Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz tylko pozostało Ci podłubać przy wzmacniaczach operacyjnych wink.gif Wolfson w aplikacji testowej przetwornika użył OPA2227PA - jak coś to tylko z Mouser KLIK thumbup.gif będzie oryginał

OK. Dzięki za info. Być może w przyszłości zabiorę się za jakieś modyfikacje. Na razie zestaw- karta+ głośniki działa znakomicie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pytanie do tych którzy oddawali aima na naprawe do audeos-a. Jak się z nimi kontaktowaliście ? Bo ja nie mogę się dodzwonić do nich, na fejsie cisza, na mejle zero odzewu 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, PatrykT napisał:

Pytanie do tych którzy oddawali aima na naprawe do audeos-a. Jak się z nimi kontaktowaliście ? Bo ja nie mogę się dodzwonić do nich, na fejsie cisza, na mejle zero odzewu 

Zadzwoniłem do nich. Moje wszystkie telefony odebrali, więc chyba trzeba próbować.

Sama naprawa trwała jakieś 6 tygodni, trzeba uzbroić się w cierpliwość.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Temat wiecznie żywy to może pochwalę się/pożalę iż wymieniam wysłużone Somic V2 na HiFiMan HE-400i (2020). Zobaczymy czy się polubią nowe słuchawki z SC808. Niemniej jednak zastanawiam się czy 2x LME49720 + LM4562NA nie będą zbyt wąskim gardłem dla HE-400i, jak myślicie? Czy może warto pomyśleć nad wylutowaniem buforu RCA i włożenie tam jeszcze czegoś innego zamiast LM4562NA?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli słuchawki mają 100-120 Ohm, to nie ma problemu. Impedancja HE-400i wynosi tylko 35 Ohm. Także naturalnie powstaje problem z dampingiem i zbyt dużym gainem. Co prawda tylko 93 dB, ale wciąż. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Yay! HiFiMan! 😍Ja podpinałem trudniejsze do napędzenia Arye pod SC808 i grały. Póki nie chcesz słuchać na pograniczu krwi z uszu lub dorzucać sobie +10dB na basie, na pewno mocy wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czytałem o samych HE-400i, że pomimo ich stosunkowo niskiej impedancji są mimo wszystko dość łase na prąd. V2 słuchałem maksymalnie na ~10% głośności, zaś Edifiery R1600Tiii były usatysfakcjonowane przy ~30%. Póki co badam temat, jak przyjdą słuchawki i się trochę wygrzeją to sprawdzę na własnych uszach czy warto im zaaplikować jakieś inne kosteczki, ew. pokwapić się nawet nad jakimiś Musesami czy nawet Bursony. ;).

Co do wysokiego gain'a, który zapodaje SC808, no niestety tego nie przeskoczę, chyba że jakimiś tłumikami w stylu iFi Ear Buddy (który jak widzę jest po prostu swoistym "przedłużaczem" z rezystorem w środku? Ma to w ogóle sens?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Trochę odkopię temat.

Mam problem z SC808 mianowicie podpiąłem bezpośrednio pod kartę matkę front panel z mojej obudowy (Silent Base 600), w sterowniku wygląda, że wykryło front panel poprawnie, bo pojawiła się opcja przełączenia na słuchawki ale niestety, wygląda jakby żaden dźwięk nie szedł przez gniazdo. Jak puszczę jakąś muzykę i dam głośność na max na słuchawki zaczynają lekko trzeszczeć, natomiast dźwięku brak.

Spotkał się ktoś z czymś takim ?

Font panel podpięty bezpośrednio w kartę (bez przejściówki, nawierciłem wtyczkę HD Audio żeby miał gdzie wejść dodatkowy pin). Karta ma inny pin-out mimo iż connector jest opisany jako HDA ?

EDIT: wygląda, że coś jest nagrzebane z pinoutem - https://forum.audiofanatyk.pl/topic/549-pytanieproblem-z-aim-sc808/ - niestety, do mojej takiej przejściówki w pudełku nie było :/

Edytowane przez FredPL

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
15 godzin temu, FredPL napisał:

niestety, do mojej takiej przejściówki w pudełku nie było

Chyba trafiłeś więc na loterii, bo gdzieś powinienem mieć po szufladach oryginalną taśmę-adapter do tych modeli. Za parę groszy + wysyłkę mogę odstąpić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, EvilKillaruna napisał:

Chyba trafiłeś więc na loterii, bo gdzieś powinienem mieć po szufladach oryginalną taśmę-adapter do tych modeli. Za parę groszy + wysyłkę mogę odstąpić.

Super!

Tak swoją drogą, zastanawiam się nad jedną rzeczą, czy przypadkiem nie jest tak, że dźwięk na front panelu jest gorszej jakości ? Nie wiem czy dobrze rozumiem ale wydaje mi się, że dźwięk na front panel leci z pominięciem wzmacniaczy operacyjnych, a więc de facto lepszym rozwiązaniem byłoby chyba kupienie przedłużacza do słuchawek, wpięcie ich w tylne gniazdo Headphone i przełączanie się między głośnikami, a słuchawkami w sterowniku zmieniając wyjście dźwięku na zakładce Speakers. Dobrze kombinuję?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest, bo jest realizowany przez inny układ, ten sam który zawiaduje kartą-córką. Bodajże pisałem o tym w swojej recenzji na blogu. Nie jestem pewien czy akurat z pominięciem OPA, ale pomysł z przedłużaczem jest dobry i stosowany przeze mnie również osobiście. Choć STX ma przekierowanie toru w pełni na FP, sama jakość takich paneli jest często niedostateczna i powoduje bardzo duże zakłócenia sygnału. Wyjście wprost z tyłu jest najlepsze jakościowo, zakładając że sam przedłużacz nie jest lichej jakości i nie będzie degradował jakości. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki kabelkowi przesłanemu przez EvilKillaruna znam już rozwiązanie problemu. W przypadku obudowy z wtyczką opisaną HD Audio, która nie chce współpracować z SC808 wystarczy wywalić kabelek z pinu 10 i już front panel działa bez zarzutu, dźwięk leci bez żadnych szumów, zakłóceń, trzasków etc.

Front Panel Audio Connector and Header Pinouts for Intel® Desktop...

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie mam pytanie, czy są już sterowniki do karty na Windows 11??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

"Już"? Karta jest od lat nieprodukowana, więc szansa że pojawi się jakikolwiek sterownik jest bardzo mała, jeśli nie wprost zerowa. Próbowałbym szukać po opublikowaniu oficjalnie systemu i z intencją wsadzenia SC808 driverów od innej karty na CMI8888, np. Xonar Phoebus. Inaczej tej sztuki nie widzę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 18.08.2021 o 09:12, xrobcio napisał:

A od Windowsa 10 nie podejdą?

Taką mam właśnie nadzieję, że będą współpracować z Win11.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Daj znać jak przetestujesz, bo też planuje upgrade do Win11 RTM.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Karta gra jakoś surowo na Win11 - ja to słyszę wyraźnie (chyba że mam już omamy słuchowe ;)).
A konfigurowałem system pod kątem dźwięku na różne/wszystkie sposoby.
Dodatkowo nie mam czasu na jej serwis (nie widzi po restarcie) - zszargane nerwy
z czekaniem 7min aż zaskoczy (często robię restarty).
Dlatego rozważam zmianę na SoundBlastera AE-7 bo wierzę że będą sterowniki
(wolę sprawną kartę a gorzej grającą, trudno się mówi).

Edytowane przez zaqzax

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

AE-7 nie leżało obok SC808 w temacie jakości dźwięku. Same karty z tego co słyszałem potrafią kaprysić i padać, a wiara w cuda (sterowniki) to też tak średnio ;). Wolałbym chyba męczyć się z jakimś Xonarem albo zainwestować w Nu Audio. Tudzież kupić normalnego DACa na USB.

Swoją drogą to była kwestia czasu gdy tą kartę mimo wszystko pogrzebią sterowniki, a raczej ich brak.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie słuchałem AE-9 i zapewne po recenzji AE-5 nie posłucham póki sam sobie jej nie zakupię ;), ale też widziałem że ludziom potrafią padać. Także dziękuję, postoję. Osobiście również i tu uważam, że to nie jest jeszcze ten poziom. U CT najczęściej różnice ujawniają się w potencjale wynikającym z wymiany OPA.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
W dniu 14.09.2021 o 20:13, zaqzax napisał:

Karta gra jakoś surowo na Win11 - ja to słyszę wyraźnie (chyba że mam już omamy słuchowe ;)).
A konfigurowałem system pod kątem dźwięku na różne/wszystkie sposoby.
Dodatkowo nie mam czasu na jej serwis (nie widzi po restarcie) - zszargane nerwy
z czekaniem 7min aż zaskoczy (często robię restarty).
Dlatego rozważam zmianę na SoundBlastera AE-7 bo wierzę że będą sterowniki
(wolę sprawną kartę a gorzej grającą, trudno się mówi).

Czyli sterowniki do Win10 działają na Windows 11. To dobra wiadomość.

Czy zauważyłeś wyraźnie gorsze działanie karty na Windows 11 w porównaniu do 10??

Co do serwisu ja naprawiałem kartę w Audeos i usterka  braku widoczności po restarcie całkowicie zniknęła. Kosztuje to chyba 70 PLN i trwa około 4-ech tygodni.

Edytowane przez Passt

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Mój SC808 zaczyna coś odwalać. Ostatnio się zwiesił w trakcie grania, wyłączyłem kompa na 10 minut po czym wszystko zaczęło grać zdecydowanie ciszej. Ktoś się spotkał z czymś takim? 

EDIT: Wiem czym jest to spowodowane, przepinając słuchawki możliwe, że jackiem dotknąłem obudowy. W każdym razie w tym momencie jakoś się zawiesza całość. Ma to w ogóle jakikolwiek sens?

Edytowane przez MordoTyMoja

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wygląda jakbyś miał jakieś mega przebicie na obudowę. Dziwna sprawa. Mi się nigdy tak ani z SC808 ani z ST/STX nie zdarzyło.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Jutro dostane świeżą AIM808 - pół roku gwarancji, 550zł - drogo ale cóż poradzić.
Starą oddam na naprawę i sprzedam za pół ceny.
Sorry za zawracanie głowy w zw. z zamieszaniem u mnie ze sprzętem.

Edytowane przez ZAQZAX
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi