Skocz do zawartości

Ędriu

Forumowicze
  • Liczba zawartości

    579
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez Ędriu


  1. Wyraźnie jest napisane, że obsługują serię R7 2xx, więc powinny być dobre. Jeżeli źle działają, to może być jeszcze kwestia wyczyszczenia poprzednich sterowników, np. programem DDU i wtedy instalacja nowych na czysto.


  2. Na pewno R7 265?? To układ do laptopów, pewnie coś ci się pomyliło. W każdym razie, jeśli masz Windows 7 64-bit i układ z serii R7 2xx, to powinny być właściwe sterowniki.

     

    a przepraszam, znalazłem w sieci dektopowy R7 265, dziwne tylko że na stronie AMD nie ma dokładnie takiego układu do wyboru.


  3. Jeżeli nie instalowałeś tych aktualizacji wpychających Windowsa 10, to po pewnym czasie WU mógł się zepsuć. U mnie tak było, wykorzystanie procesora cały czas powyżej 30%. Skanowałem, wklejałem logi na odpowiednim wątku tu na forum Pclab i nic.

     

    Tu jest rozwiązanie z którego korzystałem (po angielsku):

    http://superuser.com/questions/951960/windows-7-sp1-windows-update-stuck-checking-for-updates

     

    Ogólnie chodzi o to aby zatrzymać usługę WU i ręcznie zainstalować potrzebne poprawki.


  4.  

    Widziałem wiele przejściówek, adapterów itp i wiem że takie coś: http://allegro.pl/ad...6661083523.html powinno zadziałać. Owszem robiłem taki zabieg u znajomego (podłączyłem mu Rx470).

    Czy ktoś z Was korzysta z tego rozwiązania i czy nie przysparza to żadnego problemu?

    Czy karta bez problemu zadziała pod aktualnym systemem?

     

    Mam kabel z konwerterem ale DisplayPort > D-sub VGA i u mnie takie rozwiązanie działa.


  5. Pewnie się na to skuszę.

     

    Jeszcze takie pytanko, znalazłem stary monitor Dell'a z wejściem DVI-D. Czy podłączenie takiej zabawki do RX 480 to tylko kwestia odpowiedniego kabla?

     

    To byłoby najlepsze wyjście podłączyć bezpośrednio przez obsługiwane porty bez żadnych przejściówek, karta powinna mieć DVI-D, jeżeli monitor też ma takie to wystarczy kabel.

     

    Na tym kablu, DisplayPort > VGA, który mam, na jednolitych tłach, przy dokładnym przyjrzeniu się widać taką "mikroskopijną" siatkę. Nie wiem czy to cecha ogólnie takich konwerterów, czy tylko tego konkretnego modelu... czy wcześniej było tak samo ( bo wcześniej nie przyszło mi do głowy tak się przyglądać :))


  6. A co jeśli bym dołożył to jakie są opcje za 400zl, 450zl, 500zl? I czy wogóle te karty coś dadzą przy tym procesorze?

     

    Według przyklejonego tematu najtańsze opcje to GTX 1050 2GB lub RX 460 4GB


  7. Co Wy tu pieprzycie?

    Skąd takie ceny z kosmosu za takiego śmiecia i do tego magiczne 128 bit?

    Na forum widzę fajne rzeczy za śmieszne pienie w dziale "sprzedam",a polecacie mu aledrogo.

    Za 580 jest GTX 670,więc ile ta padaka 750Ti jest realnie warta?.

    Co do wyjść DVI-D we współczesnych grafikach,to nie ma tam żadnego sygnału analogowego i nie istnieje żaden "kabel" DP/DVI->D-sub.

    W takim przypadku można dać konwerter DVI/DP->D-sub wpinany w port i z tegoż portu zasilany.

    Jakie tu kołki siedzą,że takie coś polecają-masakra jakaś i zero pojęcia o temacie.

     

    Właśnie dzisiaj przyszła do mnie GTX 1050 i kabel DisplayPort > D-sub, podpiąłem i działa. Wtyczka portu VGA jest dosyć duża, więc pewnie tam jest konwerter. Kabel to ten:

     

    https://www.morele.net/kabel-elmak-displayport-d-sub-1-8m-czarny-savio-cl-92-789644/


  8. A w jakiej cenie warto brać gtx-a 750ti?

    A jeśli używki typu hd7850 to boję się że długo nie pochodzą.

    Dodam jeszcze że grał będę w max 720p (taki monitor), nie wiem czy to ważne ale kabel od monitora ma wejście D-SUB.

     

    Teraz też zamawiałem nową kartę i także mam stary monitor z wejściem D-sub. Będziesz musiał dokupić przejściówkę lub cały kabel DisplayPort > D-sub. Obecnie nowe, budżetowe karty mają zazwyczaj tylko DisplayPort, HDMI i DVI-D (tylko sygnal cyfrowy). Do DVI-D nie można już tak prosto podpiąć monitora przez przejściówkę jak w DVI-I. Ja sobie zamówiłem cały kabel za 35 zł.


  9. Witam

    Wybieram kartę graficzną, chipset GTX 1050. Zawęziłem wybór do dwóch i nie mogę się dalej zdecydować. Cena obu kart identyczna. Asus ma chłodzenie z jednym większym wentylatorem, MSI z dwoma mniejszymi. MSI ma fabrycznie podbite taktowanie rdzenia o 50 MHz, Asus standardowe. Asus ma 3 lata gwarancji, MSI dwa lata.

     

    Skłaniam się ku Asusowi, dlatego że nie mogę nigdzie znaleźć recenzji tej od MSI z dwoma wentylatorami (wszędzie tylko w wersji z jednym).

     

    MSI GeForce GTX 1050 2GT OC 2GB (wersja z jednym wentylatorem ma oznaczenie 2G zamiast 2GT):

     

    https://www.morele.n...i-d-box-975441/

    link do strony producenta: https://pl.msi.com/G...l#hero-overview

     

    Asus GTX 1050 2GB Phoenix:

     

    https://www.morele.n...050-2g-1096274/

    link do strony producenta: https://www.asus.com.../PH-GTX1050-2G/

     

    Pozdrawiam


  10. Uśmiejecie się.

     

    Mam stary monitor LCD tylko z wejściem VGA (D-sub). Dopiero teraz zacząłem się przyglądać, że te wszystkie najnowsze karty mają wyjście DVI, ale w wersji d (tylko sygnał cyfrowy). W wersji DVI-i można łatwo podłączyć do monitora z VGA prostą przejściówką, w wersji - d potrzeba aktywnych przejściówek, aktywnych konwerterów z elektroniką przetwarzającą sygnał cyfrowy na analogowy, które podobno istnieją ale ich nie znalazłem. Zresztą ich koszt to co najmniej kilkadziesiąt złotych.

     

    Kupię po prostu jakiegoś GTX 750Ti, chyba, że ktoś "zna" jakąś 1050 z wyjściem DVI-I? :)


  11. Te karty, które mam na oku chodzą nowe po 530-540zł i tyle mógłbym zapłacić. Do mojego komputera i GTX 750Ti byłby aż nadto, ale pomyślałem że dołożę parę złotych, zawsze to dwie generacje do przodu i może w przyszłości łatwiej będzie ją sprzedać przy ewentualnej wymianie.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...