Skocz do zawartości

Kynareth

Forumowicze
 • Liczba zawartości

  1692
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Kynareth

 1. Dobra, nie ma co. Oddaję tę kartę, bo na świeżym Windowsie jest to samo. Klatkowanie, przerywanie dźwięku. Tylko nie wiem co zrobić ze sterownikami Nvidii, które nie chcą się teraz zainstalować na poprzednim Windowsie (ten jest tylko na przetestowanie).
 2. Kynareth

  AMD NAVI

  Ciekawe jest to, że na świeżej instancji Windowsa 10, 6700 XT nie opuszcza klatek na YouTube 4K przy niezainstalowanych sterownikach AMD i opuszcza okropnie przy zainstalowanych. Także to wszystko chyba wina sterowników.
 3. Mam dwie ale na zmianę, nie jednocześnie włożone. Okazało się, że po instalacji świeżego Windowsa 10 na innym dysku, YouTube nie klatkuje bez sterowników AMD i z włączoną akceleracją sprzętową. Okaże się, czy dźwięk w grach przerywa. Po instalacji sterowników AMD ... dropi ... co drugą klatkę na YouTube. Także jest to samo albo gorzej.
 4. Windows się instaluje na innym SSD (leżał taki jeden 240 GB w szufladzie).
 5. Ogólnie, to na YouTube nie brakuje kanałów, które pokazują jak małe zmiany pomiędzy starszymi i nowszymi CPU lub pomiędzy tańszymi, a droższymi CPU są (w grach). No bo jeśli na starym CPU masz 80 klatek, a na nowym 140, to po co w ogóle zmieniać, skoro 80 jest wystarczające. W AC Unity widzę użycie wszystkich 12 wątków, a gra działa w 60 klatkach. Tylko że 1080p mnie odrzuca i wrócę do niej, gdy będę mieć tak potężne GPU, że uciągnie 2160p 60fps. Nadal mało jest miejsc, które rzetelnie pokazują dropy i nierówne frameraty wywołane za słabymi CPU. Wiele zależy od wyboru miejsc testowania w grach. Np. w WoWie można było w niektórych małych, pustych miejscach mieć 60 klatek, a w najpopularniejszym mieście tylko 10 klatek.
 6. Zastanawiam się czy przeinstalować Windows 10, może to by pomogło. Bo nie mogę zainstalować na innym dysku, gdyż przy boocie z pendrive albo płyty jest tylko czarny ekran. Ale nie chcę stracić czegoś przypadkiem. Żeby nie narobić sobie więcej problemów przez tę kartę.
 7. Jeśli chodzi o to, czemu nie kupiłem 3070 gdy wyszedł, to w tamtym czasie, w moim środowisku panowało przekonanie, że wydawanie 3000 zł na kartę graficzną jest przesadą i tak się po prostu nie robi. Teraz już, po tych wszystkich inflacjach, to dla ludzi 1500 zł jest jak dawniej 700 zł. Ludzie kupowali GTXy 1660 za 1500 zł, a wiadomo że one warte to są może 700. Nawet w najgorszych założeniach nie wyobrażałem sobie sytuacji jaka nastąpiła. W 2020 tłumaczyłem innym, że wkrótce czeka nas bardzo duży i opóźniony spadek cen sprzętu komputerowego, bo od lat rozwijał się on słabo. Kto by pomyślał, że w 2021 ludzie będą płacić 6000 zł za kartę z 8 GB, kiedy w 2016 karta z 8 GB kosztowała 1000 zł (RX 480)?
 8. Gdy próbuję uruchomić instalację Windowsa 10 to widzę czarny ekran ale UEFI i obecny Windows się pokazują.
 9. Nie, nie działa, wyświetla się tylko "Karty graficzne" i nic ponadto. Udało się jednak rozwiązać problem ponownie wciskając "Clear CMOS" na tyle peceta. Nie sądziłem, że zrobienie tego samego drugi raz coś zmieni ale teraz widzę nazwę ASRock, ładowanie Windowsa i UEFI, więc mam dostęp do konfiguracji. To DDU, którym polecaliście usuwać poprzednie sterowniki spowodowało ten problem. A obawiałem się, że to ryzykowne. Zainstaluję Windowsa 10 na innym dysku i zobaczę czy 6700 XT będzie lepiej działać na świeżej instancji, bo z kartą nic udało mi się nic poradzić i np. dropi więcej niż co trzecią klatkę w YouTube.
 10. Po zastanowieniu, uważam że jednak CPU to podstawa systemu i jest najważniejszy na chwilę obecną. 8100 jest już dosyć słaby i w związku z tym wypadałoby po pierwsze rozważyć nowy CPU. Ja sam właśnie zainwestowałem w dobry CPU i sporo RAMu, a nie w kartę graficzną, bo one są głównie do gier, a CPU i RAM do wszystkiego. 8100 jest bez przyszłości. W 2022 pecet powinien mieć przynajmniej 6/12 i minimum 4 GHz. Porządny CPU poradzi sobie z dekodowaniem wideo w 4K 60fps, nawet nie trzeba akceleracji przez GPU. Tak więc nie ma co się kosztować na droższą grafikę. Chyba, że klatki na sekundę nie grają znaczenia, tylko rozdzielczość. Niektóre ustawienia mogą zwiększać narzut na CPU btw.
 11. Co sądzicie o kupnie RTX 3060? Oddałbym tego felernego RTXa 6700 XT i zamiast niego kupił pojemniejszy SSD (to na pewno) oraz być może (nad tym się zastanawiam) RTX 3060. Chodzi mi o to, by karta działała bez problemów po instalacji odpowiednich sterowników. Żeby nie było "zabawy" z jakimiś programami i innymi rzeczami, żeby karta działała jak należy. Bo ani ja, ani mój tata jeszcze nigdy nie musieliśmy nic robić do kart graficznych poza instalacją sterowników i zawsze wszystko działało od razu przed 6700 XT i zraziłem się do AMD w związku z tym. Obie firmy nie są dobre ale AMD wydaje się być gorsze z tych dwóch. 1060 przynajmniej działa jak reklamują i kręci się dobrze. Czy 3060 też będzie działać jak reklamują (tzn. jest 2x szybszy od 1060 i ma funkcję RT do gier jak Doom lub Quake II)? Żeby się dało grać w większość gier w 1440p 60fps.
 12. 2200 zł to drogo jak za taką kartę, a do tego z tymi nowymi kartami AMD bywają problemy. Ja bym przeczekał na jakiejś używce pokroju 1060, 1070, 480 lub 580 do przyszłego roku, kiedy będą lepsze oferty w GPU jak i CPU.
 13. Jeśli Display Driver Uninstaller odinstalował jakoś podstawowy sterownik grafiki, tak że nawet BIOS się nie wyświetla i Windows jedzie wyłącznie na sterowniku AMD, to jak przywrócić podstawowy sterownik, który np. pozwala uruchomić podstawowy tryb awaryjny? Nie mogę zainstalować sterowników Nvidii, a jeśli usunę sterowniki AMD, to już niczego nie zobaczę, tylko czarny ekran, nawet na karcie AMD, bo na karcie Nvidii właśnie to widzę.
 14. Kynareth

  AMD NAVI

  Możesz wytłumaczyć o co ci chodzi? Bo to ty się myliłeś co do moich wykresów, a nie ja. Z nimi było wszystko w porządku.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...