Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Możesz zrobić zwarcie, ponieważ aluminiowe finy coolera dotykałyby pcb karty. Jakoś obrócić się nie da tego coolera? A jak nie może riser.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, i tak nie bede wpychał bo na oko widac ze nie wejdzie. Czy to normalne ze takie rzeczy sa na karcie ? Bo jakos przykuło to moją uwage:

 

https://www.dropbox.com/s/okyb5z2z7vkwuyv/20150226_233543.jpg?dl=0

 

Jakos tak nie rowne sa te kolce :P

 

Zamienilem molexa z moim hdd i dysk i tak dziala a karta nadal jest nie widziana, wiec albo slot PCI-E albo karta...

Edytowane przez migot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, i tak nie bede wpychał bo na oko widac ze nie wejdzie. Czy to normalne ze takie rzeczy sa na karcie ? Bo jakos przykuło to moją uwage:

 

https://www.dropbox.com/s/okyb5z2z7vkwuyv/20150226_233543.jpg?dl=0

 

Jakos tak nie rowne sa te kolce :P

 

Zamienilem molexa z moim hdd i dysk i tak dziala a karta nadal jest nie widziana, wiec albo slot PCI-E albo karta...

 

U mnie są wszystkie proste. A nie masz może jakieś karty graficznej starej pod pci, aby wyjać 970, wsadzić AIMa w górny slot i sprawdzić czy zabangla?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, i tak nie bede  wpychał bo na oko widac ze nie wejdzie. Czy to normalne ze takie rzeczy sa na karcie ? Bo jakos przykuło to moją uwage:

 

https://www.dropbox....233543.jpg?dl=0

 

Jakos tak nie rowne sa te kolce :P

 

Zamienilem molexa z moim hdd i dysk i tak dziala a karta nadal jest nie widziana, wiec albo slot PCI-E albo karta...

 

 

To tylko nóżki elementów wlutowanych w pcb, w zasadzie to można by je uciąć nawet, bez znaczenia dla czegokolwiek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena w dół poleciała co czyni ten produkt bardziej atrakcyjnym oraz większa dostępność. W komputroniku jest obecnie promocja po 449 zł.

atrakcyjna cena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież ta karta to spokojnie poziom Xonara STX jeśli nie lepsza. Cholera, może czas już zmienić Audigy 2 ZS :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

sprawdzalem na innym komputerze i tam karta działa.... czyli pewnie płyta zwalona jest... a moze po prostu p67 pro 3 b3 ma jakies inne PCI-e? Moze musze wgrac jakies sterowniki do płyty głownej? Czy przy wlączonym komputerze moge poruszac karta sprawdzic czy załapie ? Czy taki riser moze miec wpływ na jakosc dzwieku ?

Edytowane przez migot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ktoś z użytkowników może mi powiedzieć jak sprawuje się na AIM SC808 wejście mikrofonowe?

Edytowane przez Gusm3n20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem karte AIM SC808, wszystko fajnie gra, ale... Zauważyłem taką przypadłość, że jak włącze aimp3 i włącze pauze, a chce włączyć piosenke na Youtube to cisza. Dopóki nie wyłącze Aimpa to nie moge słuchać na Youtube. O co chodzi?

 

 

Aim podłaczony mam rca do Yamaha rx-v465. Mam też podłączony poprzez optyk, ale to do filmów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo pewnie aimp3 leci przez ASIO a YT już nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jakby ktoś był zainteresowany zmodowaniem AIM-a swojego niech pisze.

Z racji tego, że w najbliższych dniach importuje materiał a waluta obca droga to załapie się z tego tytułu na niższą cenę niż normalnie.

 

Temat będzie aktualny najpóźniej do wtorku wieczorem.

 

Najlepiej jakby się zgłosiła jedna, ale zdecydowana osoba. Z racji, że dolar ciągle rośnie do góry to jeszcze trochę nie będzie się opłacało w tych karatach grzebać.

Edytowane przez mikolaj612

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z użytkowników może mi powiedzieć jak sprawuje się na AIM SC808 wejście mikrofonowe?

 

Po przesiadce z Audigy2 wszystko w porządku. Mikrofon podpięty poprzez HDA do panelu przedniego obudowy.

Głównie korzystam z mumble/ts3. Zero problemów, dzwięk czysty bez żadnych szumów itp.

 

Jakby ktoś był zainteresowany zmodowaniem AIM-a swojego niech pisze.

Z racji tego, że w najbliższych dniach importuje materiał a waluta obca droga to załapie się z tego tytułu na niższą cenę niż normalnie.

 

Temat będzie aktualny najpóźniej do wtorku wieczorem.

 

Najlepiej jakby się zgłosiła jedna, ale zdecydowana osoba. Z racji, że dolar ciągle rośnie do góry to jeszcze trochę nie będzie się opłacało w tych karatach grzebać.

 

Na czym owa modifikacja miałaby polegać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynają mi się stery sypać. Czasami podczas uruchamiania Windowsa wywala komunikat że program Xear Audio przestał działać :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na solidnym rozgrzebaniu karty i wymianie ponad 60 elementów :)

 

Czyli koszt rozgrzebania i wymiany elementów to pewnie minimum połowa ceny karty + gigantyczna poprawa jakości w dźwięku dla grzebacza, a nie koniecznie wielka dla właściciela karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie to tłumacz.

 

Karta nominalnie kosztuje max. 350zł i oczywistym jest, że będzie miała sporo wąskich gardeł bo w tej cenie nie ma możliwości zrobienia dopieszczone produktu, ale jak się trochę pogrzebie to karta zdecydowanie dostaje sporego kopa.

Żadnej magii w tym nie ma, karta posiada super przetwornik C/A i warto wykorzystać jego możliwości w większym stopniu niż ktoś sobie to w AIM obmyślił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mikolaj takie robótki to fajna sprawa, ale nie zawsze efekt jest taki, jak oczekiwany.

 

Rzeczywiście na zachodzie można dostać kartę za 85€, bardzo dobra cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Efekt nawet przewyższył moje oczekiwania.

Ale nie ma się co dziwić, AIM postąpił mądrze podpatrując Wolfsona przy projektowaniu tej karty.

 

To zresztą nie są pierwsze mody tej karty, a w tej cenie w której ja to robię to i tak jest bardzo dużo poprawek, innemu to by się nie chciało tej karty nawet lutować co jest zresztą stosunkowo trudne.

Zmodowanie tej karty to zależnie od rozpatrzenia ceny samej karty dużo, ale w ogólnym rozrachunku to nie dużo, bo do 1000zł nie słyszałem lepszego źródła już niezależnie od metody połączenia.

 

W Polsce i tak nie widziałem innej osoby, która by się modyfikacją tej karty zajęła w jakikolwiek sposób, a ona jest tego warta bardziej niż jakakolwiek inna dźwiękówka do PC, czy te tanie, małe dace na USB których 1000zł jest multum.

Z tej karty nawet można wyjście XLR wyciągnąć, znajdź mi taką kartę PC Audio z takim ogromem możliwości :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mikolaj akurat o potencjale tej karty wiem. Mam wysłużoną Audigy 2 ZS i nie widzę żadnego sensu wymieniać na Xonary czy coś od Creative, bo za te pieniądze to poziom prezentują marny. Dla mnie taką możliwością do zmiany jest AIM SC808.

 

Wyślij mi na PW więcej info o modowaniu tego cuda, czasem warto rozważyć każdą opcję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyślij mi na PW więcej info o modowaniu tego cuda, czasem warto rozważyć każdą opcję.

 

Także bym prosił o jakieś konkrety na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak w sumie na upartego to Xonara ST albo STX też mogę komuś przerobić na wzór SC808 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Efekt nawet przewyższył moje oczekiwania.

Ale nie ma się co dziwić, AIM postąpił mądrze podpatrując Wolfsona przy projektowaniu tej karty.

 

To zresztą nie są pierwsze mody tej karty, a w tej cenie w której ja to robię to i tak jest bardzo dużo poprawek, innemu to by się nie chciało tej karty nawet lutować co jest zresztą stosunkowo trudne.

Zmodowanie tej karty to zależnie od rozpatrzenia ceny samej karty dużo, ale w ogólnym rozrachunku to nie dużo, bo do 1000zł nie słyszałem lepszego źródła już niezależnie od metody połączenia.

 

W Polsce i tak nie widziałem innej osoby, która by się modyfikacją tej karty zajęła w jakikolwiek sposób, a ona jest tego warta bardziej niż jakakolwiek inna dźwiękówka do PC, czy te tanie, małe dace na USB których 1000zł jest multum.

Z tej karty nawet można wyjście XLR wyciągnąć, znajdź mi taką kartę PC Audio z takim ogromem możliwości :)

 

Szkoda że po takiej zabawie traci się gware. Jak byś jeszcze w przyszłości robił jeszcze raz ulepszenia tej karty to wal do mnie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mody mogę wykonać zawsze, wszystko kwestia kasy.

GW się traci, ale za to masz lepszą jakość dźwięku, coś za coś ;)

 

Akurat tutaj są same zalety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Mam pytanie do posiadaczy / ludzi, którzy testowali Asus Phoebus i AIM SC808.

 

Bardzo nakręciłem się na SC808 dawno, dawno temu - na długo przed jej premierą w Polsce. Teraz, przy okazji upgrade'u systemu audio i zmiany na 5.1 chciałem w końcu uskutecznić moją zachciankę.

Niestety z recenzji, którą przeczytałem wynika, że jest to karta robiona tylko pod słuchawki i 2.0. Co prawda posiada kartę córkę, ale jeśli chcemy korzystać z 5.1-7.1, musimy używać jej układu dla wszystkich głośników, co wiąże się z bardzo przeciętnym dźwiękiem.

 

Czy różnica jakości dźwięku w 2.0 pomiędzy Phoebusem i SC808 jest znaczącą?

Jak pod tym względem wypada produkt Asusa w 5.1?

 

Ja mody mogę wykonać zawsze, wszystko kwestia kasy.

GW się traci, ale za to masz lepszą jakość dźwięku, coś za coś ;)

 

Akurat tutaj są same zalety.

 

A jest możliwy mod powodujący, że na AIM SC808 będzie można korzystać z 5.1 o jakości Wolfsona przeznaczonego na RCA w tej karcie? ;)

Edytowane przez Jacgues

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASUS ma lepiej zrobione 5.1.

 

Tutaj dla 5.1 jest stosunkowo prosty układ niestety, pewnie można coś z niego wykrzesać ale nie dobije to raczej do poziomu tego co jest na stereo.

Żeby z Wolfsona zrobić 5.1 to by musiałyby być dodatkowe 3 Wolfsony na tej karcie :E

 

Ale i po Xonarach bym się jakiegoś wielkiego szału na 5.1 nie spodziewał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...