Skocz do zawartości

Qwinto

Forumowicze
 • Liczba zawartości

  5707
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Qwinto

 1. Teoretycznie powinien być OK.
 2. Raczej nie odczujesz. Kwestia czy ten średni NAT ogranicza w jakiś sposób granie (nie widać wszystkich serwerów gry, nie widać uczestników, itp).
 3. Chodzi o to, że w normalnej sytuacji gry poprzez protokół UPnP otwierają sobie dynamicznie porty na routerze. Ale tylko na tym najbliższym. Czyli tutaj w Asusie. Tak samo jak to robisz ręcznie. Jednak za Asusem stoi kolejny router który nic nie wie o tym że coś się dzieje na Asusie i nic nie otwiera (na obu jest robiona translacja adresów NAT). Jeśli okaże się że po podłączeniu bezpośrednio do Huaweia problem pozostaje, to pewnie trzeba będzie wykupić ten publiczny adres IP (jeśli koniecznie potrzebujesz to do gier).
 4. Ten Huawei to nie tylko modem, ale również router. Prawdopodobnie masz podwójny NAT (najpierw na Huawei, potem na Asusie), co z tego że udostępniasz na Asusie, skoro Huawei nic o ty nie wie. Na początek opcje są dwie. Podłącz komputer prosto do Huaweia i zobacz czy masz średni NAT. Jeśli jest OK, to na Huawei trzeba ustawić DMZ dla adresu który otrzymał Asus. Ale najlepiej gdyby Huawei był w trybie bridge.
 5. Musisz mieć internet w domu, kupujesz zestaw do przesyłania po instalacji elektrycznej (np. od coś od TP-Linka), główne urządzenie podłączasz skrętką do swojego routera, parujesz urządzenia i jeśli wszystko działa to masz internet na drugim urządzeniu z zestawu. Czasami to drugie urządzenie ma wbudowany dodatkowo Accesspoint (WiFi).
 6. Wiem, że skrętka zapewni stabilność. Nowsze urządzenie być może ale nie koniecznie.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...