Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

bonckyTTB

Nietypowy problem - zawieszanie programów oraz artefakty na ekranie.

Rekomendowane odpowiedzi

Mój sprzęt to:

 

 

 

Płyta główna: Asrock 970DE3/U3S3

 

Procesor: AMD Phenom II x4 965 BE

 

Karta graf: HD Radeon 6670 DDR3 1GB

 

Zasilacz: Chieftec 450W

 

Dyski: Seagate 500GB i Seagate 300GB

 

Ram: DDR3 4GB

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Problem jest taki że przeglądarki się zawieszają, firefox przestaje odpowiadać, chrome wysypuje jakiś błąd i wyłącza strone, a explorer i opera też się zawieszają (przestają odpowiadać).. Do tego gdy uda się odpalić YouTube to znów czasem filmiki działają ok a czasami jest stały pisk i dźwięk a czasami przerywany pisk bez dźwięku czyli ścina jakby audio, tak samo z twitchem jest ten pisk ;/ Do tego wysypuje się windows media player kiedy włącze piosenke to po paru sekundach się to dzieje, oczywiście nie zawsze. Dziś włączyłem NFS MW 2012 śmiga tak jak powinno, ale np. LeagueOfLegends już nie...

 

Do tego czasami występują jakieś plamy na ekranie, czasami zamiast białego koloru okna jest żółty, daje screen pulpitu z wczoraj w załączniku. Dużo aplikacji nie działa jak powinno, to jest ten problem np. teamspeak włączam go i przez chwile jest to co powinno a potem po prostu puste okno, czyli wlaczony ts i białe puste pole, nawet nie zdążam wbić na kanał żaden.. Tak samo z klientem leagueoflegends często jest czarne okno po chwili, lub nie przenosi mnie do lobby wybora bohatera (wiem że nie każdy się orientuje). Co może być zepsute? Na pewno odpada: Karta graficzna, gdyż oddałem ją na gwarancje i jest sprawna... Monitor też jest okey, podłączyłem 3 różne monitory, nawet telewizor przez hdmi, a monitor nie powoduje crashów aplikacji i pustych okienek i tego piszczenia. Myślałem że jakaś partycja na dysku jest uszkodzona, wiec kupiłem nowy - tak to ten seagate 500Gb... Proszę o pomoc.. Co może być zepsute? Nie chcę kupować czegoś czego nie jestem pewien, myslalem ze dysk i wydałem 200 zł na nowy dysk.. I czekałem też aż oddadzą mi karte graf z gwarancji miesiąc i okazało się ze dobra, strata czasu oddawać cos na gwarancje.. Ram sprawdzałem mem testem i niby też ok, nie wiem czy to sprawdza w stu procentach dobrze.

 

WINDOWS tez nie jest uszkodzony, gdyż robilem format 3 razy, testowałem windows 7pro , windows 7 ulti, windows 8 i ciągle to samo, tyle że na windows 7 wysypywało cały czas aero a w windows 8 nie ma aero.. Proszę o pomoc, o co chodzi?

 

 

 

 

 

I jak te przeglądarki się zawieszają to pisze że przestał działać jakiś skrypt i koniec ;/ nie na wszystkich stronach i nie od razu, i jeszcze jeden problem czasami nie działające przyciski na stronach np. teraz nie mogę nacisnąć przycisk Edytuj... To jest chore? Co to jest? Wszystkie stery najnowsze, kodeki co jeszcze... :(

 

 

Np. nie mogę wcisnąć przycisk lubie to na fb też xd kurnaaa!!

 

 

Załączone miniatury

post-495051-140941758081_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co znaczy gdyz oddale mja na gwarancje i jest sprawna?

masz mozliwosc sprawdzenia jej w innym kompie?

uzywasz przejsciowki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij GPU-Z i CoreTemp i podaj jakie są temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co znaczy gdyz oddale mja na gwarancje i jest sprawna?

masz mozliwosc sprawdzenia jej w innym kompie?

uzywasz przejsciowki?

 

Jest sprawna gdyż podłączałem inną i ten sam problem występował wiec to nie karta. A przejściówki nie używam..

 

 

GPU: 41 stopni

CPU: 65-70 stopni ale to chyba normalka u tego phenoma 965 be chodź nie wiem czy to normalne przy używaniu tylko przeglądarki? ;/ ustawienie zasilania jest na high performance

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobne "plamki", kiedy wysunęła mi się wtyczka DVI z gniazda w karcie.

Używałeś tego samego przewodu przy wszystkich kartach/monitorach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem że te temperatury to przy obciążeniu.(mam ten proc.i temp.przy przeglądarce to 30-36°)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee temparatury takie mam jedynie przy używaniu przeglądarki. A kabli używałem trzech różnych, DVI a nawet VGA i to samo występuje..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co mam z tym zrobic? Co to ma do rzeczy ? Przeciez procek chyba nie robi crashy i błędów aplikacji? I tego piszczenia i plamek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proste :

Sprawdź czy chłodzenie dobrze siedzi (tj. nie poluzowało się), czy jest czyste (bo kurz blokuje przepływ powietrza), czy pasta (między chłodzeniem a procesorem) nie wymaga wymiany, oraz czy wentylator łatwo może swobodnie się obracać (i osiąga szczytowe obroty).

 

Z tym ostatnim trzeba trochę uważać - jak pasta jest kiepskiej jakości potrafi przykleić procesor do chłodzenia.

Dlatego lepiej je zdejmować po podgrzaniu, np. po kilkunastominutowej pracy systemu (kiedy jest jeszcze ono jeszcze ciepłe).

 

Procek, podgrzewa wszystko dookoła.

Przegrzany RAM może robić naprawdę dziwne rzeczy o sekcji zasilania nie wspominając.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HDD(bad'y), karta graficzna zgadzało by się z opisu, zrób testy i wrzuć ss.

Ewentualnie sekcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no kurcze jak masz 65 stopni w idle to normalne , że winowajca jest temperatura procesora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyczyściłem dzisiaj kurz, trochę tego było, ale temp się nie zmieniła, trochę mało pasty już zostało jutro kupie i nałoże nową, ale jest pytanie, przecież to nie crashuje programów i nie przeszkadza im w działaniu przecież? Temperatura procesora? W sumie po za tym jest też strasznie gorący ram, bo blisko tego procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nasmarowałem, temp nie przekraczają 65 stopni... Ale nic się nie zmienilo, uzywalem programu OCCT i wyłacza się po minucie testu.. ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...