Skocz do zawartości

Kenjiro

Forumowicze
 • Liczba zawartości

  91
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral

O Kenjiro

 • Tytuł
  Dyskutant
 • Urodziny 31.12.1975

Contact Methods

 • Website URL
  http://
 • ICQ
  45780888
 1. Chyba ktoś zauważył, dziękuję za poprawę.
 2. Tak to wygląda, że owszem . Na wszystko należy nałożyć polskie prawo, które jest bardzo rozbudowane pod względem ochrony konsumenta, na zachodzie są daleko pod tym względem (nie wszędzie oczywiście). Problemem jest egzekwowanie przysługujących praw, gdyż niektóre firmy już dawno (jeszcze za komuny) temu zaczęły narzucać swoje własne wymysły w rodzaju "Po odejściu od kasy reklamacji nie uwzględnia się", co wg mojej wiedzy nigdy nie było zgodne z prawem, a wielu klientów potulnie się stosowało, gdyż "skoro napisano, to jest zgodne z prawem". PS. Rok temu wymieniałem właśnie takie cichobiegi, w których połamały się kartoniki (a może plastik) w tylnej ściance (to chyba się nazywa zapiętki) po ok. 3 miesiącach. Takie same po wymianie połamały się dopiero po półtora roku, co już uważam za zgodne z umową biorąc pod uwagę cenę ok. 50 zł. PPS. Odnośnie "śmigania po budowie" trzeba by pewnie odwołać się do kodeksu cywilnego i innych zapisów, bo przepisy o rękojmi wspominają tylko o przypadku odwrotnym, a mianowicie: Art. 556(1). Wada fizyczna rzeczy § 1. Wada fizyczna polega na niezgodności rzeczy sprzedanej z umową. W szczególności rzecz sprzedana jest niezgodna z umową, jeżeli: 3) nie nadaje się do celu, o którym kupujący poinformował sprzedawcę przy zawarciu umowy, a sprzedawca nie zgłosił zastrzeżenia co do takiego jej przeznaczenia; Czyli gdybyś poinformował sprzedawcę, iż planujesz stosować cichobiegi na budowie, a sprzedawca by nie zaprotestował i oczywiście miałbyś świadka tego faktu, to mógłbyś reklamować .
 3. Nie możesz zrobić chargeback w tym przypadku. Zgłoszenia chargeback przez klienta generalnie się zamykają w limicie 120 dni od transakcji. Tutaj możesz sobie poczytać jakie to są przypadki dla Mastercard i Visa (sekcje Cardholder/Customer Dispute): https://chargebacks9...odes/mastercard https://chargebacks9...son-codes/visa/ W Twoim przypadku powinieneś użyć prawa do rękojmi, która do roku określa, iż wada przedmiotu istniała w chwili przekazania rzeczy: https://prawakonsume...gov.pl/terminy/ Złóż pisemnie reklamację (należy opisać zauważoną wadę i określić swoje żądania przewidziane w ramach rękojmi) i wyślij poleconym za potwierdzeniem odbioru. Więcej: http://prawakonsumen...ekojmia/#rkjm06 PS. Nie daj się spławić, jak powyżej kolega Dylu z Reebokiem, gdyż do takiej odmowy musiałbyś mieć wyraźne wskazanie, np. instrukcję dołączaną do butów, która wymagałaby od Ciebie użycia butów w konkretny sposób (czyli np. z góry określając, że musisz wiązać na wszystkie dziurki, bo inne wiązanie jest nieprawidłowe wg producenta i co ważne, w efekcie rezygnujesz z ew. reklamacji używając inaczej niż wymaga producent). Jeśli nie otrzymałeś instrukcji wraz z odpowiednimi zapisami gwarancyjnymi/prawnymi, to możesz używać buty w jakikolwiek sensowny (wg polskiego prawa) sposób. PPS. Jeśli masz Facebooka, to warto utworzyć na fanpage CCC ( https://www.facebook.com/CCC.Poland/ ) komentarz, który przeczyta mnóstwo ludzi i z pewnością zakłuje w oczy dział PR, którzy powinni dołożyć starań, abyś swój komentarz zmienił. A jeśli usuną komentarz lub w ogóle nie ma możliwości dodania takowego (nie wiem, nie sprawdzałem), to zawsze możesz napisać na np.: https://www.facebook...CCCniskajakosc/ Z reguły działania brużdżące w PR potrafią zdziałać cuda.
 4. Od kilku dni RSS przestał się aktualizować i wisi z aktualnościami sprzed kilku dni. Sprawdziłem: http://pclab.pl/xml/rss.xml -> https://ocdn.eu/pclabpl/pclab/xml/rss.xml http://pclab.pl/xml/aktualnosci.xml -> https://ocdn.eu/pclabpl/pclab/xml/aktualnosci.xml Oba pozostały na newsie: Toshiba Memory zmienia nazwę na Kioxia. Czy mam rozumieć, że RSS już w ogóle został usunięty (bo na stronie już nie ma linka do RSS)? Czy to błąd tymczasowy?
 5. Speedfan jest akurat dość słabym programem do kontroli parametrów pracy komputera. Lepszy jest HWInfo lub HWMonitor (niektórzy narzekają na ten drugi, ale też się sprawdza).
 6. Odłącz jeden z nich i monitoruj taktowanie pamięci. Onegdaj też tak miałem i niestety skończyło się serwisowaniem karty.
 7. Po podłączeniu dwóch monitorów karty najczęściej ustawiają pamięci na max nawet w trybie 2D (nie widziałem karty, która ma inaczej, ale podobno niektóre Matroksy pozwalały na zmienne taktowanie), więc może w twoim przypadku się przegrzewają, bo nie ma możliwości, aby spadły im taktowania. Sprawdź, czy pamięci mają styk z radiatorem, np. za pomocą termopadów, albo czy te nie uległy już dezintegracji . Dla kontroli musiałbyś zmierzyć temperatury na pamięciach karty graficznej, a nie chipsetu.
 8. To tak samo jak z Intelem i AMD. Po prostu na konkurencji zarabia się więcej, a marże na Xiaomi są niewielkie, adekwatne dla sklepów internetowych, ale już dla stacjonarnych niezbyt. Aczkolwiek z zakupem Xiaomi bym się wstrzymał, usuwanie przez nich wielu funkcjonalności (od co najmniej 2 lat zauważam usuwanie i ograniczanie różnych funkcji) nie skłania do zakupu, bo nowsze telefony są w efekcie gorsze niż starsze.
 9. Czy ktoś jeszcze ma problem z edycją swoich komentarzy pod newsami/artykułami? U mnie w ogóle nie działa edycja, pierwsze kliknięcie na ikonę nic nie robi, a drugie pokazuje komunikat "Inny komentarz w trakcie edycji!". PS. W konsoli niestety pusto, zero błędów czy ostrzeżeń.
 10. Ukrywanie zgód marketingowych jest niezgodne z RODO: https://www.polityka...owa-wedlug-rodo Niedostosowanie się do powyższego może spowodować kary do 20 mln €, co może być albo nie być dla serwisu PCLab.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...