Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Fhoox

Centrum Opery

Rekomendowane odpowiedzi

Mam irytujący problem z Operą. Żeby na speeddialu w miniaturach wyświetlały się całe strony, a nie tylko ich część w powiększeniu, wykorzystałem sposób, który polega na ustawieniu odświeżania miniatur na 30 sekund, potem ręcznym ich odświeżeniu i następnie ustawieniu odświeżeniu na 'nigdy'. Sposób działa bardzo dobrze, jednak po losowym uruchomieniu Opery wszystkie miniatury się jednocześnie odświeżają i znów się ustawiają na powiększone części stron -.- no i zabiera mi to łącze przez krótki czas. Może ktoś mi pomóc z tym problemem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@skicik: wklej to do paska adresu:

 

opera:config#Thumbnail%20Icon%20Min

i obydwie wartości ustaw np. na 500, a to:

 

opera:config#Thumbnail%20Logo%20Score%20Threshold

ustaw np. na 1000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z youtube z filmami 360p. Tylko w tej jakości nie mogę przewijać filmu, tzn. nawet jak jest cały zbuforowany i chcę przewinąć film to buforuje do nowa. Na innych jakościach jest normalnie. Przeinstalowałem Opere, flasha i dalej to samo. Na IE jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mateo383: mam to samo.

 

Zasmucę Cię, bo próbowałem coś z tym zrobić, ale bez rezultatów. Na razie się jakoś przyzwyczaiłem, bo neta mam odpowiednio szybkiego do buforowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem ten problem na wszystkich rozdzielczościach. Pogrzebałem w necie i trzeba zablokować w firewallu (ja zablokowałem na routerze) te dwa adresy:

173.194.55.0/24 
206.111.0.0/16

I teraz nie dość, że sam film szybciej się ładuje, to można go sobie spokojnie przewijać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@skicik: słyszałem o tym :)

 

Sprawdzałem to i prędkość ładowania może rzeczywiście wzrosła, ale problemy z przewijaniem jak były, tak są nadal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, no to już sam nie wiem, bo u mnie problem z przewijaniem zniknął po zastosowaniu tego tricku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście problemy z przewijaniem na innych jakościach też występują, to jest loteria. Trick z adresami działa jeśli chodzi o ładowanie, problem z przewijaniem nadal jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opera jednak pójdzie w ślady Google i będzie opierać się na Blink, a nie jak wcześniej zapowiadano na WebKit ;)

Ciekawe co z tego wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

do Opery jest dodatek Force Speed Dial, którego zadaniem jest wyswietalnie ładnych ikon w operowym speed dialu.

Jak to uzywac by dzialalo poprawnie?

 

Takie samo pytanko mam do dodatku Dial-it!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś w jaki sposób na speed dialu można dostosować obszar wyświetlanej strony dla jednej miniaturki??

Chciałbym żeby na miniaturce był konkretny i powiększony obszar ze strony internetowej.

Jest to wykonalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gyver: zobacz mój post na górze tej strony. Spróbuj pozmieniać wartości, które tam podałem, może coś wykombinujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z Operą. Wszystkie pliki które ściągam czyta jako .doc (próbowałem na pdf, solid worksie) Jak wyleczyć ją z tego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z Operą. Wszystkie pliki które ściągam czyta jako .doc (próbowałem na pdf, solid worksie) Jak wyleczyć ją z tego?

wejdź do:

C:\Users\<twoj folder użytkownika>\AppData\Roaming\Opera\Opera\ i usuń plik -> operaprefs.ini ( jeśli nie widzisz tego folderu to w opcjach folderów zaznacz pokazuj ukryte pliki)

Po uruchomieniu opery przywrócą się standardowe ustawienia i przeglądarka powinna już poprawnie działać. Historia, zakładki, rozszerzenia czy układ interfejsu się nie usunie więc nie trzeba robić backupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie mi muli i obciąża procesor nowy layout allegro.pl. Da się to jakoś przyspieszyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehhhh kiedy ta Opera na webkicie wyjdzie nie moge sie doczekac moze w koncu bedzie wszystko dzialac jak nalezy.....

 

Naprawdę już mam tego dosyć - robie tymczasowy switch w firefoxa (bo chrome to jednak totalne gówno)

 

Facebook na Operze działa tak ,że prawie nie działa - muli totalnie gdzie na innych przeglądarkach po prostu LATA.

Problem z yt - cieżko przewinąć filmik...a jak przełączam na fullscreen to czasami mam 1 min zwiechę....to samo ze streamami na twitchu - dramat.

 

Resztę jakiś mini bug'ów można znieść.

 

 

Ma ktoś może solucje na ww przeze mnie problemy ? Bo chetnie bym wrócił do Opery bo się trochę przyzwyczaiłem ;) ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z yt - cieżko przewinąć filmik...a jak przełączam na fullscreen to czasami mam 1 min zwiechę...

możesz spróbować wyłączyć akceptowanie ciasteczek i wyczyścić ciasteczka w preferencjach witryny, tylko, że wtedy nie uda ci się na yt zalogować jeśli nie włączysz ponownie ciasteczek.

Ta metoda pomaga w sytuacjach gdzie filmik na yt otwiera się na cały obszar okna przeglądarki zamiast na fullscreen, co powoduje często przycinanie filmików, szczególnie w wyższej jakości. Jeśli ktoś się nie loguje na yt to jest to rozwiązanie, jeśli jednak chciałby się logować bez tej zmiany to może zaznaczyć przy akceptacji ciasteczek by usuwał nowe, ale to nie zawsze pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no ja caly czas musze byc zalogowany :/ w tym problem

 

Mam wielką nadzieję ,że to ogarną w końcu bo to jakaś patologia jest. Przeglądarka jest zaje****** ale brakuje jej podstawowej funkcji - źle wyświetla strony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehhhh kiedy ta Opera na webkicie wyjdzie nie moge sie doczekac moze w koncu bedzie wszystko dzialac jak nalezy.....

 

Nigdy :E ponieważ wyjdzie na Blink'u :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka, co to się dzieje z Operą. Bardzo czesto mam crashe związane z wtyczką shockwave flash. Jak mam pare stronek otwartych i na każdej jakieś rklamy albo coś we flashu to się coś rypie. Nigdy nie narzekałem na tą przeglądarkę ale ostatnio coś mnie denerwuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywalający się Flash (lub wręcz cała przeglądarka) to standard również u mnie. Problemem nie jest nawet CZY się wysypie, ale ILE RAZY danego dnia. Opera od kilkunastu miesięcy ssie i to mocno. Ok, zawsze były z nią jakieś mniejsze lub większe problemy, ale dało się na nie przymknąć oko. Obecnie jednak jest tragedia. Używam jej od wielu, wielu lat, ale teraz mam jej już dość. Inna sprawa, że mając 4-rdzeniowy procesor, 8GB RAM i dysk SSD, Opera potrafi przenieść mnie swoim zamuleniem do czasów Pentium II... Jeśli w najbliższym czasie nie wyjdzie wersja na nowym silniku, która zacznie wreszcie stabilnie i szybko działać, to pewnie wiele osób pożegna Operę na stałe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywalający się Flash (lub wręcz cała przeglądarka) to standard również u mnie. Problemem nie jest nawet CZY się wysypie, ale ILE RAZY danego dnia. Opera od kilkunastu miesięcy ssie i to mocno. Ok, zawsze były z nią jakieś mniejsze lub większe problemy, ale dało się na nie przymknąć oko. Obecnie jednak jest tragedia. Używam jej od wielu, wielu lat, ale teraz mam jej już dość. Inna sprawa, że mając 4-rdzeniowy procesor, 8GB RAM i dysk SSD, Opera potrafi przenieść mnie swoim zamuleniem do czasów Pentium II... Jeśli w najbliższym czasie nie wyjdzie wersja na nowym silniku, która zacznie wreszcie stabilnie i szybko działać, to pewnie wiele osób pożegna Operę na stałe.

 

 

Mam dokładnie tak samo,chociaż nie mam SSD :], załamka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi zawszę po aktualizacji Operka się psuje, a jak usunę w całości i zainstaluję od nowa to wszystko jest ok. Dziwna sprawa. Teraz w ogóle nie aktualizuje, a raz na jakiś czas przeinstaluje i wszystko działa jak powinno ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...