Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli ogólnie nie ma do dziś jakiegoś następcy czy chińskiego klona tej karty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylo cos takiego Power Color Devil HDX, ale jak to gralo nie mam pojecia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ktoś miał może AIMA i TS'a i jest w stanie powiedzieć, która karta gra lepiej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylo cos takiego Power Color Devil HDX, ale jak to gralo nie mam pojecia

To jest klon 1:1 kart SC808 tylko w innym opakowaniu.

 

Ja dzisiaj kupiłem AIM-a SC808 za 350 zł na allegro. Karta ma być w pełni sprawna poza niestety brakiem „wykrywania". Jednak jeśli wierzyć sprzedawcy ta wada ujawnia się raz na kilka miesięcy. Chociaż ja i tak mam zamiar ją naprawiać.

Na chwilę obecną na olx są tylko dwie takie karty, więc ciężko tę kartę w ogóle kupić. Jedno ogłoszenie jest z kartą sprawną bez tego znanego defektu jednak sprzedawca ceni sobie ją teraz za 520zł. Wcześniej cenił ją za 490zł Pisałem do niego jak jeszcze była za 490zł i odpisał, że cena nie podlega negocjacji a i w grę wchodzi tylko przedpłata na konto i nie wystawia na allegro. Więc mimo, że miał sprawną kartę nie chciałem kupować w ciemno. Ale skoro się ciągle podnosi na cenie, to pewnie ma sporo osób zainteresowanych.

 

A ktoś miał może AIMA i TS'a i jest w stanie powiedzieć, która karta gra lepiej?

 

Też jestem tego ciekaw. Co prawda są dwie recenzje Tempoteca w internecie i jest tam porównanie do AIM-a, ale jestem ciekaw innych jeszcze użytkowników. Bo jeśli nie widać większej różnicy, to Tempotec na chwilę obecną wydaje się również dobrą propozycją, przede wszystkim jest dostępny, no i oczywiście ma gwarancję producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam od jakiegoś czasu Tempoteca Serenade. Aima nie miałem/nie słyszałem.

Wcześniej miałem Asusa Xonar Essence ST i mogę śmiało powiedzieć, że jeśli chodzi o sam dźwięk z wyjścia HP i RCA to TS jest po prostu świetny.

Wg mnie charakterystyka brzmienia karty może nie współgrać ze wszystkimi słuchawkami - z DT 880 Pro jest bajka.

Tak czy siak z czystym sumieniem polecam Tempoteca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam od jakiegoś czasu Tempoteca Serenade. Aima nie miałem/nie słyszałem.

Wcześniej miałem Asusa Xonar Essence ST i mogę śmiało powiedzieć, że jeśli chodzi o sam dźwięk z wyjścia HP i RCA to TS jest po prostu świetny.

Wg mnie charakterystyka brzmienia karty może nie współgrać ze wszystkimi słuchawkami - z DT 880 Pro jest bajka.

Tak czy siak z czystym sumieniem polecam Tempoteca.

 

Mam to samo. Poziom zadowolenia z dźwięku z tego mojego setu mam taki, że nie wyobrażam sobie, że coś może grać lepiej. Do zmiany karty zmusi mnie tylko zmiana płyty na której nie będzie PCI-E. Sprawdź sobie APO-Equalizer. Wcześniej narzekałem trochę na bas, myślałem, że to wina słuchawek, ale ostatnio przeczytałem recenzje TS'a i tam recenzent pisał, że ma trochę twardy bas. Podbicie trochę pasma 25-60 w E-APO daje piękny "subwooferowy" bas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz ktorys raz obija mi sie o oczy ten APO Equalizer - chyba czas na testy :D

 

 

EDIT:

Polecaja tez z wtyczka HeSuVi dla wirtualizacji dzwieku w grach (cos jak ATMOS / DTS)

Edytowane przez xrobcio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z samej ciekawość kupiłbym Tempoteca Serenade i zerknął jak mocno odbiegnie dźwiękiem od mojego zmodowanego AIM'a smile.gif

Patrzac po samej elektronice wygląda obiecująco tongue.gif moim zdaniem jakość dźwięku została mocno ograniczona przez śmieciowe wzmacniacze operacyjne NE5532P, które są tylko niskoszumowe i nic po za tym wink.gif

Nie chce mi się bawić ze zwrotem co jest powodem niechęci do zakupu kwasny.gif ale z drugiej strony mam kilka wariantów mieszania OPA'mpów bigsmile.gif do przemyślenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie byłbym pewny czy odbiegnie jakościowo od tego Twojego zmodowanego AIMA. Ja jestem w szoku jak dobrej jakości dźwięk oferują współczesne smartfony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ma smartfon do karty dźwiękowej ?? Jak obserwujesz temat to zapewne Wiesz o czym piszę w sensie "ulepszenia" AIMa wink.gif

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ma smartfon do karty dźwiękowej ?? Jak obserwujesz temat to zapewne Wiesz o czym piszę w sensie "ulepszenia" AIMa wink.gif

 

Szczerze, to nie wiem, o co Ci chodzi z ulepszaniem. Sporadycznie tu zaglądałem. Ten smartfonowy wtręt, to dlatego, że ludzie mają dziwną tendencje do tworzenia sobie obiektu kultu wobec przedmiotów materialnych. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby ktoś wypowiedzieć się jak się ma jakość dźwięku (niemodowanego) SC808 do SC8000?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Otrzymałem z powrotem naprawioną kartę przez firmę Audeos z Żywca.

 

Wygląda na to, że jest już sprawna i system ją widzi po każdym restarcie.

 

Koszt to 50 złotych + przesyłka.

Edytowane przez Passt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otrzymałem z powrotem naprawioną kartę przez firmę Audeos z Żywca.

 

Wygląda na to, że jest już sprawna i system ją widzi po każdym restarcie.

 

Koszt to 50 złotych + przesyłka.

 

Teraz tylko pozostało Ci podłubać przy wzmacniaczach operacyjnych wink.gif Wolfson w aplikacji testowej przetwornika użył OPA2227PA - jak coś to tylko z Mouser KLIK thumbup.gif będzie oryginał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Panowie wiece jak podłączyć mikrofon do tej karty dźwiękowej bo mam słuchawki BEYERDYNAMIC MMX 300 ?

Działam na karcie matce.

Proszę o pomoc

Edytowane przez airdamien23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz tylko pozostało Ci podłubać przy wzmacniaczach operacyjnych wink.gif Wolfson w aplikacji testowej przetwornika użył OPA2227PA - jak coś to tylko z Mouser KLIK thumbup.gif będzie oryginał

 

OK. Dzięki za info. Być może w przyszłości zabiorę się za jakieś modyfikacje. Na razie zestaw- karta+ głośniki działa znakomicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do tych którzy oddawali aima na naprawe do audeos-a. Jak się z nimi kontaktowaliście ? Bo ja nie mogę się dodzwonić do nich, na fejsie cisza, na mejle zero odzewu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, PatrykT napisał:

Pytanie do tych którzy oddawali aima na naprawe do audeos-a. Jak się z nimi kontaktowaliście ? Bo ja nie mogę się dodzwonić do nich, na fejsie cisza, na mejle zero odzewu 

Zadzwoniłem do nich. Moje wszystkie telefony odebrali, więc chyba trzeba próbować.

Sama naprawa trwała jakieś 6 tygodni, trzeba uzbroić się w cierpliwość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat wiecznie żywy to może pochwalę się/pożalę iż wymieniam wysłużone Somic V2 na HiFiMan HE-400i (2020). Zobaczymy czy się polubią nowe słuchawki z SC808. Niemniej jednak zastanawiam się czy 2x LME49720 + LM4562NA nie będą zbyt wąskim gardłem dla HE-400i, jak myślicie? Czy może warto pomyśleć nad wylutowaniem buforu RCA i włożenie tam jeszcze czegoś innego zamiast LM4562NA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yay! HiFiMan! ?Ja podpinałem trudniejsze do napędzenia Arye pod SC808 i grały. Póki nie chcesz słuchać na pograniczu krwi z uszu lub dorzucać sobie +10dB na basie, na pewno mocy wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem o samych HE-400i, że pomimo ich stosunkowo niskiej impedancji są mimo wszystko dość łase na prąd. V2 słuchałem maksymalnie na ~10% głośności, zaś Edifiery R1600Tiii były usatysfakcjonowane przy ~30%. Póki co badam temat, jak przyjdą słuchawki i się trochę wygrzeją to sprawdzę na własnych uszach czy warto im zaaplikować jakieś inne kosteczki, ew. pokwapić się nawet nad jakimiś Musesami czy nawet Bursony. ;).

Co do wysokiego gain'a, który zapodaje SC808, no niestety tego nie przeskoczę, chyba że jakimiś tłumikami w stylu iFi Ear Buddy (który jak widzę jest po prostu swoistym "przedłużaczem" z rezystorem w środku? Ma to w ogóle sens?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę odkopię temat.

Mam problem z SC808 mianowicie podpiąłem bezpośrednio pod kartę matkę front panel z mojej obudowy (Silent Base 600), w sterowniku wygląda, że wykryło front panel poprawnie, bo pojawiła się opcja przełączenia na słuchawki ale niestety, wygląda jakby żaden dźwięk nie szedł przez gniazdo. Jak puszczę jakąś muzykę i dam głośność na max na słuchawki zaczynają lekko trzeszczeć, natomiast dźwięku brak.

Spotkał się ktoś z czymś takim ?

Font panel podpięty bezpośrednio w kartę (bez przejściówki, nawierciłem wtyczkę HD Audio żeby miał gdzie wejść dodatkowy pin). Karta ma inny pin-out mimo iż connector jest opisany jako HDA ?

 

EDIT: wygląda, że coś jest nagrzebane z pinoutem - https://forum.audiofanatyk.pl/topic/549-pytanieproblem-z-aim-sc808/ - niestety, do mojej takiej przejściówki w pudełku nie było :/

Edytowane przez FredPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, EvilKillaruna napisał:

Chyba trafiłeś więc na loterii, bo gdzieś powinienem mieć po szufladach oryginalną taśmę-adapter do tych modeli. Za parę groszy + wysyłkę mogę odstąpić.

Super!

Tak swoją drogą, zastanawiam się nad jedną rzeczą, czy przypadkiem nie jest tak, że dźwięk na front panelu jest gorszej jakości ? Nie wiem czy dobrze rozumiem ale wydaje mi się, że dźwięk na front panel leci z pominięciem wzmacniaczy operacyjnych, a więc de facto lepszym rozwiązaniem byłoby chyba kupienie przedłużacza do słuchawek, wpięcie ich w tylne gniazdo Headphone i przełączanie się między głośnikami, a słuchawkami w sterowniku zmieniając wyjście dźwięku na zakładce Speakers. Dobrze kombinuję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kabelkowi przesłanemu przez EvilKillaruna znam już rozwiązanie problemu. W przypadku obudowy z wtyczką opisaną HD Audio, która nie chce współpracować z SC808 wystarczy wywalić kabelek z pinu 10 i już front panel działa bez zarzutu, dźwięk leci bez żadnych szumów, zakłóceń, trzasków etc.

Front Panel Audio Connector and Header Pinouts for Intel® Desktop...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie, czy są już sterowniki do karty na Windows 11??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...