Skocz do zawartości

abesus

Forumowicze
 • Liczba zawartości

  98
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez abesus


 1. Witam. Temat postu dosyć enigmatyczny, ale nie potrafię inaczej opisać interesującego mnie zagadnienia. Poszukuję aplikacji która gdy raz przypiszemy do danego klawisza jakieś słowo, zdanie, cokolwiek będzie nam za każdym razem po naciśnięciu danego klawisza pisała to słowo. Na przykład chcę przypisać na klawisza F1 słowo "pclab" do F2 "jest super" itp. Wiem że takie programy istnieją, natomiast nie wiem jak mogą się nazywać, co za tym idzie nie wiem jak szukać tego w google. Zależy mi na programie prostym w obsłudze i najlepiej darmowym.


 2. Wszystko zależy od prędkości synchronizacji. Jeśli mieszkasz daleko od centrali to modem synchronizuje się nisko i nie będziesz miał wysokich transferów.

  Wchodzisz 192.168.1.1

  Login: admin

  Hasło: albo admin albo pierwsze 8 znaków klucza wifi.

  Później szukasz w zaawansowanych (nie pamiętam dokładnie gdzie, nie mam teraz przed oczami funboxa) prędkości synchronizacji down/up. Tam będziesz miał MAKSYMALNĄ prędkość jaką może być świadczona na Twoim łączu. Jeśli synchronizacje masz 60 a ściągą Ci się 20 to podpinasz po kablu żeby sprawdzić czy to nie widna wifi. Jeśli synchro masz 25 a ściąga Ci się 20 to nie szukasz dziury w całym.

   

  Chodzi o to że usługa do 20Mbit jest świadczona technologią ADSL2+ (synchronizacja od 12 do 20Mbit). Usługa do 80Mbit świadczona jest technologią VDSL (synchronizacja od 22 do 80 Mbit). Są przypadki że po zmianie z ADSL na VDSL klient nie zauważy różnicy ponieważ górna prędkość synchronizacji ADSL i dolna VDSL są podobne.

   

  Jeśli problem nie jest w kwestiach liniowych, tak jak piszę wyżej, podpiąć sprzęt po kablu i sprawdzić. Jeśli dalej nie ma poprawy podpiąć inny sprzęt.


 3. Witam. Zacznę od tego że jestem w temacie kompletnie zielony, zawsze posiadałem komputery stacjonarne, niestety teraz zostałem zmuszony do zakupu laptopa. Chciałem się zapytać jakiej firmy laptopy są obecnie najmniej awaryjne, z którymi nie ma większych problemów przy reklamacjach. Chyba że podchodzę źle do tematu i nie ma znaczenia jaka firma, bardziej chodzi o konkretny model. Dodam że chciałbym wydać 2000-3000 pln na sprzęt, używany będzie raczej do typowych zastosowań domowych.

  Pozdrawiam.


 4. Sam sobie odpowiem ponieważ poradziłem sobie z problemem. Chodziło o to że w jednym z popularnych wideo poradników dotyczących klonowania dysków z systemem był błąd a ja jak baran postępowałem tak jak w poradniku zamiast uruchomić myślenie. Gdyby ktoś miał podobny problem, w programie "EASEUS to do backup free" nie zaznaczymy opcji "klonuj" tylko "system klono" co jest oczywiście logiczne niestety tak jak napisałem postępowałem dokładnie tak jak w poradniku. Koniec końców, po ponownym klonowaniu i wybraniu poprawnej opcji wszystko działa bez zarzutu.

  Pozdrawiam.


 5. Witam. Problem polega na tym że upiłem dysk ssd, chciałem sklonować na niego swój system (windows 10) i bez odłączania dysku talerzowego korzystać z obydwóch tak że system startuje z SSD a HDD jest na dane oraz awaryjny system gdyby SSD padł. Przy pomocy EASEUS to do backup free zrobiłem klon partycji systemowej, przebieg klonowania bez problemów. Po ustawieniu kolejności bootowania w biosie na dysk SSD jako pierwszy system i tak startuje ze starego dysku hdd. Oczywiście po uruchomieniu systemu w "moim komputerze" dysk ssd jest widoczny, można na niego wejść i jest dokładną kopią partycji systemowej z hdd więc wnioskuję że jest sprawny. Pytanie gdzie trzeba jeszcze coś poprzestawiać żeby to zastartowało...

   

  EDIT:

  Na razie doszedłem do tego że problem chyba nie tkwi w ustawieniach bootowania płyty głównej, raczej problem z klonowaniem. Po całowitym wyłączeniu HDD w biosie wyskakuje komunikat identyczny jak przy całkowitym braku dysków... czyli tak jakby coś nie zostało sklonowane...


 6. Wyłączyć się jej nie da. Dioda ta sygnalizuje ruch w sieci na routerze. Musisz znaleźć które urządzenie "zrzera" Ci internet. Najlepiej metodą prób i błędów odłączając kolejno od sieci. Mogą być to urządzenia podłączone po sieci LAN jak i po Wi-Fi. Na koniec dodam że NIE MA możliwości że nikt nie jest podłączony a dioda mruga. Jakieś urządzenie podłączone być musi, w najgorszym wypadku jakiś sąsiad :).


 7. Witam. Mam trochę głupie pytanie. Wczoraj bawiłem się w segregację maili na gmailu, coś przez przypadek kliknąłem i zninęła ikonka "przenieś do" gdy mam zaznaczone parę maili. W momencie gdy otworzę pojedynczy mail ikona sie pojawia natomiast zależy mi żeby wiadomości przenosić do katalogów w większej ilości naraz i w tym momencie nie mam takiej możliwości. Ktoś może orientuje się gdzie jest problem bo podejrzewam że jest to głupota tylko nie mogę znaleźć gdzie to przełączyć.


 8. Witam. Mam pytanie odnośnie filmów 4k kodowanych kodekiem x265 10bit. Problem polega na tym że film albo nie uruchamia się wcale, albo uruchamia się tylko jedna klatka i nie można włączyć dalej. Dodam że próbuby wykonuję na komputerze z AMD Phenom II 955 oraz GF 560 DCII. Oczywiście próbowałem na różnych programach odtwarzających filmy, jeden zachowuje się tak jak opisałem wyżej drugi wyrzuci "program przestał działać". Domyślam się że chodzi o jakiś problem sprzętowy bo instalując te same programy na komputerze parę lat młodszym film działa bez zająknięcia na każdym programie. Pytanie skierowane do ludzi którzy siędzą w temacie.


 9. Pierwsza podstawowa kwestia jaki to usługodawca? Mam doświadczenie z różnymi routerami, i w 85% przypadków zerwania związane są z problemami z synchronizacją linii, generalnie po stornie usługodawcy. Nie spotkałem się jeszcze z uszkodzonym routerem asusa, natomiast widziałem ich niewiele, w moich okolicach ludzie preferują TPLINK ze względu na cenę.

  W momencie jak zerwie internet podejdź szybko do routera zaobserwuj jak zachowują się diody która z nich działa nieprawidłowo, to może naprowadzić Cię na rozwiązanie problemu.


 10. Dlaczego? Jeśli mam być szczery to dzięki Twoim opiniom. Czytając Twoje posty mam wrażenie że wiesz o czym mówisz i jakiś czas temu pisałeś że to dobry antywirus, no i tak było. Teraz się jak widać trochę pozmieniało i jak do wykrywalności wirusów nie mogę się przyczepić tak ostatnio właśnie często wyświetla pierdoły. Używałem jeszcze Comodo internet security ale irytowały mnie pewne detale więc się go pozbyłem.

×
×
 • Dodaj nową pozycję...