Skocz do zawartości

zawisztheblack

Forumowicze
 • Liczba zawartości

  11332
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  1

Ostatnia wygrana zawisztheblack w dniu 8 Marca

Użytkownicy przyznają zawisztheblack punkty reputacji!

Reputacja

1110 Excellent

O zawisztheblack

 • Tytuł
  Keep It Simple, Stupid

Ostatnie wizyty

71468 wyświetleń profilu
 1. Miałem mega frajdę robiąc te kable (w piątek wrzucę ich fotki do swojego tematu). Cały projekt wyszedł świetnie . Wszystko jest dopracowane i spójne. Szkoda, że podpórka od Lian Li nie pasowało pod GPU .
 2. Na Bit-Techu masz standardowe, zamknięte klamry. Masz tam też oplot w różnych rozmiarach, chociaż pod wewnętrzne USB 3.0 nie ma tam tak dużego. Oplot odpowiedniego rozmiaru pod przeciągnięcie go przez wtyczkę wewnętrzną USB 3.0 ma tylko MDPC-X - pracowałem wielokrotnie na tym oplocie, idzie przy jego pomocy ogarnąć wewnętrzne USB 3.0 bez większego problemu. Pod wewnętrzne USB 2.0 czy HD-Audio idealnie spisuje się ten rozmiar - idzie go nawet przeciągnąć przez wtyczki Dupont bez potrzeby ich ściągania.
 3. Podałem Ci różnice wydajności przy takim samym poziomie hałasu . Jeśli to odwrócisz i spróbujesz ujednolicić pod względem wydajności, to mniejsze chłodnice będą oczywiście w tyle, ale te 2 stopnie raczej nikogo nie zbawią. Gungir100 bym sobie odpuścił z racji mocno zabudowanego frontu, co negatywnie odbije się na temperaturach, zwłaszcza jeśli zatkasz go jeszcze chłodnicą. Mniejsza chłodnica w dobrze wentylowanej obudowie da lepsze rezultaty jak większa chłodnica w gorzej wentylowanej obudowie.
 4. Bez przesady. Trzymam i5 7600k i GTX 1080 na SF450 Gold i jest ok . Wiele tez zależy kto jak jest wyczulony na punkcie hałasu. Generalnie w przypadku kompów SFF jak ktoś ma upchnięty mocny sprzęt w malutkiej obudowie to tak czy siak PSU nie będzie najgłośniejszym elementem.
 5. 280 / 360 / 420mm mają zbliżoną wydajność - według testów, przy tym samym poziomie hałasu, pomiędzy 280mm, a 420mm masz 2 stopnie różnicy dla obciążenia 200W na korzyść większej chłodnicy. Różnica pomiędzy 420mm, a 360mm jest marginalna. Większe różnice wyszłyby przy wyższym poborze energii, ale do tego potrzeba już platformy HEDT. Generalnie jeśli masz AMD, to więcej daje offset podstawy chłodzenia przy pomocy zapinek dodawany do rev 3 i rev 4 ALF II, bo wtedy idzie nawet ponad 2 stopnie urwać .
 6. Tak, to zamknięte klamry kastetowe. Musisz mieć rozebrane okablowanie do ich założenia, ale przynajmniej nie spadają z przewodów tak jak te otwarte grzebienie. Do tego dobrze wyglądają z każdej strony - grzebienie od tyłu zazwyczaj wyglądają średnio. W przypadku kabli GPU spoko rozwiązaniem są specjalne klamry pozwalające bardzo ciasno zawinąć wiązkę. W przypadku wodowanego GPU pozwala to puścić kable praktycznie po bloku tak, że są niewidoczne. W przypadku zwykłej karty montaż puścić kable po jej backplate. Tego typu klamry pozwalają tez na ciasne zawijanie wiązek 24-pin ATX czy EPS.
 7. Tak, dokładnie. Pod CPU_FAN podepnij wentylatory z chłodzenia przy pomocy rozdzielacza, a pod CHA_FAN podepnij pompkę .
×
×
 • Dodaj nową pozycję...