windowsa, filmy wyświetlane są przy ich pomocy zamiast K-Lite. Trzy lata temu gdy miałem problem wystarczyło włączyć win7 ds filter tweaker i temat zniknął, natomiast tym razem ten patent nie działa. Oczywiście mógłbym olać temat i oglądać wszystko w pot playerze jednak przyzwyczaiłem się do bestplayera i chciałbym pozostać przy nim. Może ktoś miał podobne problemy i znalazł rozwiązanie?

 

Podejrzewam (oczywiście mogę się mylić)że problem występuje przez sterowniki karty graficznej ATI gdyż na drugim komputerze o podobnej konfiguracji problem nie występuje jednak tam jest nvidia. Z podejrzeń skreślam samą kartę graficzną gdyż od czasu pierwszych problemów została wymieniona na inną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

evr jest ustawiony standardowo, cokolwiek nie zmieniałbym w ustawieniach wyjścia nie poprawia obrazu. Generalnie poddałem się. Dochodzę do wniosku że jest to kwestia nie do rozwiązania na moim komputerze. Zaisntalowałem pot playera + VLC, i będę ich używał na obydwóch obraz jest ładny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie na kartach AMD obraz wg mnie jest lepszy niż na NV. W ogóle wywal ten syfiasty k-lite i zainstaluj ffdshow, jeśli koniecznie chcesz używać zewnętrzych kodeków. Możesz też sprawdzić postprocessing i czy przypadkiem nie masz włączonego jakiegoś "ulepszacza", chocby z poziomu sterowników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...