Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Fhoox

Centrum Opery

Rekomendowane odpowiedzi

Ale w momencie kiedy strona sie sciagnie w 100% to obraz przeskakuje do ostatniego lub srodkowego lub calkiem innego postu.

 

To przecież właściwość forum - po prostu przeskakujesz do pierwszego posta, jaki pojawił się od ostatniej wizyty (na forum, nie w tym wątku)...

 

A przecież nowych wątków nie dotyczy, tylko tych, które już wcześniej odwiedziłeś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Staszeek
nie rozumiem. Można jaśniej ?

Po kliknięciu na link do pliku otwiera się zakładka transwerów oraz nowa zakładka z adresem do pliku (http://blablabla.com/plik.zip), pokazuje sięokienko z wyborem ścieżki zapisu, klikasz zapisz i plik zaczyna się ściągać. Po zamknięciu zakładki z adresem do pliku w zakładce transwery przerywa się pobieranie tego pliku... zaczyna pobierać go znów dopiero po kliknięciu wznów.

 

Trochę mieszam alechyba teraz wygląda to troiche jaśniej. Nie pzreszkadza to zbytnio, ale czasem nieźle irytuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po kliknięciu na link do pliku otwiera się zakładka transwerów oraz nowa zakładka z adresem do pliku (http://blablabla.com/plik.zip), pokazuje sięokienko z wyborem ścieżki zapisu, klikasz zapisz i plik zaczyna się ściągać. Po zamknięciu zakładki z adresem do pliku w zakładce transwery przerywa się pobieranie tego pliku... zaczyna pobierać go znów dopiero po kliknięciu wznów.

mam to samo, już myslałem że mam coś zrąbane w Operze albo z netem, przynajmniej nie jestem sam :)

 

BTW: Widzę, że wątek się rozwija i dobrze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: da się dodać wyszukiwarke (tak jak sa dodane google) filmów tą z Filmweb ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie: da się dodać wyszukiwarke (tak jak sa dodane google) filmów tą z Filmweb ?

 

Próbowałeś użyć Opsed?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opera 8.02 Final (wersja EN) jeszcze nie jest oficjalnie podana na stronie opera.com oraz nie ma PL więc narazie nie edytuje 1 posta, jak ktoś chce to proszę oto: Link

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem zakładać nowego topicu więc spytam sie tu czy to jest normalne ze opera zabiera tyle pamięci SCREEN i czy da sie to jakoś zmniejszyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie chciałem zakładać nowego topicu więc spytam sie tu czy to jest normalne ze opera zabiera tyle pamięci  SCREEN i czy da sie to jakoś zmniejszyć.

 

Sprawa jest dość prosta. Opera ma coś takiego, jak cache w RAM-ie (oprócz, oczywiście, dyskowego). Domyślnie wartość ta jest ustawiona na Automatic. Możesz to wyłączyć (bez sensu, bo to główny killer-ficzer), albo zmniejszyć, do ilu chcesz. Wszystko jest w Preferencjach w zakładce Advanced/History.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm sam nie wiem, być może mam coś u siebie zwalone, ale czy u Was również Opera ma problemy z odświeżaniem stron? Tzn. wchodzę np. do jakiegoś wątku na forum PCLaba, później odwiedzam inny wątek, po czym wracając do pierwotnego wątku muszę odświeżyć stronę (albo ponownie uruchomić przeglądarkę), aby zobaczyć nowe wypowiedzi :( W sumie nie jest to aż tak tragiczny problem, jednak nie powinno się tak dziać... chyba, że to taki celowy feature ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmm sam nie wiem, być może mam coś u siebie zwalone, ale czy u Was również Opera ma problemy z odświeżaniem stron? Tzn. wchodzę np. do jakiegoś wątku na forum PCLaba, później odwiedzam inny wątek, po czym wracając do pierwotnego wątku muszę odświeżyć stronę (albo ponownie uruchomić przeglądarkę), aby zobaczyć nowe wypowiedzi :( W sumie nie jest to aż tak tragiczny problem, jednak nie powinno się tak dziać... chyba, że to taki celowy feature ;)

 

Po raz tysięczny. Preferencje -> historia -> jedyna możliwa opcja: ustaw sprawdzanie dokumentów (obrazków, innych) co X. Pewnie chcesz mieć zawsze? Ustaw na "zawsze".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po raz tysięczny. Preferencje -> historia -> jedyna możliwa opcja: ustaw sprawdzanie dokumentów (obrazków, innych) co X. Pewnie chcesz mieć zawsze? Ustaw na "zawsze".

 

Heheh że też na to wcześniej nie wpadłem :boink: Dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byku, znó wklejasz ten sam screen? Przecież dostałeś już odpowiedź - masz wpisany nieprawidłowy adres, wpisz forum.pcla.pl i zadziała. Coś się tak uwziął na to www na początku.

 

A na problemy z logowaniem polecam pozmieniać ustawienia dotyczące cookies (ciasteczek)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

felson popraw linka bo bedzie dalej spamowal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmm sam nie wiem, być może mam coś u siebie zwalone, ale czy u Was również Opera ma problemy z odświeżaniem stron? Tzn. wchodzę np. do jakiegoś wątku na forum PCLaba, później odwiedzam inny wątek, po czym wracając do pierwotnego wątku muszę odświeżyć stronę (albo ponownie uruchomić przeglądarkę), aby zobaczyć nowe wypowiedzi :( W sumie nie jest to aż tak tragiczny problem, jednak nie powinno się tak dziać... chyba, że to taki celowy feature ;)

taki problem przejrzeć pierwszy post ? Jest tam przecież przedstawiony problem + jego rozwiązanie, więc zanim napiszesz jakiś post sprawdź czy czasem nie ma go w FAQ lub w pierwszym poście, ok ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie nie wiecie kiedy wyjdzie oficjalna wersja opery 8.02 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
taki problem przejrzeć pierwszy post ? Jest tam przecież przedstawiony problem + jego rozwiązanie, więc zanim napiszesz jakiś post sprawdź czy czasem nie ma go w FAQ lub w pierwszym poście, ok ?

 

Spoko, nie ma się co irytować :P;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja mam takie pytanie nie wiecie kiedy wyjdzie oficjalna wersja opery 8.02 ?

przecież już jest, tylko że wersja EN (polska wkrótce)

 

Spoko, nie ma się co irytować :P  ;)

Spox, sorki, jeśli tak to zabrzmiało, ale w końcu po to powstał ten temat, a nie rozdrabnianie się na 50 topiców o tym samym :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie...na Operze w poczcie Interia jest stary interfejs pocztowy, nie wiem jak wybrać nowy.

 

aha... co do problemów z logowaniem to jak mam się pobaić z tymi ciasteczkami? jestm początkujcym użytkownikiem opery i nie znam się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja mam pytanie...na Operze w poczcie Interia jest stary interfejs pocztowy, nie wiem jak wybrać nowy.

 

aha... co do problemów z logowaniem to jak mam się pobaić z tymi ciasteczkami? jestm początkujcym użytkownikiem opery i nie znam się.

 

1. Nie wiem, jaki jest stary, a jaki nowy. W Operze i w IE mam taki sam (mówię o poczta.interia.pl).

 

2. Nie łapię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działają wogóle komuś te funkcje głosowe? Zainstalowałem je, mam je włącozne i opera nie reaguje na żadną komendę. Ustawiłem sobie klawisz srcoll lock, trzymam go podczas mówienia do mikrofonu a Opera milczy i nie wykonuje żadnych poleceń. Poza jednym- jak powiem "help", mówi "sorry no help is avalaible" :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Działają wogóle komuś te funkcje głosowe? Zainstalowałem je, mam je włącozne i opera nie reaguje na żadną komendę. Ustawiłem sobie klawisz srcoll lock, trzymam go podczas mówienia do mikrofonu a Opera milczy i nie wykonuje żadnych poleceń. Poza jednym- jak powiem "help", mówi "sorry no help is avalaible" :lol2:

 

Sam się tym kiedyś bawiłem i czasem działało, a czasem nie. Bynajmniej przed wydawaniem poleceń głosowych trzeba powiedzieć jeszcze najpierw słowo "opera", wtedy przeglądarka powinna załapać o co chodzi.

 

 

 

Edit:

Osobiście najbardziej podoba mi się operowy lektor, który bardzo ładnie czyta anglojęzyczny tekst na stronach. Nawet nie trzeba wtedy czytać tekstu, wystarczy tylko posłuchać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sam się tym kiedyś bawiłem i czasem działało, a czasem nie. Bynajmniej przed wydawaniem poleceń głosowych trzeba powiedzieć jeszcze najpierw słowo "opera", wtedy przeglądarka powinna załapać o co chodzi.

Edit:

Osobiście najbardziej podoba mi się operowy lektor, który bardzo ładnie czyta anglojęzyczny tekst na stronach. Nawet nie trzeba wtedy czytać tekstu, wystarczy tylko posłuchać :)

Eee, kulawo to działa :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji --- ściągnęliście biblioteki w wersji o lepszej jakości (kilkanaście mega)? Swoją drogą wiadomo, że trzeba się ciut wbić w odpowiedni akcent. Spróbujcie napisać w okienku nowego posta daną komendę, zrobić podgląd, a następnie kazać Operze to przeczytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...