Skocz do zawartości

Andy.

Forumowicze
 • Liczba zawartości

  957
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral

O Andy.

 • Tytuł
  Orator
 1. A soft dostarczany przez producentów serwerów? Też nie będziesz używał bo "są w cenie"? Argument bez sensu kompletnie więc nie ciągnijmy tego wątku. Nie wiem czy jest przewaga bo nikt nie potrafi napisać czemu ktoś ma nie spróbować softu do NASa (jeśli już go posiada) tylko użyć darmowego Veeam.
 2. Jeśli uważasz, że nic to nie używaj - nie ma obowiązku. Poza tym to nie są pakiety dostarczane "gratis do NASa" - płaci się za to w cenie urządzenia i jeśli już ktoś to urządzenie posiada to głupotą byłoby chociażby niesprawdzenie czy to się sprawdzi. Ale może dla odmiany napisz czemu ktoś miałby zrezygnować z tego softu i używać Veeam?
 3. Chociażby kopię Office 365 (onedrive, sharepoint, exchange), której w darmowej wersji Veeam nie ma. Zresztą w 7 poście wrzuciłem link - wystarczy poczytać. Mówię serio.
 4. Nie czytasz uważnie - przecież napisałem tylko, że darmowe wersje są okrojone - jeśli uważasz, że nie są okrojone to uzasadnij. A czy to są podstawowe funkcjonalności czy nie to już zależy od osoby, która ma konkretne wymagania. Dla jednego wystarczy dla innego nie. Uzasadniłem już - soft producenta NASa jest w cenie urządzenia i akurat w przypadku większości producentów ma więcej niż podstawową funkcjonalność. A twoje uzasadnienie? Że dwie osoby poza tobą to robią i że jest darmowy?
 5. Soft producenta po to że jest w cenie nasa. Po co używać aplikacji innych producentów zwłaszcza, że te darmowe są często okrojone?
 6. Najtaniej wyjdzie 218+ chyba, że przyszłościowo 4 dyskowy 918+
 7. Dla Synology najlepszy byłby Active Backup Suite (ale nie jest dostępny dla wszystkich modeli). Cloud Station Backup jest wycofany i jego rolę przejął Synology Drive.
 8. Andy.

  Zewnętrzny serwer plików Nas

  Dodałbym jeszcze, że w cenie gotowego NASa mamy przede wszystkim darmowe wsparcie producenta. Taki chociażby Synology udostępnia najnowsze aktualizacje systemu nawet dla 10 letnich urządzeń.
 9. Sprawdzałeś Winflector czy TS Plus?
 10. Andy.

  Zabezpieczenie kopii płatnika

  Myślę, że najważniejsze to zachować zdrowy rozsądek i nie ulegać histerii. Skoro ktoś boi się "spalenia nasa z dyskami" to pewnie także obawia się trzęsienia ziemi i zniszczenia nagrywarki płyt. Zresztą - nasa podłącza się przez UPS a nie bezpośrednio do sieci.
 11. Andy.

  Zabezpieczenie kopii płatnika

  Jak mam to rozwiązane w kilku firmach tak: jeśli chodzio bazę Płatnika w SQL to wystarczy skrypt osql, który będzie uruchamiany z harmonogramu zadań o określonej porze. Tym sposobem będziesz miał pełną kopię bazy. Katalog z kopiami jest następnie synchronizowany z OneDrive i dodatkowo przez Cloud Station Backup z NASem Synology. W takim układzie przechowywane są do 32 wersji pliku z kopią bazy. Oczywiście na NASie masz skonfigurowane odpowiednie uprawnienia. Nie ma co popadać w przesadę.
 12. Napisałem, że "coraz więcej przeglądarek wspiera przecież dns-over-https " a nie, że "jego przeglądarka używa dns-over-https (czyli ma to włączone)...". Wspierać a mieć domyślnie włączone to jednak duża różnica. Poza tym oprócz przeglądarek niektóre routery też obsługują dns-over-https.
 13. To jeszcze raz powtórzę - mi chodziło tylko o kwestię zapytań do dns, których operator może nie widzieć a nie o "całą resztę", o której piszesz a o której ja nic nie wspominałem.
 14. No ale to się wszystko zgadza - odpisałem tylko na ten fragment mówiący o tym, że "Operator (każdy) i tak będzie widział z jakimi adresami się łączysz.". Stosując to o czym rozmawiamy zapytań dns nie zobaczy.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...