Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Fhoox

Centrum Opery

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem koledzy co jest spowodowane waszymi crashami ale u mnie z cala pewności problem NIE WYSTĘPUJE. Mam najnowsza wersje+ XP SP3 i kilka wtyczkę. Opera działa szybko i stabilnie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak na XP ale u mnie na 7 crashuje sie dość często, może spróbuje ściągnąć najnowszą starą w całości wywalić jakimś porgramem i zobacze wtedy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi zawszę po aktualizacji Operka się psuje, a jak usunę w całości i zainstaluję od nowa to wszystko jest ok. Dziwna sprawa. Teraz w ogóle nie aktualizuje, a raz na jakiś czas przeinstaluje i wszystko działa jak powinno ;)

Powiem tak, wywaliłem opere wszystkie pozostałości na dysku, wgrałem najnowszą bez aktualizacji i chyba jest lepiej. Do tej pory jeszcze nie widziałem crasha. No ale pożyjemy zobaczymy. Dzięki za hinta ;] nie wpadłbym, że to aktualizacje mogły być problemem tych crashy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem dziś od nowa,wywalając starą i usuwając pozostałości ale jak w allegro się nie wczytywały miniaturki i problem z zapłatą bo zwiecha tak jest dalej to samo...poza tym to działa bez wysypywania...ale jak nic się nie zmieni to chyba pożegnam się z operą,po latach związku ciężko będzie się przestawić na coś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem dziś od nowa,wywalając starą i usuwając pozostałości ale jak w allegro się nie wczytywały miniaturki i problem z zapłatą bo zwiecha tak jest dalej to samo...poza tym to działa bez wysypywania...ale jak nic się nie zmieni to chyba pożegnam się z operą,po latach związku ciężko będzie się przestawić na coś innego.

by zrobić czystą reinstalację opery nie wystarczy jedynie ją odinstalować, trzeba usunąć folder opery z AppData, ale wpierw warto zgrać zakładki i inne dane:

Najpierw spróbuj wyczyścić historię przeglądania:

Rozwiń Menu --> Ustawienia --> Wyczyść historię przeglądania --> rozwiń "Szczegóły" i zaznacz wszystko oprócz haseł kont pocztowych oraz danych menadżera haseł.

 

Jak nie pomoże to wejdź do:

C:\Users\<twoj folder użytkownika>\AppData\Roaming\Opera\Opera\ i usuń plik -> operaprefs.ini ( jeśli nie widzisz tego folderu to w opcjach folderów zaznacz pokazuj ukryte pliki)

Po uruchomieniu opery przywrócą się standardowe ustawienia i przeglądarka powinna już poprawnie działać. Historia, zakładki, rozszerzenia czy układ interfejsu się nie usunie więc nie trzeba robić backupu.

Jak nie pomoże to skopiuj wszystkie pliki

 

Jakby i to nie pomogło to wejdź do:

C:\Users\<twoj folder użytkownika>\AppData\Roaming\Opera\Opera\ --> i skopuj takie pliki jak:

bookmarks.adr (zakładki/ulubione)

notes.adr (notatki)

search.ini (wyszukiwarki)

speeddial.ini (strony i ustawienia speeddial)

wand.dat ( loginy i hasła)

oraz foldery:

dictionaries (słowniki)

skin (skiny opery)

Jeśli zmieniałeś gesty myszy i skróty klawiatury to skopiuj foldery: mouse, keyboard

Jeśli były zmieniane ustawienia menu to folder: menu ; a ustawienia paska narzędzi to folder: toolbar

 

Następnie usuń zawartość całego folderu Opera i uruchom ponownie przeglądarkę, po jej uruchomieniu i zamknięciu skopiuj z powrotem wszystkie wyżej podane pliki i foldery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak też zrobiłem usunąłem co znalazłem i w rejestrze też...reszta kopii mi nie potrzebna bo mam zakładki,loginy i speed dial na serwerze.Dziś allegro jakoś nagle zaczęło trybić...Pospieszyłem się już się miniaturki nie wczytują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opera schodzi na psy, 400mb pamięci mi w tej chwili zjada :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mateo383: tylko? :E U mnie to są dopiero mega wycieki, czasami ponad 2 GB (nawet bliżej 3 GB) pamięci zabiera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem się zdarzy 1gb. Zbyt pochopnie napisałem tamtego posta, po zapoznaniu się z problemem doszedłem do wniosku że nie jest tak źle :szczerbaty: Nie mniej jednak co nowsza wersja to gorzej :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jak ustawić na stałe w polu szybkiego wyszukiwarkę allegro? Przy każdym odpaleniu allegro musze to zmieniać.

 

Dzięki za pomoc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez do 2 GB ale mi to nie przeszkadza niech korzysta.

i tez mi wywala crashe ale tylko zwiazane z wtyczką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładna Opera mobile wyszla na Androida. Całkowicie przebudowany wygląd, i śmiga jak szalona, dużo lepiej niz poprzedniaa wersja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie nie dziala po wlaczeniu tego trybu oszczedzania , szkoda , musialem isc na chroma ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@King Nothing: niech zgadnę, pewnie masz jakiś telefon dwurdzeniowy? Bo na moim HD2 cały czas lepiej działa ta starsza wersja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@King Nothing: niech zgadnę, pewnie masz jakiś telefon dwurdzeniowy? Bo na moim HD2 cały czas lepiej działa ta starsza wersja.

Tak, Galaxy S2. Przeglądarka działa o wiele szybciej ale musza wprowadzic kilka poprawek. Wbudowany odtwarzacz wideo potrafi zmulic telefon na ok 10 sec, i po wejsciu na stonę banku nieaktywne są pola do wpisania loginu i hasła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wyszła Opera Next na nowym silniku dla Win i Mac :cool:

Trzeba przetestować.

LINK

 

Moja opinia po kilku godzinach używania:

Działa bardzo szybko i jak na razie stabilnie, tylko co z tego jak to już nie jest prawdziwa Opera.

Zniknęło mnóstwo funkcji, które sobie bardzo ceniłem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up: Właśnie chciałem napisać o braku ustawień i funkcji. Myślę, że wrócą w finalnej wersji :) Jak włączyć na przykład płynne przewijanie strony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się podoba, genialne jest ;)

To chyba jesteś w mniejszości :E

Używałeś wcześniej Opery jako głównej przeglądarki, czy pierwszy raz masz z nią styczność?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się podoba, genialne jest ;)

Nowa opera przypadła do gustu chyba tylko użytkownikom Chroma, a dla tych stałych to kompletna tragedia. Ma jedną zaletę i całą masę wad.

Zaletą jest oczywiście brak problemów z niektórymi stronami z którymi opera miała problemy, natomiast cała reszta zmian to zwykła kastracja, czyli skasowanie większość przydatnych funkcji.

 

Chyba przesiedzę jakiś czas na starej wersji i powoli zaczne rozgladac się za jakąś alternatywą :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie korzystałem z Chrome tylko z Firefox. Ta Opera mi się podoba, zobaczymy co będzie dalej. Nie jest źle, aczkolwiek muszę przetestować Chromium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po roku znów zainstalowałem Operę bo Firefox ostatnio ma jakies problemy z flashem, póki co nic mi nie podpadło, zobaczymy dalej. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czym się ona różni od podstawowej wersji 12.15 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @LeBomB nie chciałem tworzyć za długiego posta a wszystko jest w linku , poza tym najważniejszy jest import, eksport jest tylko koniecznością , taka Portugalia czy Hiszpania importowała sobie towary z kolonii "za darmo" i nie musieli eksportować niczego w zamian poza niewolnikami do pracy Pisałem trzeba analizować merytorycznie i logicznie co dobrego mamy dzięki byciu w UE a co jest złego w tym że jesteśmy w UE, a potem myśleć co w zamian  Jako bantustan kolonialny nie mamy za dużo do powiedzenia ale próbować trzeba  Napewno trzeba się cieszyć że Tusk to człowiek "Niemców" bo dzięki temu nie mamy wojny w Polsce, premier Grecji się wygadał kto dążył do wejścia do wojny za wszelką cenę gdyby nadal rządził PiS to podejrzewam ze w Polsce mogła by już być wojna , Niemcy chcą powrócić do partnerstwa z Rosją 
    • Tak to najlepiej też wyłączyć i możesz też odrobinkę zmniejszyć kontrast do 50 w HDR Game (ten tryb jest też lepszy od Vivid, ma lepsze kolory)
    • A wyłączenie Dark Enhance jeszcze trochę pomaga.
    • @voltq  1. Artykuł podaje dane z 2020 i 2021 roku 2. słowo klucz w tym co przytoczyłeś: importuje 3. co z eksportem? Czyli bez UE eksport spada o około 75% jeżeli przestanie się opłacać przez np. cło. Pogrubiłem produkty, które mają szczególne wymagania importowe do UE przez co nie wszystko da się eksportować masowo bez odpowiednich umów i spełnienia odpowiednich przepisów. 
    • To jest właśnie ten "minusik". W ASUS było po ciemnej stronie PQ, w AORUSIE w jasną stronę mocy Na szczęście jak wspomniałem wcześniej: Temperatura kolorów oraz poprawność kolorów jest bardzo dobra na poziomie TB400 oraz te błędy luminacji jasnej szarości występują we właśnie mniejszych "okienkach" 1-10% potem ta sama norma co w TB400.   Oznacza to że obraz jest lekko jaśniejszy niż TB400 ale ma więcej powera w high lightach dające po 1000+ nitów gdzie w tych wysokich nitach właśnie te błędy luminacji są wypalone ale w odbiorze to nie przeszkadza a lekko podniesione cienie można łatwo dostosować w ustawieniach np. gry czy kalibratorze. Podkreślę że nie jest to wyprany kolor albo wyprana czerń, (również to potwierdza koleś z TFTcentral) i nie miałem żadnych zastrzeżeń grając w Resident Evil'y a to horrory i dużo ciemności więc podbite znacząco cienie mogłyby zepsuć klimat gry nie wspominając o znacznie trudniejszej potem korekcie
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...