Skocz do zawartości

Dlogi

Forumowicze
 • Liczba zawartości

  445
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez Dlogi


 1. W ostatnim czasie wracam do grania na PC i wpadłem na pomysł założenia takiego tematu na forum. Będzie sentymentalnie - jaki był dla was najlepszy rok jeśli chodzi o gry komputerowe? Dla mnie 2007 bezapelacyjnie. Na pewno wynika to po części z tego, że tamte lata kojarzą mi się z beztroskimi latami gimbazy, ale przede wszystkim produkcje w tamtym okresie też były mega. Jesień 2007 mamy przede wszystkim 3 fenomenalne dla mnie gry:

  - Call of Duty 4 Modern Warfare - bardzo dobra fabuła i niesamowicie grywalny multi, setki godzin przed komputerem. Do dziś nie umiem sobie odpowiedzieć na pytanie co mi się bardziej podobało u szczytu popularności na multi - BF3 czy właśnie COD4

  - Crysis - tej gry nie trzeba przedstawiać, w momencie premiery weryfikowała wydajność przeciętnego polskiego PC oraz napędziła upgrade podzespołów w tamtym okresie "czy pójdzie na tym Crysis?". Nawet producenci układów graficznych chwalili się wtedy sterami specjalnie pod Crysisa. Niesamowita oprawa wizualna i niebanalna historia zwieńczona złożoną i ciekawą trylogią.

  NFS Pro Street - ta pozycja może tutaj niektórych dziwić gdyż duża część graczy wolałaby zapomnieć o tej grze. Dla mnie jednak była to najlepsza gra serii, bo pasuje mi luźny (nieprofesjonalny jak w Shift) klimat wyścigów torowych - jest to po prostu mój target, do tego duża ilość dostępnych samochodów.

  Dodatkowo wspomnę o tym, że wcale nie posiadałem wtedy dobrego sprzętu. Po prostu nie miałem porównania z wyższym FPS wtedy i w sumie dobrze, bo teraz nie mógłbym tak grać :) I w ten oto sposób z Athlonem 64 3200+, Asusem X1600 Pro 256 DDR2 (cholerna suszarka non stop na 100% wentylator, brak regulacji) i 512 RAM DDR2 667mhz podszedłem do Crysisa :E. Miałem może max 15 FPS na tym i dopiero potem jak wleciało dodatkowe 2GB RAM było czuć wyraźną poprawę, ale na tym procku i karcie daleko było do czegoś co w tym czasach można nazwać płynnością. Do Crysisa na nowo od początku do końca już na kozackich modach graficznych podszedłem dopiero 10 lat później w 2017 roku na i7 i GTX 1060.

  • Like 3

 2. 1 godzinę temu, SylwesterI. napisał:

  te trzy następne powinny się przodem obrócić w kierunku ostrzału i na wstecznym pokonać 10m aby zjechać za nasyp po drugiej stronie drogi , raz że mogą się ostrzeliwać , dwa nie odsłaniają miękkiej pupy

  co racja to racja

   


 3. 10 minut temu, frog67 napisał:

  Widzę już że po drodze wojsko Rosyjskie grabi banki i kosztowności, czyżby na boku czy rozkaz ?

  Mentalność. Mi dziadkowie troche gadali jak zachowywali sie ruscy w czasie drugiej wojny. O ile NA ŚLĄSKU (pomijam inne regiony kraju) niemiec nic nikomu nie zrobił bez przyczyny to jak ruscy przyszli to rabowali, gwałcili, kobiety były chowane w stogach siana albo celowo charakteryzowane tak żeby obrzydzać np. z użyciem krowiego gówna itp. tak było i ludzie robili wiele żeby obronić kobiety przed gwałtami. Poza tym ruscy odpierdzielali różne inne chore rzeczy takie jak na przykład ubieranie sie w ornaty od księży i pajacowanie. Do tego byli zajebiście głupi i nie rozumieli np. jak znalazł sie kiszony ogórek w słoiku, albo wprowadzali ludziom zagarnięte po drodze konie do domu, bo uznali że tam będzie stajnia. Masakra ogólnie i ta mentalność została u nich w dużym stopniu.

  • Like 1
  • Upvote 3

 4. 7 minut temu, Wompierz napisał:

  Niestety obejrzałem co robią z ludnością. Tego nie da się oglądać.

  Gdzie takie materiały? Nie to, że szukam sensacji tylko sam odczuwam jedno wielkie wku**ienie patrząc na sytuacje i takiego ruska zabiłbym bez mrugnięcia okiem nawet jakby mi skamlał na kolanach.


 5. W sumie nic szczególnego, bo czasem gry i kopiowanie dużej ilości plików z nośników zewnętrznych, ale nie dziennie + użytkowanie programów do edycji plików .bin małej pojemności, więc w sumie w oparciu o twój post sam sobie odpowiedziałem, że lepszy dysk nic nie da. Dzięki.


 6. Cześć, zgubiłem paragon do mojej motki E6s a muszę oddać ją na gwarę w RTV euro. W prawdzie dałoby się to załatwić po bojach na potwierdzenie płatności kartą, ale zastanawiam czy szybszym rozwiązaniem i bez kopania się byłoby po prostu użycie paragonu na ten sam telefon w tym samym kolorze, który ma moja siostra. PN i kod kreskowy wiadomo są te same na opakowaniu. Różni się IMEI i data produkcji, ale czy sklep rejestruje te dane przy sprzedaży to nie wiem. Oba telefony są kupione w przeciągu 3 tygodni i na paragonie nie ma wspomnianych danych, które się różnią.


 7. Póki będą tyle płacić pracownikom fizycznym to nigdy bie będą rentowne. Proponuję płacić tyle prze zbiorach ziemniaków. Rok później 20 zł za kilogram :D

  A wiesz jakie umiejętności są potrzebne górnikowi a jakie rolnikowi do zbierania ziemniaków? Nie wiesz, bo pewnie ci sie wydaje, że górnik nie ma żadnych uprawnień a węgiel wydobywa sie łopatami czy kilofami :E Ja sam jestem elektrykiem i musiałem zrobić trochę kursów i poznać obsługę i naprawę urządzeń. Żaden fachowiec nie będzie pracował za bezcen.

  Czyli co najwyżej tyle co nasz przemysł meblarski z tą różnicą, że przemysł meblarski - w przeciwieństwie do górnictwa ukierunkowanego na węgiel - jest rentowny i nie wymaga sztucznego utrzymywania przy życiu dziesiątkami (setkami?) milionów złotych publicznych pieniędzy.

  Górnictwo też może być rentowne, już mówiłem o zarządzaniu a druga sprawa porównaj sobie opodatkowanie górnictwa a przemysłu meblarskiego. Każdy gada o sztucznym utrzymywaniu, nikt nie powie ile górnictwo odprowadza podatków.

  Stek bredni.

  Widzę, że bardzo dobrze uargumentowana wypowiedź.

   

  Dla mnie EOT, bo nie będę sie bił z betonem. I tak was nie przekonam ani wy mnie :)


 8. @Dlogi

   

  Mam kilka pytań skoro deklarujesz się jako ekspert od górnictwa.

   

  1) Jaki procent PKB Sląska wytwarza górnictwo?

  2) Jaki procent populacji Ślaska jest zatrudnione w górnictwie?

  3) Czy według ciebie szkody środowiskowe związane z górnictwem są wyolbrzymione?

  4) Ja słyszałem, że spora część polskich kopalni to kopalnie stare gdzie wydobycie odbywa się na skrajnych głębokościach w związku z czym prace są średnio bezpieczne i koszty wydobycia są przesadnie wysokie. Czy możesz przytoczyć opracowania/prasę branżową/cokolwiek co wygląda poważnie i wykracza poza "ajatakmysle" i twierdzi, że jest inaczej?

  5) Czy jesteś za likwidacją emerytur górniczych? Jak w środowisku górniczym jest postrzegana ta kwestia? "Dajemy wam czarne złoto więc morda w kubeł?", czy może jest to jakoś bardziej rzeczowo postrzegane?

   

   

  Podniesienie wieku emerytalnego to bardzo dobra decyzja. Kraje bogatsze, z lepszymi wskaźnikami podnoszą wiek emerytalny. Cudów nie ma. Jeżeli nie będzie podwyżki wieku emerytalnego będzie wzrost obciążeń pobieranych przez państwo. No chyba, że po drodze zostanie wprowadzone jakieś resetowanie systemu typu emerytury obywatelskie.

  1. Nie wiem jaki procent na ślasku, ale w 2018 górnictwo odpowiadało tylko za 1,6% łącznego pkb polski.

  2. Niedawno było to 82 tyś z czego około 63 tyś pod ziemią. Śląsk to 4,5 mln ludzi, nie chce mi sie liczyć procentowo :)

  3. Wg mnie nie, szkody górnicze to realny efekt z którym sam się borykam.

  4. Na mojej i sąsiedniej kopalni jest dość płytko - poziom 700m. Rydułtowy są podobno na 1200 przez co koszty są większe. JSW już dawno jest na niższych poziomach.

  5. Myśle, że każdy powinien samodzielnie zadbać o swoje życie na starość, ale masz rację, że niektórzy myślą, że im sie należy i kij. Jest troche pracowników szczególnie tych, którzy nie są styrani po ścianie czy przodku i przeciągają to 25 lat co jest wg mnie chore.


 9. Dane GUS za rok 2018.

  Czy 6k na rękę dla zwykłego pracownika fizycznego to nie za dużo?

  Wiesz, że na produkcji ludzie ciężko pracujący potrafią zarabiać pensję minimalną (niecałe 2k netto) ? I nie mają trzynastek, czternastek itp.

  6k na rękę to więcej niż średnia z Jastrzębiu Zdrój. To znacznie więcej niż średnia w Warszawie.

  Zakładam, że to więcej niż średnia w IT ogółem.

   

  Górnicy zarabiają za dużo. Dobry pracownik fizyczny bez specjalnych zdolności powinien zarabiać połowę tego.

  Tu jest problem z polskim węglem.

   

  Ja te 5500-6000 w JSW liczę już czternastkami i innymi dodatkami. trzynastek nie ma już dawno.

   

  Wiem, że na produkcji za tylę robia. Np. Tenneco w Rybniku około 2500 zł.

   

  Jeśli JSW stać na to to ok. Pamiętaj, że i tak dużo lepiej stoją niż PGG która wypłaty ma sporo mniejsze.


 10. To dlaczego w Jastrzębiu Zdrój średnie zarobki są prawie o 2k wyższe niż w Warszawie?

   

  Czy to nie w PGG górnicy cały czas narzekają, że zarabiają gorzej niż inni górnicy?

  Masz jakieś dane potwierdzające? Pytam z ciekawości a nie ze złośliwości.

   

  Fakt, JSW ma wypłaty wyższe, ale wg moich informacji normalny górnik zarabia tam około 5,5-6k licząc wszystko. Mam znajomych pracujących na JSW.


 11. To czy popierasz pojawiający się co jakiś czas pomysł, aby kopalnie oddać górnikom i niech sami zadbają o ich rentowność ? Bo ja mam wrażenie, że właśnie górnicy boją się tego rozwiązania jak ognia.

   

  Co do Niemiec to sprawdź jeszcze raz. Fakt, ostatnio otworzyli jedną elektrownię, ale tylko dlatego że rozpoczęli jej budowę już dawno i stwierdzili, że już lepiej ją skończyć a w zamian zamknąć starsze, bardziej trujące. I tak było to bardzo kontrowersyjne, wywołało tez protesty. Sama ta elektrownia też już długo nie popracuje. Za 18 lat era węgla ma się tam ostatecznie skończyć, a patrząc na ich dotychczasowe tempo w odchodzeniu od tego paliwa to pewnie się im uda.

   

  Węgiel jest martwy, nic na to nie poradzimy. Można oczywiście głosować na faszoli i zawracać kijem Wisłę, ale nic z tego dobrego nie wyjdzie.

  Co do pierwszego pytania, popieram.

   

  Co do Niemiec to ostatnio otwarta została Datteln 4 co kompletnie nie pasuje do zielonego wizerunku Niemiec a w 2012 czyli stosunkowo niedawno zostały tam otwarte trzy inne elektrownie węglowe. Eksploatacja 7-8 elektrowni ma być zakończona dopiero pod koniec 2038 roku.


 12. Żeby kopalnie były rentowne to trzeba obniżyć zarobki na Śląsku do poziomu warszawskich, a na to żaden Ślązak się nie zgodzi i żaden polityk nie będzie miał jaj, żeby to wprowadzić w życie.

  I w tym momencie możemy zamknąć tą dyskusje skoro twierdzisz, że górnik zarabia więcej od warszawiaka. Z autopsji wiem, że tak nie jest. Wypłata w PGG na rękę wynosi około 4000-4700 zł w zależności od stanowiska licząc wszystkie dodatki.

   

  Masz małe(a wręcz żadne) pojęcie o górnictwie. Cały świat odszedł od tego nie ze względu na ekologię, ale ze względu na rentowność. Co to oznacza? Zapraszam do zapoznania się z wieloma opracowaniami, które wyczerpują temat.

  Na pewno większe niż ty, bo tam pracuję i wiem co jak jest przepłacane i jak jest bezsensownie wydawana kasa. Nie potrzebuję żadnych opracowań od ludzi, którzy sie na tym nie znają skoro sam wiem czemu górnictwo jest słabo rentowne w tym momencie u nas w kraju.

   

  I nie, nie odszedł cały świat od węgla.


 13. ' date='17 Czerwiec 2020 - 16:08' timestamp='1592402925' post='15945297']

  Nie, to ludzie widzący coś więcej niż hasełka o wolnej gospodarce.

  Bosak jest takim wolnościowcem, że chce hamować gospodarkę, byle praca była tylko dla Polaków.

  Ostatnio też zamieścił jakiś test poglądów, gdzie mu wyszedł między innymi faszyzm. Ludzie inteligentni wiedzą jaka z tego wolność wychodzi i co będzie się działo z ich majątkami jeżeli nie okażą się dość polscy...

  Bosak przynajmniej widzi przyszłość w górnictwie, bo te jest rentowne tylko fatalnie zarządzane. Likwidacja kopalń proponowana przez niektórych kandydatów to nie jest hamowanie gospodarki? Cały śląsk opiera sie na kopalniach. Firmy około górnicze produkujące urządzenia itp. Gdyby tylko kopalnie były zarządzane w sposób mądry a kasa byłaby wydawana z sensem prosperowałoby elegancko a tak Sasin z PiSem ciągną to na dół wprowadzając m.in niepotrzebne postojowe czy organizując bezsensowne wymazy. Gdyby robili wymazy w Warszawie czy jakimkolwiek innym mieście to byłoby dokładnie to samo co na kopalniach - mnóstwo STWIERDZONYCH zakażeń. Trzaskowski z kolei mówi o transformacji energetycznej, ja uważam, że każdy kraj powinien korzystać ze swoich zasobów naturalnych jeśli sie to opłaca, a u nas sie opłaca. Niemcy jakoś mają w dupie wszystko i budują kolejne elektrownie węglowe a nam UE każe od węgla odchodzić a Trzaskowski chce od nich brać kase i górnictwo zaorać. CHORE.


 14. :thumbup:

   

  Zaraz lewoskrętni Ci wyjadą ze swoją utopijną wizją świata.

  Trudno. PiSowcem nie jestem, ale popieram ostatnie słowa polityków PiS i prezydenta Dudy o 'ideologii lgbt', które już lewackie media określiły jako skandaliczne. Niemniej bliżej mi do Konfederacji. Nigdy nie poprę homosiów, transów, małżeństw homo czy wychowywania przez nich dzieci. Dla mnie to nie normalne i niezgodne z istotą człowieka.


 15. Dziwi mnie takie poparcie dla trzaskusia. Coś jakaś lewa ankieta mi sie wydaje.

   

  Bosak ma mój głos. Kij, że bez szkoły, ale wypowiada sie bez zająknięcia, wie o czym gada i jest autentyczny w tym. Jestem przeciwnikiem LGBT i nie chce żeby moje dzieci w przyszłości miały do czynienia z tym zepsuciem, które już jest na zachodzie. Jestem za normalnym modelem rodziny.

×
×
 • Dodaj nową pozycję...