Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Fhoox

Centrum Opery

Rekomendowane odpowiedzi

Jedenastka jak na razie sprawuje mi się dobrze. Tyle że w przypadku rozszerzeń które dodają swoja ikonkę do paska ikonka ta nie pojawia się na moim zmodyfikowanym pasku. :hmm: Albo to poprawią w finalnej edycji, albo znowu będę musiał wszystko zresetować do ustawień pierwotnych i wtedy się bawić.

a Co za rzeczy kopiowałeś ze starej operki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie rozumię że nie ma ich całkiem ... dajesz Apperance -> Toolbars -> show hidden ... na dole okna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu wszystko ustawiłem (wcześniej nie miałem czasu).

Nowa operka już jest po polsku, sprawdza pisownię, zakładki/menu/wygląd/gesty/klawa wszystko ze starej opery 10.70 i działa idealnie. Jedynie paski narzędzi musiałem na nowo ustawić, bo jak miałem stare to nie dodawało tych nowych wtyczek ;)

 

Korzysta się super, zżera mniej pamięci, jest trochę szybsza a to dopiero Alpha :) Myślę, że zrobili duży krok w przód (a i tak byli najlepsi :]). Jeszcze się nie bawiłem zbytnio tymi nowymi wtyczkami, ale ściąganie z youtube śmiga idealnie.

 

edit. a nie, jeszcze nie działa mi wstecz i dalej na myszce, ale zaraz to zrobię :P

ed2. ok już wszystko śmiga jak należy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mati podrzuć paczkę z polskim językiem do sprawdzania pisowni ;P

prawy przycisk podczas wpisywania tekstu -> słowniki -> dodaj lub usuń słowniki :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu wszystko ustawiłem (wcześniej nie miałem czasu).

Nowa operka już jest po polsku, [...]

Skąd masz spolszczenie? Na oficjalnej stronce jest tylko wersja w języku angielskim. Oddzielnie zainstalowałeś/skopiowałeś spolszczenie z poprzedniej wersji? ;)

 

Edit: Dzięki ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd masz spolszczenie? Na oficjalnej stronce jest tylko wersja w języku angielskim. Oddzielnie zainstalowałeś/skopiowałeś spolszczenie z poprzedniej wersji? ;)

Ustawiłem spolszczenie z wersji 10.70 :P ctrl+f12 -> ogólne -> wybierz preferowany.. szczegóły i jak masz 7 to wklej to:

C:\Program Files (x86)\Opera\locale\pl\pl.lng Jak win7 32bit to wywal te x86;d Albo podaj ręcznie lokalizację

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, jeśli już ktoś pytał.

Czy Was też wywala Opera na stronę główną jak chcecie dodać komentarz do jakiegoś artykułu na PCLab.pl?

Wpisuję komentarz, dodaję, wywala mnie na stronę główną i komentarz nie został dodany.

Czy ktoś może potwierdzić czy to po mojej stronie coś nie tak, czy Opera świruje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

 

To chyba masz coś skopane w Operze, bo u mnie (Opera 10.7) wszystko jest w porządku. Z ciekawości, nawet przed chwilą napisałem jakiś komentarz i nie było żadnych problemów... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyczyść wszystkie ciacha dla strony pclaba, sprawdź czy to pomoże. Czasami jakieś skrypty mogą powodować takie problemy, więc sprawdź czy któryś Ci nie miesza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MikeL

Hej,

 

Gdzie mogę ustawić, żeby po kliknięciu strzałeczki na prawym końcu paska adresu nie pojawiała się lista ostatnio wpisywanych adresów? :)

 

PS Ciągle jeszcze występuje błędne wskazywanie postów na forach phpBB? Bo teraz jak przeczytam jakieś posty, nie zamknę przeglądarki i pojawią się nowe, to zamiast od razu skierować mnie do tych nowych pokazuje mi jeszcze te poprzednie. W starszych wersjach Opery tego nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Gdzie mogę ustawić, żeby po kliknięciu strzałeczki na prawym końcu paska adresu nie pojawiała się lista ostatnio wpisywanych adresów? :)

 

PS Ciągle jeszcze występuje błędne wskazywanie postów na forach phpBB? Bo teraz jak przeczytam jakieś posty, nie zamknę przeglądarki i pojawią się nowe, to zamiast od razu skierować mnie do tych nowych pokazuje mi jeszcze te poprzednie. W starszych wersjach Opery tego nie było.

ctrl+f12 -> historia -> odhacz zapamiętaj adresy wpisane bla bla :P

 

z forum nie mam problemu ;) opera 11alpha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MikeL

ctrl+f12 -> historia -> odhacz zapamiętaj adresy wpisane bla bla :P

 

z forum nie mam problemu ;) opera 11alpha

 

Eee, chodzi ci o "zapamiętuj treść odwiedzanych stron?" No to to mam odznaczone. Auto dropdawn też odznaczone dawno. Tylko że to nie te opcje, pewnie trzeba coś w configu znów odhaczyć. :)

 

No, ale nie chodzi mi o PClaba :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee, chodzi ci o "zapamiętuj treść odwiedzanych stron?" No to to mam odznaczone. Auto dropdawn też odznaczone dawno. Tylko że to nie te opcje, pewnie trzeba coś w configu znów odhaczyć. :)

 

No, ale nie chodzi mi o PClaba :P

Adresy: 0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MikeL

Adresy: 0

 

Niee, bo wtedy na normalnej liście historii też mi nie będzie dodawać. A ja chcę tylko wywalić adresy WPISYWANE z klawiatury, które pojawiają się po kliknięciu strzałeczki po prawej stronie paska adresu (auto dropdown już wyłączone, ale to co innego). :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niee, bo wtedy na normalnej liście historii też mi nie będzie dodawać. A ja chcę tylko wywalić adresy WPISYWANE z klawiatury, które pojawiają się po kliknięciu strzałeczki po prawej stronie paska adresu (auto dropdown już wyłączone, ale to co innego). :P

Hmm no to nie wiem.. Nic oprócz usunięcia mi nie przychodzi póki co do głowy :P

 

A czemu Ci to tak przeszkadza:D?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MikeL

Dobra, znalazłem, trzeba w configu zmienić wartość opcji Max Window History Lines oraz Max Direct History Lines na 0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiecie czemu przyciski na myszce odpowiedzialne za cofanie i przechodzenie do przodu nie działają z betą Opery 10?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiecie czemu przyciski na myszce odpowiedzialne za cofanie i przechodzenie do przodu nie działają z betą Opery 10?

10? chyba 11. W ustawieniach myszki ustaw zamiast "domyślne" to dalej i cofnij. Zadziała ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10? chyba 11.

Przecież jest wersja testowa Opery 10, a dokładniej 10.7 (najnowsza kompilacja 9071), która nie jest wersją stabilną i już nigdy nie będzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie 11 :) W sterownikach myszki mam ustawione dobrze: Browser Forward i Backward. W folderach Windowsa przyciski działają prawidłowo, w IE też, a w Operze nie :/ Macie jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o "History Navigation Mode". Dawniej wystarczyło ustawić 3, żeby pominąć wczytywanie strony od nowa (po użyciu "Wstecz"), a teraz co zrobić?

Bo od wersji chyba 10.60 już to nie działa (czasami), problemu nie było, ale teraz np. na forum gazeta.pl nie da się normalnie pisać, dając wstecz właśnie co pisany post znika (a muszę używać wstecz żeby np.skopiować cytat z artykułu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...