Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Fhoox

Centrum Opery

Rekomendowane odpowiedzi

No i chyba mamy już oficjalna premierę. Dosłownie 4 minuty temy pobrało mi ze starej strony RC5 Opery 10.5, jednak po jej urucjomieniu wyświetliła się już nowa odsłona strony, i teraz już jako oficjalna przeglądarka na opera.com jest opera 10.50 no i ten nowy interface strony cud i miód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy wygląd bardzo ładny ale już po pierwszym uruchomieniu po aktualizacji po włączeniu kilkunastu kart Opera się zawiesiła... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Puki co wrażenia z nową Operą 10.50 jak najbardziej pozytywne.

Co do wyglądu polecam zainstalowanie skórki "Z1-Glass" dzięki której całe okno Opery na 'Szybkim wybieraniu' jest przeźroczyste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zainstalowałem i śmiga, fajnie animowane są zakładki, jedyne co mi się nie podoba to kolory...jakieś takie mdłe. Przyzwyczaiłem się jednak bardziej do wyglądu 10.10.

Polecam skórkę Z1-TEN wygląda przynajmniej jak 10.x.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu Opera obsługuje tagi -moz-. Trochę wkurzały mnie kanciate rogi kiedy na FF i Chromie były ładnie zaokrąglone :D Ogólnie jak najbardziej na plus :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy jest ta funkcja pod trzecim przyciskiem myszy. Fajnie się przegląda nie trzeba skakać po paskach albo klawiaturze aby przewijać stronę góra dół i na boki super wszystko po jednym naciśnięciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy też macie taki problem pod nową Operą, chodzi o linki z zewnętrznego programu. Jeśli Opera jest wyłączona i kliknę jakiś link który ktoś mi przesłał przez Skype, czy w link z maila - to wyskakuje błąd:

beztytuual.png

 

Jeśli Opera jest włączona i jest na 'pasku' to wtedy strona otwiera się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne, szczególnie:

- schowany pasek menu (przy wcześniejszych wersjach był z tym problem i trzeba było grzebać w konfiguracji)

- private browsing

- nowa odsłona mechanizmu wyszukiwania słów na stronie

 

:thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opera śmiga pięknie :)

 

Tylko jak wywalić opisy stron i wyszukiwanie w google na 1szej pozycji z pozycji paska adresu?

Jestem już zaspany i coś nie umiem znależć :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wy też macie taki problem pod nową Operą, chodzi o linki z zewnętrznego programu. Jeśli Opera jest wyłączona i kliknę jakiś link który ktoś mi przesłał przez Skype, czy w link z maila - to wyskakuje błąd:

Nie odnotowano. Wszystko otwiera się tak, jak powinno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wy też macie taki problem pod nową Operą, chodzi o linki z zewnętrznego programu. Jeśli Opera jest wyłączona i kliknę jakiś link który ktoś mi przesłał przez Skype, czy w link z maila - to wyskakuje błąd:

beztytuual.png

Jeśli Opera jest włączona i jest na 'pasku' to wtedy strona otwiera się.

 

Może spróbuj włączyć inna przeglądarkę i ustaw ją na domyślną, a potem znów Opere na domyślną (obecnie wygląda jakbyś miał błędny wpis dotyczący domyślnej przeglądarki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
- nowa odsłona mechanizmu wyszukiwania słów na stronie

 

:thumbup:

Rzeczywiście, świetnie to teraz wygląda :)

 

Ale po aktualizacji gdy mam otwarte kilka zakładek Opera zżera mi 30-50 CPU ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może spróbuj włączyć inna przeglądarkę i ustaw ją na domyślną, a potem znów Opere na domyślną (obecnie wygląda jakbyś miał błędny wpis dotyczący domyślnej przeglądarki).

 

Podziękować. Pomogło ustawienie IE jako domyślnej a potem znów Opery - i problem zniknął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nie widzę nowej skóry w 10.5 (update z 10.1) - w skórach mam windows native, opera standard, próbowałem jeszcze np. z1-clean, nie widzę tego głównego przycisku ze schowanym menu itd. WTF? Nie mam zamiaru bawić się w reinstalowanie całego browsera od zera i przenoszeniu wszystkiego, to miał być update...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja nie widzę nowej skóry w 10.5 (update z 10.1) - w skórach mam windows native, opera standard, próbowałem jeszcze np. z1-clean, nie widzę tego głównego przycisku ze schowanym menu itd. WTF? Nie mam zamiaru bawić się w reinstalowanie całego browsera od zera i przenoszeniu wszystkiego, to miał być update...

 

A masz odznaczone "Pokaż pasek menu" w menu Plik ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne, szczególnie:

- schowany pasek menu (przy wcześniejszych wersjach był z tym problem i trzeba było grzebać w konfiguracji)

Pierwsze wrażenia ekstremalnie negatywne, szczególnie:

- schowany pasek menu

 

Co za idiota schował ten pasek? Jest on NIEZBĘDNY!!! Próbowałem go przywrócić, ale nigdzie do nie ma, włączyłem wszystkie dostępne paski i do takich opcji jak czyszczenie historii nie sposób się dostać, zakładek też (ale od biedy są w innym zbędnym pasku). W efekcie wróciłem do 10.10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://operawiki.info/CustomButtons - poszukaj sobie tu odpowiedniego przycisku, to Ci to włączy. Operka wygląda fajnie, zwłaszcza w nowej skórze, ale nadal ma błędy: otwieranie linków spod ppm na niektórych stronach nie działa (w świeżej instalacji - działa), scrollowanie na boki nadal nie działa. Ale da się wytrzymać. Generalnie jednak widać że się chyba spieszyli przed dodaniem tego wyboru domyślnej przeglądarki w windzie, podobnie jak to kiedyś było z którąś dziewiątką...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pierwsze wrażenia ekstremalnie negatywne, szczególnie:

- schowany pasek menu

 

Co za idiota schował ten pasek? Jest on NIEZBĘDNY!!! Próbowałem go przywrócić, ale nigdzie do nie ma, włączyłem wszystkie dostępne paski i do takich opcji jak czyszczenie historii nie sposób się dostać, zakładek też (ale od biedy są w innym zbędnym pasku). W efekcie wróciłem do 10.10.

Pierwszy z lewej na pasku kart jest czerwony kwadratowy przycisk z dużym O, tam jest podręczne menu w którym można m.in włączyć pasek menu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kumam czemu nie można eksportować kont mailowych z bety do 10.50 oraz haseł. Z zakładkami i książką adresowa poszło gładko. Fajnie że jest już oficjalna bo beta wieszała się na flashowych stronach. Potrzebuję jeszcze jednego, mianowicie możliwości importowania .csv jest to w 10.50 ?

 

ps. możecie polecić jakiś program do katalogowania kontaktów/emaili z ew. zintegrowanym mailingiem (niekoniecznie), freeware i nic co wyszło od mikrosofta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwosc schowania paska menu to jeden z tych elementów który podtrzymal mnie przy Operze. Ale to już jest w 10.10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pierwszy z lewej na pasku kart jest czerwony kwadratowy przycisk z dużym O
U Ciebie. U mnie go nie było i nie jest czerwony, przywróciłem domyślny pasek i już jest - szary. Pasek sobie włączyłem, teraz pozostało uporządkować śmietnik, ale "nowa karta" się opierała i po wielu próbach wróciła tam gdzie chcę, czyli tam gdzie to "O". Przy okazji uszkodziłem inny pasek, więc teraz sobie zrobię przywracanie partycji z pliku :) zamiast się męczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomożecie mi?

eu4zo2.jpg

1. Jak przenieść pasek z własnymi skrótami z dołu ekranu (1), na miejsce (2) - tak jak w przypadku Safari czy Chrome'a? Da się? Bo z tego co wiem to jedynie na samą górę przeglądarki da się przenieść, a tak mi nie pasuje...

2. Dlaczego niektóre Favikonki (3) mi nie działają? Np. PCLab-a? U was też występuje ten problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...