Skocz do zawartości

Lohater

Forumowicze
 • Liczba zawartości

  19
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez Lohater


 1. Racją jest, że niektórzy patrzą na kolejne gothicopodobne twory przez pryzmat nostalgii (ja się zaliczam do tego grona), ale cóż nam pozostaje? Toć nie cofniemy się w czasie, aby na nowo się cieszyć pentium 3 i wymaganiem posiadania "akceleratora 3d". Choć nie powiem, mam oddzielnego PC z win XP na którym uruchamiam czasem starsze tytuły (Commandos, czy Saga Gniew Wikingów) :)

  Gdyby nic nie wydawali, to wszędzie byłoby narzekania, że gdzie oni są. A tak, chociaż kalekie pod rożnymi względami to przypominają stare dobre Gothic

   

   

   

   

   

   

   

   

   


 2. Hej,

  może ktoś wspomoże nowego gracza :)

  Nie wiem jak wykuć lancę do szarży konnej - wszędzie widzę tylko opcje zwyczajnej broni drzewcowej, które nie mają opcji "pochylenia".


 3. Hej,

   

  może ktoś wie jak można wzmocnić towarzyszy wybieranych w misjach równoległych? Strasznie irytuje mnie, gdy np. przyboczny Vegeta na 80 poziomie, dostaje straszne lanie od bota na 40 poziomie.

   

  Mam też pytanie o panel z listą instruktorów - po prawej od ich wizerunków jest pasek sympatii. ale na lewo u niektórych jest segmentowy pasek - cóż on oznacza?

   

  Będę wdzięczny za pomoc :)


 4. Hej,

  potrzebuję porady technicznej.

  Mam dwa monitory, jeden stojący, drugi na ścianie. Pomyślałem,że wygodniej będzie jak ten ścienny będzie dotykowy. Kupiłem nakładkę dotykową i okazało się, że pomimo, iż jest podłączona przez USB do monitora ściennego, to dotyk przenosi się na monitor stojący (główny). Jesteście w stanie poradzić jak to zmienić, bez zamieniania ról monitorów?

   

  Mam win 10


 5. Po co bójka z każdym Chociażby po to aby NPC którzy się brzydko odzywają mogli dostać po gębie a nie od razu być zabijani:)

  I nie uważam aby w poprzednich odsłonach było drętwo, w walce właśnie trzeba było działać z wyczuciem gdyż na przykład szybkie naciskanie myszą często kończyło się blokadą postaci. Gorzej natomiast było z kamerą, na przykład w walce z goblinami które biegały dookoła i Bezi nie nadążał z odwracaniem się. Ogólnie chodzi mi o to aby walka nie ograniczała się do bezmyślnego naciskania myszy, a do współdziałania z klawiaturą.

  Co do zabierania broni pokonanym to w Gothic 2 na przykład załatwili to w ten sposób, że większość NPC posiadała jakieś taniochy w stylu prosty miecz albo albo zardzewiały itp. dzięki czemu nie zarabiało się na nich zbyt dużo


 6. Ja także nie byłem początkowo nastawiony pozytywnie do ELEX`a, bo nie przepadam za łączeniem fantasy i SF, ale zaryzykowałem, i nie żałuję. Widać było w tym rękę "Piranii". Chociażby w kładzeniu lachy na szczegóły (animacja wody, odlatywanie trupów gdy się na nie najdzie), a większy nacisk na fabułę.

   

  Domyślam się jednak że nie doczekam się prawdziwej kontynuacji Gothic, więc zadowalam się tym co jest, a ELEX jednak mnie wciągnął, w przeciwieństwie do Risen, czy Arcanii.

   

  Myślę, że w 2 mogliby też pomyśleć o większej ilości frakcji. Co do do zarzutu "drewna", to właśnie mogłoby iść w parze z rozbudowaniem szermierki, coś właśnie na wzór G1 i G2. Zapewne niektórzy pamiętają, że gdy np. za szybko kliknęło się kolejny atak, to postać się blokowała na dwie sek. co często decydowało o losie starcia. Tylko oczywiście fajnie byłoby aby nie było podpowiadaczy HUD (teraz kliknij w lewo...) bo każdy kto się wciągnie sam wyczuje system :)


 7. Witajcie,

  Co chcielibyście widzieć w kontynuacji wspomnianej gry?

  Ja jako miłośnik Gothic (1 i 2 bo reszta+ Riseny to porażka) z chęcią powitałbym pierwotne ustawienia takie jak:

  - możliwość pobicia każdego NPC, a nie tylko zabicia jak w podstawce.

  - możliwość odbierania przeciwnikom broni, co często w Elex było niemożliwe.

  - system "strachu" jak w G1. Piękne było spuścić strażnikowi łomot, a przy kolejnym rozrabianiu takowy udawał, że tego nie widzi i podziwiał "pogodę". Albo gdy prosty kopacz widząc np. golema dawał drapaka rozumiejąc różnicę sił.

  - Powrót do trudniejszej nawigacji, czyli braku GPS do każdego celu misji czy przedmiotu a raczej bazowanie na opisach.

  - Usunięcia idiotycznych opłat przy craftingu, np. wykuwam topór i za to płacę? Komu, samemu sobie czy kowadło pobiera opłaty? Wydaje mi się, że gdy już mam materiały i umiejętności, tworzyć własnoręcznie powinienem móc za darmo...

  - Usilnienia mechów bo trochę głupawe było gdy mogłem taką górę stali i pancerza ustrzelić z łuku...

  - Rozwinięcia magii, gdyż w mojej opinii rodzajów zaklęć powinno być więcej.

  - Przywrócenia pewnego rodzaju szermierki, gdy po wciskaniu ataku w różnych kierunkach uzyskiwało się fajne kombinacje zamiast prostego klikania myszką.

   

  A jakie są wasze oczekiwania i życzenia?


 8. Witajcie,

  Może wpadniecie na pomysł dlaczego tak się dzieje. Otóż zrywa mi połączenie bluetooth między PC a słuchawkami co kilka minut. Czasem udaje się je przywrócić, a czasem potrafi to zawiesić system. Pomyślałbym, że to wina sprzętu, ale co ciekawe dzieje się tak tylko podczas słuchania na youtube. W grach, plikach na PC czy na innych stronach to nie występuje. Jakieś sugestie?

×
×
 • Dodaj nową pozycję...