Skocz do zawartości

litestep

Forumowicze
 • Liczba zawartości

  8
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral

O litestep

 • Tytuł
  Małomówny
 1. Faktycznie ciężki temat, teoretycznie ATA PASSWORD na SATA powinien być obsługiwany przez wszystkie płyty, tak samo jak "ATA PASSWORD" na dyskach NVME/PCI nie obsługiwany jest przez żadne. Tylko internet jest pełen narzekań ludzi, którym to nie działa. Jedyny pewnik, to że żadna płyta ASUSa tego nie obsługuje. Szukanie po OPAL czy SED w opisie płyt znajduje mi zero wyników Na "pocieszenie" - twórcy BitLockera przestali wspierać SED przy nowych instalacjach, ze względu na brak możliwości audytu jak faktycznie dobre jests to szyfrowanie a było wcześniej parę związanych z tym wpadek. Więc zalecenie brzmi: olej "darmowe" szyfrowanie, nie ufaj mu i szyfruj sam.
 2. Nie wiadomo czy zaniżają ale jest duża szansa, że oficjalne chińskie dane są kompletnie wyssane z palca - po prostu nie wiedzą ilu jest zakażonych. Ktoś chciał zrobić prosty model na podstawie tych danych i wyszła bezbłędna aproksymacja: To nie powinno się zdarzyć w prawdziwych danych. I to nawet nie jest pierwszy raz, bo dane o ilości przeszczepów Chińczycy tak samo "liczyli": https://bmcmedethics.biomedcentral.com/articles/10.1186/s12910-019-0406-6#citeas
 3. Ten ostatni screen wygląda na próbę boot-owania po sieci. Szukaj w BIOS opcji o nazwie Boot-media/boot-order. Chcesz, żeby tam był tylko dysk twardy albo jak instalujesz system najpierw napęd optyczny/USB. Co do samego problemu z instalacją to nie mam pomysłu.
 4. litestep

  Funkcja Eulera

  A nie możesz zaczynać od "k=n-1" i potem "k--" zamiast "k++" plus dodatkowy warunek w zewnętrznym while, żeby k nie spadło poniżej tego 2? I chyba powinno pomijać sytuację gdy n=k*k a jeszcze lepiej zawsze sprawdzać czy "gcd(n/k, k) = 1", wtedy nie będzie nawet potrzeby zmieniania kierunku, po prostu pomijasz te dzielenie, dla którego nie wychodzą względnie pierwsze czynniki.
 5. litestep

  Gorszy dźwięk niż na win10

  Nie powinno być problemów, chyba, że chcesz robić coś typowo linuxowego jak grzebanie po katalogu /proc. A w takim wypadku można po prostu zainstalować Ubuntu jako podsystem Windows: https://www.microsoft.com/pl-pl/p/ubuntu/9nblggh4msv6?activetab=pivot:overviewtab
×
×
 • Dodaj nową pozycję...