Skocz do zawartości

Tomsto100

Forumowicze
 • Liczba zawartości

  868
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral

O Tomsto100

 • Tytuł
  Orator
 1. Wcięcia są do prowadzenia kabli, jedna z płyt ma brązowe PCB. Radiatory mają większą powierzchnię niż 90% płyt (chyba że mówisz o rozmiarze, ale nie rozumiem co to ma do rzeczy w radiatorze), a covery portów I/O, cóż, są standardem. A że kosztuje więcej niż Asrocki? Jeżeli nie zamykasz jej w sejfie, to mimo wszystko warto dopłacić, żeby oszczędzić sobie tego widoku
 2. A gdzie RGB? Gdzie rysunki na PCB? Gdzie bezcelowe wcięcia w PCB? Gdzie plastik?! EDIT: Chociaż z tym brązowym PCB na Classy K EVGA się już za bardzo cofnęła w czasie.
 3. Wszystko kiedyś było: https://www.youtube.com/watch?v=CIbnl3Pj15w "Opublikowany 3 paź 2013" Oczywiście jest to bardzo ciekawy sposób na chłodzenie PC. Na pewno ma to więcej sensu niż olej mineralny.
 4. 15L, mieszczą się dwa GTXy 1080Ti, płyta mATX, chłodnica 240mm i rezerwuar. Link do workloga Na razie to prototyp - używa zmodyfikowanych mostków sli (tj. dwa mostki rozcięte połączone w jeden, dłuższy) i zmodyfikowanego zasilacza.
 5. Post napisałem zanim wrzuciłeś zdjęcia kart graficznych, tak więc do nich się nie odniosłem - i masz rację, mostek pasuje idealnie do kart graficznych, bo przecież pod nie go projektowali. Nawet chciałem napisać w oryginalnym poście o tym, ale pominąłem to - w każdym razie, karty graficzne (i mostek) róznią się mocno od płyty, a w sumie nawet zmiana tego czerwonego akcentu na srebrny by dużo dla dopasowania zrobiła. No ale
 6. Indywidualnie płyta, obudowa i mostek są ładne, ale według mnie, brakuje im wspólnego języka projektowania. Są pewne podobieństwa, ale to zbyt mało, zbyt mocno od siebie odstają - zwłaszcza że te wszystkie produkty były projektowane w tym samym czasie.
 7. Tomsto100

  The Oceanborn

  Z tym aparatem to był tylko suchy humor - oczywiście że to kwestia pomysłu/kompozycji przede wszystkim Z drugiej strony, jeżeli mało interesująca sesja zdjęciowa to największy problem w całym worklogu, to znaczy że odwaliłeś kawał dobrej roboty
 8. Tomsto100

  The Oceanborn

  Jak będziesz robił następny worklog, to koniecznie znajdź fotografa używającego Phase One XF 100MP.
 9. Tomsto100

  HEXGEAR R80 JOANA

  @passat19tdi Ale one nie były dokładne i nie twierdziłem że są - choć faktycznie, wynik powinienem po prostu zaokrąglić. Celowo wybrałem maksymalnie uproszczony model, gdzie jedna chłodnica jest w izolowanym układzie z zasilaczem. A zmianę temperatury powietrza właśnie liczyłem. Jeżeli o temperaturę otoczenia chodzi - ma to wpływ przede wszystkim na gęstość powietrza, przy czym te różnice są raczej niewielkie - przy niedokładnych obliczeniach i tak to różnicy nie zrobi. @habahaba "ja bez obliczania "strzelam", że ciepło wytworzone przez zasilacz nie podwyższy temperatury pracy CPU i GPU nawet o 1°C." No i właśnie o to mi chodziło że nie zwiększy, ani nie zmniejszy temperatur taka konfiguracja - bo możliwość oddania ciepła przez chłodnicę 120mm jest mniej więcej równa ciepłu oddawanemu przez ten zasilacz pod maksymalnym obciążeniem. Tylko postanowiłem to na początku obliczyć na około, kiedy można było to zrobić prościej.
 10. https://www.youtube.com/watch?v=f7BqAjC4ZCc Nikt nie mógł się spodziewać że kawałek aluminium o obscenicznie małej powierzchni, z której połowa jest zasłonięta przez plastik z diodami rgb, nie będzie w stanie schłodzić VRMów dostarczających 300W do procesora.
 11. Tomsto100

  HEXGEAR R80 JOANA

  Zakładając że całe powietrze z zasilacza leci na pojedynczą chłodnicę: ΔT=P/(ρ*V/t*c) Przyjąłem obciążenie zasilacza 700W, przy którym sprawność wyniesie 90% (dane z tomshardware), temperaturę powietrza 20'C (ma to wpływ na jego gęstość), oraz prędkość powietrza za radiatorem (dla ML120 obracającego się 1000 razy na minutę) to 100FPM. Wychodzi na to, że w takim układzie zasilacz podgrzeje powietrze o 8,72'C - co z pewnością wpłynie negatywnie na wydajność takiej pojedynczej chłodnicy. Oczywiście w rzeczywistości jest tam chłodnica 480mm i nie poleci to tylko i wyłączenie na miejsce jednego wentylatora, a woda przepływająca przez radiator będzie jego temperaturę dalej wyrównywać, nie wspominając o jego miedzianych blaszkach. No ale wniosek z tego taki, że 480+480 nie poprawi znacznie wydajności względem 480+360, gdy odbywa się to kosztem wyrzucania ciepła zasilacza do obudowy. EDIT: Albo tak: Odczytać odpowiednią wartość W/10'C, podzielić przez 3 i porównać z ciepłem oddawanym przez zasilacz- i wtedy będzie wiadomo czy wydajność jest lepsza, czy gorsza niż przy 360tce - przy czym różnice widoczne raczej i tak nie będą.
 12. Wzrosła cena Ethereum, wzrosła zyskowność kopania. Za tym wzrosła liczba kopiących, co z kolei obniżało rentowność koparek - ale dopóki cena pięła się w górę było dobrze. Teraz cena Ethereum spada; jeżeli ten trend się utrzyma i cena wróci do poziomów poniżej 100USD, to szał się skończy*, a serwisy aukcyjne zaleją oferty GTXów 1060 na których niemiecki emeryt grał w pasjansa. A czemu cena pięła się w górę? Nie analizowałem tematu bardzo dokładnie - ale w porównaniu do Bitcoina jest gorszy jako metoda przechowania kapitału oraz płatności. Natomiast jest bardziej elastyczny ze względu na swoją budowę (funkcjonalność smart contracts), która umożliwia np. ICO (Initial Coin offering - sprzedawanie kontraktów futures na kryptowalutę, żeby sfinansować jej rozwój - czyli forma crowdfundingu) i to kreuje na Ethereum popyt. Żeby kupić jakąś nową walutę musisz najpierw kupić Ether. Ale problem jest taki, że docelowa baza klientów części tych walut na ogół w jakimś stopniu pokrywa się z Ethereum - tak więc ten wzrost popytu jest wykorzystywany do kreowania konkurencji dla waluty. Ta elastyczna natura może też mieć drugi negatywny skutek: to już nie jest tylko waluta, a platforma do transakcji, co oznacza że prędzej czy później Lewiatan spróbuje położyć na nich swoje łapy - oczywiście po to żeby chronić najsłabszych przed najsilniejszymi
 13. Tomsto100

  The Oceanborn

  @huudy Mi się to z kolei podoba. Dominujące białe światło podświetla komponenty, unikając efektu dyskoteki od podświetlania ich niebieskim światłem, a podświetlenie wentylatorów to bardziej taki akcent. Chociaż potrzebne byłoby jeszcze trochę białego światła na górze. Najłatwiej byłoby to załatwić naklejając pasek LED na panel boczny.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...