Skocz do zawartości

Anannke

Forumowicze
 • Liczba zawartości

  3073
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral

2 obserwujących

O Anannke

 • Tytuł
  Mistyczny łuk elektryczny
 1. Z jednej strony tak. A z drugiej: ułatwiasz miernotom dojście do władzy. Przywykło się mówić, że nie mam na kogo zagłosować to nie głosuję. Tylko, że nikt potem nie liczy głosów tych co nie zagłosowali. I później słyszysz: ta partia ma 40% poparcia, ta ma 20%, a tamta ma 4,76%. W połączeniu z naszym systemem rozdzielania głosów partia, którą realnie popiera 15% społeczeństwa ma potem samodzielną większość w sejmie.
 2. Wtedy nigdy przeciwko niczemu byś nie zaprotestował. Wystarczyłby jeden zadymiarz, głupi lub podstawiony. Nie mam nic przeciwko łapaniu szabrowników przez policję: od tego jest. Nie od pałowania i strzelania gumowymi kulami na oślep do normalnie protestujących ludzi.
 3. https://www.cbsnews.com/live-updates/george-floyd-death-protests-unrest-disorder-2020-06-04/#post-update-884078ab
 4. Protesty, nie szabrownictwo. W każdej większej grupie znajdzie się jakaś banda debili.
 5. Przecież to samo bylo chociażby z Notre Dame czy pożarami w Australii. Firmy zawsze znajdą okazję do poprawienia PRu. Co nie zmienia faktu, że obecne protesty w USA uważam za uzasadnione.
 6. Chyba nawet na tym wątku widziałem filmik z vlogu Polaka mieszkającego w Chinach i pokazywał "kameralne" osiedle (z dwudziestopiętrowymi blokami mieszkalnymi) gdzie na osiedlu nie było żywej duszy, wszyscy siedzieli w domach. Inna kultura, inne podejście do ograniczeń, może byli też bardziej przyzwyczajeni przez poprzednie epidemie SARS/MERS. Porównaj to z Włochami na plażach czy nawet z parkami w Polsce gdzie nawet jeśli ktoś nosi maskę to nos ma na wierzchu.
 7. Według tej stronki mieli całkiem sporo ognisk: https://www.arcgis.c...b7699e3e025e213 Teraz pytanie dlaczego mieli tak mało zarażonych w porównaniu do reszty świata: - szybciej i skuteczniej znajdywali i ilozowali chorych? - nie robili badań w innych miejscowościach? - kreatywna księgowość? Pamiętam, że Niemczech na pocżatku sytuacja wyglądała ciekawie: najpierw jedna osoba (z Chin) zaraziła kilka osób w obrębie jednej firmy. Później te osoby zaraziły swoje rodziny. Wszystkich odizolowano i ognisko wygasło. Epidemia w rozgorzała dopiero gdy dużo ludzi wróciło z nart we Włoszech gdze epidemia szerzyła się niezauważenie od paru tygodni. Gdyby Włosi podeszli do tematu równie poważnie co Niemcy na początku to możliwe, że epidemię dałoby się łatwiej kontrolować, ale wtedy jeszcze nie zdawali sobie sprawy z powagi sytuacji i nie chcieli osłabić gospodarki nastawionej na turystykę.
 8. Bo Chińczycy dość szybko zamknęli cały region i pewnie zaniżyli statystyki, a reszta świata miała to w pompie i nie było zadnych ograniczeń do czasu aż we Włoszech zaczęły się przepełniać kostnice?
 9. Potwierdziło ale biosy będą w wersji beta, do tego b550 będą mieć pcie 4.0, a premiera już w czerwcu. Poczekałbym dla świętego spokoju po prostu, sam siedzę na xeonowym odpowiedniku i7-2600 i nadal czekam
 10. Zależy w co grasz, jeśli nie masz problem z obecnymi grami wstrzymałbym się przynajmniej do premiery b550.
 11. Zmieniając nieco temat: cenzura zawitała już do Trójki, Kazik wygrał konkurs, konkurs trzeba unieważnić. https://kultura.gazeta.pl/kultura/7,114526,25951923,preisner-marek-niedzwiecki-jest-kolejna-osoba-ktora-odeszla.html
 12. Przez domyślne usawienia masz na myśli włączenie normalnej synchronizacji pionowej? Próbowałeś podpinać do innego monitora (albo TV)?
 13. Hm, ale nawet jeśli: jaki związek mają te choroby z wirusowym zapaleniem płuc? Zrozumiałbym cukrzycę, choroby serca, problemy z ciśnieniem ale porażenie mózgowe?
 14. Sam system nie ale mało zostanie na cokolwiek innego. Poza ramem warto też popatrzeć na procesor. W tych tanich tabletach często jest takiś tani 4x1,3 GHz, który ledwo ciągnie goły system. Kupujesz taki i póżniej czekasz 3 minuty aż Ci się dowolna stronka otworzy.
 15. I co najważniejsze: to wcale nie jest lewackie
×
×
 • Dodaj nową pozycję...