Skocz do zawartości

Raphael1

Forumowicze
 • Liczba zawartości

  12
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral

2 obserwujących

O Raphael1

 • Tytuł
  Dyskutant
 • Urodziny 12.05.1982
 1. Phenom II X6 3,0GHz (OC 4,0GHz) + GTX 760 (Stock OC) P.S. Proponuję dodać CPU do ankiety. "Tani a wariat". Wydajniejszy energetycznie w relacji wydajnoiść/pobór energii/TDP w stosunku do PII X4. Oferuje wyższe OC na CPU i NB. W zastoisowaniach wielowątkowych często pokonuje FX-6000 i rywalizauje z FX-8000. Nawet w niektórych grach (np. BF3/4)
 2. Żaden z programów jakie wymieniłeś nie pokazują mi tego parametru. Jakaś inna możliwa nazwa tego czujnika?
 3. Taki że poprzedni X4 miał rewizję C2 i osiągał 3,6 GHz przy ogromnym apetycie na energię i generowaniu ciepła niczym silnik rakietowy. Nowy nawet przy 4,5 GHz byłby oszczędniejszy, chłodniejszy i cichszy. To sytuacja gdzie stawiane są obok siebie 2 Phenomy, jeden w pierwszej rewizji jaka trafiła do sprzedaży, drugi w ostatniej. Różnica na prawdę spora mimo tego samego procesu 45nm SOI. Przecież to jazda na granicy tolerancji. Gratuluje szczęścia ale IMO to katowanie komputera i otwarta droga do szybkiej degradacji struktur podzespołów. Broń Boże potem taką płytę na Allegro/OLX kupić. Od zawsze inwestuje w dobre chłodzenie i mimo że od czasów Amigi 1200 każdy CPU, GPU i RAM jaki wpadł mi w ręce kręciłem, nigdy nic nie poszło z dymem - zawsze był margines bezpieczeństwa. Szanuje swój sprzęt.
 4. Przy jakim napięciu? Jak długo działał w takiej konfiguracji?
 5. Płyta to Gigabyte MA790x-UD4. Wiadomo że kręcenie proceosra do 100% możliwości nie ma sensu bo w pewnym momencie przychodzi "załamanie funkcji" i dalsze OC zacznie wymagać nieproporcjonalnie wysokiego napięcia i wydzielać ogromne ilości ciepła niewspółmiernie do przyrostu mocy. Na tej płycie, w tych okolicznościach 4,0 GHz muszą wystarczyć. Teraz po prostu chcę zabezpieczyć sekcję zasilania dla zapasu temperatur i świętego spokoju.
 6. Dotychczasowe doświadczenia w kwestii OC napawają mnie optymistycznie więc liczę na 4,5GHz niemniej, masz rację. Co do nawiewu na sekcję - z boku obudowy siedzi 230mm wentylator który wieje na całą płytę. Obok sekcji, na tylnej ścianie siedzi 120mm a na górze obudowy 200mm. Na sekcji siedzą radiatory przykryte niebeiską blaszką. Zastanawiam się czy warto zdjąć tę blaszkę lub dokleić jakieś gęste radiatory. Jakie temperatury na sekcji uznajemy za zdrowe i z zapasem?
 7. Zastanawiam się czy sekcja w układzie 4+1 gdzie 4 fazy zajmują się rdzeniami a 1 kontrolerem pamięci lepiej się poczuje jeśli zablokuję ostatnie 2 rdzenie a na 4-rech podniosę zegar. Tak czy siak, dziękuję za pomoc. Rozglądam się za płytą AM3.
 8. Wiem że sekcja 8+2 będzie bardziej wskazana, to logiczne. Niemniej dodam że przez ostatnie 3 lata sekcja ta pracowała z Phenom-em II X3 @ X4 podkręconym z 2,8 do 3,7GHz bez żadnego zająknięcia a płytę główną kupiłem 3 lata temu już używaną.
 9. Witam Proszę forumowiczów o pomoc w kwestii OC PII X6 (AM2+). Niedawno przesiałdem się z Phenom II X3 720 BE @ X4 (BTW - do sprzedania) na Phenom II X4 960T BE. "Zosma" pozwoliła odblokować 2 rdzenie i już jako Phenom X6 łatwo podkręcić do 4,0 GHz (1,5V). Sęk w tym że płyta posiada sekcję zasilania w układzie 4+1. Omawiany CPU ma jeszcze potęcjał "zegarowy" a towarzyszące mu warunki też pozwalają na dalsze OC. Czy dalsze OC będzie jakimś super wyzwaniem dla sekcji zasilania 4+1? Płyta: Gigabyte MA790X-UD4 z radiatorm na sekcji zasilania oraz rurką cieplną PSU: ThermalTake 850W Chłodzenie AC: Rijialtek Nemesis (27-29 stopni w idle; 38-41 stopni podczas obciążenia) Wentylatory w obudowie: 1x230, 1x200, 1x140, 1x120. Pozdrawiam Rafał
×
×
 • Dodaj nową pozycję...