Skocz do zawartości

zpx

Forumowicze
 • Liczba zawartości

  62
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral

O zpx

 • Tytuł
  Dyskutant
 • Urodziny 16.11.1981

Contact Methods

 • Website URL
  http://
 • ICQ
  0
 1. Hehe, a w mojej karierze to był właśnie pierwszy kręcony proc. Po przestawieniu kilku zworek na płycie ze 166 zrobiło się 210 MHz. Bez żadnej niestabilności, przegrzewania się i jakichkolwiek innych negatywnych efektów działał tak aż do wymiany.
 2. Wymagana dodatkowa (zdaje się, że już nigdzie niedostępna) licencja. DD Live/DTS Connect to nie kwestia sprzętu a tylko i wyłącznie software. Jak się tym nie chwalą to najprawdopodobniej nie ma.
 3. Te, które to obsługują, zwykle mają to wyszczególnione w specyfikacji, więc bez trudu ustalisz. No i Xonary nie mają zbyt dobrych opinii ze względu na problematyczne sterowniki, więc zalecam ostrożność, zwłaszcza przy połączeniu starszych modeli z Win 10.
 4. Na bank to nie potwierdzę, ale z testu, który był chyba na PCLabie kiedyś wynikało, że obsługuje tą funkcję. Potwierdza też to ten poradnik: Zresztą coś mi się też kojarzy, że tą funkcję obsługiwał nie tylko Sound Blaster Z, ale wszystkie późniejsze karty po X-Fi oraz Xonary i integry, które korzystały z firmowego oprogramowania Creative'a.
 5. Pisałem o dźwięku z gier, nie z filmów. Dźwięk z filmów (w ac3 lub DTS), jeśli odpowiednio ustawi się odtwarzacz (i telewizor), leci po optyku (a także wcześniej przez HDMI jeśli masz połączone komputer -> TV (HDMI) -> amplituner (optyk)) w czystej formie (bitstream) i dopiero w amplitunerze jest dekodowany. Przepustowość cyfrowego złącza optycznego (a także coaxiala) pozwala na przesłanie nieskompresowanego strumienia 2.0 (PCM) lub 5.1 w formacie AC3 lub DTS (nie -HD). Bitrate DTS 5.1 jest dokładnie takie samo jak dźwięku PCM 2.0 44,1 kHz 16 bit. Dlatego w Twoim przypadku musisz skorzystać z DTS Connect/DD Live, który w locie na cyfrowym wyjściu karty dźwiękowej konwertuje generowany przez grę dźwięk do formatu DTS/AC3. I jeśli podłączysz komp -> TV (HDMI) -> amplituner (optyk) to w filmach uzyskasz dźwięk 5.1, ale w grach już nie, bo DTS Connetc/DD Live nie zadziała dla wyjścia HDMI karty graficznej.
 6. Zarówno obecna jak i poprzednie grafiki bez żadnego problemu puszczają 7.1 po HDMI. Ale jeżeli dalej puszczasz (z TV do amplitunera, bo nie napisałeś?) po optyku to będzie tylko stereo. Inaczej: jeśli w amplitunerze masz tylko wejście optyczne, to jedyne rozwiązanie to połączenie amplitunera bezpośrednio z X-Fi optykiem i korzystanie z DTS Connect/Dolby Digital Live. To ostatnie w połączeniu z X-Fi wymagało wykupienia specjalnej licencji (kiedyś były na allegro) i nie wiem, czy działa w ogóle w Windows 10 (to jednak sprzęt z ery XP). Zmiana płyty głównej nie pomoże, bo jak napisano wyżej - musiałaby też obsługiwać DTS Connect/Dolby Digital Live. Pozostaje: - zmiana amplitunera na taki z HDMI - zmiana karty dźwiękowej (z tego co pamiętam np. Sound Blaster Z obsługuje DD Live bez żadnych dodatkowych opłat czy oprogramowania). PS. Starsze amplitunery (sprzed ery HDMI) miały często analogowe wejście 5.1 (6 x cinch).
 7. Wszystkie nowsze (tzn. nie bardzo stare) amplitunery do kina domowego mają wejścia HDMI i wszystko (dekoder, blu-ray, konsola itd.) podpina się wg schematu urządzenie -> amplituner -> telewizor. Jeśli nie masz w amplitunerze wejścia (i wyjścia) HDMI to zostaje tylko kombinowanie z DTS Connect lub DD Live.
 8. Podpinasz HDMI z karty graficznej przez amplituner, a we właściwościach dźwięku musisz wybrać jako domyślne urządzenie podpięte do HDMI - zazwyczaj pokazuje się tam telewizor/monitor, amplituner jest najczęściej "przeźroczysty" (niewidoczny). Potem zostaje skonfigurować ilość kanałów - przez HDMI bez problemu puścisz nawet 7.1 i to bez żadnego kombinowania z DTS Connet czy Dolby Digital Live (jak w przypadku coaxiala czy optyka). Edit: Aha, i w takim przypadku X-Fi staje się zupełnie zbędna (nie bierze żadnego udziału w generowaniu dźwięku).
 9. Poszukaj telefonów marki CAT (tej od koparek itd.). Teść ma takiego pancernika i bardzo sobie chwali.
 10. Przenośny klimatyzator w zasadzie w ogóle nie chłodzi - co z tego, że z przodu dmucha zimnym powietrzem, skoro z tyłu to ciepło oddaje. Polecam test (i komentarze).
 11. Ustaw prędkość nagrywania na x4 to każdy napęd będzie praktycznie niesłyszalny. Te zewnętrzne są zwykle cichsze, ale za to sporo wolniejsze. Przy prędkości x16 (DVD) płyta wiruje z taką prędkością, że tego po prostu nie da się wyciszyć.
 12. A możesz się podzielić? Bo też mi zostało trochę koron, a w Szwecji będę w lipcu.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...