Skocz do zawartości

menel00

Forumowicze
 • Liczba zawartości

  22
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral

O menel00

 • Tytuł
  Dyskutant
 1. Jeśli to możliwe to ja bym zaczął od reklamacji płyty ale nie u producenta a u sprzedawcy z tytułu niezgodności z umową do uzyskania zwrotu kasy i kupił coś co działa poprawnie. Po co mieć bubla skoro można mieć pełnosprawną płytę? Z kartą dźwiękową nie pomogę ale jest na pclab dział audio, tam padają propozycje. Co do DAC, dwie propozycje: DAC-X6 - komplet portów wejściowych, w tym optyczne więc można podpiąć np.konsolę, trochę mocniejszy wzmacniacz słuchawkowy FiiO 10k - mniejsze szumy, lepszy dźwięk
 2. Używasz gniazda jack w obudowie czy z tyłu płyty? Jeśli w obudowie to problemem może być złe prowadzenie kabla łączącego płytę główną z gniazdem, najlepiej go odsunąć od wszystkiego w szczególności cewek najdalej jak się da. Problemem może być kabel słabej jakości. Jeśli problem występuje też przy połączeniu do gniazda jack z tyłu bezpośrednio na płycie to gorzej, wtedy prawdopodobnie płyta jest wadliwa, konkretny egzemplarz lub cały projekt lub zasilacz wyjątkowo mocno sieje. Możesz ominąć używając zewnętrznej karty dźwiękowej lub DAC. Google wskazuje na problem z płytą:
 3. Jak potrącili 150 to wezwanie na 150 oczywiście, gdzieś mi mignęło 100 - mój błąd. Przed sądem powinieneś pokazać że próbowałeś rozwiązać sprawę a nie od razu do sądu, stąd co najmniej 2 wezwania. Poza tym to po prostu dobrze działa, często dostajesz czego chcesz po pierwszym czasem po drugim, bycie upierdliwym pomaga, czasem kontrahent odpuszcza dla świętego spokoju. Tryb przyśpieszony czyli bez rozpraw, składasz wniosek, dowody i czego od pozwanego chcesz, sąd wydaje wyrok - przy dobrych wiatrach i dobrych dowodach nakaz zapłaty 150zł w tym przypadku, jak sprzedającemu się nie spodoba wyrok i złoży zażalenie wtedy zaczyna się normalny tok sprawy - z rozprawami. O zakładanie sprawy możesz się martwić dopiero za miesiąc. Skoro kupiony przez allegro to otwierasz spór, opisujesz sprawę, najlepiej dorzucić podstawy prawne, poczekać na odpowiedź sprzedawcy i kliknąć w poproś o pomoc allegro. To że procesor jest porysowany i termopasta naruszona chociaż nie był montowany czyni sprawę trochę zawiłą. Bo normalnie mógł byś go zamontować, przetestować i zgodnie z prawem dostać pełną kwotę, natomiast uszkodzić przypadkiem lub specjalnie już nie koniecznie. Lepiej było by przyjąć od początku stanowisko że go montowałeś. W dyskusji możesz skierować bezpośrednio do allegro pytanie, czy miałeś prawo go zamontować skoro bez zamontowania nie możesz sprawdzić jego podstawowych funkcji, z tego co widzę sklep utrzymuje że nie co jest bzdurą. Jeśli to nie przejdzie to możesz się jeszcze odnieść do ceny, 150zł to kwota z dupy przy cenie pasty max.50zł i fakcie że procek mogłeś montować i porysować. Warto ustalić jak sprzedawca sobie ją wyliczył. Opakowanie nie jest przedmiotem transakcji, cytowałem rejestr klauzul niedozwolonych. Są to fragmenty regulaminów niezgodne z prawem i działające na szkodę konsumenta. Gdy widzisz coś takiego w regulaminie sklepu możesz to zgłosić do UOKiK, wtedy sklep dostanie karę (ok. 500-1000zł za wpis), nakaz usunięcia wpisu a jego treść trafi właśnie do tego rejestru. Poza tym taki wpis nie ma mocy prawnej. Możesz poszukać takich w regulaminie sklepu z którego kupiłeś i groźby zgłoszenia do UOKiK użyć jako karty przetargowej, zrób screenshoty, gdyby sklep je usunął nie uniknie kary, ale będziesz miał problem ze zgłoszeniem. Za przekroczony termin na zwrot zażądaj spłaty odsetek. Zarówno od tego co już wcześniej dostałeś (jeśli dostałeś po terminie) jak i od 150zł które Ci wiszą. Są to grosze ale dobrze wyglądają na papierze i podnoszą Twój poziom upierdliwości w ich oczach.
 4. Opakowanie nie jest przedmiotem transakcji, można równie dobrze odesłać i bez opakowania. W rejestrze klauzul niedozwolonych pod numerem 6005 można znaleźć: "Jeżeli zwracany towar zostanie odesłany w opakowaniu nieoryginalnym lub uszkodzonym przez np. napisy lub taśmy klejące, studioindygo.pl zastrzega sobie prawo do potrącenia kosztu opakowania ze zwracanej kwoty"" https://www.uokik.gov.pl/rejestr_klauzul_niedozwolonych2.php Z ustawy o prawach konsumenta: "Konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy będące wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy" Procesor wiadomo do czego służy, nie bardzo wiem jak bym miał przetestować jego poprawną pracę nie instalując go na płycie. Podobnie jak z chłodzeniem do niego. O powyższych faktach warto poinformować kontrachenta. Racja jest po twojej stronie, jeśli chodzi o dochodzenie jej proponuję: 1.Wysłać wezwanie do zapłaty na to 100zł (wzór do znalezienia w internecie) z podanym terminem płatności podstawami prawnymi itp. 2.Poczekać na upłynięcie terminu wysłać "przedsądowe wezwanie do zapłaty" reszta jak powyżej. 3.Skierować sprawę do UOKiK, lub jeśli się czujesz na siłach do sądu w trybie przyśpieszonym - nie jest to nic trudnego instrukcja co i jak można znaleźć w necie. Z mojego doświadczenia jeszcze do pkt. 3 nigdy nie doszedłem, wszyscy wymiękali po 1 albo 2. Na przyszłość polecam Allegro, tam egzekwowanie należności zajmuje kilka dni nie ponad miesiąc. W jakieś jałowe oderwane od paragrafów dyskusje/przepychanki nie polecam się wdawać. 0 litości dla januszy naruszających interesy konsumentów!
 5. Najtańsze i najprostsze rozwiązanie to zastosowanie dwóch przedłużaczy. Gdy masz już 2 przedłużacze, zaczyna się nieco trudniejsza część, czyli jak to wszystko połączyć, a więc: -Pierwszy koniec pierwszego przedłużacza wpinasz go gniazdka. -Drugi koniec pierwszego przedłużacza przytwierdzasz do futryny drzwiowej. -Pierwszy koniec drugiego przedłużacza przytwierdzasz do skrzydła drzwiowego, tak aby przy zamkniętych drzwiach był połączony z pierwszym. -W drugi koniec drugiego przedłużacza wpinasz urządzenie, które chcesz wyłączyć przy otwarciu drzwi. Powinno już działać! Z mniej śmieszkowych metod bierzesz cos takiego: http://mitchtech.net/arduino-usb-hid-keyboard/ (15 zł.) Przerabiasz tak, żeby wpisywało kombinacje klawiszy Win+L, a zamiast guzika podpinasz czujnik ruchu: https://allegro.pl/oferta/modul-pir-czujnik-detektor-ruchu-hc-sr501-arduino-8491761468 (4 zł.)
 6. GTX690 -> 3x R9 290x -> 1x R9n290x R9 do kopania krypatowalut, przeskok jakościowy z GTX'a bolesny ;/
×
×
 • Dodaj nową pozycję...