Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Pisz do kolegi wyżej, pewnie a parę zł zrobi Ci owoą przeróbkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałbym wycisnąć coś więcej z moich SENNHEISER PC 360 i nie wiem czy brać aim808 czy xonara DX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałbym wycisnąć coś więcej z moich SENNHEISER PC 360 i nie wiem czy brać aim808 czy xonara DX.

krotka pilka aim sc808.ten aim to inna liga kart.a jak bedziesz ją brał :E na dzien dzisiejszy tylko szukac uzywki bo w sklepach pustki czekają na poprawione wersje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolę brać nówkę sztukę. Tylko ciekawe kiedy się pojawią?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mnie zainteresowała ta karta. Jednakże opisywany mankament trochę mnie stopuje przed jej zakupem. Czy występuje to na każdej karcie czy po prostu trzeba mieć pecha i trafić na felerny egzemplarz a może ma to związek z innymi podzespołami w komputerze (brak kompatybilności/karta "gryzie się z innymi komponentami)??

Widzę na zdjęciu wyżej że karta pochodzi z rewizji 3.0 czy owa przypadłość występowała na wszystkich rewizjach?? Dodatkowo coś czytałem o bardzo cichym mikrofonie, ale w tym przypadku wina obarczano sterowniki a nie tyle samą kartę, czy problem występuje nadal??

Ciekawe bo myślałem nad kupnem używanej ale po tym artykule wstrzymałem się z zakupem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem w domu z dobre 30 kart i nigdy nie miałem z nimi problemu, pierwsze sztuki były z 2014 roku jeszcze :)

Na 3 różnych platformach miałem święty spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do cichego mikrofonu: można zmieniać wzmocnienie do 30dB, ale jakość nie jest jakoś masakrycznie lepsza od integry na płycie głównej. Może trochę. Z moim małym paździerzem no-name przypinanym do słuchawek spinaczem do prania (DIY gaming headset :E) sobie jakoś radzi, ale używam tylko do TS3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolę brać nówkę sztukę. Tylko ciekawe kiedy się pojawią?

 

Karty są w produkcji i powinny być dostępne w połowie marca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja poszła na kolejną reklamację. Tym razem poprosiłem pana w Xkomie aby odesłali do serwisu zamiast wymieniać na nową sztukę i tak już sobie grzecznie czekam ze trzy tygodnie:-) ale nie powiem złego słowa, wysłali powiadomienie że karta pojechała do serwisu zewnętrznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisząc wprost niemalże całe nowe zasilanie do SC808 oraz zegar główny.

Regulatory z bardzo wysokim PSRR oraz bardzo niskimi szumami, żeby odfiltrować syf z zasilacza komputerowego i tego co po drodze się nazbiera.

Z czego te do sekcji analogowej są o 500mA mocniejsze od oryginału (na czym zyskuje wzmacniacz słuchawkowy).

A zegar oparty jest o oscylator o niskim szumie fazowym, który na głowę bije standardowy kwarc za kilka groszy :)

Sygnał z zegara do karty leci przewodem u.FL.

 

Sama płytka czterowarstwowa, już półtora roku temu to opracowałem :E

 

Czy różnica jest dobrze słyszalna? Mam rozumieć, że dużo lepsze słyszalne efekty uzyska się po wlutowaniu twojej karty aniżeli danie jakiś dobrych opamp'ów?

Czy mógłbyś podać więcej informacji jak taką kartę instaluje się w AIM SC808? (fajnie by było dać jakieś zdjęcia)

Czy stopień trudności takiej instalacji wymaga bardzo dobrych umiejętności i wiedzy?

Oraz jaki byłby koszt gdybym chciał taką zamówić oraz czas oczekiwania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja poszła na kolejną reklamację. Tym razem poprosiłem pana w Xkomie aby odesłali do serwisu zamiast wymieniać na nową sztukę i tak już sobie grzecznie czekam ze trzy tygodnie:-) ale nie powiem złego słowa, wysłali powiadomienie że karta pojechała do serwisu zewnętrznego.

 

Sam nie wierzę w to co teraz piszę, ale...

naprawili

 

Tak, moi drodzy, AiM 808 po drugim serwisie gwarancyjnym poprawnie się budzi podczas ponownego uruchamiania komputera, nie trzeba wyłączać i czekać 5 minut na ponowne włączenie PC. Karta została tym razem oficjalnie serwisowana, a nie wymieniona przez X-Kom. Alleluja :E

 

PS. Aby rozwiać kilka wątpliwości, 1)karta jest na pewno taka sama jak ta, którą reklamowałem, poznaję po tych samych śladach kurzu na rewersie :)

2) Na rewersie wszystkie luty wyglądają na fabryczne więc nic nie wskazuje na to, że majstrowali z tym coś

3) Natomiast na głównej stronie mam wrażenie, że coś było robione przy tym kwadratowym czymś w prawym górnym rogu oraz wydaje mi się że cały procesor dźwięku jest przelutowany, ale się na tym nie znam więc to tylko przeczucie

4) Zrobiłbym jakieś foty, ale nie mam sensownego aparatu i mi się już k.rwa nie chce tego rozgrzebywać dopóki działa poprawnie :E

Edytowane przez bmwbojj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to fajnie, że masz naprawioną. Chociaż z tego co tutaj ludzie pisali to im karta działała nawet parę miesięcy a potem dopiero ni stąd ni zowąd zaczęła świrować. Oczywiście nie sugeruję że u ciebie jest teraz właśnie tak. Co do twoich podejrzeń o przylutowany procesor to nie sądzę bo tego nie lutuje się ręcznie a technologicznie to oni taka płytkę przepuszczają na taśmie nad takim basenem z roztopioną cyną i po prostu miejsca do cynowania są cynowane. A jeżeli tak się to odbywa to by wszystkie luty były na nowo przelutowane/pokryte cyną i to by zwiększyło ich grubość.

A może faktycznie da sie maszynowo jeden układ przelutować. Faktycznie byłoby najlepiej jakbyś wrzucił jakieś fotki dobrej jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ma ktoś z was jakiś prosty multimetr oraz SC808?

 

Prawdopodobnie znalazłem buga na karcie i dobrze by było mieć info z innego źródła dodatkowo.

Sprawdziłem na te chwilę dwie karty i obie mają ten sam problem.

 

Stąd jestem ciekaw jak to jest z innymi.

Chodzi o zmierzenie wartości jednego rezystora.

 

Daje tutaj swoje stare foto rozlutowanej karty, bo dokładnie widać co trzeba zmierzyć.

Niebieskim paskiem zaznaczone są rezystory w torze analogowym, które powinny mieć 16 ohm +/-1%.

Prosiłbym aby ktoś z was je zmierzył i napisał, czy wszystkie trzymają tę wartość, bo u mnie ten na samym dole ma zupełnie inną wartość co nie powinno mieć w ogóle miejsca.

 

enswOzt.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpadły mi w łapki dwie dodatkowe karty.

Najprawdopodobniej wszystkie SC808 mają pomylony jeden rezystor w stopniu analogowym w miejscu zaznaczonym na obrazku z poprzedniego postu.

Jest 110 ohm zamiast 16 ohm +/- 1%.

 

Pozostając przy SC808 na chwilę, dla osób, które bawią się w OPA takie zalecenie - polecam opki, które mają szumy na poziomie 3nV.

Stopień analogowy jest zbudowany właśnie pod bardzo niskoszumne opampy. Oczywiście inne też będą śmigać, ale będą w mniejszy lub większy sposób ograniczać przetwornik.

 

 

W przypadku wzmaka słuchawkowego sprawa ma się dużo gorzej, ponieważ siedzą tam bardzo wysokie wartości rezystorów w pętli sprzężenia zwrotnego (spore szumy), wiec ciężko polecić tam pchanie dobrych opampów, które nie bardzo mają na czym rozwinąć skrzydła.

Dodatkowo impedancja wyjściowa na poziomie 33 ohm + spore rezystory przy samych tranzystorach efektywnie obniżają możliwości wzmacniacza oraz mają zauważalny wpływ na brzmienie.

To samo tyczy się induktora, który jest w szeregu do wyjścia i wprowadza dodatkowe zniekształcenia harmoniczne wyższego rzędu - kosztem zwiększonej stabilności przy obciążeniu pojemnościowym.

Inna sprawa, że też nikt nie pokusił się o dopasowanie impedancji wejściowej na wzmacniaczu słuchawkowym, co delikatnie podbija zniekształcenia.

W skrócie - na analoga do AIM-a polecam coś dobrego, a na słuchawce może być dosłownie byle co, taki NE5532 spokojnie się nadaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli kupując nową kartę trzeba od razu robić tuning rezystora i najlepiej wymienić opampy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz nic robić, każdy ma trochę inny słuch i najlepiej na żywo ocenisz czy z domyślnymi opamp'ami gra dla ciebie zadowalająco. Jeżeli będize ci czegoś brakować to wtedy będizesz miał punkt odniesienia i nawet szukając porady jakie założyć chcąc uzyskać zamierzony efekt to będziesz się opierać na opiniach innych którzy właśnie w odniesieniu do stockowych będą dawać opinie.

Co do rezystora to też nic nie musisz zmieniać ponieważ, nawet gdybyś miał z takowym to nie powinieneś odczuć różnicy bo jakoś inni nie stwierdzali żadnych problemów z jakością dźwięku, a wręcz przeciwnie ale pewnie już czytałeś co nieco więc znasz możliwości karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem i właśnie dlatego zaskoczyła mnie informacja o tym rezystorze. Czekam na dostępność tej karty w nowej rewizji (podobno poprawionej). Póki co jest z tym słabo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rezystor dalej będzie pomylony, miałem karty z ostatnich lat i widzę jak jest.

Ja miałem w domu poprawione karty i być może, nie będzie trzeba wcale czekać na jakieś cudowne rewizje.

 

Zmiany widać gołym okiem, ale dopiero po weekendzie sprawdzę jedną rzecz.

 

Jest lutowana CMedia CM8888 oraz inny jest scalak EEPROM, nadal 24C64 ale innej firmy.

Najważniejsza jest jego zawartość czy zawiera coś innego niż starsze karty na FW z 2014, który zresztą mam.

 

Jeśli zmiany są w scalaku (nawet programowe) to wtedy nie da rady nic z tym zrobić.

Jakby się okazało, że jest inny FW (inna suma kontrolna itp) to wrzucę na forum i sobie zainteresowani będą mogli zrobić reflash w domu w kilka sekund i spać spokojniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kupiłem swojego Aima, przesiadka z Xonara DX. Kupiłem używkę na gwarancji do końca roku. Oczywiście posiada wszystkim znaną przypadłość. Wysyłać na gwarę czy lepiej za 3 dychy naprawiać w Audeos? Generalnie jakoś mi to bardzo nie przeszkadza bo kompa nie resetuję co chwila ale lepiej, gdyby wszystko chodziło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj ze dwa dni, będę zgrywał EEPROM z karty po naprawie/nowej serii.

Jeśli będzie inny niż ten co mam (z 2014 roku) to może będzie to miało wpływ na zachowanie karty :)

 

Może jutro będę już miał programator, zgram to raz dwa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok , nie pali się. A masz inforamcje, co w AIM naprawia Audeos (konkretnie)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę, to przelutowana była CMedia, oraz inny (w sensie firmy, nie oznaczenia) jest układ EEPROM-u.

Więcej zmian nie widzę zbytnio :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się bania lasuje xD Wcześniej znikał mi AIM jak grzebałem w taktach/timingach pamięci tudzież podkręcałem IMC i tylko wtedy. Ostatnio zainstalowałem drivery Nvidii Hotfixa bez sterownika HD audio i rób co chcesz karta nie znika xD Winda dalej widzi monitor i można sobie na niego przełączyć aby użyć gniazda słuchawkowego, ale bez sterowników NV AIM przestał znikać i winda z uporem maniaka mi nie ustawia monitora jako urządzenie domyślne. FW w tej karcie to 1004 ciekawe, co siedzi w tych nowszych i czy różnice są nawet jeśli numerek będzie ten sam, bo coś mnie się wydaje, że "zmiany" mogą być dodane ale nie uwzględnione w numerze FW. Czekam na info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@up

Ciekawe, sprawdzę to dzisiaj.

 

EDIT

 

Niestety u mnie nie działa.

Edytowane przez Soplus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...