Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Fhoox

Centrum Opery

Rekomendowane odpowiedzi

Denerwują mnie z tym junajtem. Wczoraj udostępniałem pliki dziewczynie i wszystko było ok, ale w międzyczasie zobaczyłem wersję rc, więc zainstalowałem i... no tak, super, junajta już nie ma. No więc wracam do poprzedniej wersji, i jak tylko go włączę - opera wywala się do góry kołami. Wrrrr. :mad2:

No i masz za swoje :P Poczekaj na wersję z gałęzi 10.10, może będzie działać spowrotem, a jak nie to instalka na czysto i się nic nie powinno wywracać.

 

Opera 10 wyszła. Zapraszam:

 

 

PS: sami przykleimy wątek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już zasysam.

 

PS To w których w końcu wersjach ten unite występuje, a w których nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo stabilna, a właściwie to jest to samo co RC2 ale już oficjalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkońcu :) Nowy wygląd bardzo mi się podoba, szybkie wybieranie można sobie dostosować wg własnych potrzeb, widzę, że wbudowany jest słownik (gdzie go wyłączyć? ;) ) no i zniknęly mi kanały RSS :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wkońcu :) Nowy wygląd bardzo mi się podoba, szybkie wybieranie można sobie dostosować wg własnych potrzeb, widzę, że wbudowany jest słownik (gdzie go wyłączyć? ;) ) no i zniknęly mi kanały RSS :P

w Edycja masz zaznaczony słownik, odznacz go. Nowy wygląd ? Wszystkie bety tak wyglądały, no może poza logiem, które jest teraz bardziej wyraźne :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie korzystałem z wersji beta, czekałem na stabilną wersję :P

 

I jeszcze jedna sprawa... jakiś czas temu zrobiłem sobie AdBlocka na Opere z tej strony i teraz nie umiem się tego pozbyć :szczerbaty::P

 

edit:

 

Postanowiłem zainstalować na czysto Opere 10 i usunąłem wszystkie pliki z folderów

\Pliki programów (x86)\Opera

\AppData\Local\Opera

 

ale nadal Opera instaluje mi się z poprzednimi zakładkami, ustawieniami i historią :heu:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak, tak! :luxhello: Będę miała zabawę do południa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwery mocno przeciążone, najpierw nie mogłem wejść na stronę, a teraz leci <0,5kb/s :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Serwery mocno przeciążone, najpierw nie mogłem wejść na stronę, a teraz leci <0,5kb/s :P

Ja zassałam szybko, ale chciałam poczytać o nowościach (żeby nie zadawać zbyt dużo pytań na Labie :E) i jest to mission impossible.

 

Edit: Obejrzałam krótki filmik instruktażowy, ale dalej nie wiem, jak wydłużyć pasek/pole wyszukiwarki? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że w Operze pojawiło się sprawdzanie pisowni.

Tyle, że w zdaniu powyżej tylko "w" jest bez błędu :) a język mam pl-PL.

 

Ponadto wyłączyłem przypadkiem pasek menu i mało szlag mnie nie trafił zanim go włączyłem! Nie ma żadnych opcji, jedynie przez opera:config

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widzę, że w Operze pojawiło się sprawdzanie pisowni.

Tyle, że w zdaniu powyżej tylko "w" jest bez błędu :) a język mam pl-PL.

Trzeba dodać polski słownik. W edycji posta > PPM > Słowniki > Dodaj...

 

Ponadto wyłączyłem przypadkiem pasek menu i mało szlag mnie nie trafił zanim go włączyłem! Nie ma żadnych opcji, jedynie przez opera:config

Ja odznaczyłam pokazywanie paska menu, pojawiła się zgrabna ikonka po lewej, wszystko fajnie. A potem coś pokręciłam i ikonka ze zwiniętym menu zniknęła na dobre... Pomógł punkt przywracania :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jestem pod wrażeniem nowej Opery :) Oby tak dalej. Czy można zaimportować kilka kont z thunderbirda bez ponownego wklepywania loginu i reszty? Czy tylko samą pocztę można importować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy upgrade z 9,6 na 10 zapamięta wszystkie chasła do różnych stron ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opera jak zwykle. Szybsza i ładniejsza z każdą wersją. A będzie jeszcze bardziej wydajna. Z rozmów z developerami można wyłapać taki idealny scenariusz: wyświetlić/przetworzyć stronę jak najszybciej i od razu móc przełączyć CPU w stan uśpienia. Ważna sprawa na komórce... Ewentualne późniejsze operacje ajaxowe tez zoptymalizować dzięki nowej maszynie js.

 

Najlepsze jest to, że w końcu dorobili się używalnych narzędzi dla developerów: dragonfly działa całkiem przyzwoicie.

 

U mnie Opera wraca do łask :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy upgrade z 9,6 na 10 zapamięta wszystkie chasła do różnych stron ?

pamięta. Ja robiłem update ze starszych wersji na bety aż do dziś i mi wszystko śmiga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi proszę, czy po instalacji 10. pasek wyszukiwarki jest od razu dłuższy, czy trzeba pogrzebać w opcjach? U mnie został taki, jaki był, a bardzo zależy mi na tym, żeby skorzystać z tej nowej opcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ponadto wyłączyłem przypadkiem pasek menu i mało szlag mnie nie trafił zanim go włączyłem! Nie ma żadnych opcji, jedynie przez opera:config

Jest, po lewej stronie zaraz przy "kartach". :)

 

Powiedzcie mi proszę, czy po instalacji 10. pasek wyszukiwarki jest od razu dłuższy, czy trzeba pogrzebać w opcjach? U mnie został taki, jaki był, a bardzo zależy mi na tym, żeby skorzystać z tej nowej opcji.

U mnie po zainstalowaniu od razu był dłuższy, ale w każdej chwili mogę sobie go wydłuzać/skracać. :)

 

Świetna jest ta nowa Opera, ładniejszy wygląd, szybciej działa. No i wreszcie poprawili współpracę z gmailem, bo w ostatniej wersji już mnie szlag trafiał. :) Dużo zmian na plus. :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiedzcie mi proszę, czy po instalacji 10. pasek wyszukiwarki jest od razu dłuższy, czy trzeba pogrzebać w opcjach? U mnie został taki, jaki był, a bardzo zależy mi na tym, żeby skorzystać z tej nowej opcji.

instalowałaś na czysto czy tylko update ? Ja mogę zmieniać długość wyszukiwarki dowolnie. Są tam takie trzy kropki za pomocą których się chwyta. Spróbuj wejść Narzędzie-> Wygląd->Przyciski->Domyślne i na samym dole po prawej kliknij na "Przywróć domyślną konfigurację paska" jeśli robiłaś update.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
instalowałaś na czysto czy tylko update ? Ja mogę zmieniać długość wyszukiwarki dowolnie. Są tam takie trzy kropki za pomocą których się chwyta. Spróbuj wejść Narzędzie-> Wygląd->Przyciski->Domyślne i na samym dole po prawej kliknij na "Przywróć domyślną konfigurację paska" jeśli robiłaś update.

Ja robiłem aktualizację i również mogę dowoli ustawiać długość, bez dodatkowego grzebania w opcjach. ;)

 

Podoba mi się też możliwość rozwinięcia panelu z kartami, tak że widać miniaturkę (już bez najeżdżania na otwartą kartę) oglądanych stron. Opcja fajna, ale szkoda, że dla wyższych rozdzielczości, bo u mnie na 1280x1024 nie najlepiej to wygląda - za dużo miejsca zzera. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myk z przywróceniem domyślnej konfiguracji paska zadziałał i mogę regulować długość wyszukiwarki, ale teraz zniknęło mi znowu całe menu :( Było zwinięte do ikonki po lewej, a teraz nie ma nic, ratunku!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myk z przywróceniem domyślnej konfiguracji paska zadziałał i mogę regulować długość wyszukiwarki, ale teraz zniknęło mi znowu całe menu :( Było zwinięte do ikonki po lewej, a teraz nie ma nic, ratunku!

Narzędzie-> Wygląd->Paski narzędzi. Poklikaj sobie w te Paski powinno wrócić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Narzędzie-> Wygląd->Paski narzędzi. Poklikaj sobie w te Paski powinno wrócić.

Nie wraca, naklikałam we wszystko, a menu jest złośliwe i nigdzie się nie pokazuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaptaszkowałeś "Pokaż ukryte paski podczas dostosowywania"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wraca, naklikałam we wszystko, a menu jest złośliwe i nigdzie się nie pokazuje.

 

opera:config#UserPrefs|ShowMenu

 

W configu zaznacz Show Menu, zapisz i powinno się pojawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...