Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

wlosiaty333

Takstar PRO80 v2 czy Superlux HMC631?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam zamiar kupić słuchawki w cenie 250 - 300 zł, słucham wszystkiego, lubię bas oraz wysokie tony nie kłującę w uszy.

 

Byłem już zdecydowany na Takstary, ale jednak wbudowany mikrofon jest bardzo wygodny. Jestem otwarty na propozycje :)

 

Dochodzi jeszcze kwestia źródła, chwilowo mam integrę podpiętą pod wzmacniacz Unitra. Myślałem nad kartą Audiotraka, ale HD2 nie ma wyjścia na mikrofon, Cube gorzej gra i jest na USB.

Jest jakaś na PCI z wejściem na mikrofon do 300zł, która jednocześnie nie odstaje jakością dźwięku od produktów Audiotraka?

 

Słuchawek będę używał w 1/3 do grania, 1/3 do muzyki, 1/3 do Skype'a czy TS3.

 

Dzięki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do samych słuchawek to się nie wypowiem, ale jest ciekawa alternatywa, otóż są słuchawki Kingston HyperX Cloud. Są to Takstary Pro 80 z mikrofonem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jednak wbudowany mikrofon jest bardzo wygodny

Sam sobie odpowiedziałeś. Kup Superlux HMC631.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa, nie jest to najgorszy zakup za te pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jaki jest najlepszy zakup za te pieniądze? Powiedzmy do 350 w polotach. Najlepiej z mikrofonem, ale jak będą bez to ok. Lubię ciepłe granie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak najlepszy bo wszystko różnie gra a różni ludzie lubią różne sprzęty. 1 będzie wolał superluxy a drugi HyperX. Inny wybierze senki PC pomimo tego, że NIBY mają wrażliwy pałąk itd.

 

Do rzeczy: 631 są basowe, a HyperX grają V-ką i to jest dla Ciebie najważniejsza informacja. Niektórym przeszkadzają wysokie tony w Pro80, aczkolwiek nie aż tylu osobom co w tanich superluxach.

 

HyperX są droższe chyba o te 30 czy 40zł, ale mają różne dodatki w pudełku oraz inaczej mocowany mikrofon. Wygląd kwestia gustu. Jak teraz na to patrzę to wcale nie taki łatwy wybór ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na 100 procent Hyperx grają jak pro 80 to biorę. Wie ktoś czy pałąk jest duży jak w v1 czy v2?

 

Te sennki jak grają? V?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używałem HyperX Cloud i Superlux HMC631.

 

Kingstony są wygodniejsze, lecz mają sporo gorszy mikrofon, oraz w połączeniu z audiotrack prodigy cube OPA2604 wysokie tony gwałciły mi uszy. Przy jakimś bardziej ciepłym źródle powinno być ok, bo sprawdzałem z integrą na MSI gaming 7 i było wyraźnie lepiej jeśli chodzi o ten problem. HyperX są wykonane z lepszych materiałów, lecz te w superluxach też są ok. Wokale także były bardziej zarysowane.

 

Finalnie zostałem przy HMC631.

 

HyperX ma dosyć mały pałąk... do mojej głowy przy "rozłożeniu" go na maks. było dosłownie na styk.

 

 

 

 

Do rzeczy: 631 są basowe, a HyperX grają V-ką i to jest dla Ciebie najważniejsza informacja. Niektórym przeszkadzają wysokie tony w Pro80, aczkolwiek nie aż tylu osobom co w tanich superluxach.

 

Nie mogę się z tym zgodzić. Superluxy nie są basowe a równe. Jeśli chodzi o Hyperx co prawda widziałem jedną recenzję gdzie ktoś wspomniał o graniu lekką V, lecz u mnie przy prodigy cube OPA2604 głownie wyróżniały się wysokie tony, choć bas był trochę przyjemniejszy niż w hmc631.

 

 

Edit.

Warto wspomnieć że takstary są dosyc wymgające co do źródła.

 

Senki z tego co mi wiadomo grają jasno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zglupiałem... Myślałem o Cube z jakimś opampem ciepłym. Mam MSI Gaming 3.

Czy ten mikrofon do Skype starczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starczy do skype, lecz cube + hyperx cloud nie polecam ze względu na te wysokie tony szczególnie gdy ktoś jest na nie wrażliwy, a też jak i pisałem do kingstonów trzeba zdecydowanie lepszego źródła niż integra. Wracając do mikrofonu... po prostu oddaje nienaturalny głos. Dodatkowo w kingstonach czuję, że ta pseudo skóra pod pałąkiem szybko spęka podobnie jak w qpad'ach.

 

Sugerowałbym jednak wybór hmc631. Chyba, że nie przeszkadzają Ci mocno podkreślone wysokie tony oraz nie najlepszej jakości mikrofon. Zalman mic'1 wypada przy nim sporo lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że lepiej testować słuchawki na neutralnym źródle, bo naprawdę można się zamotać i nie wiedzieć co-czemu-jak-gra :E

 

Nie mam pojęcia o jakie senki Ci chodziło, jeśli o PC320 to one nie grają V. Nie mają zbyt dużo basu, więc na 100% Ci nie będą pasowały. BTW mikrofon oczywiście gorszy niż w plantronach, ale to normalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o 330.

 

A co myślicie o takim zestawie pro80 v2 i zalman mikro. Karta oczywiście cube (na 99). Opamp jakiś nieźly.

 

Po dłuższym zastanowieniu chyba wezmę te sennki, boję się o ten pałąk, że będzie za mały.

 

Jaką dźwiękówkę polecacie do nich do 300zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do pałąka w pro80 - w wersji v2 właśnie to poprawili, pasują na większe głowy też. No i dali normalny kabel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Z nowych SB Z....

Nie ma co polecać przerośniętej integry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jaką kartę?

Xonar DX, D1 lub X-Fi Music, Elite. Prodigy HD2 też jest opcją, ale nie ma wejścia mikrofonowego, więc musiałbyś mic do integry podpiąć.

Prodigy Cube, X-Fi HD lub Xonar U7 to też jakieś wyjście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli podłączę słuchawki, np. do Prodigy HD2, a mikrofon do integry to nie będą się one w jakikolwiek sposób "gryzły"?

 

Czym się różni Xonar DX od D1? Tylko interfejsem?

 

Na swojej płycie MSI Z97 GAMING 3 mam wolne 3 dolne sloty, czyli tylko PCI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli podłączę słuchawki, np. do Prodigy HD2, a mikrofon do integry to nie będą się one w jakikolwiek sposób "gryzły"?

 

Czym się różni Xonar DX od D1? Tylko interfejsem?

 

Na swojej płycie MSI Z97 GAMING 3 mam wolne 3 dolne sloty, czyli tylko PCI?

Nie. W systemie ustawiasz domyślne urządzenie do nagrywania i odtwarzania.

 

Złączem i tym, że DX potrzebuje dodatkowego zasilania, 4 pin jak do stacji dyskietek.

 

Dwa od dołu to PCI, zaś trzecie to PCIe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Lepiej chyba na PCI i bez dodatkowego zasilania, chciałbym się jeszcze spytać czy karty na USB przenoszą mniej zakłóceń i czy jest karta wewnętrzna z mikrofonem do gier/muzyki lepsza od D1 w rozsądnej kwocie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co polecać przerośniętej integry.

Idąc tym tokiem rozumowania wychodzi na to, że Zx też jest bardziej przerośniętą integrą, a ZXR jeszcze bardziej :E mimo tego grają spoko w porównaniu do Xonarów, ale w grach posysają tak samo jak one.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Lepiej chyba na PCI i bez dodatkowego zasilania, chciałbym się jeszcze spytać czy karty na USB przenoszą mniej zakłóceń i czy jest karta wewnętrzna z mikrofonem do gier/muzyki lepsza od D1 w rozsądnej kwocie?

Z zasilaniem czy bez, bez różnicy. PCIe ma tę przewagę, że raczej w następnej płycie głównej będziesz go miał, o czym o PCI powiedzieć nie można.

Nieistotne dla naszych dywagacji.

Używane Xonary D2 (ciepła multimedialna karta), D2X, STX, ST, Titanium HD, X-Fi Elite (zagra podobnie do DX, ale w zestawie z panelem ma większą funkcjonalność). Niemniej DX, D1 są przebojem w swojej cenie.

 

Idąc tym tokiem rozumowania wychodzi na to, że Zx też jest bardziej przerośniętą integrą, a ZXR jeszcze bardziej :E mimo tego grają spoko w porównaniu do Xonarów, ale w grach posysają tak samo jak one.

Te karty są źle wycenione. ZxR jest ciekawy, ale też za drogi. Wolałbym starego X-Fi lub nawet Audigy Rx, gdybym był zmuszony przebierać w ofercie Creative'a, zaś zamiast ZxR wolałbym THD. Firma poszła w stronę ujednolicenia oferty i hardware'u, stąd chip core. Zobacz jak wyglądają te karty bez osłony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem jak wyglądają, i jaka jest ich historia; jednak w porównaniu do THD ma dla mnie (gracza lubiącego strzelanki) za dużo wad (ta ZXR).

 

wlosiaty333 nie kupuj karty na USB w tym budżecie jeśli naprawdę nie potrzebujesz i masz opcję kupna wewnętrznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...