Skocz do zawartości

zawisztheblack

Forumowicze
 • Liczba zawartości

  9370
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

19 Good

O zawisztheblack

 • Tytuł
  Keep It Simple, Stupid

Ostatnie wizyty

30844 wyświetleń profilu
 1. 240mm wejdzie, ale 280mm nie, a w pierwszym poście piszesz o 280mm, a nie o 240mm. Wymiary chłodzenia masz podane na stronie producenta - wersja 240mm a 38mm grubości chłodnicy i 25mm grubości wentylatorów, wersja 280mm jest nawet grubsza, bo ma 27mm grubości wentylatorów i 38mm chłodnicy.. Zarówno Meshify C jak i Arc Midi R2 mają przesunięte wentylatory bliżej bocznego panelu (niesymetrycznie). Dzięki temu chłodnica 240mm wchodzi, mimo, że już schodzi poniżej krawędzi mobo. Przy 280mm chłodnica / wentylatory będą jednak haczyć o radiatory na VRM mobo lub o pamięć RAM.
 2. Nie wejdzie, będzie haczyć o mobo. Skoro masz obudowę, to przecież możesz to zmierzyć - musisz mieć 25mm (wentylator) +38mm (chłodnica w Arcticu) = 63mm miejsca nad płytą
 3. Mój błąd. Są na samej górze forum trzy tematy o tym samym i mi się pomieszało. Masz zwykłe 4-pin RGB, więc powinieneś się podpiąć właśnie pod LED_CPU. Złącza D_LED1 i D_LED2 są pod oświetlnie ARGB z wtyczką 3-pin 5V ARGB . Dobrze się podłączyłeś .
 4. Twoja płyta nie ma złącza 3-pin 5V ARGB i musisz podłączyć wentylator pod kontroler dodawany w zestawie z chłodzeniem, tak jak Ci to opisałem.
 5. Skoro masz wersję ARGB, to możesz podpiąć wtyczkę z oświetlenia wentylatora pod złącze D_LED1 lub D_LED2 i sterować oświetleniem z poziomu softu płty (RGB Fusion)
 6. Bierz pierwszy lepszy, wszystko to i tak to samo i nie trzymają wymiarów - mam kilka insertów pod wewnętrzne 10mm i rozjazd w rozmiarówce jest spory, niektóre mają 9mm zamiast 10mm.
 7. Wszystko będzie śmigać, chociaż trochę zabawy z połączeniem tego będziesz miał. Pompkę oczywiście odpalaj na zasilaczu podłączonym na krótko, bez pozostałych podzespołów z kompa. BTW: EK liczy sobie straszne pieniądze za te kabelki. W razie czego zasilacz idzie odpalić zwierając ze sobą pin zielony (pin nr 16) i dowolny czarny (np nr 15) przy pomocy spinacza czy zszywacza biurowego . Podrzuć fotki jak będziesz to miał gotowe .
 8. @seba1995x nie potrzebuje dokupować kontrolera, bo ma go w zestawie z chłodzeniem . Jaką masz płytę główną? Jeśli masz wejście 3-pin ARGB to wentylator podłączasz pod płte. Jeśli nie to bierzesz dorzucony do zestawu z chłodzeniem kontroler Nano Reset i do niego podłączasz wtyczkę oświetlenia wentylatora. Do kontrolera podłączasz zasilanie ze złącza SATA, a pod dwupinowe wejście podłączasz przewód idący od przycisku reset z obudowy. Oświetlenie zmieniasz naciskają wtedy przycisk reset z obudowy. @DaRKnEssFrUiT
 9. To w jaki sposób kontrolowane jest oświetlenie zależy już od danej płyty i dedykowanej aplikacji (jak to RGB Fusion od Gigabyte), ale zazwyczaj wszystkie ustawienia wskakują dopiero po załadowanie systemu. Z doświadczenia wiem, że RGB na płytach Gigabyte potrafi robić co chce i trzeba czasami się namęczyć, żeby to poustawiać.
 10. Wtyczki oświetlenia wentylatorów i blokopompki chłodzenia łączysz ze sobą - wpinasz męską wtyczkę do żeńskiej, a ostatnią podpinasz pod złącze CPU_LED na płycie i masz sterowanie oświetleniem z poziomu płyty (olewasz ten kontroler dodawany do chłodzenia). Łącząc wtyczki ze sobą musisz wrócić uwagę na ich odpowiednią orientację, bo jeśli podłączysz je odwrotnie, to oświetlenie nie będzie działać. Nic się nie stanie, nic się nie uszkodzi, po prostu nie będzie świecić. Na wtyczkach strzałką powinien być zaznaczony pin na którym jest 12V, więc spinasz to tak, żeby była strzałka do strzałki. W instrukcji do płyty masz rozpisane na którym pinie jest 12V, powinno to być tez zaznaczone na laminacie samej płyty głównej. Tak w ogóle, to wszystko masz rozpisane w instrukcji do tego Navisa .
 11. Masz Fortisa RGB, czy ARGB? Wtyczkę 4-pin PWM podłączasz pod płytę. Wtyczkę 3-pin ARGB / 4-pin RGB podłączasz pod odpowiednio złącze na płycie jeśli masz złącza do oświetlenia, a jak nie to pod kontroler nano reset.
 12. Nie, nie ma to nic wspólnego z wydajnością. Do wentylatorów Noiseblocker masz dołożone gumowe podkładki, których powinieneś użyć, żeby lepiej tłumić drgania. Z mojego doświadczenia wynika, że nie mają one żadnego wpływu na wydajność, ale znam usera, który twierdzi, że dzięki nim spadła mu temperatura płynu o 1-2 stopnie .
 13. Navis jest ok, chociaż w tej kasie wolałbym wziąć Arctic Liquid Freezer II, który będzie wydajniejszy.
 14. Tutaj pojawia się na wykresach zarówno wersja 280mm jak i 360mm Liquid Freezera . Do P600S Arctic spokojnie wejdzie na top.
 15. 360mm zazwyczaj jest trochę wydajniejsze od 280mm, ale różnica nie jest duża. Z 280mm często jest problem przy montażu w mniejszych obudowach na ich górze, bo chłodzenie potrafi wadzić o chłodzenie VRM mobo czy o wysoki RAM, to już zależy od obudowy. Przy wentylatorach 120mm najczęściej nie ma takich problemów. Różnica w wydajności 360mm vs 280mm zazwyczaj zależy od konkretnego modelu i tak np. w przypadku Krakena X62 i X72 różnica jest marginalna, często na korzyść X62. W przypadku Arctic Liquid Freezer II wersja 360mm jest trochę wydajniejsza od 280mm, a przy tym cichsza.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...