Skocz do zawartości

VAMET

Forumowicze
 • Liczba zawartości

  3243
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez VAMET


 1. Witam uprzejmie

  1 minutę temu, ODIN85-434 napisał:

  No nie ale stała się łagodniejsza i mało kto na nią trafiał do szpitala. Tu też tak będzie?

  Grypa jest łagodna? Hmm... Powiedz to mojemu organizmowi, jak na nią choruję...

  Jak każda choroba - najgorsze są POWIKŁANIA.

  Z poważaniem


 2. Witam uprzejmie

  U nas niestety dopiero liczby robią wrażenie (może jakby ludzie widzieli, że jest po >300 tysięcy dziennie, to inaczej patrzyliby na wirusa). Jednak u nas jak w UK, Francji i innych krajach UE nie będzie tak spektakularnie po 300 tysięcy dziennie. Znaczy się dla jasności, pewnie i będzie rzeczywiście tyle lub więcej, tylko że prezentować będą że do 70-100 tysięcy maksymalnie. Powód jest prostu, ilość testów. UK robiło ponad 1 mln testów, żeby mieć wychwycone 300 tysięcy zarażonych... Mimo iż Omikron jest łagodny, to i tak przy takiej ilości zarażonych w szpitalach będzie dwa razy więcej chorych. Także, jak u nas będą podawali około 70-100 tysięcy zarażonych, to jest max. wydolności testowania, trzeba przemnożyć razy 3 i tyle u nas będzie. Pytanie czy służba zdrowia to wytrzyma i jak przełoży się to na umieralność, skoro z Deltą radziliśmy sobie najgorzej na świecie po 700 zgonów w stosunku do USA i Rosji, która miała niby więcej, ale ludności też mają znacznie więcej. Czarno to widzę... A to jeszcze sezon grypowy i deltowy... A ludzie chorują na wiele innych chorób i schorzeń, a jak nie otrzymają opieki, to i u nich może zamienić się to na nadprogramowe zgony.

  Z poważaniem


 3. Witam uprzejmie

  2 godziny temu, Iri napisał:

  Może warto się zastanowić czy to co Ci było wcześniej nie pogorszyło się po szczepieniu, a może w ogóle tego nie było i zaczęło teraz? Zaobserwowałem kilka przypadków w których ludzie po szczepieniach narzekają ,że boli ich to, tamto( przeważnie serce) , wyłażą im guzki, plamy na skórze. Jednemu puchnie coś koło oka drugi po 3 miesiącach od szczepienia umiera na raka. Oczywiście są to moje domysły ale ludzie którzy wcześniej byli zdrowi nagle zaczynają kuleć na zdrowiu. To samo obserwuję u rodziców którzy faktycznie po dwóch szczepieniach narzekają bardziej na zdrowie i mówią ,że czują się inaczej niż przed. 

  Ja mam dosyć starą rodzinę i dość sporą... Wszyscy zaszczepieni, oprócz 9 osób (łącznie 3 rodziny) i tylko oni zachorowali na COVID-19 potwierdzone testami i mieli powikłania zmiany na mózgu, zator udowy, krwawienie z układu pokarmowego, zmiany na płucach. Najświeżsi ozdrowieńcy jeszcze nic nie mają, bo dopiero co skończyli. Jak to bywa w życiu większość rodziny ma przewlekłe choroby, niektóre bardzo zaawansowane i nic im nie było po żadnej dawce. Powiedziałbym wręcz, że przeszli wzorowo - ból ręki w miejscu podania szczepienia, a ja młodzik przed 50 całkiem ciężko po 1 i 3 dawce. Co do mojej dolegliwości, to była na długo przed pandemią i nie ma to żadnego związku. Szczerze mówiąc nie znam żadnej osoby ze swojej rodziny bliższej, dalszej, znajomych (trochę o dziwo ich mam), która miałaby problemy zdrowotne po szczepieniach zarówno po Pfizerze, Modernie, Johnsonie i Astrze Zenka. Nie lubię gdybać i bazować na historiach z netu, mam wiedzę ze swojej rodziny i znajomych i na nich opieram swoje wnioski. Tak jak wspomniałem nikt z nich nie zachorował włącznie do dzisiaj. Jedynie antyszczepy i antycovidianie. W 4-osobowej rodzinie, jedna w tym samym domu się uchowała, potwierdzona testem negatywnym, nie zachorowała, chociaż każdy z nich wypluwał płuca, tracił węch i smak. Ot! Taka ciekawostka i wcześniej też nie chorowała, przynajmniej nic o tym nie wie.

  Co do szczepionek. Ja się nie zaszczepiłem, żeby nie zachorować, bo żadna szczepionka nie chroni, nawet te na grypki. Każdą chorobę można przejść lekko lub ciężko, czy to różyczka, świnka, grypa, koronawirus. Jednak najgorsze są powikłania po każdej chorobie i dlatego przyjąłem 3 dawki, żeby zmniejszyć prawdopodobieństwo powikłań, jakbym jednak zachorował (odpukać, jeszcze się uchowałem). Powikłania, jak po każdej chorobie są zazwyczaj poważne. Mam nadzieję, że mnie przed tym uchowa szczepienie, higiena i przestrzeganie zasad. Jestem tylko człowiekiem, zawsze istniej ryzyko, że coś gdzieś kiedyś przeoczę, zaniedbam przypadkiem czy po prostu z lenistwa i nie uda się ochronić, ale chociaż mam świadomość, że zrobiłem wszystko, co było w mojej mocy, żeby zminimalizować zachorowanie nie tylko na COVID-19. Czy to dla siebie czy to również dla bliskich, z którymi współżyję codziennie i się spotykam. Nie chcę żyć ze świadomością, że się zaraziłem, a były dostępne środki, które mogłem wdrożyć, by ochronić siebie i przez to również innych, którzy przez moje podejście buntownicze do życia stracili swoje zdrowie i życie.

  A jak to jakiś spisek globalny, to trudno, komuś w życiu trzeba w końcu zaufać i podjąć decyzje, które nie są łatwe, ale to raczej po prostu ŻYCIE... A życie to nie bajka, nie drapie Cię po jajkach. Tyle w temacie, bo co tutaj więcej mówić, dziwnych teorii spiskowych nie będę snuł, bo za stary już jestem, nie chce mi się po prostu i mam na to wylane. Jestem po prostu zmęczony już tym wszystkim, co się dzieje dookoła nas, każdy każdemu dogryza, wyśmiewa, obraża, dzieli, pluje jadem. Świat się stoczył i stacza, teraz nabiera znaczenia znowu Sodoma i Gomora. Ludzie już się do siebie nie uśmiechają szczerze, nie odwiedzają, jak za dzieciaka... Szło się kiedyś po prostu do kogoś, jak był to był, kawka, ciastko, a jak nie to był po prostu spacer rodzinny. Bez zapowiedzi, bez telefonów - wtedy i tak mało kto miał, było miło, fajnie i to chcę pamiętać. A dzisiaj? Brak słów...

  Miłej niedzieli...

  Z poważaniem

  • Upvote 2

 4. Witam uprzejmie

  1 minutę temu, Stjepan666 napisał:

  Nigdzie nie chodzą pewnie tacy, pracują zdalnie, jedzenie i resztę zamawiają z netu.

  Super, że wymieniłeś baterię w swojej kryształowej kuli... Akurat jest wręcz przeciwnie, ale lepiej rzucać puste słowa i oszczerstwa pod kątem osób, których na oczy nie widziałeś. Zachowanie jak mała dzidzia chowająca się i zgrywająca badassa za monitorem.

  Z poważaniem

  • Upvote 1

 5. Witam uprzejmie

  19 minut temu, Dario+ napisał:

  Może ktoś zrobi listę prawdziwych Szurów i Foliarzy, wyznawców Covidiańskiej religii, cyferek , słupków , propagandy telewizyjnej , zaczepieni bojący się nie zaszczepionych  ? 🤣

  Przecież wam dobrze w tych maseczkach i lockdownach , segregacji, żyjący w ciągłym strachu, nie mający swojego życia. 🤦‍♂️

  Prawda jest taka, że każdy z Was kozaczy, jak Ci lekarze w szpitalach. Jak im powiedzieli, że będą bez premii i urlopów, to ze 156 zrobiło 34 osoby, które dalej szły w zaparte i się nie zaszczepiły. Jakby rząd miał jaja i wprowadził przepustkę COVID-19 do obrotu i bez niej zakaz wstępu do wielu wielu miejsc i pracodawcy zaczęliby egzekwować również przepustki na swój sposób, to 90% z Was kozaków poszłoby się zaszczepić z miejsca. Taka już mentalność tego narodu, jak banda łysych na bulwarach w grupie badass, a później sam na sam: dziękuję i przepraszam, że żyję...

  Jeszcze powinni iść dalej i czipować Was jak leci, pod przymusem i dalej 90% z Was potulnie wykonywałoby polecenia. Tak samo jak większość z Was przyzwala na PiS i to co robi z krajem. Boicie się szczepionki, ale nie boicie się tego, co PiS zrobił i robi z krajem od 6 lat. Wy chyba nie zdajecie sobie sprawy z powagi sytuacji w naszym kraju. Jesteście jak konie z klapkami na oczach, biegniecie i nie dostrzegacie otaczającego Was świata.

  Żebyście mieli na kim się wyżyć, to jeszcze doleje oliwy do ognia i powiem, że Ci którzy bagatelizują COVID-19, to nie różnią się dla mnie niczym od kogoś, kto wsiada do samochodu po pijaku i jedzie w trasę... Może się uda...

  PS. I zróbcie coś dla mnie, zaraportujcie mnie do Modów, niech mi strzelą permanentnego bana na Forum... Będziecie mogli w kółku wzajemnej adoracji, klepać się po pleckach i przytakiwać jeden drugiemu.

  Z poważaniem

  • Haha 3

 6. Witam uprzejmie

  2 minuty temu, raiders napisał:

  Ja się zastanawiam  co jeszcze  musi "wyciec " aby ten rząd  ustąpił ,albo żeby  ludzie wyszli  na ulice i obalili ten rząd ?

  Przecież ten wyciek o stanie armii nie jest przypadkowy ...

  Wyłączenie Internetu lub po całości problem z prądem... Ludzie za brak dostępu do FB, Insta itp. byliby nieobliczalni. A ta władza nie przestraszy się tylko wyjścia na ulicę. Wiesz, czego się tak naprawdę boją? Sami o tym "mówią" nawet nie zdając sobie z tego sprawy... Wystarczy popatrzeć na ilość służb chroniących dom KwaKwa... Czyli boją się siłowego, agresywnego tłumu i tego już by się przestraszyli.

  Z poważaniem


 7. Witam uprzejmie

  8 minut temu, fart hack napisał:

  No właśnie Ty nie rozumiesz. Bieżąca sytuacja nie ma wpływu na to że musisz czekać.  

  No właśnie Ty nie rozumiesz dalej mojej wypowiedzi, przeczytaj tak wiele razy, aż zrozumiesz.

  Czekało się wcześniej, czeka i teraz. Wcześniej wszyscy byli zapisani i szczepieni i nie. Teraz również. Jak odejmiesz tych bez szczepień, to zmniejszy się liczba oczekujących, będzie więcej wolnych terminów?

  A dlaczego akurat bez szczepień? Bo i tak mają wyjeb... na leczenie i wszystko negują, to i leczyć się nie potrzebują. Nadludzie ich się choroby nie imają. A jak trafią ostatecznie do szpitala na COVID-19, który negują i bagatelizują, zrównują z katarkiem, to leczyć ich odpłatnie.

  Z poważaniem

  • Upvote 1

 8. Witam uprzejmie

  2 minuty temu, B@nita napisał:

  Powiedz to samo ludziom z innymi chorobami, też zajmuja Tobie kolejkę. Właśnie jesteś klasycznym przykładem, jak zidiociałe media poprzez rycie bani swoją ohydna propagandą, nastawiają społeczeństwo przeciw sobie.

  Od znajomej fryzjerki słyszałem, że zgłasza się do niej duża liczba kobiet którym po trzeciej dawce wypadają włosy. Po drugiej nie było problemu. Popytajcie u siebie jak to wygląda.

  Ty jesteś typowym naginaczem wypowiedzi. Gdzie ja powiedziałem o innych chorobach? Jak nie umiesz czytać ze zrozumieniem lub co gorsza nie chcesz, żeby tylko nagiąć fakty, żeby Twoje było na górze, to Ty masz problem nie ja. Zasada dla mnie jest prosta, uważasz, że nie ma COVID-19, nie szczepisz się, jesteś antyspołeczny i ignorant dla innych, to sobie bądź, chu... mnie to. Nie zajmuj kolejek w NFZ, nie idź do szpitala, jak masz COVID-19 i nie ujadaj jak pies, żeby Ci potem życie ratowali. Kozaczysz, to do samego końca konsekwentnie brnij dalej w swoim świecie teorii spisków i fantastyki pokroju płaskoziemców.

  Z poważaniem

  • Thanks 1
  • Haha 1
  • Upvote 3

 9. Witam uprzejmie

  15 minut temu, fart hack napisał:

  Z jakiej planety Ty jesteś? Myślisz że jak by nie było corony, pandemii, hospitalizacji i całej reszty to Twoja sytuacja z czekaniem na usg była by inna?

  Nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi... Nie mówię, co było kiedyś, tylko mówię, co jest teraz i odnoszę to do bieżącej sytuacji.

  Jak ktoś jest kozak i ignorant, niech nie zajmuje kolejek w NFZ i nie korzysta z leczenia w szpitalu, jak zachoruje na COVID-19. Proste...

  Z poważaniem

  • Upvote 2

 10. Witam uprzejmie

  1 minutę temu, Spec_20 napisał:

  I ty piszesz że ludzie nieszczepieni powinni z własnej kieszeni płacić za leczenie .... Jesteś szczepiony to czekaj na maj 🤣. Ja tam wolę zapłacić :). I gdybym miał wybór jako niezaszczepieni płacić NFZ lub nie ...

  No właśnie będę płacić, bo nie mogę czekać do maja z tym, co mi dolega... Taki kraj, płacisz jeb.. składki zdrowotne i nie możesz iść do lekarza. A że na NFZ każdy może się zapisać i Ci, którzy się nie szczepili :) ...to zajmują miejsce tym, którzy chcą się leczyć.

  Z poważaniem

  • Haha 1

 11. Witam uprzejmie

  6 minut temu, Camis napisał:

  1642034577244-png.2624270

  Sytuacja jest znacznie gorsza, bo raz że kraje mają większą liczbę ludności, więcej zarażonych dziennie, to znacznie mniej u nich umiera... Co będzie jak u nas 200-300 tysięcy dziennie będzie, oczywiście nie będzie, bo testów tyle nie mamy, no ale...

  Uważam, że dla zaszczepionych ludzi powinny być inne terminy przyjęć na NFZ i ludzie bez szczepień powinni płacić za swoje leczenie i pobyt w szpitalu w przypadku zachorowania na COVID-19. Jak są tacy kozacy, to nie potrzebują wcześniejszych terminów na NFZ, chętnie wejdę w ich miejsce. No i nie potrzebują się leczyć na COVID-19 w szpitalu, bo przecież COVID-19 nie istnieje (sic!).

  Dzisiaj kurwa dostałem termin na maj na jeb... USG jamy brzusznej... albo na środę za 160 zł. Nie musi Pan wychodzić z naszego gabinetu, żeby mógł Pan przyjść prywatnie ;) Zawsze na falii...

  Z poważaniem


 12. Witam uprzejmie

  2 minuty temu, piotrek00 napisał:

  Tusk by oddał Wrocław Czechom i w TVN by powiedzieli, że to sukces PO. Serio chcecie klękać przed Pragą? 🤒

  ...no ale klękanie to właśnie symbol rządów PiS. Mieliśmy wstać z kolan i Polska była w ruinie. A co się stało? Rząd PiS klęka częściej niż przed objęciem władzy i już nie jesteśmy w ruinie, tylko w czymś znacznie gorszym - nie wiem, czy już w języku polskim jest odpowiednie słowo w jakim kurwi... dołku teraz jesteśmy.

  Dalej machamy szabelką przeciwko czołgom...

  Z poważaniem


 13. Witam uprzejmie

  10 minut temu, ODIN85-398 napisał:

  A jakby Ci ktoś bliski zmarl w wypadku samochodowym to już nigdy za kierownice byś nie wsiadł?

  A jakby ktoś dał Ci Banana na ODIN85-* lub ODIN85* :D Podziwiam Modów, którzy blokują każde Twoje nowe konto. Może wpadną na to, że można ustawić możliwość blokady na konto, które zaczyna się od konkretnych znaków, fraz :)

  Z poważaniem


 14. Witam uprzejmie

  5 godzin temu, Trepcia napisał:

  Raczej w druga strone. Miejsce posiadania bomby atomowej to pierwszy cel, w ktory poleca rakiety dalekiego zasiegu agresora.

  Jak myslisz, jesli bylby ostry konflikt z Rosja i doszlo do pelnej wojennej eskalacji, w co pierwsze uderzy Rosja? W Warszawe? Nie, w Redzikowo :) Zrownaja to miasto z ziemia. Tak samo by bylo jakbysmy posiadali ten hipotetyczny silos nuklearny. Pierwszy cel ataku. Zostanie ten cel zniszczony wiec tracimy ten "mityczny" straszak. Tak to dziala.

  Polska? 3 cele... Port na północy, surowce na południu i stolica w centrum dla upadku morali... Koniec. Nikt w Polsce nuke'ami nie będzie napierda... Tym bardziej Rosja. Rząd spierd... za granice jeszcze przed atakiem lub chwilę po... Jakby w ogóle doszłoby do ataku. Mają jeszcze czas do marca, później gaz nie będzie już straszakiem na Europę, żeby zmienić ich zdanie w sprawie Ukrainy.

  Prędzej zachód zrobi prowokację i oskarży Rosję, że to ich wina... Niż Wschód tutaj odważy się zaatakować.

  Amerykanie wytępili Indian przez prowokację - ich kawaleria zaatakowała własnych osadników i zwalili na Indian. Wystawili Pearl Harbor, żeby mieć podstawy i uzasadnienie pierd... nuke'm (mogli to zrobić na wyspie bez ludzi) - efekt byłby ten sam, kapitualcja Japonii. Poświęcili ludzi w WTC, żeby mieć wjazd do Afganistanu i Bliski Wschód po surowce. Wymyślili, że Irak ma broń nuklearną, żeby wjechać do Saddama, itp. Wymyślą i prowokację u nas, żeby zwalić winę na Rosję... Od wieków tak robią i strategii nie zmieniają...

  Z poważaniem


 15. Witam uprzejmie

  Czy ktoś z Was ma wykupiony najwyższy abonament, który pozwala na oglądanie 4K?

  Prosiłbym o sprawdzenie, czy serial Cobra Kai - dokładnie 4 sezon, czy jest w 4K z SDR/HDR/Dolby Vision oraz Atmos.

  Dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

  Z poważaniem


 16. Witam uprzejmie

  1 godzinę temu, lokiju napisał:

  Ja już przy delcie miałem katar a jak teraz Omikron jest jeszcze bardziej zbliżony do przeziębienia to wcale mnie to nie dziwi. Pytanie tylko kto będzie latał z katarem na test oprócz tych przewrażliwionych...

  UK, Francja, Hiszpania, Włochy mają sporo tych ludzi przewrażliwionych na katar, skoro mają min. dziennie po 150.000 do 300.000. To samo Amerykanie, też przewrażliwieni w 48h 1.000.000 nowych zarażonych... U nas każdy ma wyje... na każdego i nie poleci nawet wypluwając płuca do lekarza, a co tam w ogóle się testować...

  Tylko te państwa mają znikomą ilość zgonów dziennie przy liczbie ludności większej niż Polska, a Polska przy swoich 13k zarażonych ponad 700 dziennie, co daje nam 3 miejsce na świecie zaraz po USA i Rosji. WRÓĆ!!! Zapomniałem, że USA i Rosja mają zdeczko więcej ludności niż Polska, także jesteśmy na 1 miejscu na świecie pod kątem zgonów.

  Omikron ma łagodny przebieg choroby, ale nikt nie zna danych powikłań, jakie za sobą te niby łagodne przebiegi niosą... Tyle ludzi zarażonych niech umrze 0,5%, to sobie policzcie, ile to zgonów.

  Z poważaniem

  • Haha 1

 17. Witam uprzejmie

  W dniu 23.12.2021 o 11:12, Fjubens napisał:

  Ja sobie robiłem ALT I AST z 1.5 tygodnia temu, bo mnie bolała okolica prawego żebra, miałem mdłości itd., wyszły mi wyniki właśnie wysokie, ALT 119 przy normie lab. 0-55, AST 61 przy normie lab. 5-34, okazało się na USG, że wątroba jest stłuszczona (z krwi z tego co tam lekarz zalecił dalej zrobić to nic więcej nie wyszło niepokojącego oprócz amylazy podwyższonej w moczu, ale już w krwi nie + trzustka na obrazie ok), to wywoływane jest albo od alkoholu (nie piję) albo od stylu życia, tj. siedzący tryb życia, przewlekłego stresu i jedzenia tłusto (wszystko się zgadza), zrób sobie USG jamy brzusznej, będzie coś więcej wiadomo, stawiam jednak, że to nie od szczepienia, tylko właśnie jak u mnie. :D

  Lekarz mówił, że na takim etapie to jest do zregenerowania wszystko, dietka lekka, dużo pić, zero tłustego i brać Sylimarol x3 dziennie oraz Essentiale Forte w dawce leczniczej, za 3-4 miesiące powtórzyć badania z krwi czy się unormowały.

  Po weekendzie pójdę do lekarza, zobaczymy, co powie... Essentiale Forte już biorę, ale 1 kapsułkę na dzień. Zostało mi prawie całe opakowanie po mononukleozie syna z wakacji. ALT mam 66 przy 0-44, AST 41 przy 0-40 i GGTP 78 przy 0-60. Krew czysta, mocz czysty, cholesterol podwyższony. Pewnie osiadły tryb życia :) To by się zgadzało :) 

  Essentiale Forte rozumiem, że zalecił Ci lekarz, jak w ulotce 2 kapsułki 3x dziennie?

  Co do 3 dawki, wczoraj minął tydzień, a czuje się dalej jakby mnie walec przejechał. Bolą mnie stawy łokciowe, barki i kark. Czuję się, jakbym miał podwyższoną temperaturę, a tutaj zonk 35.1, 36.3. Nie wiem, czy to ma związek z 3 dawką, czy po prostu mnie coś rozkłada w tym samym czasie.

  Dzięki za odpowiedź...

  EDIT

  Poprawiłem zakres norm...

  Z poważaniem

×
×
 • Dodaj nową pozycję...