Skocz do zawartości

Lohater

Forumowicze
 • Liczba zawartości

  19
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez Lohater


 1. Racją jest, że niektórzy patrzą na kolejne gothicopodobne twory przez pryzmat nostalgii (ja się zaliczam do tego grona), ale cóż nam pozostaje? Toć nie cofniemy się w czasie, aby na nowo się cieszyć pentium 3 i wymaganiem posiadania "akceleratora 3d". Choć nie powiem, mam oddzielnego PC z win XP na którym uruchamiam czasem starsze tytuły (Commandos, czy Saga Gniew Wikingów) :)

  Gdyby nic nie wydawali, to wszędzie byłoby narzekania, że gdzie oni są. A tak, chociaż kalekie pod rożnymi względami to przypominają stare dobre Gothic

   

   

   

   

   

   

   

   

   


 2. Hej,

  może ktoś wspomoże nowego gracza :)

  Nie wiem jak wykuć lancę do szarży konnej - wszędzie widzę tylko opcje zwyczajnej broni drzewcowej, które nie mają opcji "pochylenia".


 3. Hej,

   

  może ktoś wie jak można wzmocnić towarzyszy wybieranych w misjach równoległych? Strasznie irytuje mnie, gdy np. przyboczny Vegeta na 80 poziomie, dostaje straszne lanie od bota na 40 poziomie.

   

  Mam też pytanie o panel z listą instruktorów - po prawej od ich wizerunków jest pasek sympatii. ale na lewo u niektórych jest segmentowy pasek - cóż on oznacza?

   

  Będę wdzięczny za pomoc :)


 4. Hej,

  potrzebuję porady technicznej.

  Mam dwa monitory, jeden stojący, drugi na ścianie. Pomyślałem,że wygodniej będzie jak ten ścienny będzie dotykowy. Kupiłem nakładkę dotykową i okazało się, że pomimo, iż jest podłączona przez USB do monitora ściennego, to dotyk przenosi się na monitor stojący (główny). Jesteście w stanie poradzić jak to zmienić, bez zamieniania ról monitorów?

   

  Mam win 10


 5. Po co bójka z każdym Chociażby po to aby NPC którzy się brzydko odzywają mogli dostać po gębie a nie od razu być zabijani:)

  I nie uważam aby w poprzednich odsłonach było drętwo, w walce właśnie trzeba było działać z wyczuciem gdyż na przykład szybkie naciskanie myszą często kończyło się blokadą postaci. Gorzej natomiast było z kamerą, na przykład w walce z goblinami które biegały dookoła i Bezi nie nadążał z odwracaniem się. Ogólnie chodzi mi o to aby walka nie ograniczała się do bezmyślnego naciskania myszy, a do współdziałania z klawiaturą.

  Co do zabierania broni pokonanym to w Gothic 2 na przykład załatwili to w ten sposób, że większość NPC posiadała jakieś taniochy w stylu prosty miecz albo albo zardzewiały itp. dzięki czemu nie zarabiało się na nich zbyt dużo


 6. Ja także nie byłem początkowo nastawiony pozytywnie do ELEX`a, bo nie przepadam za łączeniem fantasy i SF, ale zaryzykowałem, i nie żałuję. Widać było w tym rękę "Piranii". Chociażby w kładzeniu lachy na szczegóły (animacja wody, odlatywanie trupów gdy się na nie najdzie), a większy nacisk na fabułę.

   

  Domyślam się jednak że nie doczekam się prawdziwej kontynuacji Gothic, więc zadowalam się tym co jest, a ELEX jednak mnie wciągnął, w przeciwieństwie do Risen, czy Arcanii.

   

  Myślę, że w 2 mogliby też pomyśleć o większej ilości frakcji. Co do do zarzutu "drewna", to właśnie mogłoby iść w parze z rozbudowaniem szermierki, coś właśnie na wzór G1 i G2. Zapewne niektórzy pamiętają, że gdy np. za szybko kliknęło się kolejny atak, to postać się blokowała na dwie sek. co często decydowało o losie starcia. Tylko oczywiście fajnie byłoby aby nie było podpowiadaczy HUD (teraz kliknij w lewo...) bo każdy kto się wciągnie sam wyczuje system :)


 7. Witajcie,

  Co chcielibyście widzieć w kontynuacji wspomnianej gry?

  Ja jako miłośnik Gothic (1 i 2 bo reszta+ Riseny to porażka) z chęcią powitałbym pierwotne ustawienia takie jak:

  - możliwość pobicia każdego NPC, a nie tylko zabicia jak w podstawce.

  - możliwość odbierania przeciwnikom broni, co często w Elex było niemożliwe.

  - system "strachu" jak w G1. Piękne było spuścić strażnikowi łomot, a przy kolejnym rozrabianiu takowy udawał, że tego nie widzi i podziwiał "pogodę". Albo gdy prosty kopacz widząc np. golema dawał drapaka rozumiejąc różnicę sił.

  - Powrót do trudniejszej nawigacji, czyli braku GPS do każdego celu misji czy przedmiotu a raczej bazowanie na opisach.

  - Usunięcia idiotycznych opłat przy craftingu, np. wykuwam topór i za to płacę? Komu, samemu sobie czy kowadło pobiera opłaty? Wydaje mi się, że gdy już mam materiały i umiejętności, tworzyć własnoręcznie powinienem móc za darmo...

  - Usilnienia mechów bo trochę głupawe było gdy mogłem taką górę stali i pancerza ustrzelić z łuku...

  - Rozwinięcia magii, gdyż w mojej opinii rodzajów zaklęć powinno być więcej.

  - Przywrócenia pewnego rodzaju szermierki, gdy po wciskaniu ataku w różnych kierunkach uzyskiwało się fajne kombinacje zamiast prostego klikania myszką.

   

  A jakie są wasze oczekiwania i życzenia?


 8. Witajcie,

  Może wpadniecie na pomysł dlaczego tak się dzieje. Otóż zrywa mi połączenie bluetooth między PC a słuchawkami co kilka minut. Czasem udaje się je przywrócić, a czasem potrafi to zawiesić system. Pomyślałbym, że to wina sprzętu, ale co ciekawe dzieje się tak tylko podczas słuchania na youtube. W grach, plikach na PC czy na innych stronach to nie występuje. Jakieś sugestie?


 9. Cóż, jako miłośnik smoczych kul od dzieciaka, oglądałem anime, przeczytałem mangę, oglądałem kilka filmów kinowych, i stwierdziłem, że podoba mi się tylk oczysta manga, która zakończyła się po pojedynku Goku z Uub`em, nie lubię też sagi GT która dla mnie jest już tylko na doczepkę, aby przedłużyć temat, dla zysku, tak jak te całe filmy kinowe, teraz zakupiłem grę, i jestem nieco zawiedziony różnymi aspektami, wymieniał będę tutaj nazwy i imiona znane mi z mangi, bo te z anime średni mi podchodziły (Son Goku - Kaszalot, brr)

   

  1) Wrzucili Satana i Videl, a nie dali Jiaozi, złego Piccolo ani jego boskiego alter ego, Naila, Mr. Popo, Kiviego, Zambo`y, Doriana, 2 i 3 formy Frizera, Androida nr 16, Cyborgów nr 19 i20, 1 i 2 stadium Cella, Kadabry, Zagoja, Czarmara, Buu po wchłonięciu Gotenksa i Piccolo czy Uub`a.

  2) Znikające kratery po uderzeniach energetycznych, czy brak zniszczeń otoczenia od uderzeń ciał wojowników, jak to miało miejsce w mandze.

  3) Nieśmiertelność leżących postaci, co niezwykle irytuje, kiedy rzuci się przeciwnikiem w ziemię i chce poprawić na przykład kamehamehą, jak i jakaś ulepszona auto garda niektórych przeciwników w misjach, kiedy blokują oni ataki, nawet najpotężniejsze, jednocześnie atakując, więc niejednokrotnie zdarzało mi się, że np. Cell obrywał super kamehamehą, co nie przeszkadzało mu w okładaniu mnie pięściami, ja rozumiem, że chcieli w ten sposób okazać potęgę wroga, ale wystarczyło takim dać większą siłę ataku i życia, a nie sytuacje, że dopiero co 10 celny cios wywierał skutek.

  4) Wielokrotna walka z tymi samymi przeciwnikami, na zasadzie, pobiłeś Cella, po chwili bez wyjaśnienia widzisz jak on stoi spokojnie na ringu, jakby nic się nie stało, znów go pokonujesz, on po chwili znów uzdrowiony i tak dalej, podobnie jak wredne wielokrotne przechodzenie jednej misji w celu odblokowania ataku, duszy czy kuli, za ukończoną misję powinna być nagroda do wyboru, pewna, a nie tylko szansa.

  5) Ograniczona przestrzeń, ileż razy próbowałem uniknąć ataku ostatecznego wroga, i obrywałem ponieważ zatrzymywała mnie niewidzialna ściana, lub kiedy chciałem poobserwować sobie walkę z najwyższej skały, ale powstrzymywał mnie niewidzialny sufit. Ta gra ma bajkową grafikę, mimika twarzy praktycznie nie istnieje, ulice są puste, nie ma efektów wiatru i tak dalej, więc twórcy mogli zrobić mapy o wiele większe, na przykład wczytujące się w tle, jak w Skyrim, czy Prototype, co dawałoby poczucie wolności, można by sobie polatać czy pobiegać bez obijania się o niewidzialne ściany, czy wzlecieć naprawdę wysoko powyżej chmur.

  6) Różne głupotki, typu walka ziemian w kosmosie (tlen niepotrzebny), czy obrywanie atakiem który w nas nie trafił, co czasem się zdarza, ataki energetyczne które w coś trafią powinny wybuchać, tak jak w mandze, a nie się rozpryskiwać.

  7) Pomocnicy gracza wybrani z menu są słabsi od wroga, na przykład sprzymierzony Friezer na 80 poziomie, dostaje baty od Friezera na 35 poziomie.

  8) Nie wiem czy tylko ja tak mam, że moi sojusznicy wybrani z menu, nie używają ataków ostatecznych, tylko sprzymierzeńcy dołączeni fabularnie, a o wrogu już nie wspomnę.


 10. Witam, jestem zielony jeżeli chodzi o edytor i mam problem z kilkoma rzeczami.

  Tworzę sobie bazę wojskową, jestem drobiazgowy więc irytują mnie takie kwestie:

  1) Tworzę żołnierza który patroluje, tzn. ma kilka punktów nawigacyjnych zakończończonych pętlą, w pierwszym punkcie ma ustawienia na zachowanie: bezpieczny i szybkość: ograniczona. Problem w tym, że kiedy spotka wroga i go zabije, to już cały czas chodzi w gotowośći, a ja chciałbym, żeby po wyeliminowaniu wroga i uznaniu, ze niebezpieczeństwo minęło, znów wrócił do postawy "bezpieczny", czyli z opuszczoną bronią.

  2) Wstawiam do bazy meble i różne bibeloty, ale mam problem ,że gdy chcę położyć np. laptopa na biurku, to ten laptop do połowy "zanurza" się w biurku i wystaje tylko monitor, w kampanii widziałem, że na różnych stołach, skrzyniach itd. leżą różne przedmioty bez takich cudów. Może jest możliwość, aby dany przedmiot "wisiał" w powietrzu na danej wysokości, i nie spadał, to by ten problem rozwiązało. - Znalazłem już rozwiązanie na to zagadnienie.

  3) Chciałbym wstawiać AI animacje, ale z tym, żeby ci żołnierze też reagowali na wroga, tzn. przerywali animację, walczyli, i po wszystkim wracali do niej, a także zmieniali je, czyli np. robi pompki, i po 10 minutach idzie usiąść na skrzyni albo krześle

  4) Wyzwalacz z alarmem, chciałbym, aby alarm był uruchamiany przez każdego żołnierza w bazie, który dostrzeże wroga i trwał dopóty, dopóki każdy w bazie nie uzna, że niebezpieczeństwo minęło, i po ponownym zauważeniu wroga sytuacja się powtórzyła, a może jest możliwość uruchamiania alarmu przez jakiś przedmiot, np. przypisanie do jakiegoś urządzenia bycia "włącznikiem, do którego trzeba podejść i włączyć oraz wyłączyć?

  5) System kolizji, nienaturalne jest, że postaci giną na miejscu po upadku z 4 metrów na nogi, oraz że samochodom cywilnym np, po uderzeniu zderzakiem w betonową zaporę pękają(znikają?) opony

  6)Jak kazać szlabanowi, albo wartownikowi obok, do otwierania przed każdym sojusznikiem chcącym wjechać?

  7) Nie widzę w edytorze modułu "cywile w tle" oraz "pierwsza pomoc"


 11. Mam do tej gry tyle zażaleń, że aż nie wiem od czego zacząć.

  1) Teraz już znacznie poprawiony, ale po premierze wręcz tragicznie długi czas przemijania tury, u mnie czasem nawet do 3-4 minut.

  2) Największa bolączka, absurdalnie głupie utrudnienie w postaci "brudu", nie można rozwijać w pełni budynków bo generują brud i ludzie się buntują, czy to jakaś kpina??? już widzę jak w starożytności ktoś zrzucił króla z tronu z powodu zanieczyszczenia, czysty idiotyzm. I oczywiście nie można tego problemu wyeliminować logicznie - najmując sprzątaczy, nie ma takiej opcji. No co to za geniusz wymyślił? Na wyższych poziomach koszary itd generują takie ilości tego świństwa, że nie da się utrzymać porządku publicznego, jedyne wyjście, to nie rozwijać miasta.

  3) Oczywiście dyplomacja Total War, praktycznie nikt nie chce zawiązywać umów handlowych, no bo cóż z tego, że to obopólny zysk, po prostu NIE bo NIE! Tak samo z zawieraniem pokoju, możesz gromić frakcję niemiłosiernie, zostanie jej jedna zapadła wioska, garstka podstawowych wojaków/wieśniaków przeciw twoim elitarnym i licznym armiom, możesz gwarantować bezwarunkowe zawieszenie broni, nie żądać żadnego poddaństwa, a nawet płacić samemu jakieś drobne kwoty, gdzie tam, komputer woli dobić swój naród do końca i pokoju nie zawrze za nic.

  4) Bitwy morskie - porażka, barbarzyńskie łodzie taranują równie skutecznie jak triremy z taranami...bez komentarza, dodatkowo komputer abordażując statek flagowy gracza obsadzony elitarną piechotą, jakimiś podstawowymi włócznikami dosłownie masakruje elitę flagowca, absolutnie nieważne jak liczna i jak silna jest załoga, a w drugą stronę to już nie działa, nie można też przejmować statków wroga na własność.

  5) Oszczepnicy ciskający płonącymi włóczniami - kolejny absurd tak jak palenie żelaznych bram miasta pochodniami, oraz fakt dalszego zasięgu oszczepu i procy wzglęgem łuku...

  6)Zastąpienie skuteczności pancerza punktami życia, znaczy to, że pierwsze salwy dystansowe nic nie robią, a następne maasakrują cel, najwyraźniej tarcze się "męczą" i po kilku uderzeniach z procy nie dają już żadnej ochrony, formacje ochronnne z tarcz nic nie warte.

  7)Tylko stolice prowincji mogą posiadać mury, kolejny inteligentny pomysł.

  8) Jak już ludzie się zbuntują to oczywiście potrafią wystawić nie lada elitę do boju...

  9) Nie ma jak dyplomacja i szacunek, bardzo lubię kontaktować się ze swoim wasalem i na powitanie usłyszeć coś w stylu "czego chcesz ty żebraku?" Nie wiedziałem, że protektorzy musieli słuchać obelg od poddanych, musieli być nieludzko opanowani.

  10) Logika AI, bywało, że jakieś słabiutkie państewko wypowiadało mi bez powodu wojnę, będąc daleko i nie mając żadnych szans na wygraną.

  11) Ogromna ilość frakcji tylko co z tego skoro 70% różni się tylko nazwą i kolorem od innych.

  12) Ktoś zapomniał, że Afrykę zamieszkują ludzie ciemno/czarnoskórzy, i ludność Sahary świeci bielutką skórą.

  13) Walka z wrogiem który ma dużo harcowników to udręka, biegają po całym polu bitwy i strzelają nie zważając na swoje straty i obecność swoich w polu rażenia.

  14)Każda piechota z mieczami czy toporami w Rome 2 ma pilum, to jakiś żart? w dodatku mogą rzucać tylko przed szarżą, żadna inna możliwość nie wchodzi w rachubę.

  15) Limty armii, nieważnie ile masz pieniędzy. "król -generale powołaj nową armię, generał -nie mogę, król -czemu, przecież skarbiec pęka w szwach, generał -nie wiem, po prostu nie możemy i już", znów kpina z gracza.

  16) Armie nie mogą się poruszać bez członków rodu, nawet najpodlejszy oddziałek chłopów musi być przewodzony przez generałów, a jest ich jest ograniczona liczba.

  17) Znów wieże w miastach szyją z łuków nie mając żadnego garnizonu, i znów można je przekabacić na swoją stronę.

  18) Znów można zdobyć miasto bez jednego machnięcia mieczem jeżeli zdobędzie się punkty kontrolne.

  19) Zhellenizowanie sporej części południowej i wschodniej, w pierwszym Rome uwielbiałem grać Egiptem, byli tak różnorodni i fajni, a tutaj co mi za różnica grać Egiptem czy Grecją jak tu i tu poruszam się hoplitami, hypaspistami czy hetajrami.

   

  Na razie tyle przyszlo mi do głowy, dzięki za przeczytanie moich wyżaleń jeżeli ktoś dotrwał do końca:)

  Jeżeli ktoś ma ochotę na dyskusję na ten temat to w wolnych chwilach będę odpisywał, lecz nie na obelgi itd.


 12. Witam wszystkich czytających i proszę o pomoc w edytorze, mianowicie chciałbym zablokować możliwość rekrutacji wyzwoleńców oraz wikingów, ponieważ przy dłuższych rozgrywkach jakie lubię, wchodzą oni na takie poziomy, że w pojedynkę lub w kilku rozbijają całe oddziały i niszczy mi to całą przyjemność z gry, może chociaż da się zmienić parametry wyżej wymienionych, tzn. każdy pojawiający się w danej rozgrywce wyzwoleniec czy wiking, miałby x siły ciosu, x pancerza itp. Ja jedyny sposób jaki widzę na razie, to usunąć areny, ale wtedy nie dałoby się rekrutować bohaterów ani trenować jednostek:) Niestety polska strony o Celtiku jak widzę umarła, i NIGDZIE w internecie nie widzę żadnych poradników do tej gry:(.

  Może znajdzie się pomocna dłoń


 13. Jest jeszcze iskierka nadziei, wyczytałem w którymś piśmie komputerowym, jakoby Piranha Bytes miała odzyskać prawa do serii.

  Co do części czwartej to nawet nie musiałem próbować, po trójce wiem, że bez prawowitych autorów nie kupię żadnej nowj części Gothic`a.

  Oni w jednej i drugiej części potrafili tchnąć ducha RPG i odczuwalny klimat wczuwający gracza w historię, tęsknię do gier z taką klasą jak tamte...


 14. Skąd wziąłem informacje o błędach w Community Patch`u?

  Z opinii i internautów, i samego wyżej wymienionego, w którego instrukcji są wypisane na przykład.

  Jak już poprzednio pisałem, potrafię wrócić do swojego ciała, ale wtedy też gra nie chce się zapisać, a szkoda bo fajnie można byłoby się pobawić.

  Faktycznie z patche`m gra się przyjemniej, naprawiło to kilka starych bugów

  I tak przy okazji Czachmenie, kiedyś już ukończyłem czystego G3 bez kodów, pomimo bugów itd. Było ciężko i momentami zgrzytałem zębami, ale jako weteran wszystkich części serii Gothic (z czego trójka jest najgorsza) byłem uparty i doszedłem do finału


 15. Nie instalowałem tego ponieważ słyszałem sporo skarg na błędy w tym dodatku, ale chyba spróbuję.

  Skoro mam okazję to jeszcze nurtuje mnie jedna rzecz; kiedy przejmuję kodem kontrolę nad NPC-em to nie mogę już w żaden sposób zapisać gry, nawet jeżeli powrócę do swojego ciała.

  Orientujesz się może czy jest jakiś sposób na to?

   

  P.S - Nie przechodzę gier na kodach bo to bez sensu, używam ich zazwyczaj do zabawy :)


 16. Mam następujący problem; otóż strasznie wkurzające jest to, że potwory, demony itp. praktycznie nie mogą zranić npc-ów, za wyjątkiem mnie oczywiście.

  Mnie z kolei zadają duże, a niektóre OGROMNE obrażenia, zbroje ani zwiększanie ilości zdrowia praktycznie nic nie daje, i nawet na wysokim poziomie doświadczenia mojej postaci, zdarzało mi się, że dostawałem łomot od dajmy na to dwóch wilków kiedy te wpadały w jakiś berserk...

  Natomiast nawet najsilniejsze potwory z ledwością mogą pokonać choćby niewolnika, ponieważ zabierają im może z 5% zdrowia po ataku. I przykładowo wystarczy dwóch słabych npc-ów i troll ma pozamiatane, ja natomiast często nie NIE MOGĘ TRAFIĆ TAKIEGO BYDLAKA MIECZEM, on z kolei trafia porządnie i szybko jak karabin maszynowy.

  Ktoś może się orientuje czy to bugi w grze, czy celowe działanie programistów.

  Bardzo proszę o odpowiedzi na te pytania

×
×
 • Dodaj nową pozycję...