Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Spazmatic

Najlepiej filtrowana obudowa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

poszukuję bardzo dobrze filtrowanej obudowy w cenie ~250 zł. Kurzy się u mnie strasznie, nie potrzebuję bajerów (no, może okno :E).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stówka za mało. I sugeruję na początek zacząć ogarniać porządek z kurzem bo filtry które momentalnie będą białe z kożuchem wiele powietrza nie przepuszczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej na kurz działa zmniejszenie ilości wentylatorów do minimum. W miarę chłodny sprzęt, szczególnie gpu, nie potrzeba w obudowie atx żadnych dodatkowych wentylatorów, tylko cooler typu tower na cpu, wywala powietrze tyłem.

Jak ktoś sobie zainstaluje cały system wentylacji, kilka na wlot, kilka na wylot, to działa jak odkurzacz, i nawet dobre filtry całkiem problemu nie rozwiązują. Same też zapychają się bardzo szybko.

No ale jak się ma kartę graficzną o dużej mocy, to nie ma za bardzo wyjścia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcąc tworzyć nowego tematu, dołączę się do tego. Mam dylemat ponieważ niedługo mam zamiar zakupić nowy sprzęt z Gladiusem M40 i wstępnie dodatkowe 2 wentylatory, ale z tego co pisze @aerial to nie jest aż takie dobre rozwiązanie. W takim wypadku mam zmienić moze obudowę, dać sobie spokój z tymi wentylatorami czy może dokupić cooler CPU ?

 

Zależy mi żeby wszystko było idealnie dopasowane :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ta obudowa nie jest funkcjonalna do OC jeśli planujesz je robić zastanowiłbym się na Zalman Z3 U3 lub Gelidem tym co ja polecałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie planuje OC, gdyż budżet mam nieco ograniczony jeśli chodzi o CPU. Poza tym Twoja odpowiedz nie jest pełna w stosunku do moich pytań :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

master0707 ofiltrowanie w M40 to wyrób filtropodobny. Średnio co 2 tygodnie musiałem w środku czyścić bo zbierała się dosyć spora warstwa kurzu. Jakość M40 też pozostawia wiele do życzenia... cienkie i niedopasowane blachy + u mnie w przeciągu niecałego pół roku siadły dwa wentylatory (zaczęły strasznie terkotać), zerwały się gwinty na mocowanie wentyli z przodu (trzymały się tylko na 1-2 śrubach), padło gniazdo słuchawek, przycisk resetu... a jak poczytasz opinie to podobno regulator obrotów też lubi paść (chociaż u mnie akurat działał wzorowo i stabilnie utrzymywał obroty)

Cooler CPU jak najbardziej dokup (taki nie stockowy) - będzie ciszej i chłodniej.

 

Ilość wentylatorów dobieraj na podstawie karty graficznej i rodzaju obudowy. Jeśli karta z chłodzeniem referencyjny albo jakimś markowym to dwa w zupełności wystarczą (front zasysa a tył wyciąga). Jeśli natomiast karta robi Ci w środku piekarnik to dołożenie dodatkowych ma jak najbardziej sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

master0707 ofiltrowanie w M40 to wyrób filtropodobny. Średnio co 2 tygodnie musiałem w środku czyścić bo zbierała się dosyć spora warstwa kurzu. Jakość M40 też pozostawia wiele do życzenia... cienkie i niedopasowane blachy + u mnie w przeciągu niecałego pół roku siadły dwa wentylatory (zaczęły strasznie terkotać), zerwały się gwinty na mocowanie wentyli z przodu (trzymały się tylko na 1-2 śrubach), padło gniazdo słuchawek, przycisk resetu... a jak poczytasz opinie to podobno regulator obrotów też lubi paść (chociaż u mnie akurat działał wzorowo i stabilnie utrzymywał obroty)

edit. odpadły także wszystkie 4 gumowe paski które były przyklejone do nóżek obudowy.

Cooler CPU jak najbardziej dokup (taki nie stockowy) - będzie ciszej i chłodniej.

 

Ilość wentylatorów dobieraj na podstawie karty graficznej i rodzaju obudowy. Jeśli karta z chłodzeniem referencyjny albo jakimś markowym to dwa w zupełności wystarczą (front zasysa a tył wyciąga). Jeśli natomiast karta robi Ci w środku piekarnik to dołożenie dodatkowych ma jak najbardziej sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz Gelida nic lepszego nie znajdziesz

a za tez 80zł dokup 2 lub 3 wentylatory do obudowy i będziesz zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie jest możliwy zakup tej obudowy, ze względu na to ze wszystko będę zamawiał z morele wraz z usługą montażowa, dlatego mam nadzieje na jakieś propozycje z tego sklepu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

One niebawem maja się pokazać ale nie wiadomo kiedy

 

http://www.morele.net/obudowa-zalman-z9-u3-usb3-0-czarna-z9-u3-478364/

 

http://www.morele.net/obudowa-thermaltake-commander-g41-usb3-0-window-ca-1b4-00m1wn-00-661560/

 

http://www.morele.net/obudowa-thermaltake-chaser-a31-window-vp300a1w2n-549794/

 

http://www.morele.net/obudowa-corsair-carbide-series-spec-02-cc-9011051-ww-640218/

 

te też są dobre

 

Ale możesz zrobić tak w każdym większym mieście morele ma swoje Netpunkty gdzie osobiśćie można częśći odebrać

zadzwoń do punktu najbliżej ciebie i się spytaj czy jak kupisz osobno obudowe czy tobie w tym punkcie złożą ten komputer

i masz problem z głowy

bo Gelid to bardzo dobra obudowa w przedziale 200-300zł nic lepszego nie znajdziesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co można powiedzieć o TT serii UrbaN S,T,R 31? praktycznie nie można znaleźć żadnych informacji o tych modelach a prezentuje się iście zacnie :)

 

p.s z tym netpunktem to się jeszcze zastanowię, aczkolwiek do najbliższego mam ponad 40 km ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie (i to nie tylko moja opinia ale potwierdzone fakty) najlepiej ofiltrowane obudowy to oczywiście

czy też
:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość dystrybutorów w swoich droższych konstrukcjach stosuje filtry

to nie znaczy że kupisz obudowe z filtrami że nie będziesz miał kurzu w srodku ( czeste myślenie ludzi)

i tak co 2-4 tyg trzeba te filtry wyscągać i wyczyścic

 

 

Jak dla mnie (i to nie tylko moja opinia ale potwierdzone fakty)

 

Jakie fakty tylko reklama :);)

 

Obudowe każdy kupuje pod siebie by mu się podobała i była praktyczne a foltry to tylko dodatek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka reklama? :) Zobacz sobie gdzie i jakie filtry są do tych obudów fabrycznie dołączane ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filtry to podstawa, a nie żaden dodatek. Jak ktoś ma dzieci/zwierzęta i komputer trzyma w pokoju gdzie takowe mają dostęp - to wie, że filtry to jest totalna podstawa. Dla mnie brak dobrego ofiltrowania oznacza poważną wadę w obudowie, a nie na odwrót ... Jak np. miałem Define od Fractala, to musiałem dokupić filtr na bok - bez niego miałem bardzo szybo zawalony syf w środku kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja poszukuje po prostu dobrej obudowy, w miarę schludnie wyglądającej, posiadającej dobrej jakość filtry, również mile widziane byłoby gdyby miała 3 wentylatory w zestawie. Budżet nieco mnie ogranicza ale i tak w kwocie do 330 zł jest coś godnego polecenia. Niestety wybór jest taka duży a opinie generalnie rożne, ze naprawdę nie jest to łatwa sprawa. Potrzebuje konkretnych typów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałeś już dwie propozycję porządnych i świetnie ofiltrowanych obudów: Fractal Design Arc Midi R2 oraz SilentiumPC Gladius X60 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros
Ja poszukuje po prostu dobrej obudowy, w miarę schludnie wyglądającej, posiadającej dobrej jakość filtry, również mile widziane byłoby gdyby miała 3 wentylatory w zestawie. Budżet nieco mnie ogranicza ale i tak w kwocie do 330 zł jest coś godnego polecenia. Niestety wybór jest taka duży a opinie generalnie rożne, ze naprawdę nie jest to łatwa sprawa. Potrzebuje konkretnych typów :)

Define R4 albo Define R2 XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Zestaw z obudowa i zasilaczem: i5-8500 Płyta MSI 1151 m.atx Dysk m.2 256GB DDR4 8GB RX560 4GB - sprzedam 800 zł zdjęcia dodam za 24h  
    • Kupię kamerę Blackmagic 2.5k 
    • Cały czas na tym samym kablu jedziesz? A np. wyciągnięcie i ponowne włożenie kabla nie likwiduje problemu?
    • Jak oni te pasty nakładają? Ręcznie czy maszynowo? Bo jak miałem 970 strixa, to po chyba 4-5 latach od kupna uznałem że wymienię pastę, bardziej z ciekawości jak to się robi, niż ze wzrostu temperatur, jak ściągnąłem chłodzenie, to sobie myślę WTF? Pasta tak walnięta jakby ktoś to po kilku głębszych robił, nie wiem ale połówka rdzenia była bez pasty  może to tak miało być, bo wsumie jeden jedyny raz wymieniałem pastę na gpu.
    • Nie ma czegoś takiego... ta zgoda podobno istniała już kilka razy w ciągu kilku miesięcy, a jednak... Obecnie Partia Republikańska w większości to opłacane przez Putina pionki, mniejszość to ta, która chce pomóc Ukrainie. Do tego masz karierowiczów, którzy zrobią wszystko(Johnson, który bez przyzwolenia Trumpa nie kiwnie palcem). Trump jest najważniejszym politykiem po prawej stronie w USA i to on decyduje o kształcie i kierunkach polityki Partii Republikańskiej. Właśnie z tego powodu rozdzielili te pakiety pomocowe, bo okazało się, że część demokratów nie chciała poprzeć pomocy dla Izraela(morderstwa osób cywilnych w Gazie), a tym samym dla Ukrainy i zrobił się kłopot. Teraz pomoc dla Izraela przejdzie, a pomoc dla Ukrainy zostanie uwalona, jeśli w ogóle zostanie poddana pod głosowanie. Reagan przewraca się w grobie, bo jest totalnie niezrozumiałe czym stała się prawica w USA i czyich interesów broni.    Kiedy Russia Today wchodzi za mocno... "Ukraińscy naziści, którzy powinni oddać Rosji część swojego terytorium". Tak wygląda dzisiaj przeciętny Republikanin, który przedstawia narrację i propagandę rosyjską. Przerażające do czego mogą doprowadzić pieniądze i głosowanie na populistów. To pokazuje jak mocne wpływy ma Rosja w USA(ale to już wiadomo oficjalnie po raporcie dotyczącym wyborów i wygranej Trumpa).
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...